|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:30:56   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa



i jos... jezim se kad mi neko donese dijeci slatkise, pa donese i svom isto, jer nije ga mogao ubijediti, a onda jos s vrata svima sve otvara jer njeno nece da cekauser posted image


a sto mislis da ga nije mogao ubjediti? nasi mnogi prijatelji upravo donesu svoj djeci (i mojoj i svojoj) iste slatkise, bas da ne gledaju zeljno u tudje, pa i mi. Djeca mi to cak i ne traze, vec ne zelim da ih razdvajam ni po cemu.



i ovo da potpišem...sitnice koje nosim gostima za djecu kupim i svojoj djeci...jer ta djeca će to otvoriti moja ta neću svoju djecu pustiti da gledajuuser posted image
a ne otvaraju sa vrata...posebno u situacijama kad ne idem na objed tj.ručak kod seke, mame , zaove, prijetlja...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:33:31   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

meni se malo pretjeruje na ovoj temi. ''ta djeca su djeca, ne mogu biti ustirkani...Naravno, nije na djeci da rove tudje ladice, frizidere, skidaju slike, ali sve ostalo...pa sta?! Sve se da usisati, prebrisati, a vala moze se ponesto i sklonuti kad djeca dolaze.
Mada, ponavljam, kod mene dolaze fakat prilicno ili odlicno odgojena djeca i mi nemamo problema s tim.

pa zato se i jadam sto mi ne dolaze takva djeca nego kontra...mislim da i tema nije da hvalim ni svoju ni tudju djecu...to ce drugi raditi...isti slucaj je i sa neposlusnosti...uostalom nisam birala rodbinu ni prijatelje na osnovu djece pa ovi ce doci ovi nece,djeca su s vremenom dosla i isti ti roditelji vrlo dobro znaju moj stav ali je ova djon obraz...u mojoj kuci je kao apoteka i zato sam kategoricna...uvijek je cisto i mozes s poda jesti...ali to je moju problem...opet ponavljam ocistit cu ali ne diraj sto nije za djecu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:35:38   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa



i jos... jezim se kad mi neko donese dijeci slatkise, pa donese i svom isto, jer nije ga mogao ubijediti, a onda jos s vrata svima sve otvara jer njeno nece da cekauser posted image


a sto mislis da ga nije mogao ubjediti? nasi mnogi prijatelji upravo donesu svoj djeci (i mojoj i svojoj) iste slatkise, bas da ne gledaju zeljno u tudje, pa i mi. Djeca mi to cak i ne traze, vec ne zelim da ih razdvajam ni po cemu.



i ovo da potpišem...sitnice koje nosim gostima za djecu kupim i svojoj djeci...jer ta djeca će to otvoriti moja ta neću svoju djecu pustiti da gledajuuser posted image
a ne otvaraju sa vrata...posebno u situacijama kad ne idem na objed tj.ručak kod seke, mame , zaove, prijetlja...




Ja imam problem sa Farah kad joj nesto kupim ja to odmah moram otvoriti ,ne sve npr neke bonbone

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:37:54   
Anoniman
Vidi se ko se razumijeuser posted image mame s dvoje djeceuser posted image

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:39:03   
lila25
O ovoj se temi bas moze nasiroko raspravljati kod mene vrijedi pravilo da se zna red i sta dijete smije a sta ne ...kao npr moja rodica ima dvoje starije djece 14 i 12 god i ona je njima dopustala npr da izvuku svo sudje iz sudopera da se penju po kuhinji da jedu sa stola.Kuhinju su joj unistili stolicama i to je njoj normalno dok meni to moj 3-godisnji djecak ne sme raditi...i ja sam stroga majka sto moj djecak kad hoce npr uzeti sa stola kolac grickalice on pogleda u mene i ceka hocu li mu dopustiti ili dodati dok njena djeca i sad kad imamo goste ako su tu oni prvo sve pokupe pomrve razbacaju iako sam im servirala za drugim stolom i to je po meni krajnja nekulturnost...e sad ko je tu strog a ko ne,ne znam nije me ni briga .
I tacno je to da je lakse otici kod nekoga ko ima djecu po mogucnosti vrsnjake i onda se ne osjecas ukoceno moj maleni je prilicno miran dovoljno mu je par autica loptica i on se zaigra ali je radoznao i zna pitati dirati ali ja sam tu stalno uz njega pazim i postujem tu kucu gdje sam otisla...
Ali normalno je da se desi npr prospe sokic pomrvi cak i meni se desi pa ipak su djeca u pitanju i na takve se stvari ne ljutim samo se ljutim na bezobrazluk i kad to mame hladno ignorisu...
Imali smo fazu gasenja TV i to kod kuce mu ne dopustam logicno da necu dopustiti ni u gostima snadjem se postavim stolicu da ne moze prici i rijesen problem...ili telefon redovno je nas dirao i zvao kao nanu ali mi smo mu nasli staru slusalicu istu kao nasu i gdje god smo isli nosali smo da ne dira tudje...Ima bas x primjera samo nastojim da se koliko toliko ponasamo u granicama normalnog i kulturnog pa ako bas vidim da je nekom nepravo sto mu djete hoda po kuci naravno da cu odlaske svesti na minimum...

Ili najvise me nervira kad neko ko ima djecu pocne pametovati e moja nisu takva bila...a to isto djete (!4 god)kad mu dodjes u goste lezi na dvosjedu nece da se pomjeri i okrene straznjicu gostima i igra igrica na moobu a mama kritikuje kako se danas odgajaju djeca...user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:39:22   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa



i jos... jezim se kad mi neko donese dijeci slatkise, pa donese i svom isto, jer nije ga mogao ubijediti, a onda jos s vrata svima sve otvara jer njeno nece da cekauser posted image


a sto mislis da ga nije mogao ubjediti? nasi mnogi prijatelji upravo donesu svoj djeci (i mojoj i svojoj) iste slatkise, bas da ne gledaju zeljno u tudje, pa i mi. Djeca mi to cak i ne traze, vec ne zelim da ih razdvajam ni po cemu.



i ovo da potpišem...sitnice koje nosim gostima za djecu kupim i svojoj djeci...jer ta djeca će to otvoriti moja ta neću svoju djecu pustiti da gledajuuser posted image
a ne otvaraju sa vrata...posebno u situacijama kad ne idem na objed tj.ručak kod seke, mame , zaove, prijetlja...




Ja imam problem sa Farah kad joj nesto kupim ja to odmah moram otvoriti ,ne sve npr neke bonbone


F je mala...
al polako ćeš to morati mjenjati...za tvoje dobro kasnije...
naravno sama ćeš kao majka sojetiti kada je taj trenutak....kada će ona prihvatiti itd...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:42:28   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: mama x3

ljubicice, i moji su isli na razgivor, al sam uvidjela da to vrijeca njihov ponos,
jos kad je jedno dijete reklo,
sad ce dobirti batine...
jer vjerovatno je osamljivanje kod njega podrazumjevalo kaznu,
promjenuila sam taktiku pa radije razgovor ostavim za kod kuce a u gostima po potrebi skacem i sprijecavam problem uz minimalne opomene...

ako cesto opominjem onda nekako bude da moji prave problem, nisu dobri, a ostali su masAlla samo jer im majke kuliraju situacijuuser posted image


Ma razgovor se odnosi samo na situacije kad on nešto uradi loše (npr, pođe uzimati nešto što ne smije, ili otimati igračke, ili se 'derati' zbog toga što mu neko nešto ne da i sl.). I tada ja ne mogu doprijeti do njega kad je u društvu a nasamo se sve riješi.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu mama x3)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:45:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

meni se malo pretjeruje na ovoj temi. ''ta djeca su djeca, ne mogu biti ustirkani...Naravno, nije na djeci da rove tudje ladice, frizidere, skidaju slike, ali sve ostalo...pa sta?! Sve se da usisati, prebrisati, a vala moze se ponesto i sklonuti kad djeca dolaze.
Mada, ponavljam, kod mene dolaze fakat prilicno ili odlicno odgojena djeca i mi nemamo problema s tim.

pa zato se i jadam sto mi ne dolaze takva djeca nego kontra...mislim da i tema nije da hvalim ni svoju ni tudju djecu...to ce drugi raditi...isti slucaj je i sa neposlusnosti...uostalom nisam birala rodbinu ni prijatelje na osnovu djece pa ovi ce doci ovi nece,djeca su s vremenom dosla i isti ti roditelji vrlo dobro znaju moj stav ali je ova djon obraz...u mojoj kuci je kao apoteka i zato sam kategoricna...uvijek je cisto i mozes s poda jesti...ali to je moju problem...opet ponavljam ocistit cu ali ne diraj sto nije za djecu...

ako je tako, ja bih na tvom mjestu suptilno djetetu skrenula paznju na nesto drugo, ono u fazonu 'duso, imas ovdje to i to, haj pogledaj' i das mu nesto za njegov uzrast...Za takvu djecu pokusaj pripremiti teren i/li svedi drzenja na minimun, ako ti i roditelji ne odgovaraju.

(odgovor članu bebaa)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:45:30   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa



i jos... jezim se kad mi neko donese dijeci slatkise, pa donese i svom isto, jer nije ga mogao ubijediti, a onda jos s vrata svima sve otvara jer njeno nece da cekauser posted image


a sto mislis da ga nije mogao ubjediti? nasi mnogi prijatelji upravo donesu svoj djeci (i mojoj i svojoj) iste slatkise, bas da ne gledaju zeljno u tudje, pa i mi. Djeca mi to cak i ne traze, vec ne zelim da ih razdvajam ni po cemu.



i ovo da potpišem...sitnice koje nosim gostima za djecu kupim i svojoj djeci...jer ta djeca će to otvoriti moja ta neću svoju djecu pustiti da gledajuuser posted image
a ne otvaraju sa vrata...posebno u situacijama kad ne idem na objed tj.ručak kod seke, mame , zaove, prijetlja...




Ja imam problem sa Farah kad joj nesto kupim ja to odmah moram otvoriti ,ne sve npr neke bonbone


F je mala...
al polako ćeš to morati mjenjati...za tvoje dobro kasnije...
naravno sama ćeš kao majka sojetiti kada je taj trenutak....kada će ona prihvatiti itd...user posted image




Vec ja njoj govorim da moramo prvo da platimo i stavimo u kesu,pa cemo kasnije jesti,ali nekada mi ne prode,vjerovatno ce ona to sa vremenom usvojiti.Alan to nije nikada radiouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:46:56   
Zala

IZVORNA PORUKA: ljubičica 28



Slažem se da dijete nije krivo i da su roditelji ti koji treba da usmjere svoju djecu. Ali nas nekad i djeca iznenade. Moj dvogodišnjak je neki dan pio vodu iz čaše i jednostavno čašu bacio na sto!!! Od mene, niti od bilo koga bližeg, nije mogao to vidjeti! Ali je ipak uradio. Naravno da sam mu objasnila kako to nije lijepo i bla,bla...ali ja ne mogu garantovati da to on neće opet uraditi, niti znam kako ću se ja ponijeti ako to opet uradi.



Dobro ja mislim da je ovo ono što sva djeca rade, i da ovo nema veze s tim je li vidio od tebe ili nije. Djeca jednostavno vole da bacaju stvari, zanimljivo im je to, i nisam evo nikad vidjela dijete koje nije nešto bacilo, nerijetko se kidaju od smijeha kad bacaju loptu, igračku i slično. Rekla bih da im je to urođeno. I u idealnoj situaciji (kada dijete ne ispoljava neku agresivnost radi nečeg drugog), djetetu koje razumije to možeš objasniti da to ne radi, i prestat će. Ako ne objasniš dobro, i dalje će raditi to isto.

Ali im nije npr urođeno voditi razgovore o temama koje vode odrasli, to su naučili od kuće. Barem tako ja mislim, uglavnom se vodim onime što gledam kod drugih roditelja, pa tako i kod svojih, 10 godina sam starija od sestre, od brata 13. :)

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:51:22   
mama x3


valjda je dijete doslo u goste pa ce se tu pocastiti a ne da mu ja nosim

ako kupujem nesto sto i moji zele onda se bar dogovorimo da ce to kuci dobiti ili uzmu u autu dok smo u putu...ima nacina da to rijesim prije nego stignem u tudju kucu

na koncu nek pita jel problem jer dijete hoce to a ne da otvaram npr. cips a na stolu ga vec ima pa zamisli njih 3-4 a ja svima otvori jos po kesu

ili donese svima po sladoled...dok se oni smjeste sladoled je vec serbe

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 15:55:11   
Neca xxx
Ja uvijek pravim razliku izmedju nemirnog/nestasnog djeteta i neodgojenog djeteta. Nemirno dijete ne moze da sjedi mirno, kao cvoka, na jednom mjestu, sto je meni sasvim normalno djecije ponasanje, ali zna sta smije a sta ne. A neodgojeno dijete nema postavljene granice, sve mu je dopusteno, cesto pod izlikom roditelja da ne zele da sputavaju dijete, ali su u stvari najcesce lijeni da postave jasne granice i drze se njih.

Mi smo nedavno imali rodjendansku zabavu u stanu na kojoj je bilo 10 djece. Ja jos uvijrk prepricavam kako su bili dobri i kako su se fino ponasali. Da se razumijemo, bilo je cike, vriske, sokica prosutih po majici, razbacanih igracaka u djecijoj sobi, prosutog smokija. Ali sve sam to i ocekivala i to mi je normalno. A dvoje djece mi je prislo, jedno sa smokijem, a drugo sa bombonom koja je ispala na pod i zamolili su me da to bacim u kantu. user posted image

Na kraju su jos dvije najstarije djevojcice sve igracke slozile i vratile na svoje mjesto i pokupile mrvice. Mi smo nakon svega toga samo usisali sobu. user posted image Ja ovo pripisujem odgoju i sve zasluge idu roditeljima. Nisam ja ni u jednom trenutku nijednom djeteu morala reci da nesto radi ili ne radi. user posted image user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:00:00   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Vidi se ko se razumijeuser posted image mame s dvoje djeceuser posted image

i ove sa troje djece usput da te potpisem u prethodnim postovima slazem se sa svim sto si reklauser posted image znam ja sa kim se druzimuser posted image
ne dolaze gosti svaki dan sve ce to proci bit je da se druze naravno netreba neko na glavu da ti se penje ali zaista treba imati razumevnja ne treba sad zbog djece da se zaborave i rodbina i prijatelji nek su oni nama zdravo necije malo vise nestasno necije manje nisu sva istauser posted image "djeca se pomire sutra se opet druze" a ja da saginjem glavu pred komsiju danas niko ne da ni da mu se osmenes djetetu a da ne odreaguje ali svakom svacije ja brate volim da mi se dojde ne smeta mi ni nered sredicu,sta sam jos primetila tamo gdje se gleda da sve bude ustirkano i sam se djeca unervoze recimo znas a to nikad nije radilo a bas kod te osobe kojoj smeta kao zainat cisto i djeca osjete napetu situaciju

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:04:19   
animagical

IZVORNA PORUKA: mama x3



valjda je dijete doslo u goste pa ce se tu pocastiti a ne da mu ja nosim

ako kupujem nesto sto i moji zele onda se bar dogovorimo da ce to kuci dobiti ili uzmu u autu dok smo u putu...ima nacina da to rijesim prije nego stignem u tudju kucu

na koncu nek pita jel problem jer dijete hoce to a ne da otvaram npr. cips a na stolu ga vec ima pa zamisli njih 3-4 a ja svima otvori jos po kesu

ili donese svima po sladoled...dok se oni smjeste sladoled je vec serbe


a sto, je li tebe sramota da svojoj djeci poneses slatkise koje oni posebno vole? sto?

(odgovor članu mama x3)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:05:37   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Ja uvijek pravim razliku izmedju nemirnog/nestasnog djeteta i neodgojenog djeteta. Nemirno dijete ne moze da sjedi mirno, kao cvoka, na jednom mjestu, sto je meni sasvim normalno djecije ponasanje, ali zna sta smije a sta ne. A neodgojeno dijete nema postavljene granice, sve mu je dopusteno, cesto pod izlikom roditelja da ne zele da sputavaju dijete, ali su u stvari najcesce lijeni da postave jasne granice i drze se njih.



user posted image user posted image

A o 'djeci' koju spominjete (12, 14 godina i sl.) nije ni mjesto na ovoj temi. Pa oni su već odrasli toliko da se podrazumijeva da zna šta smiju a šta ne. Neki primjeri su stvarno za user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:05:47   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa



i jos... jezim se kad mi neko donese dijeci slatkise, pa donese i svom isto, jer nije ga mogao ubijediti, a onda jos s vrata svima sve otvara jer njeno nece da cekauser posted image


a sto mislis da ga nije mogao ubjediti? nasi mnogi prijatelji upravo donesu svoj djeci (i mojoj i svojoj) iste slatkise, bas da ne gledaju zeljno u tudje, pa i mi. Djeca mi to cak i ne traze, vec ne zelim da ih razdvajam ni po cemu.



Isto ovako...naši prijatelji a i mi, sve slatkiše za djecu potrpamo u jednu vrečicu i s vrata damo djeci da nose u sobu i podjele ko šta hoće.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:11:03   
lila25

IZVORNA PORUKA: ljubičica 28


IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Ja uvijek pravim razliku izmedju nemirnog/nestasnog djeteta i neodgojenog djeteta. Nemirno dijete ne moze da sjedi mirno, kao cvoka, na jednom mjestu, sto je meni sasvim normalno djecije ponasanje, ali zna sta smije a sta ne. A neodgojeno dijete nema postavljene granice, sve mu je dopusteno, cesto pod izlikom roditelja da ne zele da sputavaju dijete, ali su u stvari najcesce lijeni da postave jasne granice i drze se njih.



user posted image user posted image

A o 'djeci' koju spominjete (12, 14 godina i sl.) nije ni mjesto na ovoj temi. Pa oni su već odrasli toliko da se podrazumijeva da zna šta smiju a šta ne. Neki primjeri su stvarno za user posted image

To je bila samo usporedba i konstatacija kako se djeca razlicito odgajaju i da ce taj odgoj koje dijete pokupi kao dvogodisnjak i trogodisnjak ostati za citav život...

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:12:49   
aidana
Neca tako je, treba uvijek razlikovati nemirno i neodgojeno dijete zato sam i ja na pocetku navela 2 primjera.
I meni je logicno da cu poslije imati sta pospremati kad mi djeca dodju. Pa i ja znam nekad nesto slucajno prosuti ili mrviti a kamo li oni. Ali kad malac fiksira pogledom mene i mamu, istrese namjerno sav smoki na pod i onda pocne skakati po tome a mama mu ne reaguje e tu poludim.
U stvari sta god djeca radila nista nije problem, problem su obicno roditelji koji ne reaguju i prave se da nista ne vide ili za sve imaju opravdanje.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:14:50   
animagical
dgoj koje dijete pokupi kao dvogodisnjak i trogodisnjak ostati za citav život...


ma jel? onda bi u pravilu djeca koja su iz problematicnih porodica, ili djeca iz doma, sva odreda sutra bili nasilnici? ma hajde... ja znam masu djecaka koji su sasvim promijenili ponasanje od neke pete godine,a do tada bili nepodnosljivi... jedan je donedavno sjedio na naslonu kauca...sada crta i cita slikovnice...

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:16:10   
škorpija
meni jako smeta kad odemo kod ljudi koji takođe imaju djecu i onda neprestano tjeraju i svoju djecu i moje dijete iz prostorije u kojoj mi sjedimo, tipa idite u dječiju sobu i tamo se igrate, ok naravno neće cijelo vrijeme biti s nama, ali oni su još mali i ja volim svog imati na oku jer je veliki zijanćer, ali da baš ne smiju ni sekundu da se igraju u našoj blizini to mi smeta, prvo meni ne smeta ni moje, a ni tuđa djeca, d a mi smeta ne bih ih ni imala, druga stvar koja mi je još gora je kad to isto rade ali u MOJOJ kući, znači tjeranje djece u dječiju sobu i onda plač i dreka svaki 10 minuta, još su oni mali da s igraju bez nadzora, iskreno kod prijatelja bez djece ne vodim malca ili mu ponesem neku novu neotpakovanu igračku da mu drži pažnju sat-dva

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:22:44   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa



i jos... jezim se kad mi neko donese dijeci slatkise, pa donese i svom isto, jer nije ga mogao ubijediti, a onda jos s vrata svima sve otvara jer njeno nece da cekauser posted image


a sto mislis da ga nije mogao ubjediti? nasi mnogi prijatelji upravo donesu svoj djeci (i mojoj i svojoj) iste slatkise, bas da ne gledaju zeljno u tudje, pa i mi. Djeca mi to cak i ne traze, vec ne zelim da ih razdvajam ni po cemu.


I mi isto ovako. Meni je apsolutno prirodno da,kad kupujem djeci nesto,kupim svima...pa i mojoj djeci,mislim,valjda su i oni djeca. Nemam srca da gledam moje malisane da oni gledaju kako ostala djecica radosno ruckaju svoj slatkis...
A to da moje dijete svima otvara slatkis,taj ispad jos nismo imali hB.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:23:20   
ninuska

IZVORNA PORUKA: škorpija

meni jako smeta kad odemo kod ljudi koji takođe imaju djecu i onda neprestano tjeraju i svoju djecu i moje dijete iz prostorije u kojoj mi sjedimo, tipa idite u dječiju sobu i tamo se igrate, ok naravno neće cijelo vrijeme biti s nama, ali oni su još mali i ja volim svog imati na oku jer je veliki zijanćer, ali da baš ne smiju ni sekundu da se igraju u našoj blizini to mi smeta, prvo meni ne smeta ni moje, a ni tuđa djeca, d a mi smeta ne bih ih ni imala, druga stvar koja mi je još gora je kad to isto rade ali u MOJOJ kući, znači tjeranje djece u dječiju sobu i onda plač i dreka svaki 10 minuta, još su oni mali da s igraju bez nadzora, iskreno kod prijatelja bez djece ne vodim malca ili mu ponesem neku novu neotpakovanu igračku da mu drži pažnju sat-dva


Ovo je mm poceo u zadnje vrijeme da radi. I jako mi smeta, pa sam ga opomenula. Doduse, i djeca kad ukljuce sva cuda od igracaka ne mozes progovoriti.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:26:40   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: animagical

dgoj koje dijete pokupi kao dvogodisnjak i trogodisnjak ostati za citav život...


ma jel? onda bi u pravilu djeca koja su iz problematicnih porodica, ili djeca iz doma, sva odreda sutra bili nasilnici? ma hajde... ja znam masu djecaka koji su sasvim promijenili ponasanje od neke pete godine,a do tada bili nepodnosljivi... jedan je donedavno sjedio na naslonu kauca...sada crta i cita slikovnice...


Mislim da nije isla u ovom pravcu nego je htjela da kaze da se dijete odgaja od prvog dana. I sa tim se slazem. Sjecam se jednog intervjua sa Eminom Jahovic koja je rekla kako joj trenutno dijete cuva dadilja, a kada mali napuni 3 godine, i kada dodje vrijeme da se odgaja, onda ce ona preuzeti. E kasno je tada! Pravilima ponasanja dijete se uci od prvog dana, postepeno, u skladu sa njegovom dobi. Nema onoga: pusticemo ga da radi sta hoce do 5 godine, a onda cemo poceti odgajati. To samo jos vise moze zbuniti dijete.

I slazem se da djeca iz problematicnih porodica ne postaju nuzno nasilnici i slicno.


_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:27:04   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: lila25

To je bila samo usporedba i konstatacija kako se djeca razlicito odgajaju i da ce taj odgoj koje dijete pokupi kao dvogodisnjak i trogodisnjak ostati za citav život...


Nisam mislila baš na tvoj post (iako se sad vratih i pročitah da si ti spominjala djecu ove uzrasti user posted image ). Govorim općenito da je taj uzrast već dovoljno veliki i da takve stvari prelaze u neodgojenu djecu (bez obzira na roditelje). I to su već ekstremni slučajevi.

A ovi dvogodišnjaci i trogodišnjaci što diraju stvari koje ne smiju, tu nisu djeca kriva nego majke koje to gledaju bez ikakve reakcije.



_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:32:53   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: škorpija

meni jako smeta kad odemo kod ljudi koji takođe imaju djecu i onda neprestano tjeraju i svoju djecu i moje dijete iz prostorije u kojoj mi sjedimo, tipa idite u dječiju sobu i tamo se igrate, ok naravno neće cijelo vrijeme biti s nama, ali oni su još mali i ja volim svog imati na oku jer je veliki zijanćer, ali da baš ne smiju ni sekundu da se igraju u našoj blizini to mi smeta, prvo meni ne smeta ni moje, a ni tuđa djeca, d a mi smeta ne bih ih ni imala, druga stvar koja mi je još gora je kad to isto rade ali u MOJOJ kući, znači tjeranje djece u dječiju sobu i onda plač i dreka svaki 10 minuta, još su oni mali da s igraju bez nadzora, iskreno kod prijatelja bez djece ne vodim malca ili mu ponesem neku novu neotpakovanu igračku da mu drži pažnju sat-dva


E ovo i meni smeta. Ja volim da mi je dijete u blizini mene. Vjerovatno mi neće smetati za koju godinu ali dva-tri dvogodišnjaka poslati same u sobu da se igraju mi nije ok. I baš tako bude, svako malo plač i dreka a kad su tu samo ih malo usmjeriš i to je to.

I svom malcu uvijek kupujem što i djeci gostiju, pa čak i ako on to neće ni pogledati jer ne voli slatkiše i sl. Ali ipak kupim i kada dajem svima dam i njemu. A često dam i njemu da da drugom djetetu.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *