|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Koje higijenske uloske koristite?


Always
  29% (55)
Libresse
  17% (33)
Molped
  2% (4)
Violeta
  19% (36)
Naturella
  19% (36)
Vir
  0% (0)
Platnene
  0% (1)
Neke druge
  4% (8)
Carefree
  8% (16)


Ukupno glasova: 189


(Posljednji glas : 2.4.2016 21:47:51)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 0:44:28   
sporty mamaa
Ne znam ja nekako imam averziju prema uloscima koji se peru i ponovo stavljaju... Pa ja prvih dana non stop mijenjam ulozak, znaci uvijek bih morala to drzati u nekom lavoru u wc- u, propirati, prati, peglati... Jos bih morala to stavljati negdje da muz, dijete i eventualno gosti ne vide.... Ne znam, zna mi se desiti nekad da iako uredno slozim prljavi ulozak u onaj omot, da ga zaboravim, pa mi onda bude neugodno.... A kamoli da recimo to kiselim u vodi stalno..... Opet kazem svako ima svoje, ali meni je ovo higijenskije nekako...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 5:48:05   
mala86
ja alwajs ne podnosim!zulja me,srbi,...

najcesce sam na librese plavom,ali posto ga nema u svim trgovinama oko mene(samo u dm-u)neki dan sam probala sa violetom,i nije losa,bas sam se iznenadila,a maramice uredno slazem user posted image

tamponi samo na moru ako me zadesi

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 10:18:44   
teacher75
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Silver

violeta - ultra extra soft cotton touch! Nepodnosim dobro one plasticne poput Always-a!


uglavnom,htjedoh reć,ja koristim Always pamučne Sensitiv cotton jer i ja ne podnosim plastiku.user posted image

ja bih te mogla koristiti samo zadnja 2-3 dana, toliki je kod mene odljev prvih dana. to mi nista ne bi pomoglo. jednom kupila i nikad viseuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 10:21:59   
teacher75
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ne znam ja nekako imam averziju prema uloscima koji se peru i ponovo stavljaju... Pa ja prvih dana non stop mijenjam ulozak, znaci uvijek bih morala to drzati u nekom lavoru u wc- u, propirati, prati, peglati... Jos bih morala to stavljati negdje da muz, dijete i eventualno gosti ne vide.... Ne znam, zna mi se desiti nekad da iako uredno slozim prljavi ulozak u onaj omot, da ga zaboravim, pa mi onda bude neugodno.... A kamoli da recimo to kiselim u vodi stalno..... Opet kazem svako ima svoje, ali meni je ovo higijenskije nekako...

e i meni se nekako ovo gadi! znam da je zdravije nositi pamuk na kozi al meni bi se gadilo da gledam uloske (pokiseljene) po cijeli dan a pogotovo jos i da mm gleda...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 10:25:18   
bebacha
Ja always ne podnosim al i dosta drugi ulozak.svaki put nakon menstruacija jos par dana mi je koza u djelovima gdje je bio ulozak crvena i bolna.najveci je problem sa dnevnim uloscima.medutim neki dan sam kupila dnevne Jessa,u Dm-u,njihova marka.za sad su mi odlicni,veci su,meki i uopste me ne iritiraju niti ih osjetim.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 10:27:03   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ne znam ja nekako imam averziju prema uloscima koji se peru i ponovo stavljaju... Pa ja prvih dana non stop mijenjam ulozak, znaci uvijek bih morala to drzati u nekom lavoru u wc- u, propirati, prati, peglati... Jos bih morala to stavljati negdje da muz, dijete i eventualno gosti ne vide.... Ne znam, zna mi se desiti nekad da iako uredno slozim prljavi ulozak u onaj omot, da ga zaboravim, pa mi onda bude neugodno.... A kamoli da recimo to kiselim u vodi stalno..... Opet kazem svako ima svoje, ali meni je ovo higijenskije nekako...

e i meni se nekako ovo gadi! znam da je zdravije nositi pamuk na kozi al meni bi se gadilo da gledam uloske (pokiseljene) po cijeli dan a pogotovo jos i da mm gleda...



vala baš, mada to ženice sklone negdje u ćoškić toaleta a i vjerovatno isperu prvo dobro pa onda stave u kanticu a zatim na otkuhavanje
Al takvi ulošci mislim pamučni su jako zdravi!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 10:28:20   
teacher75
IZVORNA PORUKA: bebacha

Ja always ne podnosim al i dosta drugi ulozak.svaki put nakon menstruacija jos par dana mi je koza u djelovima gdje je bio ulozak crvena i bolna.najveci je problem sa dnevnim uloscima.medutim neki dan sam kupila dnevne Jessa,u Dm-u,njihova marka.za sad su mi odlicni,veci su,meki i uopste me ne iritiraju niti ih osjetim.

i meni se sve iziritira nakon always ali jedini oni mi ne propustaju okolo. moracu preci na tampone user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 10:50:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ne znam ja nekako imam averziju prema uloscima koji se peru i ponovo stavljaju... Pa ja prvih dana non stop mijenjam ulozak, znaci uvijek bih morala to drzati u nekom lavoru u wc- u, propirati, prati, peglati... Jos bih morala to stavljati negdje da muz, dijete i eventualno gosti ne vide.... Ne znam, zna mi se desiti nekad da iako uredno slozim prljavi ulozak u onaj omot, da ga zaboravim, pa mi onda bude neugodno.... A kamoli da recimo to kiselim u vodi stalno..... Opet kazem svako ima svoje, ali meni je ovo higijenskije nekako...

e i meni se nekako ovo gadi! znam da je zdravije nositi pamuk na kozi al meni bi se gadilo da gledam uloske (pokiseljene) po cijeli dan a pogotovo jos i da mm gleda...


Kod mene nije pokiseljeno cijeli dan.
To se pokiseli odmah nakon koristenja max. 20-ak min i properes.
Poslije ubacis u v. masinu i to je to.


(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 11:00:45   
Lejla Ka
E sad slijedi jedna totalna provokacija user posted image
http://www.mooncup.co.uk/

A imaju i višekratni tamponi.

Ja sam došla do zalključka da su ljudi veoma osjetljivi i veoma različiti u vlastitom stavu prema prevenstveno, krvi, a onda i drugim tjelesnim izlučevinama. Svima nam je to preintimno da bi se stvari u vezi njih generalizovale. Neko pada u nesvjest na samo spominjanje krvi, a kamoli na pogled, nekome je to čista normala. Izbor između jednokratnih i višekratnih metoda tretiranja menstrualne krvi je zaista veoima individualan i jako zavisi od ličnog stava žene prema menstruaciji. I nijedan nije pogrešan.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 11:45:58   
henna ze
Violeta sensitive...najbolji...mada su dobri svi coton touch..doduše ja ovo što imam ne moze se ni nazvati M..kod mene to traje dva tri dana svakih 35-40 dana...mogla bih jedan ulozak da nosim 7 dana...ne bi se napunio...muza sinoc posaljem al u prodavnici bili jedino oni sa 4 kapi i duplo pakovanje ja bi mogla bit mirna do 2012. godine...a evo sjedim na ledja mi se popeo...danas mi prvi dan..stomak boli da se ne mogu ispravit..i dvije kapljice...doduse idem cesto na wc..i tamo ko nesto izadje.meni se nikad nije desilo da mi propusti...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 13:03:18   
teacher75
IZVORNA PORUKA: henna ze

Violeta sensitive...najbolji...mada su dobri svi coton touch..doduše ja ovo što imam ne moze se ni nazvati M..kod mene to traje dva tri dana svakih 35-40 dana...mogla bih jedan ulozak da nosim 7 dana...ne bi se napunio...muza sinoc posaljem al u prodavnici bili jedino oni sa 4 kapi i duplo pakovanje ja bi mogla bit mirna do 2012. godine...a evo sjedim na ledja mi se popeo...danas mi prvi dan..stomak boli da se ne mogu ispravit..i dvije kapljice...doduse idem cesto na wc..i tamo ko nesto izadje.meni se nikad nije desilo da mi propusti...

blago terbi, nemas pojma koliko si sretna. ja doduse jedino imam srece sto me rijetko boli, mogu na prste jedne ruke prebrojati koliko me puta boljelo kad sam dobila (samo kad sam bila prehladjena)


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 13:25:05   
henna ze
ne zna covjek sta je gore...ja se sa dusom rastajem..zato meni bolovi pred porod i nisu bili strasni kad ih trpim mjesecno...cesto u hitnoj zaglavim zbog bolova :(

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 13:26:28   
teacher75
IZVORNA PORUKA: henna ze

ne zna covjek sta je gore...ja se sa dusom rastajem..zato meni bolovi pred porod i nisu bili strasni kad ih trpim mjesecno...cesto u hitnoj zaglavim zbog bolova :(

onda ipak bolje da lijeuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 13:29:02   
henna ze
joj u ratu kad nije bilo ulozaka, pravili smo pamucne od bejbi pelena..kad se sjetim..koliko god da stavis procuri...pa ja toga stavim i dok se vratim iz skole uzas..a bukvalno sebi napravim kao pelenu..pa sam onda pocela da ubacujem na zadnji donji sloj malo najlona da ne propusta...a po belaju tad mi i curilo...i onda u lonac pa nakiselim, pa krij da babo ne vidi....ne daj boze nikad vise..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 13:32:58   
milenium

IZVORNA PORUKA: henna ze

ne zna covjek sta je gore...ja se sa dusom rastajem..zato meni bolovi pred porod i nisu bili strasni kad ih trpim mjesecno...cesto u hitnoj zaglavim zbog bolova :(


pa zašto ne popiješ nešto kad imaš te bolove:neofen,ketonal itd?

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 13:40:37   
henna ze
prvo što mi je zeludac otisao u vraga vise nikakve lijekove ne podnosim od silnih anelgetika koje sam popila protvi glavobolja..pa moglo bi se reci jedno vda tri slepera..
drugo..tablete mi zaustave i ovo malkice krvarenja što imam...u hitnu idem kad mi bas bude jako jako lose..uglavnom..pijem neki caj kamilica majcina dusica.zamracim i skvrcim se...drugi dan je bolje..i onda sam ok..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 13:49:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: henna ze

ne zna covjek sta je gore...ja se sa dusom rastajem..zato meni bolovi pred porod i nisu bili strasni kad ih trpim mjesecno...cesto u hitnoj zaglavim zbog bolova :(
user posted image
sta kaze ginic na to???Jesil bila na pregledu,i govorila kako imas bolne menge???
Boli i mene a ne toliko bas.....Zato,sam imala bolove pred porod da skrenem s pameti:(
Eto,moja mama bi znala reci draga moja voljela bi imati tvoje bolove pred mengu,jake nego da imama ovoliko obilne menge.
Kod mene slabo 3 dana u vrh glave ide.
A,kod nje boze acuvaj 10.dana dobro,ona je u klimaksu a i prije je imala obilne menge.


(odgovor članu henna ze)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 13:55:39   
henna ze
ma jesam ali idemo OT..uglavnom..zavaljena materica, ciste na jajnicima. bio tumor na hipofizi koji smo capcarap...i sve što starim sve bolnije, sve manje traje i sve rijedje dolazi...sad je dogurala na skoro 40 dana...al ja sretna kad dodje bilo kad...kad ne bi dosla dva mjeseca opet bi bila frka...tako da sutim i trpim..navikne se covjek

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
16.9.2010 0:45:30   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ne znam ja nekako imam averziju prema uloscima koji se peru i ponovo stavljaju... Pa ja prvih dana non stop mijenjam ulozak, znaci uvijek bih morala to drzati u nekom lavoru u wc- u, propirati, prati, peglati... Jos bih morala to stavljati negdje da muz, dijete i eventualno gosti ne vide.... Ne znam, zna mi se desiti nekad da iako uredno slozim prljavi ulozak u onaj omot, da ga zaboravim, pa mi onda bude neugodno.... A kamoli da recimo to kiselim u vodi stalno..... Opet kazem svako ima svoje, ali meni je ovo higijenskije nekako...

e i meni se nekako ovo gadi! znam da je zdravije nositi pamuk na kozi al meni bi se gadilo da gledam uloske (pokiseljene) po cijeli dan a pogotovo jos i da mm gleda...



Mislim da vam muzevi nebi imali nista protiv ako je to za vase dobro... Moj muz zna kakve ja muke mucim sa ulosicima i kad sam mu spomenula Naidu i da ona radi te pamucne on mi je odma rekao da narucim i probam... njemu nije to ni gadljivo nit ista...

A naravno ja cu da ih ispiram kao sto radim i ako procuri na gacice... hladnom vodom se krv ispira tako da nije ni tesko nit mi je gadno da to uradim a pokiseljene nemoraju mi biti ja i nako svaki dan perem bar jednu masinu vesa...

Dobila sam veceras svoje uloske od Naide i izgledaju puno bolje nego sto sam mislila... evo sada cekam bojler da se ugrije voda pa da se tusnem i da stavim onaj dnevni... javim vam kako je ;)

Uglavnom imam nade u njih i mislim da ce mi rijesiti probleme koje ima i skratiti muke... ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
20.10.2010 20:49:55   
lejna_
Kada ste prestale koristiti vir uloske, ... mislim nakon poroda, ... na koje kasnije preći kada krvarenje haman prestane?

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
20.10.2010 20:53:01   
milenium

IZVORNA PORUKA: lejna_

Kada ste prestale koristiti vir uloske, ... mislim nakon poroda, ... na koje kasnije preći kada krvarenje haman prestane?


čim sam izišla iz bolnice.dalje možeš koristit koje hoćeš,bolje možda neke koje su bez one plastične mreže,npr alwajs sensitv itd

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
20.10.2010 20:57:42   
lejna_
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: lejna_

Kada ste prestale koristiti vir uloske, ... mislim nakon poroda, ... na koje kasnije preći kada krvarenje haman prestane?


čim sam izišla iz bolnice.dalje možeš koristit koje hoćeš,bolje možda neke koje su bez one plastične mreže,npr alwajs sensitv itd


Ja kupila naturellu  user posted image  al haj, reko bolje da se prvo posavjetujem sa rr ženicama.
Hvala.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
20.10.2010 21:16:02   
milenium
može i naturela,ja sam baš zadnju kupila natureluuser posted image

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
20.10.2010 23:50:33   
iv@ncica
meni  je  nakon  silnih  problema  infekcija, bakterija,  upala  islll.....dijagnosticirana alergija  na  uloske  i  svu  higijenu  vezanu  za  dolje...ali  ja  imam preobilne  i  ne  mogu  samo  na  pamuku ostati  nema  sanse...tako  da koristim  always  sensitiv  ....dnevne  ne  smijem  ni pod  razno..nista  sa  mirisima  i  kerefekama..samo  pamucni  ves..obavezno  prepeglan...i  tekucinu  za  pranje  lactacyd  ne  precesto

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
21.10.2010 0:08:21   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

meni  je  nakon  silnih  problema  infekcija, bakterija,  upala  islll.....dijagnosticirana alergija  na  uloske  i  svu  higijenu  vezanu  za  dolje...ali  ja  imam preobilne  i  ne  mogu  samo  na  pamuku ostati  nema  sanse...tako  da koristim  always  sensitiv  ....dnevne  ne  smijem  ni pod  razno..nista  sa  mirisima  i  kerefekama..samo  pamucni  ves..obavezno  prepeglan...i  tekucinu  za  pranje  lactacyd  ne  precesto


Isto user posted image Ginica mi ih prvi puta zabranila u trudnoci, kaze - niposto! A vezano za infekcije i mirise, meni smeta i mirisni toaletni papir user posted image
Mah, sve je to puno hemije..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *