|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:03:46   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

A Zala imas li ti djece


Rekla je da nema. user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:04:52   
Alma_27
i jos nesto, mi ne vodimo djecu na sijelo (ono navece) da sjedimo) ako tamo ne male djece s kojima se moge igrati. njih dvojica idu relativno rano na spavanje pa ih ostavimo kod moje mame ili kod svekrve da prespavaju

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:06:20   
mama x3



mojoj mami je zena trazila tutu (nosu) da joj donese u dnevni boravak jer je u wc-u hladno, nije joj bilo pravo al hajde, dijete je to, pa joj je ponijela stari peskir da postavi al ova ugrabila i tutu na krevet stavila u vrh sobe... ako je njoj njeno dijete zlatno i kaka mu mirise ostatak svijete bas i ne mora isto osjecati

dijeca koja nam dodju, ona malo veca 5-6 god, se obicno igraju u dijecijoj sobi, tamo je svakako sve prilagodjeno njiima, ako se sta i prospe, razbije, a obicno se to i desi, manji je problem

ako idem gdije nema dijece, maximalno se trudim da svoju ne vodim, jer ti ljudi obicno nemaju igracaka, pa ce i njima biti dosadno a i svega ce se naslusati

i jos... jezim se kad mi neko donese dijeci slatkise, pa donese i svom isto, jer nije ga mogao ubijediti, a onda jos s vrata svima sve otvara jer njeno nece da cekauser posted image


(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:08:12   
bebaa
umalo mi kljukusa ne izgori zbog ove teme...ma sve cu ja i pocistiti ali kad pocne otvarati i vaditi sve iz ladica,od lijekova,prezervativauser posted image user posted image user posted image i drugih stvari koje nisu za oci javnosti jer da jesu ne bi bile u ladici,onda mi skoci pritisak...neko je rekao iznesi iz sobe...pa ne mogu delozirati cjelu sobu...sto je ogroman sa ostrim ivicama i jos staklo na njemu...kaze sta ce ti ovaj sto izudarat ce mi se djete ...pa jbt. pazi na njega...
kad procitam sta zene sve dozive od malih "gostiju" ma ja cu i dalje prat generalno i polako sina uciti kako se ponasati u "prirodi"...

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:08:19   
Zala
Nemam Emice. :)
Mi smo jos zelen bracni par, ali smo poceli lagano razmisljati o bebi.
Ne zelim se zalijetati, moram jos neke preglede obaviti, a i dragi bi zelio da ode na koji pregled da vidi je li zdravstveno ok, vidjet cemo sta ce nam ova godina donijeti, ali akobogda uskoro cemo poceti raditi na tom. Znam da sam sva uzbudjena kad vidim bebu, jedva cekam. :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:12:38   
bebaa
zala sretno i ako bog da odma dok je u stomaku mu ocitaj bukvicu kad idete u goste da ti ne skace po stomaku ko moj pa sam u gostima ja hodala po kuci a domacini sjedili i smijali mi se ...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:13:21   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

A Zala imas li ti djece


Rekla je da nema. user posted image


Izvini,preletila samuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:14:40   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: bebaa

sve sam redom procitala i dosla do zakljucka da su roditelji "krivi" svemu ...i dobrom i losem...ne kaze se dzaba "nema kucnog odgoja"...apsolutno sam za razgovor prije posjete bilo kome...a za onaj mikser gore...sega...jos vise mi je upalou oci "trazi TI"...a gdje je tu postovanje starijeg,persiranje...teta mama me poslala ako mozete da joj posudite...nas su tako ucili...zaista mozda ja previse ocekujem od danasnjih majki...uglavnom su puno mladje od mene pa valjda ih docekala druga vremena i savremeniji odgoji...
cuj skinuli slike,treba ti ga tabiti...ma u nesvjest past od stida kad ti djete takvo nesto uradi...


Meni takodje smeta kad djeca ne persiraju starije i kad ih zovu imenom. Svoje dijete ucim da zove teta/cika.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:15:24   
Zala
Donji dio lijevka cu stavit u pupak a odozgo pricat i objasnjavat. user posted image user posted image

A ima brate i ljudi koji ocekuju da su djeca ko stubovi. Da sjede ko isklesani iz kamena. Ne mozes tako, pa djeca su to, nek su malo i zivahni, ali sve s granicom.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:16:37   
Anoniman


i jos... jezim se kad mi neko donese dijeci slatkise, pa donese i svom isto, jer nije ga mogao ubijediti, a onda jos s vrata svima sve otvara jer njeno nece da cekauser posted image


a sto mislis da ga nije mogao ubjediti? nasi mnogi prijatelji upravo donesu svoj djeci (i mojoj i svojoj) iste slatkise, bas da ne gledaju zeljno u tudje, pa i mi. Djeca mi to cak i ne traze, vec ne zelim da ih razdvajam ni po cemu.

(odgovor članu mama x3)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:16:37   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Zala

Nemam Emice. :)
Mi smo jos zelen bracni par, ali smo poceli lagano razmisljati o bebi.
Ne zelim se zalijetati, moram jos neke preglede obaviti, a i dragi bi zelio da ode na koji pregled da vidi je li zdravstveno ok, vidjet cemo sta ce nam ova godina donijeti, ali akobogda uskoro cemo poceti raditi na tom. Znam da sam sva uzbudjena kad vidim bebu, jedva cekam. :)


popustices MALO kad dobijes svoje dijete, gledaces drugacije, malo mekse na sve

shvatices da mozda je neki roditelj iscrpljen umoran, da je to konstantna briga, nekad dok se okrenes dijete zijan uradi i sl

ALI u sustini mislim da se covjek ne moze skroz promijeniti, vodices brigu o pravilimauser posted image

meni su uvijek govorili da cu biti stroga mama sad vidim ne spominju strogocu u mom kontekstu SAD SAM TAMANuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:16:54   
mamine oci
radujem se i gostima i njihovoj djeci,do sad nisam imala nezgodnih situacija,sad dali nekom smeta moje djete neznam ali trudim se da kad odemo nekom da sve bude kako treba, reagujem ako moje djete nesto uradi nemam ruzicaste naocare,i uvjek sam realna,bar tako mislim nekrivim tudje djete ako vidim da moje nije u pravu mada opet kazem za sad nisam imala nezgodnih situacija i volim i goste i djecu...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:17:36   
ljubičica 28
Ja se ne bih složila da je kod parova s djecom nešto drugačije nego kod drugih. I sama sam deset godina bila bez djeteta i nikad nisam razmišljala o ponašanju druge djece. Doduše, ima više posla odraditi kasnije kad odu, ali ništa strašno. I mislim da su se više mame te djece ustručavale i gledale šta im djeca rade, nego ja. To bi svakako trebalo da bude pravilo i inače ali sam primijetila da su se drugačije ponašale kod parova s djecom.

Sad nekako imam više zabrana. U svojoj kući ne dopuštam stvari koje i mom djetetu nisu dopuštene. I to je moje pravilo. Ne želim da me moje dijete blijedo posmatra i razmišlja zašto ono ne može otvarati vrata od električnog šporeta (primjera radi) ili izbacivati knjige ili neke papire iz radnog stola a drugo dijete to može. Pristojno skrenem pažnju tom djetetu da to ni J. ne smije da radi i da imaju igračke za igru. Ono što je dopušteno mom djetetu, dopušteno je i tuđem (pa čak i ako se radi o uzimanju sudova iz kuhinje, otvaranju ladica i sl.).

U gostima (osim kod nane user posted image ) vodim računa o svom djetetu i počeli su me čak zezati u društvu što mi dijete stalno ide na razgovor user posted image . Moja taktika je da čim vidim da je počeo raditi neke 'zijane' ili se svađati s nekim, uzmem dijete i izdvojim se nasamo s njim (kupatilo, hodnik, svejedno). Tu mu lijepo objasnim da to ne smije da radi i kažem mu šta mu slijedi ako me ne posluša (nekad je to odlazak kući odmah, nekad sjedenje sa mnom bez igre i tako). Složimo se da neće nastaviti dalje i ja stvarno budem mirna ostatak vremena (s njegove strane). Zasad to pali, za ubuduće ne znam.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:19:03   
mama x3
Zela- nazalost i ti se dice sto im je dijete mirno, odgojeno..
meni je to ubijeno u pojam - zao mi takve dijece, sjedi, gleda ni kolac ne smije uzeti a ne da ustane da se poigra

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:19:19   
bebaa
tacno tako zala...djecije je djecije ...alo nije djecije da mis etuzi kako je morala mjenjat daljinske i bezicni tel jer mali se navadio gurat ih u usta i bacat od komodu...pa jeli to djecija igracka,..i dodje meni i hoce isto...klinac mali ...imas svoju kucu pa razbijaj a moje prnjice ne diraj...evo me ko djete...nedam svoje...

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:19:35   
Emica_sa
Moji stvarno ne skacu po namjestaju,nekada znaju biti nervozni,pa se ja pokupim ranije,gdje ima djece nema nikakvih problema jer strasno vole djecu pa se zabave.Imala sam problem kod jednog bracnog para,ustvari nije to bio problem,ali se nisam osjecala komotno,oni sve sredili,bijeli namjestaj i onda posluzi djeci punu zdijelu cokolade,a o ostalim malim stvarima necu da pricam,sve je na dohvat ruke,zato im sada kazem,dodite vi kod nas,lakse mi je takouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:19:41   
Anoniman
meni se malo pretjeruje na ovoj temi. ''ta djeca su djeca, ne mogu biti ustirkani...Naravno, nije na djeci da rove tudje ladice, frizidere, skidaju slike, ali sve ostalo...pa sta?! Sve se da usisati, prebrisati, a vala moze se ponesto i sklonuti kad djeca dolaze.
Mada, ponavljam, kod mene dolaze fakat prilicno ili odlicno odgojena djeca i mi nemamo problema s tim.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 13.2.2013 15:27:32 >

(odgovor članu Bebica11)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:22:49   
Zala

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Zala

Nemam Emice. :)
Mi smo jos zelen bracni par, ali smo poceli lagano razmisljati o bebi.
Ne zelim se zalijetati, moram jos neke preglede obaviti, a i dragi bi zelio da ode na koji pregled da vidi je li zdravstveno ok, vidjet cemo sta ce nam ova godina donijeti, ali akobogda uskoro cemo poceti raditi na tom. Znam da sam sva uzbudjena kad vidim bebu, jedva cekam. :)


popustices MALO kad dobijes svoje dijete, gledaces drugacije, malo mekse na sve

shvatices da mozda je neki roditelj iscrpljen umoran, da je to konstantna briga, nekad dok se okrenes dijete zijan uradi i sl

ALI u sustini mislim da se covjek ne moze skroz promijeniti, vodices brigu o pravilimauser posted image

meni su uvijek govorili da cu biti stroga mama sad vidim ne spominju strogocu u mom kontekstu SAD SAM TAMANuser posted image


Ma nisam ja toliko ni stroga, samo se cini. user posted image
Vodim uglavno racuna samo da sprijecim one akcije kojima se oni mogu povrijediti ili meni unistiti nesto sto bas nije jeftino. Ali uglavnom moji prijatelji i većina rodbine nisu od onih koji ignoriraju lose postupke svoje djece u tudjim kucama.
Inace im dam sitnice sa polica da se igraju, ako bas hoce, ako nisu premale da se progutaju, ili staklene... ne dam im da diraju staklene case (moja sestra je jednom zagrizla casu i odgrizla komad stakla user posted image , tad mi je bilo smijesno, zvala sam je terminator, kad sam malo odrasla i shvatila sto se moglo dogodit... uh i sad me jeza zna uhvatit).
Prijateljicinoj curici (ako ova to dopusti), dam labelo, neku svijetlu sjenu za oci, ogledalo i kistic pa se ona kao macka i sminka. :D inace i kad sam kod drugih pa se zagiram s njihovom djecom, uvijek pitam smije li on/ona ovo, a gdje ne bih pazila da je moje dijete u pitanju u tudjoj kuci.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:22:57   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

meni se malo pretjeruje na ovoj temi. 'ta jeca su djeca, ne mogu biti ustirkani...Naravno, nije na djeci da rove tudje ladice, frizidere, skidaju slike, ali sve ostalo...pa sta?! Sve se da usisati, prebrisati, a vala moze se ponesto i sklonuti kad djeca dolaze.
Mada, ponavljam, kod mene dolaze fakat prilicno ili odlicno odgojena djeca i mi nemamo problema s tim.



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:25:47   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja uvijek kažem da dijete nije krivo.
Šta on može naučiti od roditelja?!
Ono što je naučio, to i primjenjuje.


Slažem se da dijete nije krivo i da su roditelji ti koji treba da usmjere svoju djecu. Ali nas nekad i djeca iznenade. Moj dvogodišnjak je neki dan pio vodu iz čaše i jednostavno čašu bacio na sto!!! Od mene, niti od bilo koga bližeg, nije mogao to vidjeti! Ali je ipak uradio. Naravno da sam mu objasnila kako to nije lijepo i bla,bla...ali ja ne mogu garantovati da to on neće opet uraditi, niti znam kako ću se ja ponijeti ako to opet uradi.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:26:59   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Zala

... Mislim da je ovdje problem to sto dosta roditelja zeli svima pokazati kako je njihovo dijete zrelije, odraslije od ostalih, pa im i ne daju da budu djeca, nego ih stavljaju u kontekst odraslih i tako im konstruiraju ponasanje, shvacanja i reakcije. Netko je vec rekao ovdje - pusti dijete da bude dijete. Nema ono sto s tobom ili bilo kim piti kavu. ...


Apsolutno se slažem, bitno je da djeca odrastaju u svom svijetu sa svojim igračkama, sa svojim potrebama, a to definitivno nije finđžan, daljinski, ladica (pogotovo tuđa) i slično.
Ja želim, a tako i primjenjujem, da podvučem jasnu granicu između roditelja i djeteta, mojih potreba i njenih potreba, mojih želja i njenih želja - i tako mi odgovara, a i njoj.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:27:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

meni se malo pretjeruje na ovoj temi. 'ta jeca su djeca, ne mogu biti ustirkani...Naravno, nije na djeci da rove tudje ladice, frizidere, skidaju slike, ali sve ostalo...pa sta?! Sve se da usisati, prebrisati, a vala moze se ponesto i sklonuti kad djeca dolaze.
Mada, ponavljam, kod mene dolaze fakat prilicno ili odlicno odgojena djeca i mi nemamo problema s tim.


da poDapišem nisam odavnouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:29:01   
Nedi
Nemam problema sa djecom koja nama dolaze...izuzev jednog koji uzima igracku a kad je razvali prelazu na drugu, trecu, cetvrtu. Znaci ne igra se nego slomi/otkine sta moze, baci i uzima sljedecu.
Ne smetaju mi prsti, ni proliven sok, ni mrve i grickalice svakako ja sve to pređem krpom i usisivačem kasnije. Bilo je par slucajeva pojeta kuhinji od ovog istog gore pomenutog djeteta, ma u biti roditelji ga nisu nicemu naucili jer se tako i kuci ponasa.

Posebnu paznju posvecujem kada mi idemo u goste ali N je hB poslusan i do sada nismo imali nekih problema.
Ako ima druge djece N posebno naglasim...Ni slucajno da nekoga prvi diras ili gurnes ili udaris. A ako neko tebe odmah da si vratio duplouser posted image
hB pa su prosla vremena i kad su djeca udarala N a on nama plakao sad fino vrati

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:30:06   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

meni se malo pretjeruje na ovoj temi. ''ta djeca su djeca, ne mogu biti ustirkani...Naravno, nije na djeci da rove tudje ladice, frizidere, skidaju slike, ali sve ostalo...pa sta?! Sve se da usisati, prebrisati, a vala moze se ponesto i sklonuti kad djeca dolaze.
Mada, ponavljam, kod mene dolaze fakat prilicno ili odlicno odgojena djeca i mi nemamo problema s tim.


user posted image user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:30:29   
mama x3
ljubicice, i moji su isli na razgivor, al sam uvidjela da to vrijeca njihov ponos,
jos kad je jedno dijete reklo,
sad ce dobirti batine...
jer vjerovatno je osamljivanje kod njega podrazumjevalo kaznu,
promjenuila sam taktiku pa radije razgovor ostavim za kod kuce a u gostima po potrebi skacem i sprijecavam problem uz minimalne opomene...

ako cesto opominjem onda nekako bude da moji prave problem, nisu dobri, a ostali su masAlla samo jer im majke kuliraju situacijuuser posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

karijes
milenium

da li je normalno da moje dete od 2 godine već ima karijes na jednom zubu?

molim mišljenja (56%)

da (20%)

ne (24%)


Broj svih glasova: 91

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *