|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Migrena, glavobolja
10.12.2010 21:56:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene boljela sinoćuser posted image
al ja znam do čega...
uzela knjigu da čitam a stina štampa a djeca mi ne daju cvike pred njima da nosim...nisma ih navikla...i aj skinem cvike i 200 stranica išlitam...
jedva sam se glavobolje koratisala...


a sporty ovo ima kod nas u apotekama kupit oko 130 Km jeuser posted image
i da zove se tens aparatuser posted image

ti da cutisuser posted image ...nemas pojma koliko sam ljubomorna na tebeuser posted image user posted image ...tm fizioterap....a ovaj moj kada me masira...ja se jos vise ukocimuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Migrena, glavobolja
10.12.2010 23:02:00   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene boljela sinoćuser posted image
al ja znam do čega...
uzela knjigu da čitam a stina štampa a djeca mi ne daju cvike pred njima da nosim...nisma ih navikla...i aj skinem cvike i 200 stranica išlitam...
jedva sam se glavobolje koratisala...

Moj dobro masira, al njegove masaze traju od 0 do 5 minuta i kaze umorio seuser posted image user posted image user posted image user posted image


a sporty ovo ima kod nas u apotekama kupit oko 130 Km jeuser posted image
i da zove se tens aparatuser posted image

ti da cutisuser posted image ...nemas pojma koliko sam ljubomorna na tebeuser posted image user posted image ...tm fizioterap....a ovaj moj kada me masira...ja se jos vise ukocimuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Migrena, glavobolja
10.12.2010 23:02:57   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene boljela sinoćuser posted image
al ja znam do čega...
uzela knjigu da čitam a stina štampa a djeca mi ne daju cvike pred njima da nosim...nisma ih navikla...i aj skinem cvike i 200 stranica išlitam...
jedva sam se glavobolje koratisala...


a sporty ovo ima kod nas u apotekama kupit oko 130 Km jeuser posted image
i da zove se tens aparatuser posted image

ti da cutisuser posted image ...nemas pojma koliko sam ljubomorna na tebeuser posted image user posted image ...tm fizioterap....a ovaj moj kada me masira...ja se jos vise ukocimuser posted image



MM dobro masira, al njegove masaze traju od 0 do 5 minuta, kaze  umorio seuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 10.12.2010 23:03:23 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Migrena, glavobolja
11.12.2010 0:23:54   
Sanelina73
Drage moje.
Ja vec tri dana, tokom cijelog dana osjecam bol i to na desnoj strani glave i to pozada, iznad vratnih zila. Kad dotaknem prstom na kost, e to me zaboli
I prije sam imala takvu bol.
Imam nizak pritisak, vrtoglavice nemam
Nalaze sam vadila, sve je ok,cak mi je i zeljezo dobro, nisam isla dr.
Ako neka od vas ima slicnih problema nek se javi ili da mi kaze sta da radim.
Veliki pozdrav.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Migrena, glavobolja
11.12.2010 0:30:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene boljela sinoćuser posted image
al ja znam do čega...
uzela knjigu da čitam a stina štampa a djeca mi ne daju cvike pred njima da nosim...nisma ih navikla...i aj skinem cvike i 200 stranica išlitam...
jedva sam se glavobolje koratisala...


a sporty ovo ima kod nas u apotekama kupit oko 130 Km jeuser posted image
i da zove se tens aparatuser posted image

ti da cutisuser posted image ...nemas pojma koliko sam ljubomorna na tebeuser posted image user posted image ...tm fizioterap....a ovaj moj kada me masira...ja se jos vise ukocimuser posted image


joj šta ću tako mi grah paouser posted image

ja kad sam bila mala rkoh sebi, udaćeš se za dobrog masažera a tako i biuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Migrena, glavobolja
11.12.2010 0:31:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Sanelina73

Drage moje.
Ja vec tri dana, tokom cijelog dana osjecam bol i to na desnoj strani glave i to pozada, iznad vratnih zila. Kad dotaknem prstom na kost, e to me zaboli
I prije sam imala takvu bol.
Imam nizak pritisak, vrtoglavice nemam
Nalaze sam vadila, sve je ok,cak mi je i zeljezo dobro, nisam isla dr.
Ako neka od vas ima slicnih problema nek se javi ili da mi kaze sta da radim.
Veliki pozdrav.


pa moguće je da je od vratnih žila....
ali ipka otiđi doktoru...
ako to nije stanje koje je stalno, već ti se ta bola javlja u poslednje dane, zašto da ne odeš doktoru....
može biti i prehlad od porpuha, može biti i do niskog pritiska...
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Migrena, glavobolja
11.12.2010 1:16:31   
Sanelina73
Hvala moja Hanady RR
Slikala sam color dopler krvnih sudova, ali davno i nalaz je bio da imam zakrcenje krvnih sudova, slab dotok krvi u mozak, pa sve mislim to je bol zbog toga
Ja inace imam problema sa hormonima FSH i LH pa sve kontam da me od hipofize ne boli, a moze biti sve na psihickoj bazi, stres je cudo
Ama covjek uvijek pomisli, uh nesto je strasno kad osjeti bol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Migrena, glavobolja
11.12.2010 11:55:06   
bebbe RR
Mene opet danas boli glava jako. Baš, baš boli... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Migrena, glavobolja
11.12.2010 11:58:56   
marinčii
bebbe i mene evo 3 dan zaredom boli ,neznam šta je više..al se bojim da mi je opet željezo nisko jer svaki put kad mi padne imam česte glavobolje

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Migrena, glavobolja
11.12.2010 12:25:36   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Sanelina73

Hvala moja Hanady RR
Slikala sam color dopler krvnih sudova, ali davno i nalaz je bio da imam zakrcenje krvnih sudova, slab dotok krvi u mozak, pa sve mislim to je bol zbog toga
Ja inace imam problema sa hormonima FSH i LH pa sve kontam da me od hipofize ne boli, a moze biti sve na psihickoj bazi, stres je cudo
Ama covjek uvijek pomisli, uh nesto je strasno kad osjeti bol

zato te i boli, slaba cirkulacija + napetost mišića (to što te boli na pritisak i što osjećaš ukočenost u vratnim mišićima)
spastični tj zgrčeni mišići su najčešće od dugotrajnog sjedenja npr ako radiš sa kompjterom, pa si stalno u jednom položaju, a mogu biti i od stresa (kad si pod stresom , refleksno se zgrče vratni mišići
od hipofize i hormona te ne može boliti
pomaže masaža i vježbe
ako radiš za komjuterom, povremeno se protegni
kod vježbi izbjegavaj ono kruženjem glavom
TENS pomaže, ali ne smije se stavjati na kičmeni stub, na mladeže, oštećenu kožu, ogrebotine i sl
razmak između elektroda mora biti najmanje u širini elektroda
trajanje oko 15 min, 10 terapija i onda pauza (nema uključivati do besvjesti i kad ti na uma padne)
i poskidati sav nakit i metal iz polja primjene


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Migrena, glavobolja
12.12.2010 0:29:36   
Sanelina73
Cao vjestice,
Hvala ti puno na odgovoru, ma prava si doktorica,moze sve biti kako ti mislis.Za kompjuterom radim 8 sati,a nekad i vise.Posao mi je i pomalo stresan.
Vjeruj da sam milslila da snimim CT glave ili da uradim magnetnu rezonancu hipofie, ali nisam bas za zracenja.
U svakom slucaju hvala ti, na vjezbe cu obavezno ici

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Migrena, glavobolja
22.1.2011 0:40:44   
Hanady RR
e žene imama glvaobolju ne snošljivu...nije me ovako boljela tintara godinama...tableta ne pomaže...
jel ima kakv narodni lijek...odmah da kažem ne pomaže ni masaža...ubi me u pojam do muke me boliuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Migrena, glavobolja
22.1.2011 0:45:36   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e žene imama glvaobolju ne snošljivu...nije me ovako boljela tintara godinama...tableta ne pomaže...
jel ima kakv narodni lijek...odmah da kažem ne pomaže ni masaža...ubi me u pojam do muke me boliuser posted image


Koju tabletu pijes?? Mene je isto bolila i jedino mi brufen pomogao... Meni nekad pomaze i tusiranje, mlaka pa topla voda, malo mi cirkulacija proradi.... Popij i magnezij ako imas... user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Migrena, glavobolja
22.1.2011 0:45:40   
N_N
Nisam sigurna ali mislim da pomaže limunov sok i sol user posted image  (kao onaj recept za kasalj user posted image )  Čini mi se da sam ovo nekad negdje čula - da pomaže kod glavobolje.... Mislim nije zgoreg, probaj.

< Poruku je uredio N_N -- 22.1.2011 0:46:35 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Migrena, glavobolja
22.1.2011 0:46:47   
Hanady RR
eh sad ću magnezij i ovaj limun i sol...ostalo porbalauser posted image
hvalauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Migrena, glavobolja
22.1.2011 12:28:08   
Crvena
Hanady, probaj u kafu staviti nekoliko kapi limunauser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Migrena, glavobolja
22.1.2011 12:58:46   
Apotekarka
Hanady probaj uzeti nimesil u granulama meni je jedino on pomogao i naklofen 50 mg tbl kad me ono sedmicama bolila glava...i druga nijedna tbl nije pomogla cak ni analgin

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Migrena, glavobolja
22.1.2011 13:05:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e žene imama glvaobolju ne snošljivu...nije me ovako boljela tintara godinama...tableta ne pomaže...
jel ima kakv narodni lijek...odmah da kažem ne pomaže ni masaža...ubi me u pojam do muke me boliuser posted image

Ja jedino smijem popiti cofadon i od njega me zaista preboli za 10min.
Ako nemam onda znam popiti jaku crnu kafu s limunom...nekad prodje nekad ne.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Migrena, glavobolja
22.1.2011 15:00:45   
sirnica
Mene danas glava baš nešto čudno boli. Kao da je bol lokalizovana u području čela. Čak osjećam i neku vrstu mučnine. Jeste li imale sličnih problema?

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Migrena, glavobolja
5.8.2011 8:17:50   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja imam aura migrenu...
Imam 6-7 puta godisnje napade....nekada je vezana za stres...tako sam npr. u 9 mjesecu trudnoce imala je svaki drugi dan...To obicno traje citav dan...pocinje tako sto ne vidim (vidim ali ne znam kako bi objasnila kao pola slike..npr pola prstiju na ruci, zatim trne mi lijeva ruka, zatim trnjenje donje usne i jezika..nakon toga povracanje i u konacnici glavobolja)
Sta da kazem jako je tesko zivjeti sa tim, jer kada me uhvati moram odmah kuci i leci gdje god se nalazim.....totalno bezze...user posted image




Ovo je kada sam pisala o prvoj trudnoci..evo opet deveti mjesec..vec cetvrti dan me aura muci...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Migrena, glavobolja
5.8.2011 10:53:56   
mo girl
ako iko ima problema sa glavoboljama onda sam to jauser posted image nema dana kad me ne boli,sve moguce nalaze i snimke ct,magnetne itd sam radila i doktorski zakljucak je bio:nema nalaza koji ce dokazati glavobolje.tako da sam isprobavanjem svega dosla do jeding ljeka koji mi pomaze;popijem voltaren retard i ako nedjeluje dovoljno brzo potpomognem ga sa panadolom extra.muz mi se smije kako sam drogeras al meni to nije nista strano posto mi i majka i sestre stalno boluju od glavobolja kazu to je kao nasljedna migrena .svi sa majkine strane boluju od toga.prije sam redovno zavrsavala u hitnoj i oni mi dadnu injekciju i jedino tako prodje.jednom mi je doktor sa hitne rekao da popijem taj voltaren i uz njega lexillium od 1.5 mg jer on opusta misice i stvarno mi je pomoglo.idem na masaze cesto i uz tu kombinaciju ljekova dosta sam smanjila patnje a bile su strasne vjerujte od mucnine do svega drugog ma strahota

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Migrena, glavobolja
5.8.2011 10:57:52   
henna ze
meni jedino pomaže Ketonal..ali to se smije samo uz liječnički recept jake su haos..rasture mi stomak...al me prodje glavobolja...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Migrena, glavobolja
5.8.2011 13:15:39   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja imam aura migrenu...
Imam 6-7 puta godisnje napade....nekada je vezana za stres...tako sam npr. u 9 mjesecu trudnoce imala je svaki drugi dan...To obicno traje citav dan...pocinje tako sto ne vidim (vidim ali ne znam kako bi objasnila kao pola slike..npr pola prstiju na ruci, zatim trne mi lijeva ruka, zatim trnjenje donje usne i jezika..nakon toga povracanje i u konacnici glavobolja)
Sta da kazem jako je tesko zivjeti sa tim, jer kada me uhvati moram odmah kuci i leci gdje god se nalazim.....totalno bezze...user posted image




Ovo je kada sam pisala o prvoj trudnoci..evo opet deveti mjesec..vec cetvrti dan me aura muci...user posted image user posted image user posted image user posted image





ko da si prepisala napade moje migrene.
ja svoje napade osjetim na bar 10 min prije pa odmah popijem analgetik tako da period aure kratko traje a i glavobolja bude podnosljivija.moje migrene su vezane za hormone.prvi put su se javile sedmi dan od operacije ciste na jajniku tako da sam sto posto uvjerena da je do hormona.nekad se javljaju jednom mjesecno i to pred menstruaciju a nekada i dva do tri puta godisnje,kako kad.
ako mozes osjetiti kada ce migrena nastupiti(a vjerujem da mozes) najbolje je da popijes nesto protiv bolova unaprjed.nije zgorega da popijes i nesto na bazi sedativa ako smijes,s obzirom na tvoje trenutno stanje.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Migrena, glavobolja
5.8.2011 23:36:13   
mama75
IZVORNA PORUKA: mo girl

ako iko ima problema sa glavoboljama onda sam to jauser posted image nema dana kad me ne boli,sve moguce nalaze i snimke ct,magnetne itd sam radila i doktorski zakljucak je bio:nema nalaza koji ce dokazati glavobolje.tako da sam isprobavanjem svega dosla do jeding ljeka koji mi pomaze;popijem voltaren retard i ako nedjeluje dovoljno brzo potpomognem ga sa panadolom extra.muz mi se smije kako sam drogeras al meni to nije nista strano posto mi i majka i sestre stalno boluju od glavobolja kazu to je kao nasljedna migrena .svi sa majkine strane boluju od toga.prije sam redovno zavrsavala u hitnoj i oni mi dadnu injekciju i jedino tako prodje.jednom mi je doktor sa hitne rekao da popijem taj voltaren i uz njega lexillium od 1.5 mg jer on opusta misice i stvarno mi je pomoglo.idem na masaze cesto i uz tu kombinaciju ljekova dosta sam smanjila patnje a bile su strasne vjerujte od mucnine do svega drugog ma strahota

Ovako slicno je i kod mene user posted image Ja pijem analgin i to cim osjetim da ce me zaboliti glava. Ako zakasnim svejedno je, popila ili ne glava me boli 2-3 dana, povracam i sl. mm se zeza: kod tebe zeno ujutro prvo analgin za dorucak, pa onda ostalo user posted image Ima li iko iskustvo sa lijecenjem migrene homeopatskim pripravcima?

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Migrena, glavobolja
6.8.2011 9:10:39   
mo girl
moja majka je jedno vrijeme nakon rata isla kod homeopata zbog stresa i glavobolja i ona kaze da joj nista nije pomoglo kao oni.ja sam jednom otisla zbog vrtoglavice koja mi se stalno javlja a kasnije sam je povezala sa tom glavoboljom jer uvjek mi se manta pa me glava zaboli i obratno i oni su mi dali neke tabletice 3 i zeno draga kad sam ja to popila toliko mi je bilo lose da sm htjela ic u hitnu jer nisam mogla ustat iz kreveta kolio mi se manta pravo sam se bila prepala i sve sam te tabletice bacila.sad kad smo isli na more ja sam tolikom ljekova ponjela za sve moguce bolestine za nedaj boze kaze meni muz:mi imamo pun kofer samo za ljekove kupljen najolje da smo apoteku otvoriliuser posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *