|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost autosjedalica
29.10.2012 20:03:03   
milenium

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: milenium

mi smo se prevarili što smo uzeli onu od 0-13 jer je u nju beba samo mogla do onog dana kad je napunila 9 kg. jedino nam je dobro poslužila za iznos bebe iz bolnice,vozanje u autu kod pedijatra itd.ako nećeš ovu onda moraš uzet korpu.
ili da sad uzmeš tu od 0-13 a kasnije onu od 9-18 a ne od 0-18..možda bi čak ovo zadnje bilo najbolje.user posted image


Zašto?




zato što je nakon tih 9 kg nama sjedalica postala pretjesna.kao što znaš te od 0-13 se montiraju u smijeru suprotnom od vožnje, znači djete ne gleda naprijed nego u naslonjać zadnjeg sjedišta jel tako?sjedalica se približi skroz uz sic od auta,a njemu su noge visile vani tako da nismo htjeli noge priklještit uz sic da sataremo djetetu noge, niti smo htjeli da noge potkupi gore u autosjedalicu tj da drži savijena koljena uz trbuh samo da noge ne vise dole i da bude u tom neudobnom položaju.



Potpuno je normalan položaj bebe u AS jaje da su noge blago savijene u koljenima i raširene u kukovima (čak i poželjno za njihov razvoj) dok beba sjedi u sjedalici. To što noge u nekom trenutku postanu nešto duže od donjeg kraja sjedalice nije razlog da se seli u veću.


oprosti al po meni to nije normalno.ja ne želim dijete mučiti da stoji sa savijenim nogama i tako sat il pola sata, ovisi koliko vožnja traje.da je to samo malo da vire pa hajde al noge se baš objese dole.a ne želim tako da vise a ja ih preklještim uza sic.a da ne govorim o tome da pojas od auta onda jedva može opasat oko as ako su još i noge van,to je odmah još 10-20 cm više.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Važnost autosjedalica
29.10.2012 20:18:49   
Lejla Ka
Imam osjećaj da se ne razumijemo dobro. Da li govorimo o istoj sjedalici, onoj korpi koju popularno nazivaju jaje, a namjenjena je za kilažu od rođenja do 13kg?

Sjedalica tipa kao na ovom linku: http://www.tulahberry.com/index.cfm/product/wallaboo-infant-car-seat-cover-in-chocolate-53 ?

Ne shvaćam kako su i gdje noge visile, i kako je to utjecalo na dužinu pojasa koji se motao oko AS.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Važnost autosjedalica
6.11.2012 13:59:55   
ToSamJa
Autosjedalica 0-13kg-jaje? Neki kazu da nije zdrava za bebe zbog njihovog polozaja u istoj? Da li neko ima iskustva da je pedijatar zabranio-nepreporucuje ih? Iskreno ne znam sta koristiiti za bebu od jedan mj.na ovom vremenu. Nisam valjda osudjena na kucu dok je zime?

_____________________________

07.10.2012.god. Moja Smjeskica dobila izbore!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Važnost autosjedalica
6.11.2012 14:10:38   
Lejla Ka
Ti koji kažu da nije zdrava ne znaju ništa o sjedalicama.
Položaj u kojem je beba u toj sjedalici je jedini siguran položaj za prevoz djeteta od 0 do 13kg u automobilu, uz pravilnu montažu. Taj položaj nije izmišljen iz vedra neba nego je konstruisan prema tomu uzrastu djece, za taj uzrast su ispitane vodeći računa o anatomiji i zrelosti djeteta. I da, postoji dosta pedijatara koji su rekli da ne bi trebalo koristiti tu sjedalicu zbog položaja, ali odgovorno tvrdim da oni o tome ne znaju ništa više od pukog ličnog mišljenja pri prvom pogledu na AS i dijete u njoj. Isto tako postoje pedijatri, a naročito fizijatri i hirurzi koji su vidjeli šta znači voziti dijete bez sjedalice i u sjedalici. Pitajte njih o sjedalicama.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ToSamJa)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Važnost autosjedalica
6.11.2012 14:16:45   
ToSamJa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ti koji kažu da nije zdrava ne znaju ništa o sjedalicama.
Položaj u kojem je beba u toj sjedalici je jedini siguran položaj za prevoz djeteta od 0 do 13kg u automobilu, uz pravilnu montažu. Taj položaj nije izmišljen iz vedra neba nego je konstruisan prema tomu uzrastu djece, za taj uzrast su ispitane vodeći računa o anatomiji i zrelosti djeteta. I da, postoji dosta pedijatara koji su rekli da ne bi trebalo koristiti tu sjedalicu zbog položaja, ali odgovorno tvrdim da oni o tome ne znaju ništa više od pukog ličnog mišljenja pri prvom pogledu na AS i dijete u njoj. Isto tako postoje pedijatri, a naročito fizijatri i hirurzi koji su vidjeli šta znači voziti dijete bez sjedalice i u sjedalici. Pitajte njih o sjedalicama.


Hvala na odg.
Nisam tip koji sjedi kuci...prava zenica hehheh...pa mi je tesko palo da nikuda necu moci. Ipak ide zima i ne mogu koristiti kolica.Ovako AS pa mogu u neki TC ako nista user posted image

_____________________________

07.10.2012.god. Moja Smjeskica dobila izbore!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Važnost autosjedalica
20.11.2012 21:17:30   
smjeskica
zenice, zna li neko kakva je sjedalica ossan cosmo od 0-18kg? nasla samda je na ADAC testovima zadovoljavajuca :) jel neko ima ili je imao!??

_____________________________

moje januarsko sunce...

(odgovor članu ToSamJa)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Važnost autosjedalica
13.12.2012 15:30:37   
KupusLivada
da li je neko vec postao podsjetnik:

bebe ne ne u sjedalicu u zimskim jaknama - skafanderima!


btw ja u zivim mukama koju da narednu sjedalicu uzmem, nakon jajeta, voljela bih da bude sto duze, tipa I - II - III, ali i da ima mogucnost montiranja i suprotno od smjera voznje (voljela bih je tako ostaviti bar do nekih 14 mjeseci) i u smjeru voznje kasnije. trazim li previse za srednje pare? user posted image

(odgovor članu smjeskica)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Važnost autosjedalica
12.2.2013 12:02:56   
Lejla Ka
NE PROPUSTITE!

16.02.2013 od 11:00h do 13:00h na parkingu općine Novo Sarajevo, biće održan besplatni pregled autosjedalica u Sarajevu. Molimo sve roditelje koji posjeduju originalno uputstvo da isto obavezno ponesu.
Napominjemo da je upotreba autosjedalica zakonska obaveza od prvog dana rođenja djeteta pa do 150 cm visine. Očekujemo vas!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Važnost autosjedalica
29.3.2013 10:16:43   
Lejla Ka
Kad čovjek vidi lakše zapamti. Ne okrećite ih u smjer vožnje dok god to sjedalica dozvoljava ograničenjima po kilaži i visini!

http://www.youtube.com/watch?v=sssIsceKd6U&feature=youtu.be

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Važnost Autosjedalica
27.5.2013 9:04:53   
yasemin
triplmamaa vidim da se razumiješ u autosjedalice mi smo prije mjesce našem malenome kupili auosjedalicu Cybex 2pallas fix , ima sve certifikate i proglašena je lani u EU za najsiguurniju autosjedalicu . nalazi se na stranici bimaco http://www.bimaco.net/brand.aspx?b=cybex pa ako bi mogla molim te da prokomentarišeš istu , jer kao majka uvjek volim čuti neovisno mišljenje ,
hvala unaprijed

_____________________________

yasemin

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Važnost Autosjedalica
27.5.2013 9:31:38   
raja_ringe
Yasemin i ja bi voljela čuti još nekoga o ovoj sjedalici. I mi smo kupili (samo mislim da nije 2) i ja se svaki dan pitam jesmo li pogriješili jer mi dijete ne voli nikako da se vozi u autu. Pa kontam da li joj je vruće od onog jastuka, da li joj je tijesno itd. Onda se malo utješim kada se sjetim da nije voljela ni onu predhodnu sjedalicu 'jaje'. Kakvo je vaše iskustvo? Nekada sam čula da postoji neka ljetna navlaka za sjedalice. može li me neko uputiti o čemu je riječ, koliko je efikasno i je li postoji za svaki model sjedalice?

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Važnost Autosjedalica
27.5.2013 11:02:50   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: yasemin

triplmamaa vidim da se razumiješ u autosjedalice mi smo prije mjesce našem malenome kupili auosjedalicu Cybex 2pallas fix , ima sve certifikate i proglašena je lani u EU za najsiguurniju autosjedalicu . nalazi se na stranici bimaco http://www.bimaco.net/brand.aspx?b=cybex pa ako bi mogla molim te da prokomentarišeš istu , jer kao majka uvjek volim čuti neovisno mišljenje ,
hvala unaprijed


Najbolje će vam "neovisno" mišljenje dati korisnici sjedalice.

Crash testovi su pokazali da je ova sjedalica jako dobra u slučajevima zbog kojih se primarno koristi, dakle u sudarima. Ja nemam ličnog iskustva, moja sestra ima Cybex Palas i oni su jako zadovoljni jer momak koji je koristi jako voli da u njoj sjedi. Sjedalica dobro leži u njihovom automobilu i to su neke glavne karakteristike koje se kod sjedalice procjenjuju.

Možeš li mi navesti zašto se pitaš da li si pogriješila, da li imaš neke probleme?

ringe_raja, tvoje dijete možda ne voli biti sputano, pa mu zato smeta vezivanje u sjedalici. To je međutim nešto što dijete prevaziđe kad dovoljno sazrije da shvati da je vezivanje u sjedalici jedini način na koji se voziš u autu. A to će shvatiti jedino ako se uvijek i neizostavno vežete, svi, kad se vozite.
Što se tiće ljetne navlake, obično se radi o pamučnoj presvlaci za sjedalicu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Važnost Autosjedalica
28.5.2013 15:09:56   
yasemin
mi smo zadovoljni moj sin uživa u istoj onaj mu se jastuk posebno sviđa , djeverova djeca su vrišta kad bi im stavljali tregere od autosjedalice pa potom pojas , poučena njihovim iskustvom odlučila sam se za autosjedalicu bez tregera , ova palas 2 fix je sa isofiksom i ima sa strana zaštitnike ima certifikate i nagradu za najsigurniju autosjedalicu u EU
sad za sad sve pozitivno za istu ona je od 9 do 35 kg tj prelazi u II i III malo je skuplja ali više nam neće trebati nova autosjedalica


_____________________________

yasemin

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Važnost Autosjedalica
28.5.2013 15:11:32   
yasemin
ja sam kupila u bambini mondu navlaku ljetnu za kolica je koristim i za autosjedalicu

_____________________________

yasemin

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Važnost Autosjedalica
30.5.2013 12:15:36   
raja_ringe
hvala na odgovoru

< Poruku je uredio raja_ringe -- 30.5.2013 12:19:31 >


_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Važnost Autosjedalica
11.6.2013 18:08:34   
saninica
najvaznije su i treba da su po zakonu obavezne

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Važnost Autosjedalica
1.9.2013 16:46:52   
mo girl
zanima me kad smijem dijete prebaciti u vecu AS? imamo 7 mjeseci i 11kg a trenutno koristimo jaje al je postala premala nekako se sav pogguri u njoj stisnut je bas mu je preuska a da ne govorim kako mu noge napola vise iz nje.kupili smo onu od 9-36kg pa neznam kad da je pocnem koristiti

_____________________________

30.01.2013 - A

(odgovor članu saninica)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Važnost Autosjedalica
1.9.2013 17:49:42   
animagical

IZVORNA PORUKA: mo girl

zanima me kad smijem dijete prebaciti u vecu AS? imamo 7 mjeseci i 11kg a trenutno koristimo jaje al je postala premala nekako se sav pogguri u njoj stisnut je bas mu je preuska a da ne govorim kako mu noge napola vise iz nje.kupili smo onu od 9-36kg pa neznam kad da je pocnem koristiti

Ne smijes ni slucajno prije momenta kada dijete bude samostalno sposobno da se digne na noge, bez tvoje pomoci. znaci, bar uz namjestaj da ustaje samostalno na nogice. ta donja kilaza sjedalica vecih grupa je prije svega za mrsavu stariju djecu, koj ahodaju, visoka su,ali lagana.

i cime ti hranis to dijete, masallahuser posted image

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Važnost Autosjedalica
2.9.2013 11:59:48   
mo girl
ma krupan se i rodio 4150 a dug 58 pa je bas dug i sad i debeljko i kad ga vidis rekla bi pa ovo dijete je preveliko za ovu sjedalicu.neznam ziva onda daj boze da ga za mjesec uspijem ugurati u njuuser posted image

_____________________________

30.01.2013 - A

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Važnost Autosjedalica
2.9.2013 12:11:52   
animagical

IZVORNA PORUKA: mo girl

ma krupan se i rodio 4150 a dug 58 pa je bas dug i sad i debeljko i kad ga vidis rekla bi pa ovo dijete je preveliko za ovu sjedalicu.neznam ziva onda daj boze da ga za mjesec uspijem ugurati u njuuser posted image

veliki djecakuser posted image ako imas od nekoga posuditi kombiniranu 0-18, ali da je okrenes u smjeru suprotnom od voznje, dok ne stane na svoje noge. inace, za njega je sada preopasno da bi se vozio okrenut u smjeru voznje. a stanu nekako i u jaje do 13 kg, kako je i predvidjeno.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:10:01   
Adria
Da malo oživim ovu temu i bila bih jako sretna kada bi mi se neke iskusne mamice javile.
Za par mjeseci ću biti u potrebi za kupovinom autosjedalica. VIdim da se preporučuju ove 0-13kg prije nego ove 0-18kg i pročitah a i vidjeh da mnogi ljudi koji imaju tu 0-13Kg koriste te sjedalice kao i nosiljke, u tome iznose bebe iz porodilišta, unose ih kod pedijatara itd.
ONO ŠTO ME ZANIMA JE: Da li je stvarno tako jednostavna montaža i demontaža da bi se to tako skidalo i stavljalo po potrebi za nošenjem beba?
Voljela bih da je jednostavno jer nije mi do troška da pored autosjedalica kupujem i nosiljke baška....

< Poruku je uredio Adria -- 21.12.2013 19:13:15 >


_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:15:28   
animagical
prejednostavno, ako kupis baze za AS koje pricvrstis u autu a AS onda po potrebi samo kliknes da uklopis i isto tako lako vadis iz auta...

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:25:49   
Adria
Hvala animagic, reci mi a ta postolja se mogu kupiti skupa sa autosjedalicama u shopping centrima? I onda se pretpostavljam postolja učvrste autopojasevima?

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:34:30   
animagical

IZVORNA PORUKA: Adria

Hvala animagic, reci mi a ta postolja se mogu kupiti skupa sa autosjedalicama u shopping centrima? I onda se pretpostavljam postolja učvrste autopojasevima?

neke se prodaju skupa s bazom, evo npr kazu da ova gracova ide skupa s bazom http://bimaco.net/bimaco.net/artikal.aspx?id=1479

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:36:17   
animagical
izgleda ovako http://www.kidioz.hr/kidioz/index.php/marke/graco/autosjedalice/graco-baza-za-junior-baby-autosjedalicu.html

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *