|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 13:47:44   
koka i po
Blago tebi kada smiješ popiti avamigran.Ja sam na njega alergična pa se gostim analginimauser posted image .Migrena mi se prvi put javila nakon operacije jajnika prije jedanaest godina.Mislim da je u mom slučaju vezana sa hormonalnim promjenama u organizmu jer me hvata pred menzes.To je ona  ružna migrena kada u početku "osljepiš" pa trneš i sve to traje dok glava ne zaboli.Ponekad mi se dešavalo da tokom tog "napada" ne mogu sastaviti rečenicu niti je izgovoriti.Ali eto doktor kaže da je sve to normalno kada su migrene u pitanju.Al je ružan osjećaj Bože sačuvaj.

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 13:54:24   
noaa

IZVORNA PORUKA: koka i po

Blago tebi kada smiješ popiti avamigran.Ja sam na njega alergična pa se gostim analginimauser posted image .Migrena mi se prvi put javila nakon operacije jajnika prije jedanaest godina.Mislim da je u mom slučaju vezana sa hormonalnim promjenama u organizmu jer me hvata pred menzes.To je ona  ružna migrena kada u početku "osljepiš" pa trneš i sve to traje dok glava ne zaboli.Ponekad mi se dešavalo da tokom tog "napada" ne mogu sastaviti rečenicu niti je izgovoriti.Ali eto doktor kaže da je sve to normalno kada su migrene u pitanju.Al je ružan osjećaj Bože sačuvaj.

koka i po pokusaj 4 dana prije mens.piti kafetine..ovo je jedna moja susjeda probala i zena se preporodila

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 13:56:26   
koka i po
Bih ja ali  prvi  i zadnji put kad sam ga popila završila u hitnoj.Otekla sva ko krofna.Jeb..... i na njega sam alergična.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 14:01:41   
veda
Svi koji znaju za njega-za avamigran,svi me to pitaju,zato sam i napisala da ga popijem samo onda kada iz nekog razloga moram izaci iz kuce i nesmijem si priustiti da lezim.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 14:16:42   
Private
Jeli vi imate odredeno mjesto gdje vas glava boli?Mene uvijek boli iza lijevog oka,kao u dubini,onda polako me spopada muka,nagon za povracanje i sebi dodem za nekih 10 sati.Vazno je samo da vas u porodici razumiju i tada vam pomognu.

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 14:22:46   
koka i po
Mene u principu glava u početku ne boli a kada zaboli to je više kao pritisak u predjelu izmedju vratnih žila i tjemena.Prvo mi se javlju svjetlice ispred očiju i izgubim vid.Recimo vidim pola nečijeg lica a pola ne vidin.Ma strahota.A da me razumiju ......

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Migrena, glavobolja
5.5.2010 14:27:21   
veda
Mene nekad boli lijeva strana,ponekad desna,sljepocnice,nekad i lijeva i desna zajedno.Bar je kod mene tako,nikad neznam.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Migrena, glavobolja
28.5.2010 23:44:04   
M kao Mama
Ja zadnjih dvadesetak dana imam takve glavobolje, da sam već počela da brinem. U prvih nekoliko dana mislila sam glavobolja, i nisam obraćala pažnju, ali već evo kako traje danima, nije mi dobro.

To su strahoviti bolovi, tolikoa sam danas se skoro onesvijestila ,jednostavno ništa ne vidim na oči, bol mi udara, interesantno boli me samo desna strana, komplet, od slijepočnive, pa niz obrvu, oko, pa iza uha i iza vrata, išla sam nekoliko puta mjeriti pritisak i nizam mi je kao i uvijek, legnem sa bolom, ustanem, samo imam brzine kao na autu, nekada sam u prvoj, a kada sam u petoj umirem,

šta Vi mislite šta bi ovo moglo biti,neko kaže sinusi, neko migrena, a ja sve kontam da ovo mogu i bez ljekara riješiti, jer mi ih je stvarno na vrh glave

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Migrena, glavobolja
28.5.2010 23:55:46   
taurus
Mama Alma baš mi je žao user posted image user posted image user posted image user posted image  

Boli li te svaki danuser posted image

Da te nije klima ili prozor napuhao pa te boli samo jedna  strana. Ili da ugrijana nisi izašla vani na vjetaruser posted image
Ne liči mi na migrenu jer ne traju tako dugo u kontinuitetu. Ako su sinusi bolilo bi te čelo i dio iznad gornje vilice, a ne znam baš da bi te vrat bolio od sinusa.
Možda imaš problema sa vratnom cirkulacijom ili može biti upala živcauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Migrena, glavobolja
29.5.2010 0:04:17   
M kao Mama
Pa boli mene čelo, kost iznad obrve i kao da imam rupu oko oka, ali baš boli, vjeruj da nekada znam po dva kafetina odjedanput uzeti, to je takav bol, ne znam ni sama. Nikada nešto ovako nije mi se desilo, klima, nemam je a i kada ima ne koristim, propuha se čuvaj, zagrijana ne znam, mislim kosu perem navečer i legnem, baš ne znam,ali počelo mi brinuti i boli

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Migrena, glavobolja
29.5.2010 0:12:10   
taurus
Tako kako ti opisuješ kost iznad obrve i jeste sinus. Ipak ne bi bilo loše da odeš do ljekara pa da popiješ jednu dozu antibiotika. Pokušaj to mjesto izmasirati nekim rastvorom za masažu (npr. eterična ulja) da ti se malo ugrije to mjesto i pokrene cirkulacija.
Probaj popiti jači analgetik kao što je voltaren jer on istovremeno djeluje i protuupalno. Bolje jedna takva tableta nego više kafetina koji ti očito ne pomažu. Ako ti je nos začepljen ili curi obavezno uzmi operil sprej.
Nadam se da će brzo proćiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Migrena, glavobolja
29.5.2010 0:18:32   
M kao Mama
Hvala na savjetu, ma prehladu sam vukla možda tamo od početka mjeseca, a onda me i ovo uhvatilo i nikako da prođe, kako god dr. mi ne gine, a kofan ili kafetin, a u zadnje vrijeme i kofen instant mi djeluje, ali nekada je bol tolika da popijem dvije odjedanput, a evo znači 2 0 dana svaki dan popijem po jednu tabletu obavezno.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Migrena, glavobolja
29.5.2010 19:23:28   
veda
ja sam vec pisala o svojoj migreni i koje probleme imam,a kada sam imala povisen prolaktin-2100,u to vrijeme me je jos gore bolilo.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Migrena, glavobolja
18.6.2010 21:54:45   
Rabi
Alma ja ti imam slicne glavoboljem danas sam imala takvuuser posted image  Uradi colordopler vratnih krvnih sudova, mozda ti je cirkulacija slaba kao sto je slucaj kod mene. Mene kad zaboli glava, ide iz vrata, iza uha, slijepocnica i udara mi u oko i uz to imam mucnine! Jedino sto
mozes probati bez dr. da uzmes bilobil ili ginkocel, nece ti skoditi!!! Nemoj se brinuti nije to nista ozbiljno, jer previse je toplo a dovoljno je samo malo propuha i klime da se krvni sudovi suze i da glava zaboli.
mene to vec odavno  tare, tako da izbjegavam klimu, propuh, otvoren prozor u autu....Cuvaj se i nedaj se, bice to sve dobro!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Migrena, glavobolja
19.6.2010 7:55:35   
veda
Drage moje,kako vi i vasa migrena na ovim vrucinama?Ja moram reci da me apsolutno svaki dan boli.Neznam dali je gore to sto imam nizak tlak pa mi se nesvjesti po ovim vrucinama ili to sto me boli.Sada kako sam na kontracepciji boli me jos vise,jer moguce da je i od toga.A kako i inace imam problema sa ovim-onda znate da umirem svaki danuser posted image

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Migrena, glavobolja
2.7.2010 16:41:47   
sarisari
Cure moje mene evo dva tri dana boli oko ociju pogotovo lijevoga oka kost i slijepocnica, isla sam kod oftomologa i dr. kaze da je to vjerovatno od sinusa s obzirom da je sa ocima sve u redu ( nosim leca ) pa se iskreno nadam da su sinusi da nije nista drugo jer se ja odmah zabrinem da nije nedo Bog nesto gore, pa je li imao neko slicno iskustvo, koliko sam vidjela po prethodnim postovima slicni simptomi kod nekih od vas su bili sinusi????????????

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Migrena, glavobolja
15.9.2010 23:21:10   
Apotekarka
Ja sam bas zabrinutta a vjerujte da me iu strah diktoru otivci,odmah slijede pretrage...Od petka me glava boli najvise ceona glavobolja,sve se uvrijeditimogu na sredini iznad nosa i udara mi onda u cjelu glavu ns potiljak najvise,glava mi kao teska,izaziva mi nesvjesticu,bol u zeludcu i mucninu...E sad ja imam i gastritis odavno da se nije probudio sad u jesen ili ne znam kofadon mi ne pomaze pila sam ne znam sta da radim,budim se s glavoboljom i lijezerm ma fda je ujutro manja...Bas sam zabrinuta to mi toliku nerovozu i nermoiir stvara,da sam nizasto... Boli me i vrat i napetost u vratnom djeku a kad sagnem glavu jos malo vise

< Poruku je uredio Apotekarka -- 15.9.2010 23:24:28 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Migrena, glavobolja
12.10.2010 15:40:33   
floopy
Moju ženu je za trudnoće stalno bolila glava, došla bi joj nagla glavobolja usred noći. Paracetamol nije pomogao, ibuprufen malo i kratko. Masaža je iznenađujuće bila najefikasnija i to baš masaža glave kod maserke.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Migrena, glavobolja
13.10.2010 15:29:40   
veeseelaa
malena od moje drugarice, jedanaestogodišnja djevojčica imala je u par navrata glavobolje al su smatrali da je uzrok propuh, možda foliranje i tome nisu pridavali veliki značaj
Al ima već par dana kako je konstantno boli glava odnosno dio gdje se glava počinje zaokruživati na dole
Bol umanji andol 100 i zamračenje prostorije al bol malenu zna buditi i iz sna, već par dana nije u stanju prusustvovati nastavi u školi
Uradila je nalaz krvi i urina (sumljalo se na anemiju) ali isti je ok, pregled očiju je pokazao umanjen urodjeni iris ali isti ne moze izazvati glavobolju
DR predlazu magnetnu rezonansu, koju se nadam da ce malena obaviti u narednih par dana
Zanima me šta vi mislite o ovome? moja prijateljica je jako zabrinuta, u bojazni je od najgoreg user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu floopy)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Migrena, glavobolja
13.10.2010 15:32:39   
Nedi
Ne smijem ti napisati šta ja mislimuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Migrena, glavobolja
13.10.2010 15:33:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nedi

Ne smijem ti napisati šta ja mislimuser posted image


napiši mi molim te, naravno neću joj reći, insistiraću samo da što prije obavi sve pretrage


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Migrena, glavobolja
13.10.2010 15:38:40   
veeseelaa
user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Migrena, glavobolja
13.10.2010 15:38:47   
Nedi
Prije nekoliko godina sam isla dr zbog istog problema i iskreno su mi rekli da postoji mogucnost najgoreg. HB nije.
Mene je zgazilo auto (davnooo) i lupila sam čelom od ivičnjak i to je ostavilo posljedice i izaziva mi glavobolju na promjenu vremena, stres i sl.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Migrena, glavobolja
13.10.2010 15:40:30   
Nedi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image user posted image

Polako bona u toku prijemnog ispita sam, e jesu utrtaliuser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Migrena, glavobolja
13.10.2010 15:43:44   
veeseelaa
hvala Nedi na mišljenju al ja kako znam malena od moje prijateljice nije doživjela udarce u glavu, još ću je pitati al mislim da nije user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *