|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
11.6.2011 23:27:35   
dzeni_nl
ja mislim da je nije jos  prerasla evo postavit cu fotkice pa da vidis kako ona izgleda u AS

user posted image

user posted image


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Važnost Autosjedalica
12.6.2011 0:37:35   
Adana
user posted image  Slatkica mala... ma moze ona jos u toj sjedalici, sto duze to bolje...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Važnost Autosjedalica
12.6.2011 16:52:24   
Lejla Ka
Slobodno vi gurajte u toj do 18kg. Vjeruj mi, ovo je najsigurniji način prevoza za dijete, samo što veči ne mogu više stati obrnuto od smjera vožnje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Važnost Autosjedalica
13.6.2011 1:08:17   
milenium
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

ja mislim da je nije jos  prerasla evo postavit cu fotkice pa da vidis kako ona izgleda u AS

user posted image

user posted image



jel ovo na prednjem sjedalu?

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Važnost Autosjedalica
13.6.2011 11:48:29   
Lejla Ka
Jeste, na suvozačevom. Jedina sjedalica koja smije tamo je 0-13, tj. jaje, i to SA OBAVEZNO ISKLJUČENIM ZRAČNIM JASTUCIMA!. Nije najsretnije rješenje i preporučuje se da se to ne radi ako baš ne mora, ali male bebe nekad vole vidjeti mamu, a i mami su ovako bliže.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Važnost Autosjedalica
13.6.2011 12:39:07   
vila_7
ma ja jedva cekam da moja preraste ovu i okrene se u smjeru voznje,jer nam je auto mali,jos sjediste pun moramo pomjeriti prema naprijed da stane sjedalica i uopce nema prostora naprijed da normalno sjedne druga odrasla osoba,a iza vozacevog sjedista isto mjesta nema jer smo mi klipani pa moramo uzeti vise prostora. Ne znam kako cemo izvesti ja,zaova i beba put na more a plus mozda se MM vrati s nama!!! sVE MI SE CINI DA CE NEKO NA KROVU ZAVRSITI! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 0:10:09   
dzeni_nl
samo na kratkim relacijama stavljamo malenu na prednje sjediste inace je uvijek pozadi.

ja opet imam pitanjauser posted image

da li i sada moramo odmarati nakon svakih 2 sata voznje u AS kao kada je bila bas mala beba?

ja sam sva zbunjena, vjerovatno zbog toga sto prvi put idemo na duzi put sa malom bebom pa me sve brine i nikako da se opustim. ipak je to 1.700 km voznje i po prilicno brzo se vozi pa umjesto da se radujem ja sva nervozna i nikakvauser posted image

< Poruku je uredio dzeni_nl -- 14.6.2011 0:11:06 >


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 1:06:35   
Lejla Ka
Ja sam sa svojom kčeri išla na more kad joj je bilo 9 mjeseci i nisam razmišljala o tih 2 sata preporuke. Ona je gotovo cijeli put prespavala, a mi smo stali da se odmorimo na uobičajenim stajalištima. Sin je opet dizao takvu dreku tokom vožnje da smo stajali htjeli ne htjeli. Mislim da se sad možeš ravnati prema bebi i vidjet ćeš kad joj je dosta i vrijeme za razgibavanje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 8:55:48   
Adana
Nama je Asja u toj malog AS uvijek bila naprijed vezana jer u autu nemamo zadnje pojaseve... Hvala Bogu nikada nismo svjedocili koliko je to sigurno...

Helena_7, a da bebaru stavis iza svog sjedista, pomjeris maksimalno suvozacevo naprijed i tetka fino sjedne iza tog sjedista? Bar u jednom pravcu da imate sve 3 dovoljno prostora. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 9:11:24   
mala86

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

samo na kratkim relacijama stavljamo malenu na prednje sjediste inace je uvijek pozadi.

ja opet imam pitanjauser posted image

da li i sada moramo odmarati nakon svakih 2 sata voznje u AS kao kada je bila bas mala beba?

ja sam sva zbunjena, vjerovatno zbog toga sto prvi put idemo na duzi put sa malom bebom pa me sve brine i nikako da se opustim. ipak je to 1.700 km voznje i po prilicno brzo se vozi pa umjesto da se radujem ja sva nervozna i nikakvauser posted image


i moja zaova je gore!i znam kad je isla sa curicama gledala je da idu navece kad one spavaju,i nebi ih dizala iz sjedista dok same se nebi unervozile i trazile da izadju tad bi odmorili

kad je bila nasa svadba,mala je imala 4 mjeseca i ne vjerujem da su ni tad stajali svaka 2 sata jer kad bi stigli

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 12:17:55   
m.i.n.a.
Evo i nas sa upitnikom..ustvari vise njih...
Silom prilika mi dosad nismo imali sjedalicu..doduse izuzev iz porodilista samo jednom smo se vozali,ovdje u Ze sve je blize a ja sam hodalica velika pa mi tako i lakse..jedino kad smo selili iz Sa sam posudila sjedalicu 0-13...
eh sad se spremamo na duzi put (Djeni idemo tebi,mislim da ce to biti do Ramazana naaaaajdalje ako ne eto nas bar tri mjeeca ) i ja nemam pojma koju sjedalicu da uzmemo..dal ovu 0-13?Maleni ima sada 4.5 mjeseca,malko vise od 8 kila i skoro 70 cm.naravno jos je sjedi ali ni ne lezi samo,npr.u kolicima je neki medjupolozaj jer i kuci se sam dize ako lezi na ravnom...i dal bi bilo ispravno kupiti polovnu sjedalicu obzirom da ovu 0-13 mislim da ce brzo prerast?

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 12:23:52   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Adana

Nama je Asja u toj malog AS uvijek bila naprijed vezana jer u autu nemamo zadnje pojaseve... Hvala Bogu nikada nismo svjedocili koliko je to sigurno...

Helena_7, a da bebaru stavis iza svog sjedista, pomjeris maksimalno suvozacevo naprijed i tetka fino sjedne iza tog sjedista? Bar u jednom pravcu da imate sve 3 dovoljno prostora. :)


Adana jesi ti zaboravila kolika sam ja!? user posted image user posted image user posted image user posted image   Ja kad sjednem da vozim nema sanse da ima mjesta za bebinu AS iza mene! Kazem ti i suvozacevo mejsto skroz moramo pomjeriti ali eto neka manja osoba moze stati naprijed,ali ja i MM nikako ni na kratke relacije!
Tako da cu ja voziti a tetka iza mene jadna sklupcana! Bas mi je sad zao kad skontam! user posted image


< Poruku je uredio helena_7 -- 14.6.2011 12:24:47 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 13:58:00   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Evo i nas sa upitnikom..ustvari vise njih...
Silom prilika mi dosad nismo imali sjedalicu..doduse izuzev iz porodilista samo jednom smo se vozali,ovdje u Ze sve je blize a ja sam hodalica velika pa mi tako i lakse..jedino kad smo selili iz Sa sam posudila sjedalicu 0-13...
eh sad se spremamo na duzi put (Djeni idemo tebi,mislim da ce to biti do Ramazana naaaaajdalje ako ne eto nas bar tri mjeeca ) i ja nemam pojma koju sjedalicu da uzmemo..dal ovu 0-13?Maleni ima sada 4.5 mjeseca,malko vise od 8 kila i skoro 70 cm.naravno jos je sjedi ali ni ne lezi samo,npr.u kolicima je neki medjupolozaj jer i kuci se sam dize ako lezi na ravnom...i dal bi bilo ispravno kupiti polovnu sjedalicu obzirom da ovu 0-13 mislim da ce brzo prerast?


On ti ne može u drugu osim u 0-13kg, znači ta ti treba. Eh sad, ako imaš kupiti od nekog poznatog kome možeš vjerovati da sjedalica nije bila u kolima koja su imala udes, i koja je još uvijek u roku trajanja to ti je vjerovatno povoljnija opcija od kupovine nove. Neće beba brzo izaći iz 0-13, u njoj će biti do najmanje 9. mjeseca, ako ne i dalje do godine.

I ono što je jako važno reči user posted image 19.06. u nedelju od 12 do 14h, na parkingu kod Arene u Zenici naši će sjedaličari organizovati besplatan pregled sjedalica. Možete doći i da se posavjetujete, te da vam daju potrebne savjete o pravilnoj upotrebi i preporuke o odgovarajućim sjedalicama.




_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 14:02:12   
mala86

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


I ono što je jako važno reči user posted image 19.06. u nedelju od 12 do 14h, na parkingu kod Arene u Zenici naši će sjedaličari organizovati besplatan pregled sjedalica. Možete doći i da se posavjetujete, te da vam daju potrebne savjete o pravilnoj upotrebi i preporuke o odgovarajućim sjedalicama.



svim mamama preporucujem da odete na ovaj pregled user posted image user posted image user posted image !mi smo bili prosli put u Zenici i odusevili se i ja i mm!ljudima iz udruzenja djeca svaka cast user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 14:04:36   
palachinken
Mi ćemo doći, ponijecu plišanog Barta Simpsona da mi na njemu pokažu kako bebu pričvrstiti user posted image user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 15:00:22   
Nedi
I mi opet dolazimo imamo novu sjedalicuuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Važnost Autosjedalica
14.6.2011 15:04:47   
Nedi
IZVORNA PORUKA: palachinken

Mi ćemo doći, ponijecu plišanog Barta Simpsona da mi na njemu pokažu kako bebu pričvrstiti user posted image user posted image



Najlakši dio je staviti bebuuser posted image problem nastaje kad treba sjedalicu pravilno postaviti  u autouser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Važnost Autosjedalica
15.6.2011 8:18:12   
m.i.n.a.
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Evo i nas sa upitnikom..ustvari vise njih...
Silom prilika mi dosad nismo imali sjedalicu..doduse izuzev iz porodilista samo jednom smo se vozali,ovdje u Ze sve je blize a ja sam hodalica velika pa mi tako i lakse..jedino kad smo selili iz Sa sam posudila sjedalicu 0-13...
eh sad se spremamo na duzi put (Djeni idemo tebi,mislim da ce to biti do Ramazana naaaaajdalje ako ne eto nas bar tri mjeeca ) i ja nemam pojma koju sjedalicu da uzmemo..dal ovu 0-13?Maleni ima sada 4.5 mjeseca,malko vise od 8 kila i skoro 70 cm.naravno jos je sjedi ali ni ne lezi samo,npr.u kolicima je neki medjupolozaj jer i kuci se sam dize ako lezi na ravnom...i dal bi bilo ispravno kupiti polovnu sjedalicu obzirom da ovu 0-13 mislim da ce brzo prerast?


On ti ne može u drugu osim u 0-13kg, znači ta ti treba. Eh sad, ako imaš kupiti od nekog poznatog kome možeš vjerovati da sjedalica nije bila u kolima koja su imala udes, i koja je još uvijek u roku trajanja to ti je vjerovatno povoljnija opcija od kupovine nove. Neće beba brzo izaći iz 0-13, u njoj će biti do najmanje 9. mjeseca, ako ne i dalje do godine.

I ono što je jako važno reči user posted image 19.06. u nedelju od 12 do 14h, na parkingu kod Arene u Zenici naši će sjedaličari organizovati besplatan pregled sjedalica. Možete doći i da se posavjetujete, te da vam daju potrebne savjete o pravilnoj upotrebi i preporuke o odgovarajućim sjedalicama.





Lejla,hvala na odgovoru..i mislila sma da samo ta moze pa se eto nisam zeznula:))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Važnost Autosjedalica
16.6.2011 17:35:57   
Visnja RR
Od 3. novembra 2009. i u Bosni i Hercegovini Zakonom je definisana obavezna upotreba autosjedalica za svu djecu od prvog dana rođenja, pa do 12 godina starosti, odnosno do 150 cm visine.


Savjetnici udruženja DjeCa kao i do sada organiziraju besplatne preglede autosjedalica gdje svi roditelji i oni koji će to tek postati mogu dobiti informacije o pravilnoj upotrebi autosjedalica.

U nedelju, 19.06.2011. sa početkom u 12:00h na parkingu pored zeničke Arene biće održan pregled autosjedalica u Zenici.
Napominjemo da je prema statistikama preko 90% autosjedalica u BiH nepravilno montirano u jednom ili vše segmenata.
Zbog toga pozivamo sve roditelje da iskoriste ovu priliku i već dana pomognu svojim najdražima da u automobilu budu sigurni.

Pozivamo Vas da nam se priključite u informiranju roditelja o ovoj mogućnosti koja im se pruža.
Udruzenje Djeca

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Važnost Autosjedalica
18.6.2011 9:05:56   
motorcycles
Cure,ja sam skontala da mi nikako ne znamo pravilno vezati autostolicu od 0-13kg.Ima naznaceno kuda ide pojas i kad stavim tu,stolica leti lijevo-desno.user posted image Stavljamo je tako da zaglavimo iza sjedista da se ne moze micati,a pojas provucem samo naprijed.moze li mi neko uslikati kako izgleda vezana stolica u autu,jer nisam mogla nigdje naci.mozda nagib nije pravilan?user posted image

_____________________________

Lea Chiara-19.03.2011. u 16:45h,teska 4100gr,duga 54cm :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Važnost Autosjedalica
18.6.2011 9:13:41   
mala86
pogledaj ovdje http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=43

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Važnost Autosjedalica
18.6.2011 9:15:45   
mala86
a javit ce ti se i Lejla sigurno,samo dok vidi user posted image

mislim da mozes otic u udruzenje djeca i da ti oni pokazu kako je postavit user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Važnost Autosjedalica
20.6.2011 9:14:53   
m.i.n.a.
Juce se ja liepo zaputim do naseg centra da malo vidim te sjedalice,kontala odmah i kupiti pa da odmah se ispraksiram:))kad tamo nigdje nikog,jedan krug od jednog do drugog ulaza,pa opet..pa unutra i zaputim se kuci..kad sam dosla na kamerovice,slucajno vidim da su se stacionirali skroz iza centra,iza parkinga al vjetar nakav puhao,A zaspo i ja produzim kuci bez sjedalice,bez obuke...eh,vidjela sam neku sjedalicu 0-18,mislim da je brevi,i prodovacica me nagovara da nju uzmem..ona ima i sjedeci i polulezeci polozaj a meni cim me nagovara kontam nesto ne stima..jel sigurno ta sjedalica sa ta dva polozaja..mislim,vidjela sam kako taj drugi polozaj izgleda..ne djeluje los ali obzirom da ne znam o sjedalicama puno..sta mislite valja li ta ista..ima ih vise modela,sve su isti princip,samo ove sto sam gledala su malko skuplje zbog te neke podloge i materijala izrade pa mi stvarno ne djeluju bezz:))

Usput,jel iko iz Ze bio juce kod centra:))

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Važnost Autosjedalica
20.6.2011 9:35:01   
palachinken
Bila ja user posted image namontirali su nam AS, podučili nas šta treba, šta ne treba, fino bilo.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Važnost Autosjedalica
20.6.2011 13:38:37   
mala86

IZVORNA PORUKA: palachinken

Bila ja user posted image namontirali su nam AS, podučili nas šta treba, šta ne treba, fino bilo.


super user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Koje jestivo ulje koristite i zašto to?
Hanady RR

Naime u razgovoru sa prijateljicom ubjeđuje me da su neka ulja na našim prostorima nezdravija te da sa istim cijena nema ništa?

Suncokret (12%)

Zvjezda (14%)

Bimal (29%)

Floriol (42%)

Vital (0%)

neko drugo (2%)


Broj svih glasova: 80

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *