|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
26.4.2009 13:54:05   
bubuli
ja nepovracam nikako,al mucnine su stalno...eto kad mi u snu muka dodje...

sto kazes neki cudan ukus u sutima bas gadno...uzmem bombonice ili zvaku al opet nesto kiselo bljutavo neznam...

odbacila sam sve,kafu,cigare,gazirano...pijem vodu,sto obicnu sto mineralnu nekad,i voce cijedim u sokovniku,nepijem kupovne sokove-to je secer sami...

zasad uzimam suhu hranu manje mi je muka od toga al onda je ceremonija otici u wc

svi me tjese da sa 3-4 mjeseca to prodje...pa jedva cekam,jer nisam tip koji mrljavi po kuci i pekmezi se al sad bas nisam nizasta...

hvala ti na svemu i ja tebi zelim sve naj naj

_____________________________



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
26.4.2009 14:04:30   
sarah25
evo još jedne sa malo viška kilogramauser posted image
meni je doktor rekao kada sam bila na pregledu da nemam ovulacije i da moram malo smršaviti jer kilogrami utječu na ovulaciju, dao mi je neki dijetu i tablete dabroston jer sam imala neredovite cikluse, poslije tri mjeseca sam ponovo bila na kontroli, izgubila sam nekih 5 kg i doktor mi je rekao da imam plodne sluzi da mi je folikul veličine 16 mm i da idem u akciju ovaj vikenduser posted image
kod mene su znači bili kilogrami problem ali ne mora značiti da je kod svakoga isto, zato najbolje je posavjetovati se sa doktorom.
pusa i nadam se da ću i ja uskoro postati sretna trudnicauser posted image

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
29.4.2009 16:14:29   
bubuli
sretno drzim ti fige :)

_____________________________



(odgovor članu sarah25)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
29.4.2009 16:15:37   
malena27 RR
bubuli guzlice moja....nema te ni na mapi... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
29.4.2009 16:25:15   
dinciii
hmmm...ja opet mislim da to nema bas neke veze sa tezinom.evo ja sam se prije trudnoce naglo udebljala i kad sam prestala piti antibebi pilule zatrudnila sam za 2 mjeseca odmah i to sa viska viska kilograma nit sam imala mucnine nit ista samo se stomak vidio poslije, nisam imala neki osjecaj da sam trudna dok nije beba ozivjela..tako da smatram da to nije neki problem al opet sve je individualno od zene do zene.

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
29.4.2009 16:38:19   
Gigana
prije nego sam ostala trudna bila sam debela i odlučila da idem na UN dijetu.  Smršala sam 9 kg i odmah zatrudnila.  U trudnoći sam dobila 16kg, koje sam odmah izgubila nakon poroda, a izgubila sam još i dodatnih 10 kg u roku od 2 mjeseca nakon poroda.  U trudnoći nisam imala ama baš nikakvih problema, mada me je moj doktor stalno slao na testove za provjeru šećera u krvi (OGTT) i stalno sam morala mjeriti pritisak.  Hvala Bogu, nikad nije bilo ništa.  Doktor je stalno bio sumnjičav, pa me zato i slao na ove testove i ja sam mu zahvalna zbog toga.

Mislim da je glavni razlog stres koji dovodi do debljine, koja potom dovodi do poremećaja hormona, što dalje dovodi do PCOS i sl. i to onda sve skupa predstavlja problem.
Debljina sama po sebi nije toliko opasna, ukoliko je žena zdrava (pritisak, šećer, krvna slika i ostalo.)


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
30.4.2009 1:25:39   
*Maki*
Ja imam 50 kg a visoka sam 166, znači fale mi nekih 6 kg. Kada smo već bili odradili mnoge pretrage doktorka mi je rekla da bi trebala malo da se ugojim jer i to hoće da utiče na zatrudnjavanje...  baš ću je pitati da mi to malo objasni jer u svojoj okolini imam primere da su neke i mršavije od mene ili pak imaju višak težine pa su ostajale trudne... tako da mi nije logično to sa težinom, osima ako postoji neki problem sa hormonima. user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
30.4.2009 1:34:56   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: bubuli

ja nepovracam nikako,al mucnine su stalno...eto kad mi u snu muka dodje...

sto kazes neki cudan ukus u sutima bas gadno...uzmem bombonice ili zvaku al opet nesto kiselo bljutavo neznam...

odbacila sam sve,kafu,cigare,gazirano...pijem vodu,sto obicnu sto mineralnu nekad,i voce cijedim u sokovniku,nepijem kupovne sokove-to je secer sami...

zasad uzimam suhu hranu manje mi je muka od toga al onda je ceremonija otici u wc

svi me tjese da sa 3-4 mjeseca to prodje...pa jedva cekam,jer nisam tip koji mrljavi po kuci i pekmezi se al sad bas nisam nizasta...

hvala ti na svemu i ja tebi zelim sve naj naj


Ja sam se zbog ovakvih stvari udebljala u trudnoci 26kg... cjelodnevne mucnine, od kojih nisam
navecer mogla zaspati, prestala pusiti 7 dana nakon sto sam zatrudnila, prestala piti kafu, gazirano,
sve isto kao kod tebe, ali stalno sam nesto grickala da ublazim mucnine, jer sam imala osjecaj da
sam stalno gladna, i da cu pasti u nesvijest od gladi... a ustvari nisam mogla disati koliko mi je
stomak bio pun... i onda nisam mogla ici u wc... pa sam pila cajeve i biljne tablete za regulaciju stolice
kad sam napunila 3mj sve to otislo ko rukom odneseno... al ostao apetit user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
30.4.2009 11:51:36   
bubuli
uhh nemoj me strasiti...26kg uhh

negrickam ja nista,sve je bljak,jedva se natjeram i vode popiti...nekad mislim da mi se ispovracati bilo bi lakse jer ovo samo hoda gore dole...

ceremonija je i zube oprati i kaladont mi se gadi :)

to je sad 8 i po sedmica nisam jos nista dobila al kazu da sam se zaokruzila hehehhe

zbrka mi je u glavi...zelim samo da bude ok sve...



_____________________________



(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
30.4.2009 12:07:17   
mišur
Evo moja zaova je rodila prije 8 dana prirodnim putem zdravog dječaka, a imala je i problema sa težinom.
Prije poroda je imala skoro 30 kg viška, koje je nakupila zadnje 2god...Visoka oko 170kg, a teška skoro 100kg...Tako ona kaže...
Ali hB nije imala problema sa zatrudnjivanjem, upalilo im je iz prvog puta..
U trudnoći je imala visok pritisak, jako puno oticala, i jeste se udebljala, ali nije strašno...
Mi smo svi mislili da neće moi prirodno roditi zbog težine, ali ispade da je imala lak i brz porođaj..

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
2.5.2009 9:46:18   
bubuli
mene nije strah kila ko kila nego svega onoga sto one nose sa sobom...

nemozemo svi biti zgodni,lijepi,tip-top,i da se udebljam pa smrsat cu,trudit cu se...

uz kilograme silne ide visok tlak,secer,oticanje,prosirene vene,masa toga e toga je mene strah...

zelim da iznesem trudnocu do kraja i da budemo zdravi i zivi i ja i beba a ostalo se da dotjerati...

mm ionako nevoli koscate hehehe

_____________________________



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
2.5.2009 12:19:41   
Chuchi
ma joj bubuli to 8 sedmica nije nista, sacekaj jos toliko i proci ce...
a nije bas tacno da uz debljinu ide visok tlak, ecer, masnoca u krvi,
trigliceridi.. itditd
znam debele ljude koji nemaju tih problema, ama bas nikako,
a znam i mrsave ljude po 50-60 kg a imaju sve to zajedno
takvi zdravstveni problemi najcesce se javljaju usljed nervoze, stresa
zato se ne sikiraj , ali ipak gledaj da vise jedes voce i povrce, i meso
nego hljeb, sokove guste, gazirane, jer to najvise deblja... sretno

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
2.5.2009 12:35:52   
dinciii
bubuli nemoj se sikirati kazem ti ja sam imala viska kilograma i vjeruj da sam trudnocu prosla ko carica,nista nisam osjecala samo mi stomak rastao a beba je mashala zdrava bila cijelo vrijeme i evo je i sada...nisam imala ni visok pritisak nit sam oticala(a to jer sam jela non stop rizu user posted image trazila mi se)

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
8.5.2009 10:41:01   
bubuli
sve ste super...hvala vam na podrsci i svemu!!! jedem sta mogu i koliko mogu i zasad sam ok,samo da mucnine prestanu i nestane ovaj glupi okus u ustima i zivnut cu...
razmisljam o sljedecoj kontroli i jedva cekam...
pomirila sam se sa tim da je svaki pocetak tezak pa proci ce...
pola dana sam super pola nikakva...uzasno mi smetaju mirisi-smradovi...juce na ulici jedan covjek znojav je prosao pored mene odma mi muka dosla,pocele mi trnuti usne mislila sam da cu se srusit al uspajela sam...izbjegavat cu to a i necu puno sama hodati...
kolegici je neki dan pozlilo na pijaci sreca pa se nije udarila...
ljubim vas

_____________________________



(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
8.8.2009 9:01:39   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: ale1981
Zanima me dal je neko imao problema sa zatrudnjivanjem ili nije zbog viška kilograma (ja imam 30kg više)?


IZVORNA PORUKA: zaha
moja kolegica je zatrudnila sa 110kg a rodila sa oko 130,a drugo je zatrudnila sa oko 120,debljina joj uopste nije pravila problem


IZVORNA PORUKA: Anushka
draga ale, tesko da ce se moci reci da je neka bas zbog debljine tesko zanijela. Ono sto je sigurno je da ce ti biti teze nositi trudnocu akoBogda (zbog krvnog pritiska, secera, oticanja, teskog kretanja isl) i da bi bilo dobro da nadjes razlog viska kg i da ga rijesis i zbog svog zdravlja i zbog akoBogda zdravlja svoje . Zelim ti da uskoro rijesis taj problemcic i predjes na podforum trudnoce


IZVORNA PORUKA: ale1981
Curke hvala vam puno na savjetima i lijepim željama!
Inace niko nebi reko da imam toliko kila i ne predstavljaju mi problem, prije mjsec dana sam radila pretrage i svi nalazi su mi uredu, cak bolji od moje mlađe sestre sa idealnom težinom!


IZVORNA PORUKA: bebbe
Moja dobra prijateljica citav zivot ima visak kilograma, a bez problema je ostala trudna i rodila. Mada, i ja sam čula da preniska i prvisoka težina zna biti prepreka prilikom zanošenja. Nego, ako su ti nalazi OK, biće valjda sve OK. Sretno!




_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
29.10.2009 16:59:32   
saraba
Pozz svima....
imam problem, pa pomozite....upravo ppronađoh ovaj topic....pokusavam zatrudniti, pored lošeg TSH (hipotireoza) i inzulinske rezistencije...ja jos i mašala...:((((
Da li je neko od vas imao sličnih problema...dobro bi mi došlo malo utjehe....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
29.10.2009 17:42:20   
tajcika
ne znam draga moja da li te moze utjesiti da sam ja u poslednje dvije godine imala dijagnozu rane menopauze,hormoni su bili skroz niski ,desni jajnik se smanjio itd...i po ljekarima sanse za trudnocu su bile minimalne, a sada sam hvala Bogu dragom u 16 sedmici (doduse malo rizicnoj al zato smo na bolovanju)....o kilogramima da i ne pricam usljed poremecaja hormona ostala sam trudna sa 90 kg sta ce biti ako Bog da do kraja....tako smiri se i bit ce sve ok kad se najmanje budes nadala ono user posted image ,sretno 

(odgovor članu saraba)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
12.12.2010 22:30:42   
malena27 RR
prenos posta:


IZVORNA PORUKA: ajla86

da li ima kilaza veze sa zatrudnjivanjem...mozda se hvatam za slamku spasa user posted image user posted image user posted image user posted image
pila sam gluformin 3x2 500mg od kojih sam povracala non stop i pored toga sto su mi smanjili dozu ja sam visila nad soljom i nisam ga mogla podnijeti neznam sto.
pisala sam ranije....u jednoj mojoj depresivnoj fazi sam odlucila odustati i baviti se opet sobom...otisla kod dr samo trazila tbl da mi regulise user posted image dobila cikloproginovu i odlucila mrsati...
jer sam se udebljala ko krava a inace kad sam u depri jedem ko krava lijecim se hranom...i smrsala sam i user posted image
dal je to povezano...
da li bi sad kad bi smrsala opet user posted image
mada nemam volje....ali bi mogla rajfeslus staviti na usta ako bi se isplatilož???




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
13.12.2010 10:08:20   
Alhemicarka
Ajla, kilaža je jeako povezana sa PCOS, čak se smatra da smanjenjem tjelesne težine za 5 % može uticati na smanjivanje simptoma PCOS. Koliko si dugo pila gluformin? Ja sam ga isto jako loše primila, povraćala, sve mi se gadilo, ali sam durala. Znam da mi je doktor rekao da upočetku pijem dva puta po pola tablete, jer kod većine izaziva mucnine. Elem, ja sam ga pila tri sedmice, i rekla sebi pokušaću još par dana, ako ne odoh doktoru. I prestanu mi mučnine. Sretno.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
14.12.2010 15:59:40   
ajla86
pila 3 mjeseca....dr je mislio da ce i pomoci kod regulisanje menstruacije ali nista narucito nije se primjetilo.i nepijem ga vise niti cu po svemu sudeci...ta me sad kilaza malo kopka,kontam da bi bi mi olaksalo zacece user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
3.1.2013 7:30:24   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: ucitelj

Dan drage moje. Ima li vas koje bi se mogle naci u ovoj temi?
Ja sam 8 godina pokusavala ostati trudna i svi doktori su mi rekli da je do kila. Ipak se njihovo nije ostvarilo. nakon 8god muke sad imam sincica predivnog i pametnog. A kad sam ostala trudna prirodnim putem imala sam najvise kila i to tocno 111kg. Javite se


IZVORNA PORUKA: Kikitown

Hhehe, meni je gin odmah rekao "Sve je ok, ne vidim nikakvu prepreku trudnoci, ali probaj smrsati desetak kg!"



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
3.1.2013 9:03:15   
ucitelj
Nije vezano za temu al moram kom pa vi brisite al od kad sam na ovom forumu ni jedna moja tema nije ostala otkljucana nikako mi to nije jasno d bas sve imate otvoreno ama bas sve. biuducim mrsavicama sretno ja se vise ne budem javljala soori al me ovo jako zivcira

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
3.1.2013 10:00:41   
Lady26
A ocito da ima tema...ne bi bezveze prebacivali postove...
Prvo pretrazis portal pa otvoris novu temu ako nema nista slicno...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *