|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:18:48   
bebacha
hahaha cuj skinula slikuuser posted image
e to je vec previse,ma zaboli me sta kod kuce rade

ja stvarno pustim sve sto je za djecu,igracaka bude svugdje
al nedam prosipanje hrane po podi i diranje onog sto nije za djecu,sto ni moja djeca nesmiju
neki dan mi bila curica od 2,5 god i trazila crtani,nije mi bilo mrsko svaki 5 minuta pustit joj novi kad se zavrsi iako sam svaki put morala ustat
ako vala zovnem na kafu dvije zene s dvoje djece i jos moji dvoje sve uzrasta do 5 god vala i neocekujem da je na miru popijem

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:19:04   
Bebica11
Nezgodno je djetetu objasnjavati da nesto sto u svojoj kuci smije da u tudjoj ne smije, zato ista pravila vrijede svuda, ja se time vodim.

A vecina djece sto rusvaje po kuci u gostima isto rade i u svojoj kuci.

Meni ne smeta nemirno dijete sve dok je roditelj kako treba i pazi na njega, a smeta mi ako dijete povlaci npr stvari na sebe, penje se, il uzima ostar ili lomljiv predmet a RODITELJ SJEDI mirno i ne obraca paznju.

Nemam nekih ukrasa po kuci, al npr AKO UZIMA CASE SA STOLA il prosipa grickalice to je do roditelja a ne do djeteta, a na kraju krajeva ja to pretrpim sat dva njezno uzmem predmet, casu il nesto, dam igracku ili sl, eto nekako nenametljivo pokusam da zanimam dijete i vjerujte da su neka ta djeca dosta zapustana, obicnom slikovnicom ih uspijem zanimati ili slicno a roditelj cesto prokomentarise "eto vidis nisam znala da hoce slikovnicu, moram joj/mu kupiti"user posted image TOLIKO O ZANIMANJU TIH RODITELJA

i primjetila sam kroz ovo roditeljstvo 2 tipa roditelja:
1. roditelj kojeg zanima dijete i posvecen je njegovom odgoju
2. roditelji kojima su djeca "usputna", oni imaju svoje ciljeve planove a djeca se trebaju prilagoditi, tj "nek se zanimaju cime hoce samo da njega ne smetaju" ono tipa cigara kafa a dijete skace po svim coskovima sobeuser posted image tako cesto ti isti dovedu bolesno dijete na sijelo npr jer su oni tako isplanirali pa se dijete po tudjoj kuci pod temperaturom mrcvari jer mama nece promijeniti planove zbog njegauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:19:11   
Zala
Ja imam slučaj u bližoj okolini gdje je dijete toliko neodgojeno, da se sa 10 godina ponaša kao da su mu maltene 4. Zadnji put se npr najprije zatrčao da sjedne na mjesto na koje je krenula sjesti jedna starija žena koja ga je malo zezala. Odgurnuo ju je, opsovao i rekao MARŠ. Roditelji se smiju, otac veli - neka joj, što ga izaziva. :s Nemam još dijete, ali nekako mi je logično da se naravno treba naučiti dijete da ne da da ga zafrkavaju, ali da na to reagira smireno i da kaže - nemoj me zezati, ne sviđa mi se to. A ne da psuje starijima, odguruje ih i slično.
Onda dalje taj isti dječak čapa rukama po stolu, uzima suho meso i skida one bijele dijelove i vraća ih natrag u tanjur sa mezom. Roditelji pogledaju, kažu - nemoj, i okrenu se i nastave pričati, a mali po svom.
Ali nisu ni oni ništa bolji, u istom trenutku se tu zadesila još jedna žena sa curicom dvije godine mlađom od njega i sa manirima 700 puta ljepšim i boljim. Do roditelja je to, razumijem nestašluk male djece, ali da dijete od 10 godina ne možeš naučiti što smije a što ne smije.. e pa onda nije da ne možeš, nego nećeš. A ono se ubacuje odraslima u rijec, sjedi s njima za stolom, a sva druga djeca se igraju u trpezariji npr i tu jedu, a on u dnevnom nepozvan i u prici koja mu nije dorasla s nama raspravlja, psuje, i pokusava pricati "kao veliki". Nije mi to lijepo, iritantno je. A na ulici ne zna ni da se pozdravi, spusti glavu i muli pored mene, a vecer prije mi je rekao da mi ga "treba zabiti", a roditelji su se slatko nasmijali. Bas lijepo.
Ne pašu mi ti ljudi, ovo je već za drugu temu, i sami su arogantni, sve znaju, vole pametovati, vrijeđati i nisam se osjetila nimalo bezobraznom kad smo im mm i ja rekli da nam više ne dolaze, iako su njegov rod.

< Poruku je uredio Zala -- 13.2.2013 14:25:07 >

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:20:23   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Nedi

Kad idemo negdje gdje nema djece N ponesemo
https://www.google.ba/search?q=slike%20prijenosni%20dvd&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a


Dok on pogleda crtic mi popijemo kaficu i kuci


joj meni je ovo bilo grozno i idalje jeuser posted image user posted image al mi ovo zadnji dana radimo Alenu
dadnemo mu mob i on trazi ctane sebi i gleda.naravno samo kad smo negdje pa on pocne divljat i glupirat ce

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:22:00   
bebacha
IZVORNA PORUKA: Zala

Ja imam slučaj u bližoj okolini gdje je dijete toliko neodgojeno, da se sa 10 godina ponaša kao da su mu maltene 4. Zadnji put se npr najprije zatrčao da sjedne na mjesto na koje je krenula sjesti jedna starija žena koja ga je malo zezala. Odgurnuo ju je, opsovao i rekao MARŠ. Roditelji se smiju, otac veli - neka joj, što ga izaziva. :s Nemam još dijete, ali nekako mi je logično da se naravno treba naučiti dijete da ne da da ga zafrkavaju, ali da na to reagira smireno i da kaže - nemoj me zezati, ne sviđa mi se to. A ne da psuje starijima, odguruje ih i slično.
Onda dalje taj isti dječak čapa rukama po stolu, uzima suho meso i skida one bijele dijelove i vraća ih natrag u tanjur sa mezom. Roditelji pogledaju, kažu - nemoj, i okrenu se i nastave pričati, a mali po svom.
Ali nisu ni oni ništa bolji, u istom trenutku se tu zadesila još jedna žena sa curicom dvije godine mlađom od njega i sa manirima 700 puta ljepšim i boljim. Do roditelja je to, razumijem nestašluk male djece, ali da dijete od 10 godina ne možeš naučiti što smije a što ne smije.. e pa onda nije da ne možeš, nego nećeš. A ono se ubacuje odraslima u rije, sjedi s njima za stolom, a sva druga djeca se igraju u trpezariji npr i tu jedu, raspravlja, psuje, i pokuava priati "kao veliki". Nije mi to lijepo, iritantno je. A na ulici ne zna ni da se pozdravi, spusti glavu i muli u mene, a no prije mi je rekao da mi ga "treba zabiti", a roditelji su se slatko nasmijali. Ba lijepo.
Ne pašu mi ti ljudi, ovo je već za drugu temu, i sami su arogantni, sve znaju, vole pametovati, vrijeđati i nisam se osjetila nimalo bezobraznom kad smo im mm i ja rekli da nam više ne dolaze, iako su njegov rod.


cuj neka joj,sto ga izaziva
to mi je vala bezveze i daje djetutu dvije god a ne 10
jedno je neodgojeno djete a drugo radoznalo
naravno nemislim radoznalo kad rovi po frizideru i ladicamauser posted image
ma tu nije stvar u djetetu nego u roditeljima

< Poruku je uredio bebacha -- 13.2.2013 14:23:45 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:22:18   
veeseelaa
na ulici ne zna ni da se pozdravi, spusti glavu i muli u mene, a no prije mi je rekao da mi ga "treba zabiti", a roditelji su se slatko nasmijali. Ba lijepo.


šta čuh user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:22:40   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Bebica11


i primjetila sam kroz ovo roditeljstvo 2 tipa roditelja:
1. roditelj kojeg zanima dijete i posvecen je njegovom odgoju
2. roditelji kojima su djeca "usputna", oni imaju svoje ciljeve planove a djeca se trebaju prilagoditi, tj "nek se zanimaju cime hoce samo da njega ne smetaju"

i ja, samo ja sam to podjelila na roditelje koji su roditelji da obave svoju reproduktivnu duznost i roditelji koju iz silne zelje za djetetom su roditelji

(odgovor članu Bebica11)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:22:52   
salmy
IZVORNA PORUKA: Sittah

slažem se da s djetetom treba razgovarati prije posjete (bilo da ideš s djetetom nekome ili da taj neko tebi dođe)

ja sam imala i slučaj gdje me dijete od 8 godina koje mi je došlo u kuću pita: "a kako se ti zoveš?" ili pokazuje prstom na mog muža i pita: "a gdje on radi?"

user posted image

na osnovu toga sam zaključila da majka dijete očito nije informisala ni kome idu, ni zašto ni išta.... i inače to nije bilo prvi put da nas to dijete vidi, pa mi je bilo još čudnije

a ima naravno i pozitivnih primjera gdje sam imala goste s djetetom od 3 godine kojem je majka prije dolaska nama objasnila kome idu, zašto, da ja imam bebu u stomaku itd. i naravno takva posjeta bude mnogo ugodnija i za odrasle i za samo dijete/djecu
Meni je to ok,moj djecak je znatizeljan i komunikativan..on zeli sve da zna...i nista me ne iznenadi kad pita...ne vidim nista lose sto je taj malac pitao gdje radi?.....
Moj momak nicim izazvan kaze:tajo radi u fajzen banci a mama u pafameriji....a niko ga nista ne pitauser posted image  i jos doda,kad porastem ja cu isto da radim u fakzen banci...
A redovno kad vidi komsije preko puta pita:gdje si cika taj i taj posao? jeli to ides na pijacu da mi kupis mandarine...ja sutim i slusam...

(odgovor članu Sittah)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:23:02   
veeseelaa
Nezgodno je djetetu objasnjavati da nesto sto u svojoj kuci smije da u tudjoj ne smije, zato ista pravila vrijede svuda, ja se time vodim.


baš tako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:30:06   
malena sharena
Iskreno, ja svom ponekad dopustim neke stvari tipa hodanja po kaucu ili rovljenja po ladicama, jer sam sama s njim po cijele dane i nisam uvijek u stanju da ga za sve tjeram u suru i stvarno nekad zna biti pravi mali divljak. Ali u gostima se uvijek ili igra s djecom djecijih igara ili s igrackama koje smo ponijeli zato sto je vidio od nas da se u kuci npr. mozes ispruziti na pod i gledati TV, dok bi u gostima to vec bilo nekulturno. Jednostavno dijete bez puno price usvaja kroz nase ponasanje i nacin zivota. Imao je i on par sitnijih ispada dok je bio manji, ali sam na to uvijek reagovala, nisam ga pustala da radi sta hoce dok je mahalam.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:30:16   
salmy
lijepo ljeto...zimi izbjegavamo kucne posjete...ako se nadjemo u igraoni na kafici,neka se djeca igraju...puno bolje se osjecaju
a ljeti milina..bastica i igraliste...neka se igraju do mile volje

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:30:42   
animagical
meni je jedno raznalo dijete cackalo oko frizidera i zalilo se ledenom vodom sa one cesmice na vratimauser posted image djeci koja mi dodju ne dozvoljavam da gurkaju i sl. moje dijete jer je malo da se nosi s tim, a nered pospremim...uostalom, nama ugl. kulturni gosti dolaze...

< Poruku je uredio animagical -- 13.2.2013 14:32:57 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:30:42   
Zala

IZVORNA PORUKA: bebacha

cuj neka joj,sto ga izaziva
to mi je vala bezveze i daje djetutu dvije god a ne 10
jedno je neodgojeno djete a drugo radoznalo
naravno nemislim radoznalo kad rovi po frizideru i ladicamauser posted image
ma tu nije stvar u djetetu nego u roditeljima



Da, rijeci oca tog djeteta. Majka bi pokusala biti stroga, ali otac previse popusta. Djecak je lijep, i vidim u njemu samo tracak neceg djecijeg. I zbilja mi je zao, ali otac se prema njemu ponasa kao prema sebi ravnom. Mislim da dijete treba tretirati kao sebi ravno, ali u smislu postivanja, a ne s djetetom razgovarati kao da mu je cetrdeset, a ne deset. Ne mozes jednostavno djecu uplitati u neke stvari koje nisu za njih. Zato i je takav.


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


šta čuh user posted image user posted image user posted image


E bas tako, otac njegov umire od smijeha kad mi to rece. Nisam uopce razgovarala s malim, nego mi se obratio kao da mi isprica vic. I ja sva sretna, da ga malo zabavim na djecji nacin, kontam bit ce neki bezazlen vic kao sto ih moja djeca pricaju (ne moja bioloski, nego u skoli :D ), kad on ode skroz na drugu stranu, pretpostavljam da ga je od oca i cuo.
Nisam od soka mogla rijeci izustiti, reagirao je tek moj svekar koji je doooobro nagalamio na njega. Onda se malo smirio. Komentira poslije svekar sa mnom, kada su otisli, kaze nema koristi, upustise ga doboga, ja malo smirim dok je sa mnom i ne dam da me zajebava, al kad opet dodje sve po starom...

Zao mi djeteta brate, kad vidim kako neki roditelji znaju pogrijesiti, sve me strah da imam dijete. Unistit ce ga, svake godine je sve gori i gori. :(

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:37:33   
veeseelaa
ja sam skužila da svi mi roditelji nadjemo opravdanje za svoje dijete
ja imam jednu poznanicu koja vjerovali ili ne ima podlo dijete
djevojčica svo vrijeme u igri sve s mladjom dječicom bombone pojede, čokoladice i sl, a sve oko baca jel je ko od nas starijih skužiouser posted image  tamo, vamo i ona sve otme djeci user posted image
i njena mama to ne kuži, hvali je na sva ustauser posted image
naravno nije moje da joj kažem, al vidi li to iko od bliskih djetetu?? tete u vrtiću, nane, dede, tetke???
ja stalno u vrtiću pitam za ponašanje moje Ajše i stalno molim da mi kažu ako primjete neke njene osobine loše, bila bi zaista zahvalna i poradila bi da loše navike otklonimo



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:39:35   
Nedi

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kad idemo negdje gdje nema djece N ponesemo
https://www.google.ba/search?q=slike%20prijenosni%20dvd&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a


Dok on pogleda crtic mi popijemo kaficu i kuci


joj meni je ovo bilo grozno i idalje jeuser posted image user posted image al mi ovo zadnji dana radimo Alenu
dadnemo mu mob i on trazi ctane sebi i gleda.naravno samo kad smo negdje pa on pocne divljat i glupirat ce


Mi imamo par prijetelja bez djece i N je sad veliki i dosadno mu je. Obicno kad iddemo kod njih u 90% slucajeva N ostavimo kod mame. A kad ga povedemo ponesemo mu zabavu i 1-2 cd-a i on ima sta da radi. Inace N je poslusno dijete ali meni zao da on gleda u nas i slusa nasu pricu koja i nije za njega. Ovako legne ne krevet i pogleda crtić mi popijemo kaficu i svi sretni.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:41:30   
Hanady RR
Nisam od soka mogla rijeci izustiti, reagirao je tek moj svekar koji je doooobro nagalamio na njega. Onda se malo smirio. Komentira poslije svekar sa mnom, kada su otisli, kaze nema koristi, upustise ga doboga, ja malo smirim dok je sa mnom i ne dam da me zajebava, al kad opet dodje sve po starom...

Zao mi djeteta brate, kad vidim kako neki roditelji znaju pogrijesiti, sve me strah da imam dijete. Unistit ce ga, svake godine je sve gori i gori. :(


i sa moje tačke gledišta opisne situacije nisu dostojne djeteta ...
no roditelji koji dobiju tu djecu imaju svoj način i dogoja i nije lijepo da se ja mješam...za mene kažu da sma Hitler svojoj djeci...
smatraju da pretjerujem u dosta toga...
mene to ne dodite...to su moja djeca i plodove isoga braću ja kako id rugi roditelji od svoje djece...

kada uspostavljam pravila djece koja nisu moja u mom odmu ja to ne radim d aodgojim njih...
ja to radim radi svoje djece...
jer kako mome djetetu objansiti kansije da se ne ruča u dnevnom boravku pred Tv-om ako sma to dozvolila zaovinoj djeci...

šta i kako će ona kasnije sa svojom djecom, gdje će joj jesti...dlai ja to smtram priladnim ili ne drugi je par rukava al daleko do toga da žalim njeno dijete jer ga ona rodila...
to je njeno dijete...
nema šanse da ga ja volim više do nje...ni ne pomišljam da će ga uništiti već smatram d aće im vrijeme pokazati da neke greškice će morati korigirati...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:41:34   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

meni je jedno raznalo dijete cackalo oko frizidera i zalilo se ledenom vodom sa one cesmice na vratimauser posted image djeci koja mi dodju ne dozvoljavam da gurkaju i sl. moje dijete jer je malo da se nosi s tim, a nered pospremim...uostalom, nama ugl. kulturni gosti dolaze...


i ja ovo pazim


hahaha blago se tebi ja imam 2-3 drugarice s malo zivljom i upustanom djecom

Jedna od njih me cak nedavno dobro naljepila kad sam je pitala za neki savjet oko ishrane, nagovorila mi se da sam "PEGLA MAMA" poput onih sa internetauser posted image

kao da zna da sam na RRuser posted image



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:41:43   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kad idemo negdje gdje nema djece N ponesemo
https://www.google.ba/search?q=slike%20prijenosni%20dvd&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a


Dok on pogleda crtic mi popijemo kaficu i kuci


joj meni je ovo bilo grozno i idalje jeuser posted image user posted image al mi ovo zadnji dana radimo Alenu
dadnemo mu mob i on trazi ctane sebi i gleda.naravno samo kad smo negdje pa on pocne divljat i glupirat ce


Mi imamo par prijetelja bez djece i N je sad veliki i dosadno mu je. Obicno kad iddemo kod njih u 90% slucajeva N ostavimo kod mame. A kad ga povedemo ponesemo mu zabavu i 1-2 cd-a i on ima sta da radi. Inace N je poslusno dijete ali meni zao da on gleda u nas i slusa nasu pricu koja i nije za njega. Ovako legne ne krevet i pogleda crtić mi popijemo kaficu i svi sretni.


ma naravno da je super,nego ja sam htjela tu tehniku sto vise odvojit od njih i da saceka kad budu stariju al et bolje da sam sutilauser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:43:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Zala

Ne pašu mi ti ljudi, ovo je već za drugu temu, i sami su arogantni, sve znaju, vole pametovati, vrijeđati i nisam se osjetila nimalo bezobraznom kad smo im mm i ja rekli da nam više ne dolaze, iako su njegov rod.


Ja uvijek kažem da dijete nije krivo.
Šta on može naučiti od roditelja?!
Ono što je naučio, to i primjenjuje.

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:45:01   
Nedi

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kad idemo negdje gdje nema djece N ponesemo
https://www.google.ba/search?q=slike%20prijenosni%20dvd&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a


Dok on pogleda crtic mi popijemo kaficu i kuci


joj meni je ovo bilo grozno i idalje jeuser posted image user posted image al mi ovo zadnji dana radimo Alenu
dadnemo mu mob i on trazi ctane sebi i gleda.naravno samo kad smo negdje pa on pocne divljat i glupirat ce


Mi imamo par prijetelja bez djece i N je sad veliki i dosadno mu je. Obicno kad iddemo kod njih u 90% slucajeva N ostavimo kod mame. A kad ga povedemo ponesemo mu zabavu i 1-2 cd-a i on ima sta da radi. Inace N je poslusno dijete ali meni zao da on gleda u nas i slusa nasu pricu koja i nije za njega. Ovako legne ne krevet i pogleda crtić mi popijemo kaficu i svi sretni.


ma naravno da je super,nego ja sam htjela tu tehniku sto vise odvojit od njih i da saceka kad budu stariju al et bolje da sam sutilauser posted image user posted image


I ja sam odvaja N od tehnike kad gle cuda djeca u vrticu donose mobiteleuser posted image user posted image Kako je N znao nas stav o tome on je lijepo pitao dajidžu da mu kupi (sto je ovaj i uradio). Jedva se poslije rijesi mobitela N ga i sad trazi u igrackamauser posted image

Tehnika se sama nametne htjeli mi to ili ne. Mada je nase da se trudimo i odvajamo ih ali...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:45:10   
Zala
Moja rodica je u osnovnoj skoli sjedila sa ženama i pila kavu. Od petog osnovne je pila kavu. I njena mama je to dopustala. Sa 13 godina znala je tracati za stolom kome je neka tetka nesto donijela, tko je s kim, tko kada dolazi doma... Strasno. Mislim da je ovdje problem to sto dosta roditelja zeli svima pokazati kako je njihovo dijete zrelije, odraslije od ostalih, pa im i ne daju da budu djeca, nego ih stavljaju u kontekst odraslih i tako im konstruiraju ponasanje, shvacanja i reakcije. Netko je vec rekao ovdje - pusti dijete da bude dijete. Nema ono sto s tobom ili bilo kim piti kavu. Boze sacuvaj.

Mi nikada isto nismo smjeli dirati mezu. Mama bi kada dodju djeca nama servirala identicno u kuhinji za trpezarijskim stolom, i gosti su nam uglavnom bili takvi ljudi koji donesu ili smokice, ili grickalice ili nesto da se sva djeca zabavljaju da oni mogu sjediti i pricati. I dok su ostali bili manji, uvijek je netko od roditelja, bez obzira u cijoj smo kuci isao da provjeri sto sva djeca rade, da zagalami, da kaze da nesto ne smiju, ili slicno. A kuma moja kad se zadere da se smire svi, meni se krv sledi u zilama, i sva djeca prestanu sa skakanjem, igranjem fudbala u hodniku i slicno.
A meni je bome uvijek bilo ljepse sa djecom, nego da sjedim i slusam o strajkovima, politici, tracevima i slicno, valjda zato jer nisam naucena na to, nije me mama nikada navikavala na to.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:51:44   
bebaa
sve sam redom procitala i dosla do zakljucka da su roditelji "krivi" svemu ...i dobrom i losem...ne kaze se dzaba "nema kucnog odgoja"...apsolutno sam za razgovor prije posjete bilo kome...a za onaj mikser gore...sega...jos vise mi je upalou oci "trazi TI"...a gdje je tu postovanje starijeg,persiranje...teta mama me poslala ako mozete da joj posudite...nas su tako ucili...zaista mozda ja previse ocekujem od danasnjih majki...uglavnom su puno mladje od mene pa valjda ih docekala druga vremena i savremeniji odgoji...
cuj skinuli slike,treba ti ga tabiti...ma u nesvjest past od stida kad ti djete takvo nesto uradi...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 14:53:42   
Zala

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


šta i kako će ona kasnije sa svojom djecom, gdje će joj jesti...dlai ja to smtram priladnim ili ne drugi je par rukava al daleko do toga da žalim njeno dijete jer ga ona rodila...
to je njeno dijete...
nema šanse da ga ja volim više do nje...ni ne pomišljam da će ga uništiti već smatram d aće im vrijeme pokazati da neke greškice će morati korigirati...





A mozda sam malo pregrubo zvucala, ali poznajem te ljude, ne uce na greskama koje cine sebi, ne znam hoce li uciti na greskama koje cine djetetu. Za mene je on i dalje jedno nevino dijete koje trpaju tamo gdje ne treba, kad sam kod svekrve i kad dodje, uvijek ga pitam stvari koje i inace djecu pitam (kako si, kako skola, cime se sada volis igrati, sto gledas na tv-u, jesi li se isao skijati, itd itd.) necu raspravljati s njim o tome kako se " neki ini rodjak sinoc napio."
Unistit ce ga rekla sam vise u smislu da nece znati kako se ophoditi s drugom djecom, posmatram ga nekad u skoli, jako je agresivan, tuce djecu, udara, zeli biti u centru paznje, grub je jako. I zao mi bude, i budem ljuta kada ocito vidim da tom djetetu fali djetinjstvo.

Ne bih da se hvalim, ali iako kod mene doma postoje pravila, i zna se sto se smije i ne smije, djeca me vole. Zaovinog malog npr. volim toliko da cu samo svoje dijete voljeti vise. I zna i on vrlo dobro da kod mene nema penjanja po stolicama, nema skakanja po kaucu, nema otvaranja ladica iako doma to smije. Ali ga obozavam, mrvice usisam, igracke pospremim, prstice sa stola obrisem... i postuje ta pravila, a voli i on mene, kad se samo zatrci prema meni i dere se UNAAAAA (ujna :D ) user posted image user posted image

Ali odoh u debeli offtopic. :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:01:53   
Alma_27
u mojoj kuci je manje-vise sve prilagodjeno djeci (u smislu da je sve opasno za njih sklonjeno). ipak su obojica mali. ne moram brinuti kad mi dodju prijatelji s malom djecom. djeca razbacaju igracke a mi mozemo sjediti.

e sad, kad idem nekome ko nema malu djecu, a samim tim i igracke u stanu, ponesem neku igrackicu ili knjigu ili eventualno dvd da ih zabavim. uvijk se moze pustiti crtani ili donijeti papir i olovka (za ove malo vece).

da mi dodje neko cija djeca prave lom, ja bih fino upozorila.

jesam ovo sve fino srocila user posted image user posted image

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:02:15   
Emica_sa
A Zala imas li ti djece

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *