|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radna navika djece
27.10.2009 11:36:55   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Maida RR

Djeca se definitivno dobro osjecaju kad su korisna, kad nesto rade sto je kao posao za odrasle.
Moja kcerka hoce sve, cak nesto i sto bas nije za nju. Nekad ne znam da li da je odbijem ili da joj dam da to pokusa, jer zao mi da je povrijedim, a zao bi mi bilo i da se ona povrijedi.
Znaci hoce sve sto radim i ja, i kad joj kazem da pokupi igracke, hoce, ali da i ja s njom kupim.

Posto s vremena na vrijeme dodje neka teta da nam pomogne malo pospremit po kuci, kad joj kazem da pomogne mami, da ja ne mogu sve sama, bla bla bla ( to sve pricam da bi mi pomogla a da se ne ljuti ako ja ne mogu s njom), ona kaze, pa zovni mamu onu tetu nek ti pomogne. Ko veli dijete sto se zalis kad mozes rijesit sama.


user posted image user posted image user posted image Super! Pametna je to djevojčica.
Moji dečki pokazuju sklonost da budu vrijedni, Mak pogotovo. Valjda su uz tete naučili da kupe igračke, pa on često sam posprema i ubacuje u korpu za igračke ili mrežasti krevetić gdje stoji gomila igračaka. Od nedavno je počeo suđe da ubacuje u sudoper, pa sam sebi plješće, a i mi, pa je malo pomiješao stvari, te sada i igračke ubacuje u sudoper. user posted image
Edi baš i nije vrijednica kao Mak...
Mak na tatu, a Edi na mamu. user posted image user posted image Šalim se. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:03:19   
Blue rose RR
Kako raste kika tako i njene obaveze postaju veće, sada imamo:
- pomaganje mami kod slaganja suđa u/iz mašine,
- ako hoće da opere šoljice od kahve (obično ovo ona insistira)
- vađenje veša iz mašine,
- pomaganje slaganja istog nakon peglanja,
- petkom poslije škole radi kod majke svoju sobu (briše prašinu i usisava)
- pomaganje meni i mm prilikom generalnog rada po stanu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:07:12   
sporty mamaa
Blue rose i moja isto uziva vaditi ves iz masine. Isto tako je sva vazna ako joj kazem da pokupi ves u korpu. Voli oprati kasike. Ucim je da cipelice nakon skidanja uvijek slozi u svoju policu, igracke nakon igranja u korpu(inace idu kroz balkonuser posted image ). Voli brisati prasinu, al mi cijeli pronto potrosiuser posted image U prodavnici uvijek ona gura malu korpu. Mislim da djecu treba uciti od malena nekim navikama i da se bore da ostvare nesto. Recimo ja sam neki dan stavila kasicu prasicu i svaki put kad pokupi igracke ja ubacim novcic, kad skupimo dovoljno ona bira igrackuuser posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:09:53   
Medić*
Moj najvise voli usisavati, ali stvarno user posted image I voli stelexom prskati i cistiti stolice i stolove, vrata :)

Inace u zadnje vrijeme je poceo slagati svoju odjecu, kada nesto skine slozi na svoj nacin, ubaci nesto prljavo u korpu, ponese svoj tanjir u sudoperu...

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:12:31   
saninica
moj stariji sin obozava da pere sudje a mali voli kada treba srediti sobu user posted image zbog toga sto ih nagradimo oni jos vise pokusavaju da ucestvuju u kučćanskim poslovima

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:12:47   
DM
Ja imam dvojicu dječaka i trudim se da ne budu tipični balkanci i da nema onoga "to muškarci ne rade"

Stariji naravno ima više obaveza od mlađeg, tako:
-posprema stol poslije zajedničkog obroka
-ponekad složi suđe iz mašine
-svoju čistu odjeću slaže u ormar(nakon što je ja ispeglam)
-posprema svoju sobu
-pomaže u nekim poslićima oko kuće(bašta i sl.)
......
Mlađi je navikao da
-redovn jaknu odlaže na nj mjesto po ulasku u kuću
-posprema igračke i siću koju može
-složi pidžamu i zategne svoj krevet...

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:13:41   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Moj najvise voli usisavati, ali stvarno user posted image I voli stelexom prskati i cistiti stolice i stolove, vrata :)

Inace u zadnje vrijeme je poceo slagati svoju odjecu, kada nesto skine slozi na svoj nacin, ubaci nesto prljavo u korpu, ponese svoj tanjir u sudoperu...


Moj zasad jedino ovo radi user posted image

I da, sve što je za smeće ubaci u kantu user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:14:44   
malena sharena
I moj usisava mrve ispod stola s merakom user posted image Vadi ves iz masine, kaze, da se mama ti ne saginjes, tebe boli stomak user posted image Slaze sudje u masinu i vadi iz masine, postavlja sto za jelo. Ali svoje igracke ne voli pospremati, uvijek ga moram ili podmititi ili ucijeniti user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:16:24   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: ljubičica 28


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Moj najvise voli usisavati, ali stvarno user posted image I voli stelexom prskati i cistiti stolice i stolove, vrata :)

Inace u zadnje vrijeme je poceo slagati svoju odjecu, kada nesto skine slozi na svoj nacin, ubaci nesto prljavo u korpu, ponese svoj tanjir u sudoperu...


Moj zasad jedino ovo radi user posted image

I da, sve što je za smeće ubaci u kantu user posted image


user posted image I moj isto ovako, ljubi ga mama!

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:17:52   
chuci
ajša baca svoje smeće u kantu, omiljeno joj je što pri tome mora otvoriti balkonska vrata
odnosi svoje suđe poslije ručka
briše balkonska vrata po kojima ahmed plazi jer uživa prskati steleksom i vodom iz prskalice
''kupi igračke'', ali ona to kupi jednu po jednu pa joj obično ja pomažem jer bi njoj trebalo 2 sata da pokupi kockice, pa ja to izvedem na fazon da mi to zajedno
sam presvlači veš navečer, a nekad i ujutro i sama se oblači
sigurno ima još stvari ali se ne mogu sjetiti

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:19:06   
Blue rose RR
Meni su tako dragi i rad za gledati ti njihovi maleni izljevi pažnje, kad su u pitanju svakodnevne obaveze koje smo do jučer mi same radile. :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:20:54   
bebana27
ja sam ucila od malena svogIbrahima da sve za sobom pokupi igracke kad jede sve stavi na sudoper a tako se sad uci i ovaj manji sve uz njega a u vrticu ga teta uci da poslije igranja sve se slozi na svoje mjesto

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:21:24   
malena sharena
BR i meni, sjetim se sebe kad sam molila mamu da operem sudje, a bila sam toliko mala da sam se morala na stolicu popeti. Tad mi je mama rekla, sine evo, peri, ali kad bude trebalo neces htjeti, dosadice ti! A ja sam joj se cudila kako nesto tako zanimljivo moze nekome dosaditi user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:22:43   
saninica
istina je da se radne navike sticu od malena. vrtić mnogo pomogne oko tih stvari jer red se mora postovati. i meni je slatko gledati koliko se oni trude da nam pomognu

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:23:31   
Skvo RR
bavim se time iskreno, pokusavam da im usadim neke osnovne stvari..da pokupe igracke, da se sami presvlace, i sve sto ide sa tim...male stvari koje ih uce da budu korisni.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Radna navika djece
11.3.2013 12:24:27   
damma
pokusavam ih obojicu "uvesti u red"..
kad serviram jelo ukljucujem ih obojicu,
stariji vadi suđe iz masine, svoju odjecu slaze , bas juce je sve isprelagao, skida mi ves sa zice a u tome mu pomaze i brat,
raznose ves kad ja posavijam i tako mnogo toga mi pomognu..doduse stariji vise pomaze user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Radna navika djece
12.3.2013 3:38:36   
Adana
Mala dječica rastu, a tako rastu i njihove obaveze. user posted image

Asja se sada sama presvlači kada se probudi i kada ide na spavanje.
Počela je da slaže stvari kada ih skine, na neki svoj način ali ipak to uradi i odnese ih na njihovo mjesto.
Pomaže mi da izvadim suđe, kao i veš, iz mašine.
Dodaje mi štipaljke kada prostirem veš.
Spušta poklopac od WC šolje, pušta vodu nakon male nužde, i pere rukice.
Naučila je i da se ruke peru kada se dođe s vana, i prije jela.
Vraća igračke na njihovo mjesto nakon igranja.
Voli da baca smetlje. I u kući i kada se iznosi vani. :)

Uglavnom polako ali sigurno uči i pomaže u našem malom domaćinstvu. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Radna navika djece
12.3.2013 8:15:20   
Dida79
Pokusavam ih obojicu nauciti da mi pomazu u kuci i oko nje.
KAd se postavlja jelo njihovo je da donesu tanjire,pribor za jel,hljeb i ostale sitnice.Svoje krevete zatezu svaki dan naravno uz svakodnevno moje podsjecanje user posted image
Mladjem ja jos uvijek slazem ormar a stariji to vec odavno sam radi

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *