|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: priprema za polazak u školu
5.7.2013 15:28:42   
M kao Mama
A može li mi neko pojasniti šta ne valja na Targetovim ruksacima, svi imaju anatomska leđa, lagani su, praktični za rukovanje, i mogu de koristiti barem nekoliko godina,

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: priprema za polazak u školu
5.7.2013 22:00:37   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: ninagz

Draga HB,

Ni moj muz a ni ja nismo u mogucnosti nositi nasoj A ruksak, cak sta vise ici ce sve pjeske do skole (nije daleko, 10 min u jednom pravcu). Opcija produzenog je takodjer iskljucena. Svakako da sam pokazala kcerki slike i otprilike zna sta ce. ono sto je u nasem slucaju olaksavjauca okolnost jeste da nasa A nije abs u svijetu hello kitty, winx i sl., vise sje za cvjetice, leptirice....sto smatram da je to super, jer mozda neki novu crtani bude u folu slijedece godine, pa bi i iz tog razloga mozda htjela novi ruksak.

Ja mogu razumjeti i Vas stav po pitanju kupivine skupih ruksaka ali i dalje mislim da je kupiti super kvalitetan ruksak, sa svim karakteristikama (iskljucujem printove na torbama) jako pametno i prije svega ja to zovem "zdrava skolska torba". Ja spadam u grupu roditelja da bi sve na svijetu dala i kupilau cilju olaksanja mom djetetu, ne kazem da bih kupovala njaksluplje jer ne kupujemm ak sta vise moj mm i ja gotovo d ai ne kupujemo igracke i sl stavriuopste, ali kad su konkretnije stavri u pitanju onda da.

Srdacan pozdrav :)

Samo da potpišem ninagz, isto ovako kod nas, razmišljanja nam se podudaraju, malena nije u svijetu crtanih likova, i kod nas su cvjetićiuser posted image i jako nam je bitna praktičnost i kvalitet. Usput, malo sam prošetala po Sarajevskim knjižarama i na upit o torbi mi se pokazuju target ruksaci u svim bojama i veličinama i likovima, ali klasične školske torbe nema. Naišla sam na neke u knjižari u Titovoj, nekih 50-ak KM, prazne, ali kvaliteti step-by-step, Samsonite itd., ne mogu ni prići. Ako nešto nađem slično, ovdje javim svakako.


Busquets u Exkluzivovoj knjižari u Koševskoj ulici. Kvalitet vrhunski, uvijek ima nekih na sniženju. Naša prva torba, za 1. razred je bila njihova, manja i lakša, baš za prvačiće, sa ojačanim i podstavljenim leđima. I bijaše tad na sniženju nekih 20-tak KM. Nemojte zaobići tu knjižaru, baš se može naći super kvalitetnih stvari za školu, a po razumnim cijenama. Naročito ako niste u fazonu brendiranih likova. https://www.facebook.com/pages/Busquets/121378954583567 Ne radim za njih user posted image samo sam zadovoljni kupac i korisnik.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: priprema za polazak u školu
5.7.2013 22:02:21   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mama_alma

A može li mi neko pojasniti šta ne valja na Targetovim ruksacima, svi imaju anatomska leđa, lagani su, praktični za rukovanje, i mogu de koristiti barem nekoliko godina,


Ne znam šta fali, našem ništa ne fali, a već smo ga jednom temeljito prali. Odličan, neoštećen preživio cijelu školsku godinu drugog razreda.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 10:29:12   
merima_s
Meni trenutno ni na kraj pameti nisu ruksaci niti išta slično.Nama je najveći problem da se dogovorimo oko odvođenja i dovođenja u/iz škole. Ja radim od 7, a mm je s vremena na vrijeme dežurni i neće dolaziti kući prije 8 sigurno. Trenutno nam je jedina opcija teta koja nam čuva sina od 2 god., ona je pristala da je vodi. Međutim problem je što svaki put kad bude išla mora voditi oboje, pa kad je zimski period to neće biti tako lahko. A roditelji nam nisu u Sarajevu.user posted image
Kako ste se vi organizovali? Šaljete li ih u produženi? Meni nekako žao da mi jedno bude kući vazdan a drugo opet zatvoreno u školi po cijeli dan.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 10:33:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: mama_alma

A može li mi neko pojasniti šta ne valja na Targetovim ruksacima, svi imaju anatomska leđa, lagani su, praktični za rukovanje, i mogu de koristiti barem nekoliko godina,


Ne znam šta fali, našem ništa ne fali, a već smo ga jednom temeljito prali. Odličan, neoštećen preživio cijelu školsku godinu drugog razreda.


i naš...komletan prvi i biće joj i ruksak za drugi razred..nećemo ga mjenjati...
a prala sma ga tri puta u toku godine

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 10:37:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: merima_s

Meni trenutno ni na kraj pameti nisu ruksaci niti išta slično.Nama je najveći problem da se dogovorimo oko odvođenja i dovođenja u/iz škole. Ja radim od 7, a mm je s vremena na vrijeme dežurni i neće dolaziti kući prije 8 sigurno. Trenutno nam je jedina opcija teta koja nam čuva sina od 2 god., ona je pristala da je vodi. Međutim problem je što svaki put kad bude išla mora voditi oboje, pa kad je zimski period to neće biti tako lahko. A roditelji nam nisu u Sarajevu.user posted image
Kako ste se vi organizovali? Šaljete li ih u produženi? Meni nekako žao da mi jedno bude kući vazdan a drugo opet zatvoreno u školi po cijeli dan.


ja nisam dala u produženi upravo je rmi je žao da bude cijeli dan...

no meni je mama kod moje kuće a škola baš blizu doma...

al da mama nebi sa malom išla niz sokak i uz sokaka osobiot jer je mlađa polijena na hodanju pa scene da nani ne pravi po cesti ja sma našla tetu koja vodi svoga sina svaki dan i dolazi po njega...
ona mi je odvede do mjesta gdje se prezlazi ulica, prevede i dođe sama do kuće nakon škole...
ujutro je mi spustimo...
toj je teti usput al je nagardim za pažnju koju puža u tom smislu


eh sada...doma im nije leoše...istina naše radno vrijeme je drugačije...nana je drugačija, kuća i dvorište itd....
a i razlika među njima je sve manja i sper se splažu...pa u tom smislu fakat imaju jedna drugu za igru...i ovo mi je bolja opcija od produženoga za sada


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 11:21:54   
Lejla Ka
Moja je kći u produženom boravku već dvije godine. Ove godine tek razmišljam o eventualnoj mogućnosti da odlazi i dolazi kući sama (sa društvom koje ide u školu sa roditeljima). Ja jednostavno nisam željela majci i svekrvi natovariti obavezu odvođenja i dovođenja, iz praktičnih a i iz njihovih zdravstvenih razloga.
Prve godine nam je boravak bio san. Učiteljice koje su ga vodile su bile meleci, vrijeme je bilo strogo osmišljeno, djeca animirana, zadaće su se pisale, crtalo se, igralo, učile pjesmice, spremale priredbe. Ma kući bi joj bilo 100x dosadnije, visila bi na kompjuteru i pred televizorom. Drugu godinu je bilo nešto lošije jer se osoblje promjenilo, pa dok se uspostavio neki ritam, no na kraju je i to bilo OK.
Slijedeće godine mislim da je već sazrela da ide i vraća se sama, a i ona se zasitila tog oblika druženja, naročito što svake godine prvačići budu brojni pa se aktivnosti prilagode njima.
Mislim da ako je kvalitetno osmišljen, produženi boravak nije u opće loša opcija. Naročito za prvačiće. Odvođenje i dovođenje ispadne stvarno velika obaveza, naročito ako je škola udaljena više od 50-tak - 100m. Samo što ih odvedete i vratite se kući, ništa ne možete započeti jer je već vrijeme da se ide po njih. U našem boravku je bila i mogućnost plačanja polovine vremena, jer su neke majke koje rade u smjenama djecu vodile samo kad rade tu neku smjenu kad im nije zgodno da budu sa djetetom.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 12:17:01   
hanabanana
Moja malena je isla u produzeni boravak 3 godine. Ni moji ne zive u Sarajevu, svekrva je na drugom kraju grada i ni u opciji nije bila varijanta da odvode i dovode malenu. Produzeni boravak u nasoj skoli je dobro organizovan, ja sam zadovoljna sa nacinom rada, ali je evidentno da to iskljucivo zavisi od uciteljice u produzenom, bas ovako kako je Lejla _ rekla.

Produzeni ima svoje prednosti ali i mane svakako.
Mana je da dijete boravi u skoli od 08.00 do 17.00.
Prednost je sto ima rucak, pod nadzorom je, ima aktivnosti koje ne ukljucuju tv i video igrice.

U nasoj skoli su djeca odvojena po dobnim skupinam, pa tako djeca iz treceg razreda su u gripi sa cetvrtim razredima, prvacici sa drugom razredom, ili cak sami jer ih ima dovoljno, odnosno najbrojniji su.

Moja H. je rekla da vise ne zeli ici u produzeni, ali mi jos nismo definitivno odlucili.

Produzeni boravak prvacicima nametne radne navike, sto je jos jedna od prednosti.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 13:37:16   
merima_s
Kakav je produženi u S.B. Bašagića,zna li iko? Ali ni ta opcija mi ne odgovara kad je mm iz dežure, onda bi je morala voditi prije 7 u školu,a svi rade garant od pola 8.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 13:56:03   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: merima_s

Kakav je produženi u S.B. Bašagić.a,zna li iko? Ali ni ta opcija mi ne odgovara kad je mm iz dežure, onda bi je morala voditi prije 7 u školu,a svi rade garant od pola 8.



Naš radi od sedam jer djeca u produženom imaju i doručak.Moje dijete ga ne koristi jer je u školu vodim ja kad krenem na posao, znači oko 07.45. ali produženi radi od 07.00 možda čak i ranije.


(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 14:49:55   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: merima_s

Kakav je produženi u S.B. Bašagića,zna li iko? Ali ni ta opcija mi ne odgovara kad je mm iz dežure, onda bi je morala voditi prije 7 u školu,a svi rade garant od pola 8.




Pa nije valjda i H stasala za školu

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: priprema za polazak u školu
22.7.2013 14:56:11   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: merima_s

Meni trenutno ni na kraj pameti nisu ruksaci niti išta slično.Nama je najveći problem da se dogovorimo oko odvođenja i dovođenja u/iz škole. Ja radim od 7, a mm je s vremena na vrijeme dežurni i neće dolaziti kući prije 8 sigurno. Trenutno nam je jedina opcija teta koja nam čuva sina od 2 god., ona je pristala da je vodi. Međutim problem je što svaki put kad bude išla mora voditi oboje, pa kad je zimski period to neće biti tako lahko. A roditelji nam nisu u Sarajevu.user posted image
Kako ste se vi organizovali? Šaljete li ih u produženi? Meni nekako žao da mi jedno bude kući vazdan a drugo opet zatvoreno u školi po cijeli dan.



baš iz ovog razloga, a i nekoliko drugih L će ići akobogda u produženi, dugo sam razmišljala da li da nekoga nađem da je odvodi i dovodi, ili eventualno odvodi ili dovodi, a da si mi uklapamo u jednu tu smjenu doalska ili dolaska, onda razmišljala, razmišljala i na kraju skontala lijepi produženi jer naš je zaista više negoodličan.

Svekrvu ne mogu da opteretim da sa onommalom po kiši ili snijegu ide po L ili je dovodi, a i mala koja je inače jakonemirna još je gora kad joj je sestra kući, onda ko da gledam ne bi se odvajala od minimaksa, šta bi bilo sa zadaćom dok ja dođem s posla ne znam, onda jedno 10 puta bi me zvala da pita može li vani, a mi iz grdae pravo na ulicu, nemaju se gdje niigrati, i onda lijepo skontam kako reče HB steći će radne navike, zadaću će uraditi, i sada je u vrtiću do 16,30 pa neće joj biti neobično

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: priprema za polazak u školu
23.7.2013 12:52:09   
ninagz
Drage mame prvacici a i drugacici...:)

U nasoj buducoj skoli nema produzeni boravak. Nanu jendu imamo koja nam nije dostupna. Nasa opcija je da A muz vozi u skolu a dovodi je komsija koji ce ici svakako po svoju unuku. Mm ja smo odlucili da A ostaje sama kuci. Tj. je komsinica par puta provjeri i vidi ako je sve ok. Zivimo u mahali tako da na je malo lakse. Nasa A je poprilicno samostalna, zapravo vec duze vrijeme radimo na pripremi s te strane, cak smo i razgovarali sa psihilogo onako porodicno i imamo zeleno svjetlo. Nemojte me pogresno shvatiti, A ce biti sama u kuci ( vec smo je ostavjali na max 3 sata samu) sa povremenom posjetom od komsinice i mm je 10 minuta udaljen od kuce. Eto.....to bi bilo to sto se tice produzenog.

Ruksak, vjerujem da targetov ruksak uopste nije los, cak sta vise, medjutim ja sam odabrala opciju za kupovine ove varijante i sto je najvaznije nasa A je presretna.

LP

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: priprema za polazak u školu
23.7.2013 13:02:26   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ninagz

Drage mame prvacici a i drugacici...:)

U nasoj buducoj skoli nema produzeni boravak. Nanu jendu imamo koja nam nije dostupna. Nasa opcija je da A muz vozi u skolu a dovodi je komsija koji ce ici svakako po svoju unuku. Mm ja smo odlucili da A ostaje sama kuci. Tj. je komsinica par puta provjeri i vidi ako je sve ok. Zivimo u mahali tako da na je malo lakse. Nasa A je poprilicno samostalna, zapravo vec duze vrijeme radimo na pripremi s te strane, cak smo i razgovarali sa psihilogo onako porodicno i imamo zeleno svjetlo. Nemojte me pogresno shvatiti, A ce biti sama u kuci ( vec smo je ostavjali na max 3 sata samu) sa povremenom posjetom od komsinice i mm je 10 minuta udaljen od kuce. Eto.....to bi bilo to sto se tice produzenog.

Ruksak, vjerujem da targetov ruksak uopste nije los, cak sta vise, medjutim ja sam odabrala opciju za kupovine ove varijante i sto je najvaznije nasa A je presretna.

LP

svaka ti čast,
ja svoju ne bih smjela ostaviti, a i ona je strašljiva ne bi ostala nema para

sretno



(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: priprema za polazak u školu
23.7.2013 13:18:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ninagz

Drage mame prvacici a i drugacici...:)

U nasoj buducoj skoli nema produzeni boravak. Nanu jendu imamo koja nam nije dostupna. Nasa opcija je da A muz vozi u skolu a dovodi je komsija koji ce ici svakako po svoju unuku. Mm ja smo odlucili da A ostaje sama kuci. Tj. je komsinica par puta provjeri i vidi ako je sve ok. Zivimo u mahali tako da na je malo lakse. Nasa A je poprilicno samostalna, zapravo vec duze vrijeme radimo na pripremi s te strane, cak smo i razgovarali sa psihilogo onako porodicno i imamo zeleno svjetlo. Nemojte me pogresno shvatiti, A ce biti sama u kuci ( vec smo je ostavjali na max 3 sata samu) sa povremenom posjetom od komsinice i mm je 10 minuta udaljen od kuce. Eto.....to bi bilo to sto se tice produzenog.

Ruksak, vjerujem da targetov ruksak uopste nije los, cak sta vise, medjutim ja sam odabrala opciju za kupovine ove varijante i sto je najvaznije nasa A je presretna.

LP



e stavrno svaka ti čast...
moja starija kćer je i samostalna i vrlo ozbiljna za svoje godine...
nije što je moja...al stavrno je za poželjeti sa odgovornošću koju pkazuje...i živimo u mahali...al sama da bude od 11.15 do 16.30 najmanje u kući...nema šanse da bih smjela...
možda je do mene, ustavri sigurno je do mene...
al ona je dijete i meni je neprihvatljivo da dijete bude samo u mojoj glaviuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: priprema za polazak u školu
23.7.2013 13:29:48   
mamina princeza
ja sam po tom pitanju bas... ne znam mene vec osudjuju sto iam namjeru voditi i dovoditi iz skole tj produzenogboravka bar do 3 razreda. al i ja i muz smo takvi ...i znam da cemo je tesko pustiti samo do skole akamoli d ostaje sama. ja sam ostajala sama kad sam isla u skolu negdje od 3 razreda ( al to je sad kao 4. ) al mi je nekako tad bilo sve sigurnije i drugacije ...pa mozd ai ona bude ostajala tada al sad kad razmislajm dogodine nema sanse...
zato je nama i vrlo vazno d aimamo produzeni boravak u skoli jer planiram da ce sin ici u vrtic i da necemo imati tetu uvijek kuci da i nju prihvati.
al svaka cas_troditeljima koji ovako razmisljaju ... nista lose , ja bih nekad voljela da mogu tako al ja ne mogu ...

< Poruku je uredio mamina princeza -- 23.7.2013 13:30:58 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: priprema za polazak u školu
23.7.2013 13:43:39   
mama75

IZVORNA PORUKA: merima_s

Kakav je produženi u S.B. Bašagića,zna li iko? Ali ni ta opcija mi ne odgovara kad je mm iz dežure, onda bi je morala voditi prije 7 u školu,a svi rade garant od pola 8.


Super. I rade od 7 user posted image

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: priprema za polazak u školu
24.7.2013 9:20:25   
ninagz
Pokusacu objasniti detaljnije. A kuci dolazi u 11 sati, dovodi je komsija sa njeogom unukom. Komsija zivi preko puta na s i on i njegova zena ce je kako sam vec rekla obilaziti par puta. Ja dolazim kuci u 15.30, mm ce min jednom obilaziti. Prvu sedmicu cu biti ja kuci,i drugu mm. Mi imamo manjeru pokusati...kazem jer zaista smatramo da nece biti problema, Jer smo vec ostavljali A samu (po njenoj zelji, jer nije htjela sa nama ici...). Mi smo otprilike zamislili da ce A po povrtaku kuci prvo uci i pojesti nesto, znaci oko 12 sati izaci ce malo vani sa prijateljicom..otprilike negdje do 13 sati...onda ce uci u kucu gledati crtic, crtati i mozda sa prijateljicom se igrati u kuci..onda ce malo kod prijateljicinu kucu i to je to otprilike...ovo je nasa zamisao uz naravno dogovor sa nasom A. U svakako slucaju ako primjetimo i najmanju sitniuc da ovo ne ide ok nacicemo nekoga da bude sa njom...
Toliko...ppozzz

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: priprema za polazak u školu
24.7.2013 9:23:49   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ninagz

Pokusacu objasniti detaljnije. A kuci dolazi u 11 sati, dovodi je komsija sa njeogom unukom. Komsija zivi preko puta na s i on i njegova zena ce je kako sam vec rekla obilaziti par puta. Ja dolazim kuci u 15.30, mm ce min jednom obilaziti. Prvu sedmicu cu biti ja kuci,i drugu mm. Mi imamo manjeru pokusati...kazem jer zaista smatramo da nece biti problema, Jer smo vec ostavljali A samu (po njenoj zelji, jer nije htjela sa nama ici...). Mi smo otprilike zamislili da ce A po povrtaku kuci prvo uci i pojesti nesto, znaci oko 12 sati izaci ce malo vani sa prijateljicom..otprilike negdje do 13 sati...onda ce uci u kucu gledati crtic, crtati i mozda sa prijateljicom se igrati u kuci..onda ce malo kod prijateljicinu kucu i to je to otprilike...ovo je nasa zamisao uz naravno dogovor sa nasom A. U svakako slucaju ako primjetimo i najmanju sitniuc da ovo ne ide ok nacicemo nekoga da bude sa njom...
Toliko...ppozzz



ma, nije vas niko kritikovao, ili slično, samo kažem ja, a vjeruje i druge žene koje su se javile ovo je hrabno nema šta, svaka čast još jednom, ja vjerujem da bih dobila otkaz u drugoj sedmici septembra jer ne bih znala ni gje sam, ni šta radim,

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: priprema za polazak u školu
24.7.2013 9:30:36   
hanabanana
Moja H. je vrlo zrelo dijete i što se nje tiče mogla sam je ostaviti samu od pete godine.
To dijete jednostavno je takvo, dovoljno je reći: nemoj dirati to....
I sigurno je da ne neće.
( mladja je sasvim druga prica, kod nje je suprotno, za sve sto sam rekla NE, ona je uradila )
Medjutim ja i sada razmišljam da li ću joj u septembru ispuniti zahtjev da ostaje kući jer ne želi više u boravak.
Još vagam.
Ne zbog nje, nego zbog okoline u kojoj živimo.
Ja nisam u mahali doduše, ali nekako mi se čini da je u mahalu puno lakše zaći nego u stan sa blindo vratima.
Ne znam, ne vjerujem drugima.

A opet nije djaba zakonska odredba da dijete do 12 godine ne smije biti ostavljeno bez nadzora starije osobe.

< Poruku je uredio hanabanana -- 24.7.2013 9:38:43 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: priprema za polazak u školu
24.7.2013 9:35:47   
veeseelaa
ja znam rditelje koji rade a djeca su prepuštena sama sebi
jedno ima 4 god, jedno 9 god
imaju starog dedu u istoj kući al Boga mi on ni sebi ne može pomoći
ne znam samo ko im napravi da jedu? il im možda mama ostavi na sto neki doručakuser posted image

stalno su ispred kuće dok s ene pojave roditeklji s posla, jednom je malena tresnula i komšije su joj vidale rane user posted image
e sad il ja nisma normalna il ova žena,jbg

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: priprema za polazak u školu
24.7.2013 9:38:44   
veeseelaa
može li mi neko objansiti zašto je produženi boravak različit u cijeni od škole o škole?
i od do koliko je to novca?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: priprema za polazak u školu
24.7.2013 9:40:25   
ninagz
Pored toga sto je A samostalna i prije svega sama nema problem da ostane kuci, nasa druga velika olaksavajuca okolnost jeste sto imamo komsije na koje se mozemo oslonuti. Vec sam pomenula komsiju koji ce A dovoditi iz skole zajedno sa svoom unukom, a pored njega i njegove supruge imamo i jednu nanu koaj cuva unuku, na kojus e mozemo oslonuti. U svakom slucaju nece biti bas sama-sama.
Mozda moj sil pisnja opnako i nije balg ali hvala vam na odgovorima i nikako ih ne dozivljavam kao kritike, cak sta vise :))))

Ljub

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: priprema za polazak u školu
24.7.2013 9:44:15   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko objansiti zašto je produženi boravak različit u cijeni od škole o škole?
i od do koliko je to novca?



naš je 200 KM, i on je pri Privatnoj pedagoška ustanova Wogolino, i zaista vrijedi svake marke, djeca mogu biti od 7 do 18 sati, imaju doručak, ručak, dvije užine, zavisno kako se ko uklapa sa smjenom, učiteljice ih odvode i dovede do škole, rade sa njima, zaista je super, a u državnim mislim da je 160 km,

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: priprema za polazak u školu
24.7.2013 9:48:22   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko objansiti zašto je produženi boravak različit u cijeni od škole o škole?
i od do koliko je to novca?


Naš produženi košta 200 KM.
Ne znam koliko je u drugim školama.
Organizovan je u okviru skole.

< Poruku je uredio hanabanana -- 24.7.2013 9:57:37 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *