|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 12:32:35   
bebana27
ja sam se vjencala serijeski jer sam to zeljela ali svak ima svoje
a ja gdje sam se udala vecinom se zeni serijetski


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 12:37:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: adissa_

kod nas serijatsko nije bilo u dzamiji,vec je imam dosao...ne znam da li svi imami to cine,ali znam jos neke koji su tako uradili


isti slucaj...
moje je obavljeno u Sa, kosta 100 km da ti dodje na mjesto vjencanja
posto smo organizovali i opstinsko da nam se dodje, tako smo i imama doveli na mjesto dogadjaja...

btw i moji roditelji su se vjencali 1967 serijatski, prvo opstinski, pa otisli svako svojoj kuci i onda serijatski 3 dana poslije, napravili slavlje i tek su onda skupa zivjeli... pa nek se kaze da se to prije nije priznavalo... a jos bio komunizam
al se nikako ne moze porediti '81. godina i 2008. god... nidze veze
to sto se sad svaki par vjencava vjerski - konkretno serijatski, nije moda, samo ljudi dosli svijesti i slobodno mogu svoju vjeru sprovoditi



< Poruku je uredio Dina RR -- 14.1.2009 12:39:54 >

(odgovor članu adissa_)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 15:48:44   
dana3
sto se svi vezete za tu 81-vu to je godina kad sma ja posla u mekteb.moj je otac bio komunista do srzi i nije mi branio ni dzamiju ni mekteb,moj dido je bio komunista pa je u kuci klanjao.vjera je u nama ne oko nas.kazem da je moda jer ako su se vasi roditelji mogli vjencati tih godina zasto nije moglo i ovih 80 tih.komunizam je bilo drzavno uredjenje pa sta moze moj.to mog oca nije spriijecilo da suneti oba sina i drugom klanja dzenazu dok njegovi kolege komunjare nisu roditeljima klanjali dzenazu a sad sjede u prvim safovima.necu da nastavljam raspravu dalje moje je misljenj ovakvo i stojim i za njega svidjalo se to vama ili ne-imam pravo na moje misljenja drugo ako smo se toliko bojali komunizma otkud uopste krstenja i vjencanja vjerska u to doba. moju porodicu i mene nije sprijecio ni u cemu i ne vjerujem novopecenim vjernicima i tacka.ZAVSENA RASPRAVA

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 17:11:56   
žana o8
Odredbe novog Porodičnog zakona Federacije BiH propisuju da se prvo mora obaviti civilno vjenčanje, pa onda vjersko. Dakle, vjerski djelatnici ne bi smjeli vršiti obred vjenčanja dok im ne prezentirate Izvod iz matične knjige vjenčanih nadležne Općine.
Eto toliko od mene , to mi je struka , pa da malo informišem.user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 17:16:14   
Inayat
To sto nije serijatsko vjencanje u Bosni priznano mi ne igra nikakvu ulogu. Ljudi ne moraju priznavati moj brak, ali sam ipak obavila i opcinsko radi papira i djeteta. Vazno mi je da Allah prizna moj brak, a priznao ga je serijatkim vjencanjem pred sejhom.user posted image

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 17:40:55   
Ilhana RR
Čak i ovde u Švedskoj je Šerijetsko vjenčanje priznato. Prije vjenčanja serijetskog, kao i opštinskog moraš da popunš neke papire i posle sve uredu i nemoraš u opštini se vjenčati.

Mi smo prvo u opštini i onda u džamiji jer je to moja i mm-ova želja bila kao i naših roditelja jer i oni su vjenčani šerijetski.
Moji roditelji su se uzeli prije 30 godina, i kad je moglo tada zašto nebih moglo sada?

Kad se ostali mogu vjenčanjati u crkvi i držati do svojih običaja, zašto bih se mi stidili naših?

Kao što Inayat kaže, meni je isto važno da mi Allah prizna moj brak.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 18:45:29   
adissa_
Da,bas tako,,i meni je vazno da je brak kod dragog Allaha priznat

i na zapadu su drzave sekularne pa se svi vjencavaju u crkvama,i niko to ne osporava..tako da isto vazi i za serijatska vjencanja

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 19:12:43   
larina
i meni je isto vaznije serijatsko vjenjcanje,a opstinsko je samo radi papira.

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 22:13:00   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Dina RR

...al se nikako ne moze porediti '81. godina i 2008. god... nidze veze
to sto se sad svaki par vjencava vjerski - konkretno serijatski, nije moda, samo ljudi dosli svijesti i slobodno mogu svoju vjeru sprovoditi.



Upravo tako. Moj je dedo rahmetli čak i u zatvoru završio jer je išao na džumu a bio je činovnik davnih 50-tih. Vjera je bila strogo zabranjena. Komunizam propagira ateizam- nevjerovanje u Boga. Ali da ne pričam sad o tome, odoh s teme.

Podržavam svakog ko želi da se vjenča pred Bogom, u bilo kojoj vjeri. Pa zar vam ne znači više kad se jedno drugom zaklinjete pred Bogom da ćete se voljeti, poštivati, pomagati...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 22:21:28   
Anoniman
ne vjerujem novopecenim vjernicima i tacka
[


OK. Ne vjerujes novopecenim vjernicima, a jesi li mozda nekad cula da se ljudi pokaju, narodski receno dodju tobe, ili sta za one koji su ni tam ni vam i odluce preci u neku vjeru, hoces reci da neko osim Boga zna da li su iskreni ili ne.
Zao mi je sto sam malo off, alo sta me briga sto neko od osamdesetih pa na ovamo nije, njegova stvar.
Samo nam opravdanje za neucinjena djela nece biti da nesto nismo radili zato sto su to radili ljudi koje smo nazvali novopecenim!!!!

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
14.1.2009 23:52:16   
adissa_
dana,postujem tvoj stav ali postuj i ti nas.Mene licno vrijedja to sto pricas..moji roditelji se nisu serijatski vjencali,al to je zbog tadasnje politike...moja rahmetli nana i rahmetli djed s druge strane oni su se vjencali serijatski,kao i svi ostali muslimani u njihovo vrijeme..dakle serijatsko vjencanje nije nista novo jer se oduvijek praktikovalo,komunizam nije gledao blago na vjeru pa su vjerski obicaji zapostavljani,zaboravljeni-da bi se nakon rata opet poceli vracati masovno,,dakle ne radi se ni o cemu novom

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
15.1.2009 15:46:51   
dana3
moj je otac bio komunista do srzi i nije mi branio ni dzamiju ni mekteb,moj dido je bio komunista pa je u kuci klanjao


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
15.1.2009 15:55:12   
adissa_
vjerovatno si iz krajine ili istocne Bosne,znam da tamo komunizam nikada nije bio jak

kod nas bogami nije bilo tako,ako si bio clan partije nije se smjelo cuti da ides u dzamiju,znam da su neki ljudi,clanovi partije,krili da idu na bajram namaz-ali uvijek se nadju oni zlocesti pa prijave.

mada,i dalje ne vidim kakve ovo veze ima s serijatskim vjencanjem?????

< Poruku je uredio adissa_ -- 15.1.2009 15:59:47 >

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
15.1.2009 15:55:18   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: dana3

moj je otac bio komunista do srzi i nije mi branio ni dzamiju ni mekteb,moj dido je bio komunista pa je u kuci klanjao



Komunizam zabranjuje vjeru u Boga.  A to što su ljudi krišom radili po kućama je druga priča.
Najbolja ilustracija je film "Otac na službenom putu". Sjećate se kako objašnjavaju činjenicu da su sunetili sina.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
15.1.2009 15:56:24   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: adissa_

znam da su neki ljudi,clanovi partije,krili da idu na bajram namaz-ali uvijek se nadju oni zlocesti pa prijave.



OZNA sve dozna.user posted image user posted image user posted image   Uzrečica iz tog vremena.

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
15.1.2009 18:17:48   
dana3
iz ljute krajine sam a mi tamo kazemo:nije kuca da se u njoj samo zivi nego nesto i sakrije i ima veze sa serijatskim vjencanjem jer se zapocela rasprava oko mog misljenja i ne pustate na miru. ko je htio mogao je da se moli bogu a izgovor je komunizam i zao ljudima bilo polozaja.i mog su oca tuzili oni koji su danas u prvim safovima i javno govorili da ALLAHH ne postoji. a takvi danas nazivaju mene i mog brata kao i rahmetli brata da smo kopilad jer mi roditelji nisu vjerski vjencani
nemojte da nastavljamo ovu raspravu jer ne zelim da ikog vrijedjam a isto tako ne zelim da mene neko vrijedja.to o pokajanju ok moze sto da ne-samo neka ne pretjeruju i ne vaze danas onima koji  su u dzamijama proveli vise godina nego sto oni nose dlaka na glavi

   i sto je nekad davno rekao Muhamed a.s."Bolje jedan ucen covjek;nego hiljadu vjernika."
   Neka vam budu brakovi hajirli!   

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
15.1.2009 23:50:10   
Aminad
IZVORNA PORUKA: dana3

a takvi danas nazivaju mene i mog brata kao i rahmetli brata da smo kopilad jer mi roditelji nisu vjerski vjencani
nemojte da nastavljamo ovu raspravu jer ne zelim da ikog vrijedjam a isto tako ne zelim da mene neko vrijedja


E pa dana3, žao mi je zbog toga, ali nemoj se na nama istresati zato što te tamo neku uvrijedio. Mi nismo! Nikad niko na ovom forumu nije rekao nešto takvo a i ako jeste ja prva to osuđujem, a sigurna sam da nije.

Svako je rekao svoje mišljenje o š.vjenčanju i niko nikoga nije vrijeđao ali budimo iskreni ti si ipak bila pomalo gruba i nadam se da nisi očekivala da mi mirno sjedimo i šutimo jer se to u komunizmu moralo raditi, šutiti o vjeri i svemu što je vjersko, da ne zalazimo u tu temu, ali danas hB ne i to je razlika između onda i danas...ali nema veze imaš pravo pisati šta god, samo mi vjernici, smo učeni i više nego što misliš pa poštujemo tvoj izbor za razliku od tebe!

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
15.1.2009 23:58:43   
Ilhana RR
Mislim da malo pretjeruješ Dana3... ja poznajem mnoge koji nemaju roditelje vjenčanje pri šerijetskom pravilu ali niko ih nezove kopiladima nit nečim drugim ružnim jer to je odluka do svakog para da odluči dali će da to obave...

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
16.1.2009 0:04:52   
najjda
ja nisam imala šerijatsko vjencanje i nisam imala prilike da budem na jednoj takvoj ceremoniji ali sam to dozivjela prije 15 dana udavala mi se rodica i znate sta to mi je jako lijepo bilo pa smo ja i moj muz odlucili da se i mi vjerski vjencamo dok prođe zima da moze moja najjda biti tu ....jako me je dirnulo mada i moj otac je bio komunista i cijela familija ali su se u to dobo pridrzavali nasih obicaja ..dobro, svako ima svoje misljenje ...

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
16.1.2009 0:11:34   
Ilhana RR
I moj otac je bio komunista... čak je nešto za titu radio al ipak to nije spriječilo da bude šerijetsko vjenčanje...

A bravo Najjda, nikad nije kasno za to!!! ;)

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
16.1.2009 0:24:30   
najjda
ma sta cu kazem da nisam imala priliku biti na takvom sto  mada sam mislila da je to procedura bog zna sta ,,,ali je ustvari nesto jako lijepo i kada sam izasla i mm rekla kako je bilo i da me je pravo nesto stid  i strah sto mi to nismo ucinili on mi je reko isto to ilhana da nikada nije kasno i da cemo i to obaviti pa da bar budemo onda kako treba bracni par ...hahahah ma moj sijamski macor ...hahahaha

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
16.1.2009 0:29:46   
Aminad
user posted image Što me nasmija! Baš sijamski mačor...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
16.1.2009 0:32:19   
najjda
ma jasta pravi ali neuhranjeni ...nije do mene ...kaze nece da jede kada dobije koju kilu samo mu smetaju...hahahahaha 

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
16.1.2009 0:53:47   
A Iman
Moji su se sedamdesetih vjencali serijatski, isto tako i muzevi sredinom sezdesetih.

Mi smo obavili prvo opcinsko, ali festa, brak i sve sto podrazumjeva vjencanje uprilicili smo na serijatskom koje se desilo par dana poslije.

Istina je da cure, onako bezveze bubaju iznos mehra...a muskarci isto tako prihvataju. Po meni jedan jako neozbiljan pristup.

Ja nisam nista trazila, vec kada je imam pitao mm koliki je iznos mehra, on je na iznenadjenje prepune Careve dzamije (o mom da ne govorimo) odgovorio: 60 000 KM.

Ne daj Boze da ikada budemo u (ne)prilici isplacivati taj iznos, ali ako bi do toga dosli to je nesto sto bi sa nase strane bilo ispostovano- jednostavno zato sto serijatske propise i previse ozbiljno shvatamo, i primjenjujemo u svim sferama svakodnevnog zivota.


< Poruku je uredio A Iman -- 16.1.2009 0:54:41 >

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
16.1.2009 0:58:45   
najjda
e vala nek si mi rekla da ga zavalim ...sala mala moja rodica je trazila samo jednu hurmu ...a mi svi ono staaaa..kaze hodja da je to ono od srca i vjerski ..eto i to da znam ...

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *