|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:37:54   
animagical
a ako ti je prevelik trosak, nie neka nauka ni as za pola minute skopcati pojasom auta...bitno je samo da imas asuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:42:32   
Adria
Ne bi bilo skupo da meni treba samo jedna al kako trebaju dvije onda ipak jeste malo poskupo ali ajde....
A ukoliko znam da autosjedalica nije bila u sudaru, ta od 0-13 koja se svakako ne koristi predugo, jel baš neodgovorno uzeti je polovnu?

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:46:27   
animagical
pa ne znas, osim ako kupis od nekoga poznatog...pitaj na temi baby bazar, ne vjerujem da bi neka od forumasica prevarila...znam da je ateacher prodavala as jaje nedavno. i vidi da li radnja djeciji svijet na ciglanama (ima i na fb) ima neki novogodisnji popust...ili ako imas neku rodicu, prijateljicu, bilo koga s vecom djecom..pitaj jesu li sacuvali as, da posudis?

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 19:52:14   
Adria
E pa hvala, malo ću se raspitati među roditeljima koje poznajem ali najgore je što je toliko neobrazovanog i neodgovornog svijeta koji to uopšte nema i nije imao a onda još stanu i mene ubjeđivati da je to glupost a jaaaaaa poludiiiiim user posted image

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Važnost Autosjedalica
21.12.2013 20:24:59   
animagical
polako, poludjeces ako tako nastavis...cekaj da bebi od tri mjeseca neko ponudi smokiuser posted image svoja poslauser posted image

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Važnost Autosjedalica
23.12.2013 9:27:19   
Lejla Ka
Adria, možda ti sad izgleda da se 0-13kg sjedalice ("jaje") kratko koriste, al to je zapravo sjedalica u kojoj djeca provedu najviše vremena. Svaka slijedeća je samo za vozanje, a u jajetu se poživi user posted image

Bitna ti je stvar i kako će koji model sjedalice leći na vašu zadnju klupu u kolima. Ako ikako možeš, probaj montažu prije kupovine.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Važnost Autosjedalica
24.12.2013 13:11:09   
Adria
E Lejla, vjerovatno si u pravu, jer ako se zaista tako mogu nosati u tim sjedalicama, mogu znači u njima i boraviti user posted image Samo što sam ja eto već obezbjedila jednu maxi cosi koja je korištena samo jednom na jednom djetetu i maltene nova je pa se nadam da ima da sjedne kao da je po mom autu pravljena user posted image a postoji opcija da i drugu dobijem isto od pouzdanih ljudi koju je samo jedno dijete koristilo...

Da li neka od vas zna koliko koštaju same baze? Nisam sigurna da ću tu sjdalice dobiti sa bazom...

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Važnost Autosjedalica
24.12.2013 22:21:06   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Adria

E Lejla, vjerovatno si u pravu, jer ako se zaista tako mogu nosati u tim sjedalicama, mogu znači u njima i boraviti user posted image Samo što sam ja eto već obezbjedila jednu maxi cosi koja je korištena samo jednom na jednom djetetu i maltene nova je pa se nadam da ima da sjedne kao da je po mom autu pravljena user posted image a postoji opcija da i drugu dobijem isto od pouzdanih ljudi koju je samo jedno dijete koristilo...

Da li neka od vas zna koliko koštaju same baze? Nisam sigurna da ću tu sjdalice dobiti sa bazom...


Moraš znati tačno o kojem tipu sjedalice se radi jer neki tipovi nisu ni pravljeni za baze, i za njih i nema baze.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Važnost Autosjedalica
29.12.2013 10:40:59   
Adria
Opet ja, mislim da je maxi cosi za bebe od 0-13kg jedan jedini tip maxi cosi pearl i ona ide na Maxi Cosi familiy fix a druga koja bih mogla dobiti je Graco a one idu na Graco Junior bazu. Ja u ovo malo tržnih centara što sam bila nisam nigdje vidjela da se prodaju baze... Znate li gdje bih ih mogla potražiti?

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Važnost Autosjedalica
29.12.2013 10:50:11   
Adria
Oj žene mile, sad nabasah na ovaj video... Jel stvarno ovako lahko vezati i odvezati sjedalice? Pa to je čas posla... a ja zapela za baze ccc

http://www.youtube.com/watch?v=PDp8s-kMEuY

Ako je ovako lahko svezati svaku, onda nema potrebe da kupujem bazu...

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Važnost Autosjedalica
29.12.2013 21:40:52   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Adria

Oj žene mile, sad nabasah na ovaj video... Jel stvarno ovako lahko vezati i odvezati sjedalice? Pa to je čas posla... a ja zapela za baze ccc

http://www.youtube.com/watch?v=PDp8s-kMEuY

Ako je ovako lahko svezati svaku, onda nema potrebe da kupujem bazu...


Jeste, to je to. S tim da sjedalica mora biti dobro gurnuta uz sjedište, pojas čvrsto zategnut, i sjedalica ne bi smjela da se miće tokom vožnje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Važnost Autosjedalica
30.12.2013 9:59:00   
Adria
Lejla Ka, ma pao mi je veliki kamen sa srca, sad mi se sjedalice ne čine više kao atomska fizika! user posted image

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Važnost Autosjedalica
24.1.2014 16:19:34   
Mia
Helou zenice user posted image

Imam jedno pitanje. Mozda cete se smijati, ali ja se prvi put susrecem s ovim i pojma nemam user posted image Mi smo kupili ova kolica http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/chicco_trio_system_living_smart_scarlet_2013?utm_source=googlebase&utm_medium=cpc&utm_term=chicco_trio_system_living_smart_scarlet_2013&gclid=CJTjgdWLl7wCFYlV3gode0EAwQ

Citav dan smo studirali sta i kako sa njima user posted image Uglavnom, ova AS se postavlja suprotno od smjera kretanja vozila. E sad mene zanima da li postoji mogucnost da se ista montira u smjeru kretanja vozila, ukoliko se kupi drugacija baza? Kontam, kad bebica aBd malo poraste da ne mora bas neko sjediti nazad sa njom vec da i ona moze biti okrenuta prema naprijed da vidi nas, a i mi nju.

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Važnost Autosjedalica
24.1.2014 16:54:36   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Mia

Helou zenice user posted image

Imam jedno pitanje. Mozda cete se smijati, ali ja se prvi put susrecem s ovim i pojma nemam user posted image Mi smo kupili ova kolica http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/chicco_trio_system_living_smart_scarlet_2013?utm_source=googlebase&utm_medium=cpc&utm_term=chicco_trio_system_living_smart_scarlet_2013&gclid=CJTjgdWLl7wCFYlV3gode0EAwQ

Citav dan smo studirali sta i kako sa njima user posted image Uglavnom, ova AS se postavlja suprotno od smjera kretanja vozila. E sad mene zanima da li postoji mogucnost da se ista montira u smjeru kretanja vozila, ukoliko se kupi drugacija baza? Kontam, kad bebica aBd malo poraste da ne mora bas neko sjediti nazad sa njom vec da i ona moze biti okrenuta prema naprijed da vidi nas, a i mi nju.

as jaje se MORA staviti u suprotnom smjeru, beba dok ne stane na noge ne smije se voziti u smjeru vožnje
nije nužno sjediti se bebom pozadi (ja rijetko sjednem pozadi, ako se baš raskmeči) a u svrhu vizuelnw kontrole bebe, ima (u dm, najčešće) ogledalo pozadi da pratiš bebu (pogotovo ako sama voziš bebu, pa nemaa ko s bebom ostati pozadi)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Važnost Autosjedalica
24.1.2014 17:37:29   
Mia
vjestice hvala puno na odgovoru i korisnim savjetima user posted image user posted image Nisam znala za ovo sto si napisala user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Važnost Autosjedalica
24.1.2014 23:33:23   
meli28
Zene, ako kupujete autosjedalice u Djecijem svijetu na Ciglanama je akcija na Cybex.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Važnost Autosjedalica
24.1.2014 23:52:24   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: meli28

Zene, ako kupujete autosjedalice u Djecijem svijetu na Ciglanama je akcija na Cybex.

ima li djeciji svijet net stranicu ili na fb?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu meli28)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Važnost Autosjedalica
25.1.2014 14:04:09   
Adria
Ananas, mislim da je ovo https://www.facebook.com/pages/Djeciji-Svijet-Mirsela-Wagner-Ibrahimagic/183562908326868

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Važnost Autosjedalica
25.1.2014 15:15:04   
SREĆNA
Adria jesi li kupila AS

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Važnost Autosjedalica
25.1.2014 15:39:16   
Adria
Srećna dobila sam obadvije i obadvije su od pouzdanih ljudi koji su ih kupili nove za svoje dijete. Bez baze ali pogledala sam par videa na netu oko vezanje sjedalica bez baze i čas posla.
Hvala ti što pitaš user posted image

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Važnost Autosjedalica
25.1.2014 15:44:19   
SREĆNA
Pa da i mi smo svoje vezali pojasom, čas posla, meni su ove velike nakon jajeta nauka za vezivanjeuser posted image

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Važnost Autosjedalica
25.1.2014 16:16:19   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Adria

Ananas, mislim da je ovo https://www.facebook.com/pages/Djeciji-Svijet-Mirsela-Wagner-Ibrahimagic/183562908326868

hvala Adria

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Važnost Autosjedalica
25.2.2014 8:58:48   
Jelena86
Molim vas za info. Prvi put se susrećem sa ovim stvarima, tako da sam zbunjitis teži user posted image .

Trebam kupiti AS, dijete 2 godine, 12 kg, sitnije građe. Naravno da igra ulogu i cijena, ali mi je bitnija sigurnost i udobnost. Iščitavala sam forum, i nekako bi mi možda najbolje bilo kupiti ova od 9-36 kg. U toj grupi sam našla ova CAM TRAVEL EVOLUTION 1-2-3. Druga su mi opcija one CYBEX PALAS, ISTO 1-2-3.

Može li vaše misšljenje o njima.

I ako može prijedlog za AS do 18 ili 25 kg (ne znam kako idu te grupe tačno).

Unaprijed hvala na odgovoru user posted image



(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Važnost Autosjedalica
25.2.2014 12:57:19   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Jelena86

Molim vas za info. Prvi put se susrećem sa ovim stvarima, tako da sam zbunjitis teži user posted image .

Trebam kupiti AS, dijete 2 godine, 12 kg, sitnije građe. Naravno da igra ulogu i cijena, ali mi je bitnija sigurnost i udobnost. Iščitavala sam forum, i nekako bi mi možda najbolje bilo kupiti ova od 9-36 kg. U toj grupi sam našla ova CAM TRAVEL EVOLUTION 1-2-3. Druga su mi opcija one CYBEX PALAS, ISTO 1-2-3.

Može li vaše misšljenje o njima.

I ako može prijedlog za AS do 18 ili 25 kg (ne znam kako idu te grupe tačno).

Unaprijed hvala na odgovoru user posted image




Iskreno, ne znam ništa o ove dvije AS, s tim da su i CAM i Cybex dobre marke, premda prednost dajem Cybex-u.
Ako kupiš ovu kombinovanu od 9 do 36, to je to - više ne moraš uzimati AS. Ako uzmeš ovu od 9 do 18 kg (grupa I), onda ćeš morati djetetu, kad bude prerastao tu, uzeti sljedeću grupu od 15 do 36 kg.

E, ne znam kakva je situacija sa ove dvije AS, to provjeri kad ih budeš kupovala - nagib naslona, tj. recline position. Ovo je, po meni, vrlo bitno, posebno kad su u pitanju duža putovanja (van-gradska vožnja). Kod ovih kombinovanih AS, zbog same konstrukcije sjedalice, češće se dešava da je ovaj nagib vrl mal, tj. da AS se ne može fino "zavaliti", za razliku od grupe I, koja ima veoma velik nagib, pa djetetu je puno ugodnije u sjedalici.
I vrlo su ti bitni i kaišići, tj. dužina istih. U svakom slučaju, koju god od ove dvije uzmeš, vjerujem da nećeš pogriješiti. Ali kao što rekoh, mislim da je Cybex bolja, barem po onim testovima sa www.adac.de.

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Važnost Autosjedalica
25.2.2014 14:31:53   
Jelena86
Hvala puno na odgovoru. Ako može još jedan info. Pronašla sam kod nas u Mostaru, još jedan AS, pa ću staviti link, ako iko išta zna o tome. Ja sam gledala na BIHAMKU, ostvarilo je rezulatat dobar, odnosno od 1-5, ocjena 3. isto je od 9-36 kg, ali je cijenom dosta prihvatljiviji.
link: http://www.dotea.ba/novi-web/nania/auto-sjedalice/159-beline-sp-plus


(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *