|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:17:33   
Blue rose RR
I mene su proše godine zbunili, neko kaže da može, drugi kažu da ne mogu, u Zakonu jasno stoji da roditelj bira vrtić, ali eto bira samo one koje Ministarstvo plaća ...
Ma umorna sam više od presipanja iz šupljeg u prazno, i onda roditelj ide linijom manjeg otpora.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:21:30   
Hanady RR
snige nećeš imati gdje voditi popodne...
ovo sad oni ''namamljuju'' da s euzmu novci...jer slabo koji drži popodne tu nastavu
ako je drži naravno d aće je naplatiti...svojim cjenovnikom

al vjeruj mi bespotrebno...

ja sma vrlo relna i vodim brigu o svojoj djeci...
moja je cura išla u Ju djeca sarjeva ''višnjik''
uslovno, čisto, lijepo, učiteljica divna...


kod nas se i naučilo kroz crteže
i imali zabavu
i pjemsice
i ples
i učenje o svim praznicima vjerskim i državnim
i rpvom dnaju porljeća itd otd...

i o ekologiji
i o rastu ljudi
rastu djece

ljubavi setara i braće, sestara i sestara , braće i braće itd...

ja nisma nezadovoljna koliko sam se pribojava u startu

Mojoj je curi i godilo jer inače nije išla u vrtić...

ne mogu duše griješiti nije donijel niti jednu psovku...
jeste mi rperičala rekaciju i ponašanje učiteljice ako neko drugo dijete upotrijebi pogrdnu riječ
uradi nešto neprimjereno
no gdje god da ja dijete dam mogu imati situaciju d aneko drugo dijete živi u drugom okruženju...

mislim moja je H došla ''zblasnuta'' jer je Ahmed ispričao kako ga babo istukao kaišem po goloj guzi...
ja ne mogu reći drugom roditelju nemoj tuči svoje dijete jer ja svoje ne tučem pa mi dijete prepalo se pravo...logika...svi imamo svoje kuće, svoje domove al nije nam rješenje ni držanje djeteta pod staklenim zvonom...
kad tad izaće u ''svijet''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:28:46   
Blue rose RR
Majke mi Hanady, ja sam fakat očekivala da će eto imati nešto kao lagano zblližavanje sa okolinom, djecom, obavezama, plesom, crtanjem i slično ...međutim ništa. Izgleda da u ovom našem vrtiću ima malo vaspitačica, i tako da jedna od njih drži i časove za predškolsku djecu.
Jednom kada je došla sa vrtića rekla je danas smo morali biti tihi jer su mala djeca spavala :((

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:30:23   
snijeg
Ma ja razmišljam da svoju dam od septembra u poludnevni boravak, nisam još čvrsto odlučila jer imam divnu tetu koja je čuva, ali vidim da joj je vrijeme za druženje sa drugom djecom, iako je konstantno u parku ipak vidim da joj nedostaje taj segment. Pokušat ću, pa ću vidjeti kako će reagovati, ako bude zadovoljna vjerovatno ćemo od naredne godine ostajati po cijeli dan jer mi se ne isplati plaćati i tetu i vrtić (osim ako u međuvremenu ne dođe nova bebica, ne bih otkazivali teti jer sam prezadovoljna, samo bi je preusmjerila na bebicu). Prema tome mi bi svakako dobili tu potvrdu u okviru tog boravka, ostaje još da ja donesem odluku i da izaberem vrtić. U blizini imam i privatni i javni, ne znam sve mi je to još user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:37:06   
Hanady RR
mene i čudi vrijeme u kojem su vam uveli istouser posted image

naime naša učiteljica uopće nije vaspitačica u vrtiću nego prosvjetna radnica u školi...

nama je bilo do 17 do 19 sati
pa je ona u zimskom periodu zamolila da s edolazi u 16 do 18 sati...
neki do roditelja obadvoje rade ( kao i mi9 rekla je tolerisat će kašnjenje do 10 minuta...

i oni su sami...

mi smo imali tri roditeljska sastanka...

jedan je zamolila da neko preuzme djecu a da jedan do roditelja budu sami sa njom te je ukazala na neke stavri roditeljima...
tipa agresivnost, nezadovoljtvo, pričanje situacije u kući itd...sugerisala roditeljima da joj se slobodno obrate ako žele da pojedinačno razgovaraju itd...
nedosatatak pažnje
netrpeljivost
nehigijena čak...( nebi vejrovala i toga imauser posted image )

a oni su vrlo lijepih stavri naučili, radili...
čak im je pričala divne rpiče o bojama...sa leptirima...h je naučila odmah, baš lijepa rpiča...
pa su kroz nju naučili osnovne boje, znaju ih nabrojati, ap šat dobiju mješanjem sonovnih boja itd...

pa kad je bila tema ekologija, ja se oduševila...crtež sa kontenerima kontam šta će joj to...
kad ona kaže u zeleni smao papir u žuti smao staklo...
pa reciklaža
pa čuvanje okoline
pa kad šetamo ne smijemo bacati papire itd itd

onda recimo vrlo je kreativna ova učiteljica...
imamo leptire koje režu makazama i boje
pa su pravili zastavice 8 donijela im ona slamke da na njima ared iste)
pa origami bubamare im donijela ona svima po jednu naparavila..pa učili o malim životinjama da ih s ene traba bojati ni mrava ni pauka itd...
pa te bubamare bojili oni...

zaista...preporučujem Višnjik i učiteljicu Lejluuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:42:34   
UPPUKS
Obavezni program se realizira u svim registriranim predskolskim ustanovama bilo javnim ili privatnim.
Razlika je sto se Obavezni program u privatnim vrticima placa (realizacija programa min.dva sata sedmicno ili vise u zavisnosti od politike ustanove i dogovora sa roditeljima) ali se implementira u cijelosti (obroci, izlasci, setnja, edukacija u prirodi i ostale aktivnosti koje se realiziraju sa djecom koja borave u cijelodnevnim boravcima, bez rijecnika neprimjerenog sadrzaja)
Na kraju svako dijete dobiva zakonom odredjeno Uvjerenje o pohadjanju Obavezbog programa predskole ali i potpunu socijaliozaciju, kulturu izrazavanja i ponasanja)

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:46:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Obavezni program se realizira u svim registriranim predskolskim ustanovama bilo javnim ili privatnim.
Razlika je sto se Obavezni program u privatnim vrticima placa (realizacija programa min.dva sata sedmicno ili vise u zavisnosti od politike ustanove i dogovora sa roditeljima) ali se implementira u cijelosti (obroci, izlasci, setnja, edukacija u prirodi i ostale aktivnosti koje se realiziraju sa djecom koja borave u cijelodnevnim boravcima, bez rijecnika neprimjerenog sadrzaja)
Na kraju svako dijete dobiva zakonom odredjeno Uvjerenje o pohadjanju Obavezbog programa predskole ali i potpunu socijaliozaciju, kulturu izrazavanja i ponasanja)



a kako garantirate da neko do dijece koje dođe u grupu neće istu upotrijebiti pa bar jednomuser posted image

Ovo je zaista postalo otimanje novaca ...
dobili ste dozvolu da možete obaviti rpedškolko i sad ćete i to naplatiti...
koliko košta u porsjeku po privatnim vrtićima ta dva sata

jel imate primjere na koji način ste obavli preškolski porgram u bilo kojem vrtiću privatnome ?

Evo recimo amle i nur na grbavici...
kažite gdje se odvija porgram upoznavanja sa prirodom

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:49:20   
snijeg

IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Obavezni program se realizira u svim registriranim predskolskim ustanovama bilo javnim ili privatnim.
Razlika je sto se Obavezni program u privatnim vrticima placa (realizacija programa min.dva sata sedmicno ili vise u zavisnosti od politike ustanove i dogovora sa roditeljima) ali se implementira u cijelosti (obroci, izlasci, setnja, edukacija u prirodi i ostale aktivnosti koje se realiziraju sa djecom koja borave u cijelodnevnim boravcima, bez rijecnika neprimjerenog sadrzaja)
Na kraju svako dijete dobiva zakonom odredjeno Uvjerenje o pohadjanju Obavezbog programa predskole ali i potpunu socijaliozaciju, kulturu izrazavanja i ponasanja)

Hvala na odgovoru. Molim vas ako možete navesti cijenu za 2 sata u privatnom vrtiću, jer nam je cijena poludnevnog i cjelodnevnog boravka poznata sa drugih tema. Mislim da je to važno za navesti jer finansijska sredstva igraju veliku ulogu pri odabiru ustanove.

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:50:59   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Obavezni program se realizira u svim registriranim predskolskim ustanovama bilo javnim ili privatnim.
Razlika je sto se Obavezni program u privatnim vrticima placa (realizacija programa min.dva sata sedmicno ili vise u zavisnosti od politike ustanove i dogovora sa roditeljima) ali se implementira u cijelosti (obroci, izlasci, setnja, edukacija u prirodi i ostale aktivnosti koje se realiziraju sa djecom koja borave u cijelodnevnim boravcima, bez rijecnika neprimjerenog sadrzaja)
Na kraju svako dijete dobiva zakonom odredjeno Uvjerenje o pohadjanju Obavezbog programa predskole ali i potpunu socijaliozaciju, kulturu izrazavanja i ponasanja)


hB za ovo user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:59:21   
Hanady RR
E nebi meni mrsko nazovem fino jedan od vrtića sa spiska...
pitam za dva sata preškolkoga samo...
ona u čudu, kaže kod nas je redovni vrtić...
nema ono smao dva sata dovedeš dijete...

znači bila sma u pravu...

privatni koji mogu izdati vertifikat da je obavljeno predškolsko se plaćaju po principu poludnevnoga ili cjeldonevnoka vrtića...
naravno d aimaju obrok jer su u vrtiću po dana il vazdan...imali bi ga i d ane obavljau presškolko
i naravno d aimaju izlete i upoznavanje sa prirodom i igru ...to imaju i djeca u Ju ustanova Djeca srajeva koja idu u dnevni ili poludnevni boravak u vrtić.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 15:00:50   
veeseelaa
E nebi meni mrsko nazovem fino jedan od vrtića sa spiska...
pitam za dva sata preškolkoga samo...
ona u čudu, kaže kod nas je redovni vrtić...
nema ono smao dva sata dovedeš dijete...


ma pusti, mora da ima.... možda se još nisu snašliuser posted image
ta ako imaju certifikat za obavljanje trebalo bi to tako ide....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 15:04:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

E nebi meni mrsko nazovem fino jedan od vrtića sa spiska...
pitam za dva sata preškolkoga samo...
ona u čudu, kaže kod nas je redovni vrtić...
nema ono smao dva sata dovedeš dijete...


ma pusti, mora da ima.... možda se još nisu snašliuser posted image
ta ako imaju certifikat za obavljanje trebalo bi to tako ide....



nema, nema...
evo još jedna zvah...čisto d ase uvjerim
http://www.vrtic.ba/clanovi1.html

ima ako upišeš dijete u njihov privatni vrtić da ti ide...tipa ti svoje kako si upislaa samo tvoj rvtić nije na spisku onih koji jesu dobili od misnitartva potvrdu d aizdaju cetifikat...

halo ba 2 sata sedmično i neđe u prirodu...gdje majketi...
eno ne znamo ni šta hoćemo...user posted image
Ju djeca sarajeva organizirala odlazak na Igman , djeci prelijepo bilo, ni jednoga ekcesa...
kod nas tema planula...đe ću dijete putiti nema šanse...

mislim hajmo bit relani...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 15:08:02   
veeseelaa
e svašta...

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 15:12:59   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

E nebi meni mrsko nazovem fino jedan od vrtića sa spiska...
pitam za dva sata preškolkoga samo...
ona u čudu, kaže kod nas je redovni vrtić...
nema ono smao dva sata dovedeš dijete...


znači bila sma u pravu...

privatni koji mogu izdati vertifikat da je obavljeno predškolsko se plaćaju po principu poludnevnoga ili cjeldonevnoka vrtića...
naravno d aimaju obrok jer su u vrtiću po dana il vazdan...imali bi ga i d ane obavljau presškolko
i naravno d aimaju izlete i upoznavanje sa prirodom i igru ...to imaju i djeca u Ju ustanova Djeca srajeva koja idu u dnevni ili poludnevni boravak u vrtić.




Hajd bona Hanady što izofira ljude :)))

Ma znam da sam čula tako nešto prošle godine, i ja se ibretila, ali eto ...


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 15:22:20   
Hanady RR
user posted image

ma nije mi bio cilj da izofiram ništa...
već da imamo pravu informaciju....

pa nema smisla d anam ublehe slažu i sve vezano za novce...

ja znam svako ima pravo izbora...al bože mili i ja svoje dijete volim pa sma se raspitivala
ta nisma ni ja njoj htjela šok načiniti sa ta dva sata...

Mislim lijepo je da i privtani stiču uslove d abudu obrazovne ustanove i d aimaju mjesta za zasoliti kadar koji će nam adekvatno paziti djecu...
no nemojmo se igrati mačke i miša...
svi znamo da ''lova buši gdje burgija neće''

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 21:56:49   
azuro
Svaka čast, vokabular pojedinih poruka za (0) Žalosno?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 22:17:12   
veeseelaa
svi znamo da ''lova buši gdje burgija neće''


pa naravno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 22:20:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svi znamo da ''lova buši gdje burgija neće''


pa naravno



logika...
mislim komletno drušvto nam je u tom stilu i ko ima mogućnost bujrum birati mjesto...
no u pogledu na predškolski porgram neće pružiti ništa što državni neće...

mislim da je ministartsvo dalo fine novce da se to dešava u privatnim kao i u državnim i da je osmišljen porgram pa da učiteljice psovjetni radnici odrade porgram i plan rada a ne tete...nebi danas bio niko u ovoj ''zbunjenoj'' poziciji

no kao i sve zakone koje porvodimo u ovoj zemlji ''fali nam ono malo''



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 22:31:21   
UPPUKS
Cijene Obaveznog programa predskole nam nisu poznate, pa tu informaciju morate trazti direktno od svake pojedinacno predskolske ustanove (http://www.vrtic.ba/clanovi.html) e-mailom, telefonom ili direktnom posjetom.
Ono sto znamo to je da se u privatnim vrticima realizira Obavezni programn vise od dva sata sedmicno (dva sata su minimalna) tako da su aktivnosti u privatnim vrticima sadrzajo obogacene aktivnostima kao i sa djecom  koja borave u istim cijeli dan.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
15.6.2012 22:27:19   
Hanady RR
mi zavšile predškolsko...iz više razloga a posebno jednoguser posted image stavit ćemo i fotkice...
ako ništa da vidite osmijeh dječice kada su dobili svoje prve diplomice...prosto da se mame ne sikiraju kao ova mama kada dječica krenu u zakonsku obavezu sljedeće godine...i svih narednih...sretano svima, ostavili smo vam lijepi vrtić i divnu učiteljicuuser posted image
i moja cura zaključila po prvi put šta znači ''ono mama kada kažeš...sve što je lijepo kratko traje ''

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img401/6203/sl731246.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/651/sl731248.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/265/sl731251.jpg/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
31.8.2012 8:55:12   
Miracle*3
s obzirom da je tema zakljucana gdje bi mogla ovo pitati, pitacu ovdje. Ima li neko iskustva sa vrticem San?? Ako neko zna neku informaciju nek napise

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
12.10.2012 10:57:49   
Aida R
S obzirom da je tema o privatnim vrticima zakljucana ja cu napisati svoja iskustva ovdje. Znam koliko je meni znacilo procitati druga iskustva kada sam birala vrtic za svoju djevojcicu pa cu i ja napisati svoje. Nakon sto smo obisli dva vrticha JU u nasoj blizini (Novo Sarajevo) i vidjeli da u jaslicama ima 30 djece na dvije tete (jer Kekec ne radi pa su sva djeca iz tog vrtica presla u ova dva) i uzasne uslove u tim vrticima (teta koja tamo radi je rekla "sve dok sam ja ovdje djece nece izaci vani"-i upravu je, nijedan vrtich nema dvoriste i preopasno je izvoditi ih tolike vani) odlucili smo se za privatni. Krenuli smo u vrtic "Pocoyo" na Marijin Dvoru i prezadovoljni smo. Tete su divne, malo djece, one ljubazne, vesele. Djeca svih uzrasta su zajedno, ne razdvajaju ih iako imaju razlicite programe rada sa njima. Moja djevojcica bolje jede kod njih nego kuci. Imaju odvojenu spavaonicu, trpezariju i igraonicu. Napisala bih jos svasta ali bojim se da me adminke ne skinu misleci da je reklama. user posted image Mi smo tu tek mjesec dana ali ja vidim ogromne (pozitivne) promjene na svom djetetu i zadovoljna sam i zasluzili su da ih pohvalim. :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
11.11.2012 22:57:37   
cvrkutavci
drage mame pronasla sam IDEALAN vrtic na breci, TWEETY se zove nov nivcijat, radi u dvije smjene hvala Bogu:)) a cijena haman ko drzavni bajka...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
11.11.2012 23:03:41   
cvrkutavci
zelim samo da naglasim vrijednost druge smjene (do 22), znam da mnoge od nas muku muce, ne zelim nekom praviti reklamu ali ovu inf sam morala podijeliti:)))

(odgovor članu cvrkutavci)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
6.3.2013 15:31:20   
shpagica
Da li znate koja je OBAVEZNA PROCEDURA koju vrtic mora ispostovati u slucaju nesrece koja se desi u vrticu kojok je direktno ugrozeno zdravlje i zivot djeteta?

Da li je njihova obaveza i odgovornost da ukazu pomoc / pozovu hitnu pomic ili samo da pozovu roditelja koji dalje reaguje?

Molim odogovor utemeljen na pravilniku o radu i zakonom propisanim obavezama ako neko zna?

Hvala unaprijed!

(odgovor članu cvrkutavci)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *