|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
21.6.2011 13:33:57   
Nedi
Da  li postoji AS grupe 2 (dijete od 20kg) u kojoj se dijete  prilikom vožnje staviti u poluležeći položaj ili bar malo nagnuti nazad? Kada smo se vraćali sa mora u nedjelju maleni je zaspao ali mu bas bilo ruzno i neugodno.
( nije dozvoljeno postavljanje linkova drugih portala)

Kako da djetetu omogućim ugodniju vožnju? Iako stajemo i odmaramo često on jednostavno poludi u AS jer ne može spavati-ružno mu je a ne može ni gledati jer je nisko. Pjevanje i sve ostale karafeke pale prvih sat vremena a ostalo bi trebao zaspati ali u svim sjedalicama koje sam ja vidjela (grupe 2) to nije moguće.

A mi insistiramo da se samo vozi u AS a nikako da spava na sjedištu ili tako nešto.


< Poruku je uredio Hanady RR -- 22.6.2011 9:46:47 >

(odgovor članu mala86)
Revisions: 2 | Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Važnost Autosjedalica
21.6.2011 13:40:52   
Blue rose RR
I ja sam prvi put kad smo išli na more, imala problema sa tim nagibom AS. A onda sam uzela (drugi put kad sm išli na more) jastučić širi i postavila ispod AS (ispod nogu kikice) tako da sam stvorila fizičku nagetost stolice. A i njoj je bilo lakše.
S tim da uvijek kada idemo dalje, ispod njenih nogu nazvrcam stvari, tako da može noge lijepo dignuti, da joj ne vise.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Važnost Autosjedalica
21.6.2011 14:34:32   
Nedi
Probati ću to sa jastukom a i sa torbom. Hvala tiuser posted image

A kako namjestiš glavicu kada zaspe? N nekako uvijek na stranu nasloni i iskrivi se sav. Hoće li nam pomoći onaj jastućić? Nosili smo ga na more kad je imao 8 mjeseci al sad ga nece ni blizu

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Važnost Autosjedalica
21.6.2011 15:04:13   
Blue rose RR
Mi imamo one stranice za glavu na AS, i nekako ona nasloni glavu na njih i bude joj dobro, tako da nismo pokušavali sa jastukom za glavu.
Ma kad se dijete komira, ono samo glavu namjesti kako joj /mu odgovara.user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Važnost Autosjedalica
21.6.2011 16:32:05   
Hannan
Joj Nedi i ja sam se isto pitala, i dobila sam dva odg. jedan da je tu sjedalicu nemoguce staviti u evropska auta jer kad se povuce u polulezeci  polozaj je preduga, a drugo da su preskupe, vrti m ise cifra od oko 600(e,$,f) kojih god para meni previse.
Moj je neki dan zaspao ne znam je li spavao u autu pola sata, naravno iskrivljen sav , kad sam ga iznosila probudi se i place boli ga vrat :(imamo onu graco sa naslonjacem. Ovi savjeti od Blue mi se cine dobri, sretan put :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Važnost Autosjedalica
22.6.2011 8:27:51   
Nedi
Tek je ljeto počelo i tek smo počeli putovati, šta li će biti do septembra vidjeti ćemo. Bojim se da ne "zamrzi" AS i onda ćemo konstantno imati problem. I ovo je bila kraća relacija (do Tučepa) šta li će biti kad krenemo na dugi godišnji? Probiti će nam glavu "odveži meeeeeeee"

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Važnost Autosjedalica
22.6.2011 12:51:12   
Blue rose RR
Da se dere ko zračna uzbuna ima da u toku vožnje bude u AS, i tako će biti .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Važnost Autosjedalica
27.6.2011 13:08:32   
motorcycles
Hvala na odgovorima,uspjela sam pravilno zavezati

_____________________________

Lea Chiara-19.03.2011. u 16:45h,teska 4100gr,duga 54cm :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Važnost Autosjedalica
4.7.2011 20:09:50   
lila25
Nama hitno treba AS poslije ove 0+,bebi ima 12 kg,vec mu glava izviri preko i nece da se vozi u suprotnom smijeru.Do sad smo se uspijevali voziti ali posto mi treba svaki dan mislim da je vrijeme da mu kupim vecu...znate li gdje ima povoljnih a da mogu posluziti i da imaju lezeci polozaj bas bas mi je hitno u ova dva tri dana moramo kupiti...

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Važnost Autosjedalica
5.7.2011 11:24:52   
Nedi
Vodeći se savjetom bluerose kupili smo jastuk za AS i još jastuke za vrat i Ben10 navlaku za jastuk budemo vidjeli kako će izgledati put u Crnu goru

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Važnost Autosjedalica
19.7.2011 10:40:48   
gagach
Moze li meni neko pomoci. Kada je vrijeme da se promjeni AS. Mi imamo onu sto je dosla sa kolicima (jaje) peg perego isofix i ona je do 13 kg. Moj beban ima 3,5 mjesca ali ima 7,500 kg i poprilicno je dug...vec sada je poceo nonama da dotice sjedalo ispred sebe (okrenut je u suprotnom smjeru voznje). Znam da jos nije vrijeme ali me interesuje kada jeste?

Imamo priliku da je dobijemo na ppoklon pa me interesuje na sta trebam obratiti paznju. Najvjerovatnije ce biti chiccova od 9 do 18kg. Kakva su vasa iskustva sa chiccovim sjedalicama, koja je najbolja i koje su cijene?

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Važnost Autosjedalica
19.7.2011 14:03:28   
Pippa
Pozdrav svim mamitama! Ja sam još uvijek trudnjača u 31 sedmici trudnoće ali sam u potrazi za adekvatnom autosjedalicom. Zanima me šta mislite o kombinovanim autosjedalicama 0-18 kg? Da li je novorodjenče bezbjedno u njima jer ove koje sam ja gledala imaju tri položaja, izmedju ostalog i položaj za bebe i dodatak u sjedalici koji se kasnije vadi? Čini mi se da djeca brzo prerastu "jaje" sjedalicu i da mi se ne isplati kupovati nakon samo nekoliko mjeseci novu, pa sam nešto razmišljala da je isplatnije uzeti ovu kombinovanu. Šta vi mislite?

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Važnost Autosjedalica
19.7.2011 14:20:03   
Lejla Ka
Pippa, na ovoj temi je najviše pitanja vezanih za grupe 0+ i kad se ona preraste, a često je pitanje i da li je kombinacija 0+ i I grupe isplativija od jajeta, pa ako si u mogućnosti isčitaj predhodne postove.

Ja ću samo reči da nije istina da djeca jaje prerastu za par mjeseci, da većina djece u jajetu ostaje dok je ne preraste po kilaži (13kg) ili po dužini (što je i kod dugačkih beba rijetko jer se ova sjedalica drugačije prerasta po dužini od onih koje su okrenute u smijeru vožnje), i da većina u njima dočeka da se počne dizati na svoje nogice (9-12 mjesec života) kad je jedino bezbjedno da se dijete počne voziti u smjeru vožnje.

Lično iskustvo je da se 0-18kg ne isplate jer su manje od onih 9-18, tako da se najčešće desi situacija da dijete ovakvu sjedalicu preraste po visini, a ne dostigne ni uzrast ni kilažu odgovarajuću za slijedeću grupu koja se veže auto pojasom i onda budeš primorana nabaviti 9-18 da popuniš razliku.

Mislim da izbor zavisi od očekivane konstitucije bebe. Ako su bebine predispozicije da bude sitne građe možda vam bude i dobra 0-18, u protivnom i prosječna djeca je prije vremena prerastaju.

Iskreno, jaje je definitivno praktična i isplativa sjedalica u izvedbi 0+ (0-13kg) (grupa 0, 0-9kg se prestala proizvoditi, ali poznavajući naše tržište vjerujem da se može naletiti i na ovu grupu). Prvenstveno što se u njoj dijete može iznositi iz auta. 0-18 se fiksiraju u auto, teške su za manevrisanje, a ako nisu montirane isofixom položaj pojaseva veoma otežava stavljanje djeteta u sjedalicu (znam jer sam imala jednu, zato ja toliko protiv ove kombinacije user posted image , imala sam i jaje). Puno je praktičnije malu bebu smjestiti komplet kod kuće i onda je samo lijepo montirati u kola nego je u kolima, u skučenom prostoru stavljati u sjedalicu.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Pippa)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Važnost Autosjedalica
28.9.2011 14:04:29   
Blue rose RR
http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110928087#

Nadam se da će akcija (koju podržavam) imati učinka.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Važnost Autosjedalica
28.9.2011 14:32:08   
Super Beba
Ja imam jedno pitanje u vezi AS. Naime, moj mali ima 10 kg, dug je između 75 - 80 cm i ima 7 i pol mjeseci. Trenutno koristimo AS 0+ (do 13kg), al nekako mi izgleda poprilično skučeno u njoj :) Znam da se preporučuje prelazak na sljedeću grupu kad se ova baš preraste, al obzirom da moj malac samostalno sjedi, uspinje se po komodi, stolu i sl., tj. oslanja se na noge, da li mogu preći na AS od 9 do 18 kg ili čekati. Meni je svejedno u kojoj je AS (jaje mi ionako ima bazu u autu, pa se ne mučim oko pojaseva), ali nekako mi izgleda stisnut :) (i da, povadili smo sve što se smije povaditi iz nje user posted image )


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Važnost Autosjedalica
28.9.2011 20:07:14   
rose
ja polako raymisljam o kupovini druge sjedalice. jos uvijek koristimo graco 0-13 kg, malena ima 10,5 mjeseci i ima oko 11 kg. Planiramo od rodjendana preci u vecu sjedalicu

danas u baby centru vidjeh ovu CAM 9-36 koja kad dijete dodje u III grupu postaje booster, ima prilagodljiv naslon, ne koristi bazu i na neki nacin raste s djetetom...ne bih uzimala neku s bazom jer postoji mogucnost da ce se seliti iz auta u auto po potrebi pa eto...sta mislite o ovoj sjedalici...da li je kupiti ili traziti neku tipa 9-18 kg?

http://www.camspa.it/#/en/products/cat=003/prod=116

u dilemi sam user posted image




_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Važnost Autosjedalica
10.10.2011 12:51:03   
minelam
Ja sam u velikoj dilemi do sad nismo koristili autosjedalicu tacnije nismo je ni trebali nismo nikud hodali...jedino u kolicima...moj decko ima 8 kg i 3 mj i 10 dana....mene ove autosjedalice totalno zbunjuj...po kilazi bi mu odgovarala ova od 0-13 kg...al mi se ne isplati jer cu je uskoro morati mijenjati....znam da ne smije sjediti tako da nikako nisam sigurna sta kupiti

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Važnost Autosjedalica
10.10.2011 13:02:56   
vila_7
minelam imas od 0-18 koja ima umetak za novorođence i moze se montirati u oba smjera voznje.


Meni je dobro posluzila 0-13, ali sad sam se fino zahebala uzevsi 9-18 umjesto 9-36 , jer evo jos malo i ova moja zirafica ce visinom je prerasti iako sam birala sjedalicu sa visim naslonom.user posted image
rose ako tvoja nije visoka-tebi bi OK bila 9-18,jer su ove od 9-36 - bar meni ipak za bebu izgleda malo vise nezasticeno.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Važnost Autosjedalica
28.10.2011 21:18:46   
rose
IZVORNA PORUKA: vila_7

minelam imas od 0-18 koja ima umetak za novorođence i moze se montirati u oba smjera voznje.


Meni je dobro posluzila 0-13, ali sad sam se fino zahebala uzevsi 9-18 umjesto 9-36 , jer evo jos malo i ova moja zirafica ce visinom je prerasti iako sam birala sjedalicu sa visim naslonom.user posted image
rose ako tvoja nije visoka-tebi bi OK bila 9-18,jer su ove od 9-36 - bar meni ipak za bebu izgleda malo vise nezasticeno.



ma ne znam.,..nije nesto visoka al je buca...ne znam do kojeg uzrasta je ta 18 kg? tj kad mogu ocekivati da je preraste...


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Važnost Autosjedalica
17.1.2012 23:44:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dica_maja

Gdje kupiti autosjedalicu i na sto obratiti paznju?



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Važnost Autosjedalica
18.1.2012 9:33:43   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: vila_7

minelam imas od 0-18 koja ima umetak za novorođence i moze se montirati u oba smjera voznje.


Meni je dobro posluzila 0-13, ali sad sam se fino zahebala uzevsi 9-18 umjesto 9-36 , jer evo jos malo i ova moja zirafica ce visinom je prerasti iako sam birala sjedalicu sa visim naslonom.user posted image
rose ako tvoja nije visoka-tebi bi OK bila 9-18,jer su ove od 9-36 - bar meni ipak za bebu izgleda malo vise nezasticeno.



ma ne znam.,..nije nesto visoka al je buca...ne znam do kojeg uzrasta je ta 18 kg? tj kad mogu ocekivati da je preraste...



ako je buca njoj vec sa 3 g moze biti jako tjesno u toj za 18 kg...ali ne znaci da ce ona ostati buca..jer ide u period kad ce se izduziti ... ali svakako je najbolje da uzmes tu do 18 kg jer je njeno vezanje tako male bebice sigurnije... (ispravnce me Lejla Ka ako grijesim) ali cini mi se da te od 9 do 36 imaju samo pojas od auta sto nije najsigurnije za tvoju bebicu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Važnost Autosjedalica
30.1.2012 20:08:35   
Gift
Kad ce i da li ce biti pregled AS-a u Tz??

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Važnost Autosjedalica
31.1.2012 9:38:49   
Lejla Ka
Bojim se da neće u skorije vrijeme user posted image

Ako ti je baš nešto hitno možemo nešto pokušati izorganizovati, javi mi se na pp.


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 31.1.2012 9:39:32 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Važnost Autosjedalica
31.1.2012 18:48:30   
Gift
Hvala ti Lejla, ma nije frka, htjela sam samo da neko strucan pogleda da li pravilno stavljam bebu u AS i AS u auto.Ne bih nikog da zamucavam, ako nekad bude pregled super, ako ne sta cemo

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Važnost Autosjedalica
31.1.2012 19:02:58   
Sandrich
Mozeli se na tim pregledima dobiti savjet koju autosjedalicu kupiti? Ja sam dobila ovu jaje, kad se beba rodi da mi posluzi ali ne znam koju da uzmem za poslije???

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *