|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
12.2.2009 22:54:03   
triplemama

IZVORNA PORUKA: dana3

mislila sam da se s  promjenom zakona o saobracaju i pravilima donijelo i to za obavezno koristenje AS u BIH.ovde u Svedskoj je obavezno i nema sjedanja u auto bez AS a kazne su rigorozne.za djecu od 4-5 godina postoje samo podmetaci u obliku sjedala ali se moraju imati . ako nadjem sliku stavicu.
sve normalno kod nas ne funkcionise a za gluposti vlada uvijek  nadje mjesta.za bebe(0-13 kg)AS se ovdje  mogu iznajmoti da se ne kupuju jer su skupe a ne koriste se dugo.


U BiH još nije takav zakon, šteta jer neki roditelji bi samo to shvatili kada ih udare po džepu.
Kod vas u Švedskoj je super jer se djeca do 3-4 god voze suprotno od smijera vožnje (što i u svijetu pokušavaju da uvedu), a onaj "jastučić" se zove booster.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Važnost Autosjedalica
27.2.2009 17:53:19   
triplemama
Obavještavamo Vas da je danas na web portalu DjeCa u rad puštena baza autosjedalica. Ovim projektom obuhvaćeno je kreiranje jedinstvene baze podataka o autosjedalicama koje su dostupne na evropskom tržištu, i kao takva, jedina je na teritoriji istočne Evrope.
Baza trenutno sadrži oko stotinu autosjedalica koje se mogu pronaći u zemljama ex-Yu i u Evropi. Sada na jednom mjestu možete saznati sve što se tiče određene autosjedalice: dostupna testiranja ADAC-a, OAMTC-a i AMZS-a, sliku i opis autosjedalice i njene gabarite. Pored navedenog, baza ima mogućnost i da korisnici daju svoje ocjene o svakoj pojedinačnoj autosjedalici koju su imali priliku koristiti.
Podaci u bazi će se svakodnevno ažurirati u skladu sa promjenama na tržištu.

KATALOG AS DjeCA

Citat: "Autosjedalicu koja odgovara Vašim potrebama je teško izabrati. Na ovom mjestu smo se potrudili da za Vas napravimo pregled svih autosjedalica koje možete naći na tržištu Evrope, kako biste mogli imati što više informacija prije kupovine. Grupisali smo ih u 5 osnovnih kategorija kako propisuje Regulativa 44, pri čemu se kombinirane autosjedalice nalaze u svakoj od kategorija kojima pripadaju.

Prije konačnog izbora i same kupovine, ipak se uvjerite da se ta autosjedalica može ispravno montirati u Vaše vozilo, da autosjedalici nije istekao rok trajanja, te da nije oštećena.

Udruženje "DjeCa" ne može ni na koji način odgovarati za informacije objavljene na ovim stranicama. Također, Udruženje "DjeCa" ne favorizuje i ne promovira niti jednog proizvođača, i niti jednu specifičnu autosjedalicu."

Izvor "DjeCa"

< Poruku je uredio triplemama -- 27.2.2009 17:55:44 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Važnost Autosjedalica
27.2.2009 21:12:53   
mivica
Sad sam bas gledala, super stvar, bas detaljno opisuje AS-e. bas sam vidjela ovu sto smo mi kupili, Romer duo plus, medjutim na toj stranici je greskica, pise da nema isofix, ali ona ima. Eto samo mala ispravka user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Važnost Autosjedalica
28.2.2009 10:18:50   
triplemama
Dobro si Mivice. U tekstu piše da ima Isofix ali je neko zaboravio kliknuti Da ili Ne za Isofix ispravljeno Hvala.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Važnost Autosjedalica
28.2.2009 21:17:30   
jasmina_mm
interesuje me ako mi neka od vas moze reci koliko je relevantna cijena autosjedalica. Mi trebamo uzeti autosjedalicu i evo trazimo vec neko vrijeme istu. danas smo naletili na jednu koja ima onu narandzastu naljepnicu a kosta 165,00KM ima sjedeci polozaj i polozaj za spavanje pa me interesuje da li je cijena mala jer smo isto tako gledali i sjedalicu Maxi Cosi koja kosta 350,00KM. Ne znam zaista sta jos da gledam pri kupovini sjedalice premda mi i ova od 165,00KM ne izgleda lose. Ne mogu se sjetiti koja je marka nesto sa W pocinje...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Važnost Autosjedalica
28.2.2009 23:18:05   
triplemama
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

interesuje me ako mi neka od vas moze reci koliko je relevantna cijena autosjedalica. Mi trebamo uzeti autosjedalicu i evo trazimo vec neko vrijeme istu. danas smo naletili na jednu koja ima onu narandzastu naljepnicu a kosta 165,00KM ima sjedeci polozaj i polozaj za spavanje pa me interesuje da li je cijena mala jer smo isto tako gledali i sjedalicu Maxi Cosi koja kosta 350,00KM. Ne znam zaista sta jos da gledam pri kupovini sjedalice premda mi i ova od 165,00KM ne izgleda lose. Ne mogu se sjetiti koja je marka nesto sa W pocinje...


U većini slučajeva je cijena nažalost relevantna.
Sve one koje imaju narandžestu (može biti i druge boje) naljepnicu odgovaraju regulativi 44/04 ili 44/03 (44/04 ja bolja i novija regulativa) to znači da su u njihovoj izradi ispoštovani ti standardi, ali neke su bolje neke nisu.
Svakako pogledaj ima li te AS na testovima i kako je prošla i probaj je čvrsto postaviti u svoje auto.
Imaš sada i ovaj Katalog pa možeš pogledati.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Važnost Autosjedalica
1.3.2009 11:39:45   
jasmina_mm
triplemama gledala sam ovaj katalog i nema ove autosjedalice koju sam ja gledala...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Važnost Autosjedalica
1.3.2009 12:40:51   
triplemama

IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

triplemama gledala sam ovaj katalog i nema ove autosjedalice koju sam ja gledala...

Pa koja je to AS?

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Važnost Autosjedalica
6.3.2009 22:34:49   
triplemama
Dana 29.03.2009 u 11 h na parkingu iza Omege u Tuzli će se održati besplatan pregled Autosjedalica. Molimo sve roditelje da dođu sa svojim automobilom, djetetom i orginalnim upustvom za Autosjedalicu.

< Poruku je uredio triplemama -- 6.3.2009 22:38:11 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Važnost Autosjedalica
18.4.2009 13:38:57   
maroonka
registrirala sam se da postavim i ovdje pitanje. user posted image
naime, imamo graco junior baby AS koja nam je došla uz kolica. ono šta meni uopće nije jasno je kako postaviti onaj jastučić za novorođenčad? user posted image nigdje u upustvima to ne piše, nit ja mogu na netu naći tu onformaciju, pa molim ukoliko neka od vas zna da mi odgovori.
dakle, da li jastuk ide ovako ili ovako ili nešto treće? user posted image
i još jedan pitanjac - imamo i bazu za AS, da li se s njom automatski dobija ugao od 45 ili ipak treba ručnik stavljati ispod. ako da, gdje kako itd? slikice dobrodošle user posted image
hvala puno.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Važnost Autosjedalica
18.4.2009 18:31:48   
triplemama
maroonka ja imam garaco junior baby sa bazom, na većini sjedišta moram postaviti srolani peškir da bi dobila ugao.
Ta baza se može fantastično učvrstiti slobodno stani koljenom u bazu i onda zategni pojas.
Postaviti ću ja slika kada slikam
Za jastučić istina da nema u upustvu ali smo kontaktirali Graco i rekli su da jastuk u obliku potkovice ide pod guzu i ima onaj za glavu. Ako ti je malo onda postavi pelene kao što ima na ovom topicu na slikama i sve to ti je potrebno do otprilike bebina 2-4 mj. Poslije se skida. Osim ovih jastučića ima i jedan dio stiropora koji se skida kada je bebi AS vać gotovo pa mala taj dio se nalazi ispod navlake i ispod guze i može se izvaditi.



_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu maroonka)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Važnost Autosjedalica
18.4.2009 18:41:52   
rozi
Narucila sam jucer Romer duo plus. Nadam se da ce Damir stati na noge do mora, jer u ovoj kad zaspi ,sav se prevali naprijed i visi. glava mu se ljulja lijevo - desno u voznji. To se desava zadnjih dana , puno smo se vozali i svaki puta isto. Mora neko biti odzada da mu drzi glavuuser posted image .

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Važnost Autosjedalica
18.4.2009 23:32:48   
triplemama

IZVORNA PORUKA: rozi

Narucila sam jucer Romer duo plus. Nadam se da ce Damir stati na noge do mora, jer u ovoj kad zaspi ,sav se prevali naprijed i visi. glava mu se ljulja lijevo - desno u voznji. To se desava zadnjih dana , puno smo se vozali i svaki puta isto. Mora neko biti odzada da mu drzi glavuuser posted image .


baš mi je drago da će te se i vi razrahatiti user posted image koje boje si naručila?

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Važnost Autosjedalica
19.4.2009 13:21:45   
maroonka
triplemama hvala na odgovoru, nadam se da ćeš stići i poslikati kako ti postavljaš svoju user posted image .
ne znam jesi li skontala, ali gore sam stavila i slike svoje AS s tim jastučićem, linkane su na riječi ovako ili ovako user posted image , pa te molim da pogledaš te slike i kažeš kako se jastuk ispravno postavlja.user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Važnost Autosjedalica
19.4.2009 13:43:37   
triplemama
maronoka ono prvo ovako user posted image s tim da ti taj jastučić ne smije pomjerati pojaseve prema gore, slobodno stavi ovaj jastučić u obliku potkovice ispod onoga za glavu (samo gornji dio). A vidiš da mi nisi rekla da si linkala ne bi ni primijetila linkove user posted image ko kada je sve iste boje.



_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu maroonka)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Važnost Autosjedalica
19.4.2009 22:37:24   
rozi
Jedva cekam da se ''razrahatimo''.user posted image Narucila sam sivu, da mi se slaze sa automuser posted image ,  narucila sam i navlaku za ljeto, ona ima samo u plavoj boji. Nadam se da ce biti od nje efekta, jer mi vec sada do Tuzle bude sav mokar, pa se moramo presvlaciti u autu. Sta ce tek biti kada bude 40 stepeni?user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Važnost Autosjedalica
20.4.2009 0:47:38   
triplemama
maroonka Evo slike gdje se vidi kako je kod mene postavljena ova AS sa bazom pod koju sam morala postaviti peškir da bi dobila ugao jer su sjedišta nageta prema nazad da bi odraslima bilo udobnije. Prije je bilo više peškira kada je bio manji ali sada nam je ovoliko dovoljno. Inače se ova baza može stvarno čvrsto montirati da se ne mrda ni milimetar.

http://picasaweb.google.hr/NadelaB/ASGraco

napisala sam i komentare pa pročitaj.
Sutra postavljam i slike samo baze.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Važnost Autosjedalica
20.4.2009 1:01:29   
triplemama
user posted image
user posted image
user posted image


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Važnost Autosjedalica
20.4.2009 13:15:28   
maroonka
triplemama stvarno si divna, hvala ti, puno si mi pomogla. user posted image stvarno nigdje na netu nisam mogla naći objašnjenje user posted image
još da ovog svog malca nekako uvjerim da se ne drži ko da je progutao metlu kad ga stavljam u AS user posted image (danas mu je točno mjesec danauser posted image )
još jednom hvala i pusa.
i da, nadam se da će se pregledi AS koji put i u bihaću održati, vidim da je BL sad na redu. user posted image


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Važnost Autosjedalica
20.4.2009 17:57:12   
triplemama
maroonka ako te bilo šta o AS još interesuje samo pitaj

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu maroonka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Važnost Autosjedalica
20.4.2009 18:11:24   
Nunichi
Draga teta Nadela,pita Zara kad ces nam doci provjeriti kako je smotana mama stavila as i kako da me utrpa u sling? user posted image user posted image user posted image
Ja kako god sling namjestim cini mi se da joj nije udobno...ovo ja malo mimo teme,al hajd nema veze. user posted image
A pocela sam je ja voziti,valjda sam dobro stavila as...ona se ne buni,prespava voznju. user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Važnost Autosjedalica
11.6.2009 11:23:06   
mulina
http://www.pikolino.eu/avtosede_i_recaro_1.html user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Važnost Autosjedalica
11.6.2009 11:25:21   
triplemama

IZVORNA PORUKA: mulina

http://www.pikolino.eu/avtosede_i_recaro_1.html user posted image


I, user posted image nije mi jasno

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mulina)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Važnost Autosjedalica
13.7.2009 19:14:09   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Draga teta Nadela,pita Zara kad ces nam doci provjeriti kako je smotana mama stavila as i kako da me utrpa u sling? user posted image user posted image user posted image
Ja kako god sling namjestim cini mi se da joj nije udobno...ovo ja malo mimo teme,al hajd nema veze. user posted image
A pocela sam je ja voziti,valjda sam dobro stavila as...ona se ne buni,prespava voznju. user posted image



Jest i ova teta Nadela bezobrazna nikad vidjeti Zaricu ljepoticu user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Važnost Autosjedalica
17.7.2009 15:08:03   
rozi
Jel neko skoro kupovao sjedalice u Turbo limacu???
Ja svoju jos nisam dobila( Romer duo plus) , neki dan su mi javili da nema Romera ni u Hrvatskoj na skladistu, a imaju jednu u Sarajevu, ostala zadnja, ali mogu  misliti koje je godine proizvedena. Sada sam prosirila izbor i na Maxi-cosi ili Bebe comfort sa isofixom, samo da nije starija od 2008. godine, jer je planiram koristiti i za drugo dijete, koje jos nije u skorijem planuuser posted image user posted image user posted image .

Uglavnom, zanima me , da li ste gledale ne autosjedalici kad je proizvedena? Da li bas Turbo limac dobiva ''svjezu robu'' ili stare zaliheuser posted image  







_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *