|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost autosjedalica
31.1.2012 20:26:29   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Sandrich

Mozeli se na tim pregledima dobiti savjet koju autosjedalicu kupiti? Ja sam dobila ovu jaje, kad se beba rodi da mi posluzi ali ne znam koju da uzmem za poslije???


Da, na pregledima možeš dobiti savjete i odgovore na gotovo sva pitanja vezana za AS. Jaje obično izgura do prvog rođendana tako da imaš vremena da izabereš novu. Vjerujem da će tokom godine biti pregledi u svim većim gradovima.


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:49:01 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Važnost autosjedalica
31.1.2012 21:13:09   
Sandrich
Ok, hvala Lejla!

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:49:13 >


_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Važnost autosjedalica
9.5.2012 14:05:33   
janje maleno
Od zadnje poruke na ovoj temi proslo je par mjeseci, ali ipak... Dali neko zna kada ce biti sljedece ispitivanje AS, odnosno savjetovanje i gdje? Mi iz "jajeta" trebamo preci na nesto vece. Imamo 13 mjeseci i ca. 10 kg. Hvala

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:49:25 >

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Važnost autosjedalica
13.5.2012 9:50:27   
eko beba
IZVORNA PORUKA: janje maleno

Od zadnje poruke na ovoj temi proslo je par mjeseci, ali ipak... Dali neko zna kada ce biti sljedece ispitivanje AS, odnosno savjetovanje i gdje? Mi iz "jajeta" trebamo preci na nesto vece. Imamo 13 mjeseci i ca. 10 kg. Hvala



a zbog kakvih informacija čekaš savjetovanje? Provjeravanje AS koju imaš ili generalne informacije?

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:49:36 >


_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu janje maleno)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Važnost autosjedalica
10.6.2012 8:30:25   
Dzenana_G
Neznam jeli ovo prava tema za moje pitanje.
Dakle situacija je sljedeca. imamo sjedalicu od 0-18 kg, brevi grand prix. Moja cura ima negdje oko 16 kg, ali vidim da joj je ova sjedalica vec mala. Stalno se zali da je neso zulja i smeta u njoj. Juce smo bili u Bimacu u Mostaru i gledali malo te sjedalice od 15 do 36 kg, odnosno od 2-3 godine kako na njima pise. E sad imaju sjedalice, a imaju i Buster za tu dob. Koja je razlika, jeli moze odmah Buster ili mora prvo sa naslonjacem? Sada gledam na njihovoj stranici pise da su te sjedalice od 3 godine do 12.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Važnost autosjedalica
10.6.2012 9:52:38   
eko beba

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Neznam jeli ovo prava tema za moje pitanje.
Dakle situacija je sljedeca. imamo sjedalicu od 0-18 kg, brevi grand prix. Moja cura ima negdje oko 16 kg, ali vidim da joj je ova sjedalica vec mala. Stalno se zali da je neso zulja i smeta u njoj. Juce smo bili u Bimacu u Mostaru i gledali malo te sjedalice od 15 do 36 kg, odnosno od 2-3 godine kako na njima pise. E sad imaju sjedalice, a imaju i Buster za tu dob. Koja je razlika, jeli moze odmah Buster ili mora prvo sa naslonjacem? Sada gledam na njihovoj stranici pise da su te sjedalice od 3 godine do 12.


Dijete od tri godine ne može biti samo u boosteru. Obično te AS 9/36 imaju više nivoa podešavanja koji se prati kako dijete rate, tako da se na kraju skidaju pojedini dijelovi i ostaje dijete amo u booteru. Eh, sad sa koliko godina ... ne znam tačno ... ali dijete bi trebalo biti poprilično veliko samo za booster. Možda negdje 8 ili 9 godina. D. ima 4,5 godine i još uvijek je u "cijeloj" AS.





_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Važnost autosjedalica
19.6.2012 8:51:15   
Dzenana_G
Jeli neko od vas korisiti ovu autosjedalicu GRACO JUNIOR MAXI?
Gledam ih danima, pristupacnesu cijenama, ali me zanimju vas iskustva?


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Važnost autosjedalica
17.10.2012 10:27:29   
Lejla Ka
Obavještenje za sve Kaknjce i širu okolinu: u subotu sa početkom od 11 sati u krugu Cementare održat će se besplatan pregled autosjedalica. Naši vrijedni volonteri će vam odgovoriti na sva pitanja u vezi sa autosjedalicama. Povedite djecu obavezno, preporučljivo u autosjedalici, a poželjno je imati upustvo u koristenju autosjedalice.

Dođite pitajte, dozvolite da vam ispravno montiramo sjedalicu kako bi bili sigurni da djecu prevozite sigurno.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Važnost autosjedalica
17.10.2012 10:29:15   
salmy
Lejla molim te,kad djeca mogu koristiti "buster"jes se ako kaze

Podhitno moramo kupiti,nemogu vise da nosim onu..slomi me..
i koliko mi je mrsko prtit,vecinom smo na zadnjem sjedistu oboje...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Važnost autosjedalica
17.10.2012 20:35:38   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: salmy

Lejla molim te,kad djeca mogu koristiti "buster"jes se ako kaze

Podhitno moramo kupiti,nemogu vise da nosim onu..slomi me..
i koliko mi je mrsko prtit,vecinom smo na zadnjem sjedistu oboje...


Koju "onu", i gdje je prtiš user posted image

Koliko je staro dijete i koliko je teško?

U buster sa naslonom idu djeca od minimum 15kg, preporučljivo od 18 kg, i vrlo preporučljivo ne prije 3. godine.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Važnost autosjedalica
17.10.2012 20:41:37   
Selminja
Lejla, znaš li otprilike kad bi mogao biti pregled autosjedalica u Tuzli?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Važnost autosjedalica
17.10.2012 20:44:24   
milenium

IZVORNA PORUKA: eko beba

... ali dijete bi trebalo biti poprilično veliko samo za booster. Možda negdje 8 ili 9 godina. D. ima 4,5 godine i još uvijek je u "cijeloj" AS.



ja mislim da dijete može i prije osme godine u booster.tvoje s 4,5 godine sjedi u as al moje nije više moglo stat ni u kakavu sjedalicu,nije mu smetala dob nego kileuser posted image

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Važnost autosjedalica
17.10.2012 21:33:31   
salmy
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: salmy

Lejla molim te,kad djeca mogu koristiti "buster"jes se ako kaze

Podhitno moramo kupiti,nemogu vise da nosim onu..slomi me..
i koliko mi je mrsko prtit,vecinom smo na zadnjem sjedistu oboje...


Koju "onu", i gdje je prtiš user posted image

Koliko je staro dijete i koliko je teško?

U buster sa naslonom idu djeca od minimum 15kg, preporučljivo od 18 kg, i vrlo preporučljivo ne prije 3. godine.
pa klasicnu sa naslonom(a svaki put kad gdje idemo ja je pretim) mm nesmije ostaviti u autu da mu bezveze auto ne shebu
Pa sam mislila uszeti samo dio da sjedi.Otprilike ima oko 20 km,a za par dana puni 3 godine...znaci da mozeuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Važnost autosjedalica
17.10.2012 23:56:28   
Lejla Ka
Redom :)

Selminja ne znam kad će sjedaličari u Tuzlu, javi mi se na pp, dat ću ti neki kontakt od naše Tuzlanke.

Buster bez naslona, dakle taj dio koji samo ide pod guzu ne bih iz ličnog iskustva preporučila prije 7 godine. Dijete nije dovoljno visoko za pravilnu putanju pojasa preko ključne kosti, nije dovoljno zrelo da ne skida pojas tokom vožnje, što je IZRAZITO lako ako sjedi samo na tom "jastučiću". Spavanje je nočna mora, a djeca u mlađem dobu veoma često zaspu u vožnji. Kad dijete zaspe dok sjedi samo na busteru ono pada na stranu, nema se gdje nasloniti, ispada ispod pojasa, ma katastrofa. Moja 8 godišnja kči kad zaspe ima problema, a ne neki mališan od 3-4 godine.
Još jedna stvar, samo buster ne pruža nikakvu bočnu zaštitu, koja je za djecu izrazito važna, naročito za glavu.

NIKAKO NE BIH PREPORUČILA DJECI MLAĐOJ OD 7 GODINA DA KORISTE BUSTER BEZ NASLONA! I ovo nije samo moja lična preporuka, proguglajte po stranim forumima, automotoklubovima, svi će vam reći slično.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 0:14:11   
milenium
ja sam mislila da booster znači samo ono sjedalo ispod guze. a kako izgleda taj booster s naslonom?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 0:20:00   
Lejla Ka
Ovako:

http://www.dooyoo.de/autositz/roemer-kidfix/

Fol je u tome da se za vezanje djeteta koristi pojas automobila, a sjedalica obezbjeđuje njegovu pravilnu putanju preko djetetovog tijela i dodaje nešto težine na djetetovu da bi pojasevi u slučaju potrebe proradili.


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 18.10.2012 0:21:19 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 0:30:28   
milenium
problem je što je kod nas pod pojmom booster samo ono ispod guze a sve ostalo se prodaje pod AS.

je li ovo booster s naslonom?
http://bimaco.net/podkategorija.aspx?p=AUTOSJEDALA

kako to onda da ide samo do 3 godine,tako piseuser posted image znaci nama je ovaj po godinama mali,a onaj sto ide samo ispod guze prevelik za nasu dob?user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 18.10.2012 0:41:33 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 8:30:00   
salmy
IZVORNA PORUKA: milenium

problem je što je kod nas pod pojmom booster samo ono ispod guze a sve ostalo se prodaje pod AS.

je li ovo booster s naslonom?
http://bimaco.net/podkategorija.aspx?p=AUTOSJEDALA

kako to onda da ide samo do 3 godine,tako piseuser posted image znaci nama je ovaj po godinama mali,a onaj sto ide samo ispod guze prevelik za nasu dob?user posted image
Pa da i ja sam mislila da je to to?? kad idemo na duze relacije ok je...ali ovako po gradu smara me klasicna sjedalica...Cestto je sam na zadnjem sjedistu i vezan obicnim pojasaom i ja sam pored njega....Mene zaista smara moja sjedalica...izbjegavam koliko god mogu da je prtim...Posebno kad smo nas dvoje samiuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 9:35:40   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: milenium

problem je što je kod nas pod pojmom booster samo ono ispod guze a sve ostalo se prodaje pod AS.

je li ovo booster s naslonom?
http://bimaco.net/podkategorija.aspx?p=AUTOSJEDALA

kako to onda da ide samo do 3 godine,tako piseuser posted image znaci nama je ovaj po godinama mali,a onaj sto ide samo ispod guze prevelik za nasu dob?user posted image
Pa da i ja sam mislila da je to to?? kad idemo na duze relacije ok je...ali ovako po gradu smara me klasicna sjedalica...Cestto je sam na zadnjem sjedistu i vezan obicnim pojasaom i ja sam pored njega....Mene zaista smara moja sjedalica...izbjegavam koliko god mogu da je prtim...Posebno kad smo nas dvoje samiuser posted image


Ja se izvinjavam na tonu sad ali ti fakat nisi zena normalna. Ti ces svjesno da rizikujes zivot svog djeteta sto ti je tesko nositi stolicu. Sta je ikako nosis? Stavi je u gepek ako se bojis kradje.
Booster se na evropskom podrucju treba i da zabrani, tako trazi automobilklub ADAC, bas zato sto je jeftin i roditelji kao ti polete da ga kupe a on nema nikakve zastitne funkcije!

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 9:42:37   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: milenium

problem je što je kod nas pod pojmom booster samo ono ispod guze a sve ostalo se prodaje pod AS.

je li ovo booster s naslonom?
http://bimaco.net/podkategorija.aspx?p=AUTOSJEDALA

kako to onda da ide samo do 3 godine,tako piseuser posted image znaci nama je ovaj po godinama mali,a onaj sto ide samo ispod guze prevelik za nasu dob?user posted image


Na tvom linku zadnje dvije sjedalice su kombinacija sjedalica grupe I i bustera sa naslonom (što je grupa II). To je ova http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/in-auto/touring-sport.html

Vama ne treba kombinacija, jer ste vi grupu I davno prerasli. Vama treba sjedalica koja nema svoje pojaseve. Znači na tvom linku, od zadnje sjedalice na strani 4 (junior maxi mode) pa na dalje, taj tip.

Brevi nikom ne preporučujem, i roditelji i savjetnici za sjedalice stalno se žale na razne probleme sa njima, a i na testovima su loše ocjenjene. Graco je nako.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 9:46:15   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: milenium

problem je što je kod nas pod pojmom booster samo ono ispod guze a sve ostalo se prodaje pod AS.

je li ovo booster s naslonom?
http://bimaco.net/podkategorija.aspx?p=AUTOSJEDALA

kako to onda da ide samo do 3 godine,tako piseuser posted image znaci nama je ovaj po godinama mali,a onaj sto ide samo ispod guze prevelik za nasu dob?user posted image
Pa da i ja sam mislila da je to to?? kad idemo na duze relacije ok je...ali ovako po gradu smara me klasicna sjedalica...Cestto je sam na zadnjem sjedistu i vezan obicnim pojasaom i ja sam pored njega....Mene zaista smara moja sjedalica...izbjegavam koliko god mogu da je prtim...Posebno kad smo nas dvoje samiuser posted image


Salmy, možeš li staviti neki link na sliku tvoje sjedalice?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 13:43:13   
milenium

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vama ne treba kombinacija, jer ste vi grupu I davno prerasli. Vama treba sjedalica koja nema svoje pojaseve. Znači na tvom linku, od zadnje sjedalice na strani 4 (junior maxi mode) pa na dalje, taj tip.

Brevi nikom ne preporučujem, i roditelji i savjetnici za sjedalice stalno se žale na razne probleme sa njima, a i na testovima su loše ocjenjene. Graco je nako.


ali lejka zadnja sjedalica na str 4 i prva na str 5 piše da je od 0-3 godineuser posted image znači da je nama ovo malo ako je samo do 3 godine.

a one na str 5 ispod ovih piše od 3-12 godina a ja ne vidim razliku,iste izgledaju.da to nije možda greška na stranici kod njih?

kod nas rijetko gdje ima kupiti as ili boostera neke druge marke a da nije brevi ili gracco.user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 14:00:40   
zoee
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vama ne treba kombinacija, jer ste vi grupu I davno prerasli. Vama treba sjedalica koja nema svoje pojaseve. Znači na tvom linku, od zadnje sjedalice na strani 4 (junior maxi mode) pa na dalje, taj tip.

Brevi nikom ne preporučujem, i roditelji i savjetnici za sjedalice stalno se žale na razne probleme sa njima, a i na testovima su loše ocjenjene. Graco je nako.


ali lejka zadnja sjedalica na str 4 i prva na str 5 piše da je od 0-3 godineuser posted image znači da je nama ovo malo ako je samo do 3 godine.

a one na str 5 ispod ovih piše od 3-12 godina a ja ne vidim razliku,iste izgledaju.da to nije možda greška na stranici kod njih?

kod nas rijetko gdje ima kupiti as ili boostera neke druge marke a da nije brevi ili gracco.user posted image



Milenium ovo je greska na njihovoj stranici. Bustere sa naslonom (od 3-4 do 12 god) ces lako prepoznati jer nemaju svoje pojaseve, koriste se automobilski. U ovoj kategoriji imas i Cybex i Romer kod nas kupiti.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 14:36:11   
salmy
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: milenium

problem je što je kod nas pod pojmom booster samo ono ispod guze a sve ostalo se prodaje pod AS.

je li ovo booster s naslonom?
http://bimaco.net/podkategorija.aspx?p=AUTOSJEDALA

kako to onda da ide samo do 3 godine,tako piseuser posted image znaci nama je ovaj po godinama mali,a onaj sto ide samo ispod guze prevelik za nasu dob?user posted image
Pa da i ja sam mislila da je to to?? kad idemo na duze relacije ok je...ali ovako po gradu smara me klasicna sjedalica...Cestto je sam na zadnjem sjedistu i vezan obicnim pojasaom i ja sam pored njega....Mene zaista smara moja sjedalica...izbjegavam koliko god mogu da je prtim...Posebno kad smo nas dvoje samiuser posted image


Ja se izvinjavam na tonu sad ali ti fakat nisi zena normalna. Ti ces svjesno da rizikujes zivot svog djeteta sto ti je tesko nositi stolicu. Sta je ikako nosis? Stavi je u gepek ako se bojis kradje.
Booster se na evropskom podrucju treba i da zabrani, tako trazi automobilklub ADAC, bas zato sto je jeftin i roditelji kao ti polete da ga kupe a on nema nikakve zastitne funkcije!
Ja se izvinjavam na tonu,ali tebe SailorMoon nisam pitala za savjet 
i odakle tebi pravo da mi kazes da ja nisam normalna?????

Moje djete moj problem....tvoje tvoj.....nadam se da sam bila jasna?

LejlaKa...sjedalica je brevi i cini mi se da sam je jedanput stavljala ovdje....mislim da je neka starija tipa(dobili smo je) jer je poprilicno teskauser posted image

< Poruku je uredio salmy -- 18.10.2012 14:37:00 >

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Važnost autosjedalica
18.10.2012 15:47:48   
Lejla Ka
Rovinđam, a nikako da naiđem na tvoj post, i ako se i ja sječam da je bilo nešto. A i ti nikako da mi odgovoriš na pitanje informacijom koja mene interesuje user posted image Koja je marka, koja grupa sjedalice, ima li sjedalica one svoje pojaseve kojima se dijete veže?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *