|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:37:41   
animagical
ja priznam, moje dijete u gostima pokusa SVE...ali zato mm i ja pijemo kafu na smjenu,a jedno je uvijek uz njega...doduse on je jos beba od nepunu godinu i po, ali sta da se radi... mi pazimo koliko mozemo, jos nikakav belaj nije napravio, ali ipak na neka mjesta ga ne vodimo...ima ljudi sterilno cistih, koji ti s vrata ispricaju kako je dijete tog i tog prosulo sok na kaucuser posted image

naravno da se djeca odgajaju od malena, ali nisu ni djeca kriva ako ih se ne usmjerava i to ne znaci da ce propasti u zivotu...

< Poruku je uredio animagical -- 13.2.2013 16:38:53 >

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:39:07   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: animagical

dgoj koje dijete pokupi kao dvogodisnjak i trogodisnjak ostati za citav život...


ma jel? onda bi u pravilu djeca koja su iz problematicnih porodica, ili djeca iz doma, sva odreda sutra bili nasilnici? ma hajde... ja znam masu djecaka koji su sasvim promijenili ponasanje od neke pete godine,a do tada bili nepodnosljivi... jedan je donedavno sjedio na naslonu kauca...sada crta i cita slikovnice...


Mislim da nije isla u ovom pravcu nego je htjela da kaze da se dijete odgaja od prvog dana. I sa tim se slazem. Sjecam se jednog intervjua sa Eminom Jahovic koja je rekla kako joj trenutno dijete cuva dadilja, a kada mali napuni 3 godine, i kada dodje vrijeme da se odgaja, onda ce ona preuzeti. E kasno je tada! Pravilima ponasanja dijete se uci od prvog dana, postepeno, u skladu sa njegovom dobi. Nema onoga: pusticemo ga da radi sta hoce do 5 godine, a onda cemo poceti odgajati. To samo jos vise moze zbuniti dijete.

I slazem se da djeca iz problematicnih porodica ne postaju nuzno nasilnici i slicno.



kaže stara narodna poslovica-dijete se odgaja do 5. god

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:46:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: eldinky


IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: animagical

dgoj koje dijete pokupi kao dvogodisnjak i trogodisnjak ostati za citav život...


ma jel? onda bi u pravilu djeca koja su iz problematicnih porodica, ili djeca iz doma, sva odreda sutra bili nasilnici? ma hajde... ja znam masu djecaka koji su sasvim promijenili ponasanje od neke pete godine,a do tada bili nepodnosljivi... jedan je donedavno sjedio na naslonu kauca...sada crta i cita slikovnice...


Mislim da nije isla u ovom pravcu nego je htjela da kaze da se dijete odgaja od prvog dana. I sa tim se slazem. Sjecam se jednog intervjua sa Eminom Jahovic koja je rekla kako joj trenutno dijete cuva dadilja, a kada mali napuni 3 godine, i kada dodje vrijeme da se odgaja, onda ce ona preuzeti. E kasno je tada! Pravilima ponasanja dijete se uci od prvog dana, postepeno, u skladu sa njegovom dobi. Nema onoga: pusticemo ga da radi sta hoce do 5 godine, a onda cemo poceti odgajati. To samo jos vise moze zbuniti dijete.

I slazem se da djeca iz problematicnih porodica ne postaju nuzno nasilnici i slicno.



kaže stara narodna poslovica-dijete se odgaja do 5. god

ma svi se mi odgajamo cijeli zivot. Evo imam 31 godinu pa jos ucim, jos sve ne znam i jos na mnogim stvarima radim...Ali temelji se daju od najranije dobi. Kad jednogodisnjaku usadis za nesto NE, ono odrasta s tim NE...

(odgovor članu EEDITH)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:49:34   
animagical
Kad jednogodisnjaku usadis za nesto NE,


dobro,a kako ovo uradis? user posted image
ja sam stvarno dosljedna,a on je u nekim stvarima strasno zaigran i uporan...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:57:40   
škorpija

IZVORNA PORUKA: animagical

Kad jednogodisnjaku usadis za nesto NE,


dobro,a kako ovo uradis? user posted image
ja sam stvarno dosljedna,a on je u nekim stvarima strasno zaigran i uporan...

ajoj jednogodišnjak je još beba, moj je tek oko treće godine shvatio da ne uvijek znači ne, i da se neću predomislitiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 16:58:34   
aidana
Pa tako sto od "prvog dana" ne das da radi nesto sto ne bi smio, reci ces NE sa godinu, sa godinu i po, sa dvije...nesto i milionj puta ponoviti dok se ne primi. Ili je tebi bolje dopustati sve dok ne bude dijete dovoljno veliko da razumije zasto nesto ne smije. Pa onda na primjer petogodisnjaku kazes, eh sve to sto si do sad radio vise ne mozes i sad kad si dovoljno velik objasnit cu zasto user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:02:30   
animagical

IZVORNA PORUKA: aidana

Pa tako sto od "prvog dana" ne das da radi nesto sto ne bi smio, reci ces NE sa godinu, sa godinu i po, sa dvije...nesto i milionj puta ponoviti dok se ne primi. Ili je tebi bolje dopustati sve dok ne bude dijete dovoljno veliko da razumije zasto nesto ne smije. Pa onda na primjer petogodisnjaku kazes, eh sve to sto si do sad radio vise ne mozes i sad kad si dovoljno velik objasnit cu zasto user posted image

pa ko je rekao da dopustam, sta je s tobomuser posted image i kakav ti ej to primjeruser posted image ja sam pahulju nesto najozbiljnije pitala i ocekivala savjet....ovo sprdanje mi nije ni zabavno...

skorpijo, znam da je beba, ti kao mm, on meni kaze malom pricam kao da mu je 20user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:04:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: animagical

Kad jednogodisnjaku usadis za nesto NE,


dobro,a kako ovo uradis? user posted image
ja sam stvarno dosljedna,a on je u nekim stvarima strasno zaigran i uporan...

kad su propuzale i pocele samostalno da se usmjere na nesto sto ne smiju, ja bih rekla NE, odmakla ih od tog, dala nesto drugo u ruke i tako svaki put...milion puta...nakon odredjenog perioda TO ih vise nije zanimalo...Ono, ima neko bas tvrdoglav, ali na roditeljima je, nazalost, da budu najtvrdoglaviji.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 13.2.2013 17:05:36 >

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:09:35   
animagical

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: animagical

Kad jednogodisnjaku usadis za nesto NE,


dobro,a kako ovo uradis? user posted image
ja sam stvarno dosljedna,a on je u nekim stvarima strasno zaigran i uporan...

kad su propuzale i pocele samostalno da se usmjere na nesto sto ne smiju, ja bih rekla NE, odmakla ih od tog, dala nesto drugo u ruke i tako svaki put...milion puta...nakon odredjenog perioda TO ih vise nije zanimalo...Ono, ima neko bas tvrdoglav, ali na roditeljima je, nazalost, da budu najtvrdoglaviji.

tako ej i kod nas bilo, ali sada je naisla neka faza tvrdoglavosti kada je sve necu, nemoj i pustiuser posted image ja stvarno ne popustam, isto tako ne galamim za svaku sitnicu, jer mislim da ce mu onda biti svejedno kad za nesto kazem ne... sada je uletio u neki inat, drugo dijete skroz... i u cosak je isao koji put...ne znam ni je taj cosak adekvatna mjera, tuci ga u svakom slucaju necu, a sad ad nesto razgovaram nadugo s djetetom od 17 mj mi skoro smijesno... u biti on je dobar djecak, veseo, rasprican, ali ima neke prenose, npr udari mene ili mm i to mu smijesno...mi zabranimo, kazemo ne valja to, nemoj, prestani, spustim mu ruke niz njega,ako ne pretsane kazem ides u cosak jer tuces mamu, to se ne radi, bla bla...nakon dva dana on opet... je li ovo do mene ili to tako ide?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:12:51   
sabinos
animagical to ti sve spada u redovan roditeljski staz user posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:14:11   
virgulina
kod nas nesto gosti ne dolaze , niti mi idemo , tako smo muz i ja asocijalni
ali kad nam neko dodje , moja cerkica ( ima 4 godine i 4 mjeseca ) ce praviti neki nastup , da l ce recitirat sto iz vrtica il ce plesat ali da se natrcava na stol i hranu to nece , mislim ona nece jesti ni kad nema nikoga user posted image
voli se ona uplitat u razgovor i moje : je l gori negdje , nema veze , ona prica svoju pricu , iako ima svu paznju
sve u svemu zadovoljna sam njenim ponasanjem , sve mislim da ne pokusa da se uplete ne bi bila zdravo dijete user posted image
ali kad u goste dodju i djeca , onda je ona gazdarica u svojoj sobi pokazuje igracke , inicira zabavu
ne znam , mozda bi trebalo da se ne vidi kad dodju odrasli ali ja mislim da ona sama treba shvatit kako se razvija razgovor , kad se odgovara , kad se samo klima glavom i tako
eto ja napisah ovo al nisam citala ama bas nista
ovo je nako , moje dijete i moji gosti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:14:49   
ljubičica 28
animagical, ja sam na ovo pahuljino još uvijek imala alternativu. Npr, kada bi krenuo ka dijelu kuhinje gdje stoji ulje i sl. ja bih ga odmaknula, rekla ne možeš to otvarati ali bih se odmah okrenula, otvorila mu drugi dio sa plastičnim suđem i rekla mu da to može. I tako je vremenom usvojio slične stvari. Ili ga zabavim nečim drugim.



_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:17:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: animagical

Kad jednogodisnjaku usadis za nesto NE,


dobro,a kako ovo uradis? user posted image
ja sam stvarno dosljedna,a on je u nekim stvarima strasno zaigran i uporan...

kad su propuzale i pocele samostalno da se usmjere na nesto sto ne smiju, ja bih rekla NE, odmakla ih od tog, dala nesto drugo u ruke i tako svaki put...milion puta...nakon odredjenog perioda TO ih vise nije zanimalo...Ono, ima neko bas tvrdoglav, ali na roditeljima je, nazalost, da budu najtvrdoglaviji.

tako ej i kod nas bilo, ali sada je naisla neka faza tvrdoglavosti kada je sve necu, nemoj i pustiuser posted image ja stvarno ne popustam, isto tako ne galamim za svaku sitnicu, jer mislim da ce mu onda biti svejedno kad za nesto kazem ne... sada je uletio u neki inat, drugo dijete skroz... i u cosak je isao koji put...ne znam ni je taj cosak adekvatna mjera, tuci ga u svakom slucaju necu, a sad ad nesto razgovaram nadugo s djetetom od 17 mj mi skoro smijesno... u biti on je dobar djecak, veseo, rasprican, ali ima neke prenose, npr udari mene ili mm i to mu smijesno...mi zabranimo, kazemo ne valja to, nemoj, prestani, spustim mu ruke niz njega,ako ne pretsane kazem ides u cosak jer tuces mamu, to se ne radi, bla bla...nakon dva dana on opet... je li ovo do mene ili to tako ide?

Tako to ide. Ti samo furaj svoje...user posted image

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:19:50   
aidana

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: aidana

Pa tako sto od "prvog dana" ne das da radi nesto sto ne bi smio, reci ces NE sa godinu, sa godinu i po, sa dvije...nesto i milionj puta ponoviti dok se ne primi. Ili je tebi bolje dopustati sve dok ne bude dijete dovoljno veliko da razumije zasto nesto ne smije. Pa onda na primjer petogodisnjaku kazes, eh sve to sto si do sad radio vise ne mozes i sad kad si dovoljno velik objasnit cu zasto user posted image

pa ko je rekao da dopustam, sta je s tobomuser posted image i kakav ti ej to primjeruser posted image ja sam pahulju nesto najozbiljnije pitala i ocekivala savjet....ovo sprdanje mi nije ni zabavno...

skorpijo, znam da je beba, ti kao mm, on meni kaze malom pricam kao da mu je 20user posted image


Izvini, nije mi bila namjera da te uvrijedim. Mozda mi ton i jest bio malo vise ironican pri kraju.
Ali generalno, to sto sam napisala mislim da tako i jeste. Milion puta ponoviti dok jednom ne prihvati. Moj ima tek 9 mjeseci i ja mu vec duze govorim NE kad mi krene cupati naocale, mislim da cu to vjerovatno nastaviti raditi narednih mjeseci po 50-ak puta na dan. :D Ili kad je na podu, pa se docepa nekog kabla ja kazem isto i odmaknem ga. Nema druge nego glumiti papigu.
Mislim da beba od godine jos uvijek nije u stanju da shvati, i u tom periodu ionako sve vole dirati jer im je sve uzbudljivo. To sto ga ti i mm uvijek pratite i usmjeravate je po meni pravilno. Za razliku od tebe znam veliki broj roditelja koji ne ispravljaju djecu kada psuju, tuku roditelje i slicno, kao to je faza i proci ce. Ja bas i ne mislim tako, ali eto svako zna za sebe najbolje.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 17:20:33   
animagical
hajd dobro, ja se zabrinula, vidim svi slusaju samo moj sin malo divljauser posted image hvala zene

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 18:32:38   
minie
Moj R slusa kad je u gostima, posebno gdje odemo prvi put, prava je mirnica. Ako negdje ima dijete koje je starije  od njega on onda samo hoda za njim, a ako je curica odmah prisvoji sudice user posted image I naravno, nikada ne sjedim ko kakva princeza kad odemo u goste, nego se dignem i hodam za svojim djetetom.  Kuci, kako kad, ali opet je poslusniji kod nas, nego kod nane. Ponekad bude pravo uporan, da ga znam i po 30 puta (jednom brojali) vratiti da nesto ne uradi sto je zacrtao.

Nedavno smo bili u gostima, ti nasi poznanici imaju dvoje djece, curica (5) i djecak (2,5). Mi smo dosli i samo ih vidjeli (malenog nismo nikad ranije) ja im dala poklone i mama ih otjerala u sobu. Oni jadni provire iz sobe, a ona sipku i oni se vrate. Kaze meni pusti ti R tamo sa njima (dijete od 15 mj pustiti samo u zatvorenu sobuuser posted image ) I malo ga ja pustila uz nadzor, i on sta god krene (citaj curicine sudice) mama njihova, ne, ne,  ko ce to kasnije kupiti. Moram li pomenuti da smo bili samo sat vremena. I btw, ja ako ne zelim da djeca koja dolaze u goste uzimaju neke stvari, sklonim ih.

Misli da bebu ne treba u svemu sputavati i stalno govoriti ne, ne, ali da ser isto tako treba znati i granica.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 18:54:04   
animagical

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: aidana

Pa tako sto od "prvog dana" ne das da radi nesto sto ne bi smio, reci ces NE sa godinu, sa godinu i po, sa dvije...nesto i milionj puta ponoviti dok se ne primi. Ili je tebi bolje dopustati sve dok ne bude dijete dovoljno veliko da razumije zasto nesto ne smije. Pa onda na primjer petogodisnjaku kazes, eh sve to sto si do sad radio vise ne mozes i sad kad si dovoljno velik objasnit cu zasto user posted image

pa ko je rekao da dopustam, sta je s tobomuser posted image i kakav ti ej to primjeruser posted image ja sam pahulju nesto najozbiljnije pitala i ocekivala savjet....ovo sprdanje mi nije ni zabavno...

skorpijo, znam da je beba, ti kao mm, on meni kaze malom pricam kao da mu je 20user posted image


Izvini, nije mi bila namjera da te uvrijedim. Mozda mi ton i jest bio malo vise ironican pri kraju.
Ali generalno, to sto sam napisala mislim da tako i jeste. Milion puta ponoviti dok jednom ne prihvati. Moj ima tek 9 mjeseci i ja mu vec duze govorim NE kad mi krene cupati naocale, mislim da cu to vjerovatno nastaviti raditi narednih mjeseci po 50-ak puta na dan. :D Ili kad je na podu, pa se docepa nekog kabla ja kazem isto i odmaknem ga. Nema druge nego glumiti papigu.
Mislim da beba od godine jos uvijek nije u stanju da shvati, i u tom periodu ionako sve vole dirati jer im je sve uzbudljivo. To sto ga ti i mm uvijek pratite i usmjeravate je po meni pravilno. Za razliku od tebe znam veliki broj roditelja koji ne ispravljaju djecu kada psuju, tuku roditelje i slicno, kao to je faza i proci ce. Ja bas i ne mislim tako, ali eto svako zna za sebe najbolje.

devetomjesecne bebe su pjesma...dvogodisnjaci i trogodisnjaci su opasniuser posted image pricekaj sa savjetima da te bar koji put izludi kad skonta da je samostalanuser posted image ja se jos ne smatram kompetentnom da dajem savjete,jos se ucimo...do juce mi je bio bebica, sad ce mu skoro godina i po, vec je djecacic i strasno je svojeglav....sta ce biti za pola godine, godinu.pricace ko preziviuser posted image a cim smo na RR kao porodicnom portalu, za pretpostaviti je da smo svi usmjeren ka djeci i njihovom odgoju... nisam se uvijedila,samo mi je bilo smijesno sto me naruziuser posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 20:13:08   
aidana
Ma vjeruj da nisam ni mislila ruziti nekoga. Ovako kad se ne vidimo cini mi se dodje cesce do nesporazuma.
Iskustvo koje imam i nije s mojim djetetom, imam puno puno mladjeg brata a i dovoljno druge djece u okolini. Moj jos ne zna, udarati, pljuvati, a kad nauci socne psovke u vrticu vjerovatno cu i ja traziti neku pomoc.user posted image Meni je jedino bitno kad vidim da se roditelj uvijek trudi da dijetetu objasni kako odredjeno ponasanje nije prihvatljivo. Ako i nakon duzeg vremena to “ne” nema smisla onda naci drugi nacin. Ali ima previse onih koji se ni ne trude da postave neke granice. Ili iz uvjerenja da tako treba ili im je mrsko... Ja sam vec rekla mm da me osvijesti ako i ja postanem jedna od onih mama koja lagano ispija kafu i ne reaguje a dijete je tuce, psuje, pravi dar mar u gostima i slicno. Moja zaova kaze svojoj maloj reda radi jednom NE, ova pocne odmah vristati i ona njoj odmah popusti. I tako u vezi svega. Ona donese iz mojih ladica sve sto se njoj svidja i pootvara, na to zaova kaze:” to se ne radi”...okrene glavu i nastavi dalje pusiti. I onda jos kaze krivi su drugi jer to dopustaju a ona se kao trudiuser posted image

Eto moj mali brat je imao fazu kad je svima prdio u lice user posted image Nama gosti dodju a on njima prdne cim sjednu.user posted image I tako smo mi njemu objasnjavali kako to ne valja, ruzili ga, ne, ne, ne....sve dok ga moj tata jednom nije posjeo i prdnuo njemu u liceuser posted image od tad to vise nije radio i nasi gosti su bili bezbjedni user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 20:34:03   
animagical
joj sto me nasmija na to prdekanjeuser posted image naravno, ne moze se dijete samo roditi i onda pustiti pa sta ispadne od njega,ali uvijek se teorija razlikuje od prakse, pa se tako neke stvari u hodu popuste, a narocito one za koje si nekome rekla moje to nikad nece zato ja samo sutimuser posted image sad za sad ide odlicno...opet, nekako mislim i nadam se da od finih i kulturnih roditelja ne ispadne neki jalijas...to kad djeca puno psuju, a ne prolazi je cesto ako ih neki uci, dede, nane, tetke, st aja znam, bude im smijesno,dok vrag ne odnese salu... ako ej samo onako faza, prodje i sama od sebe...

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 20:37:26   
jasmin

IZVORNA PORUKA: aidana

Ma vjeruj da nisam ni mislila ruziti nekoga. Ovako kad se ne vidimo cini mi se dodje cesce do nesporazuma.
Iskustvo koje imam i nije s mojim djetetom, imam puno puno mladjeg brata a i dovoljno druge djece u okolini. Moj jos ne zna, udarati, pljuvati, a kad nauci socne psovke u vrticu vjerovatno cu i ja traziti neku pomoc.user posted image Meni je jedino bitno kad vidim da se roditelj uvijek trudi da dijetetu objasni kako odredjeno ponasanje nije prihvatljivo. Ako i nakon duzeg vremena to “ne” nema smisla onda naci drugi nacin. Ali ima previse onih koji se ni ne trude da postave neke granice. Ili iz uvjerenja da tako treba ili im je mrsko... Ja sam vec rekla mm da me osvijesti ako i ja postanem jedna od onih mama koja lagano ispija kafu i ne reaguje a dijete je tuce, psuje, pravi dar mar u gostima i slicno. Moja zaova kaze svojoj maloj reda radi jednom NE, ova pocne odmah vristati i ona njoj odmah popusti. I tako u vezi svega. Ona donese iz mojih ladica sve sto se njoj svidja i pootvara, na to zaova kaze:” to se ne radi”...okrene glavu i nastavi dalje pusiti. I onda jos kaze krivi su drugi jer to dopustaju a ona se kao trudiuser posted image

Eto moj mali brat je imao fazu kad je svima prdio u lice user posted image Nama gosti dodju a on njima prdne cim sjednu.user posted image I tako smo mi njemu objasnjavali kako to ne valja, ruzili ga, ne, ne, ne....sve dok ga moj tata jednom nije posjeo i prdnuo njemu u liceuser posted image od tad to vise nije radio i nasi gosti su bili bezbjedni user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 20:46:17   
Sittah
mene nije bilo pola dana ovdje i vidim vi ispisale 6 stranica user posted image

nisam stigla pročitati baš sve komentare, ali vidjela sam da se neko osvrnuo na moj komentar gdje sam spomenula da me dijete gostiju u mojoj kući pitalo kako se zovem - i kaže nije to ništa uvredljivo

pa i nije uvredljivo, niti sam rekla da je uvredljivo, ja sam tu situaciju spomenula jer sam se nadovezala na komentar od veselee gdje je spomenula da ona svom djetetu prije odlaska u goste objasni kome idu, zašto idu itd. da bi dijete bilo informisano i možda više zainteresovano i lakše preživjelo "ta 2 sata" u gostima ako je na neki način "uključeno" u situaciju i smatram da je to kako veselaa postupa puno bolje, radi samog djeteta, nego dovesti dijete nekome gdje će ljude u njihovoj kući pitati osnovne stvari tipa ko si ti, kako se zoveš, gdje radiš itd. makar to ne bilo uvredljivo, ali iskreno meni žao djeteta kad vidim da dijete očito nije imalo s roditeljima ni minimum komunikacije vezano za tu posjetu prije dolaska meni

u suštini, šta god da me nečije dijete pita, ne može me lahko uvrijediti jer ono je na kraju samo dijete, a ja ipak odrasla žena i ako bi se ja našla "uvrijeđenom" zbog takvih gluposti, zapitala bih se prvo koliko sam sam zrela ako me neko osmogodišnje dijete "može uvrijediti"

imala sam i situaciju gdje me tuđe dijete pita: A ZAŠTO TI NEMAŠ DJECE??

e tu se njegova majka našla malo postiđena pa mu govori: pa.... ONA SE TEK UDALA ....

što naravno nije bila istina da sam se tek udala, ali eto ona je njemu morala dati bilo kakav odgovor

meni je to npr. neprimjereno pitanje da bilo čije dijete postavi drugoj ženi, i to mi je stvar odgoja, po meni ipak dijete treba da ima neke granice u razgovorima s odraslima a ne da lupeta što god mu padne napamet samo zato jer JE ETO DIJETE, ali kao što rekoh ne posmatram to kroz prizmu "uvrijeđenosti", nego mi to samo govori o odgoju tog djeteta, odnosno njegovim roditeljima

a vidim i da se većina razilazi u ovim stavovima šta se uopšte smatra (ne)pristojnošću ili (ne)odgojenim ponašanjem

možda nije svako imao ista iskustva sa svojom i sa tuđom djecom, ali koliko vidim oni koji se baš žale na ponašanje tuđe djece - uglavnom se tu radi o nekim krupnijim ispadima, a ne samo ono tipa "živahno i aktivno dijete", pa nije isto ako ti nečije dijete bukvalno demolira stan i toliko skače da meni komšije kucaju na vrata i pitaju "MOŽE LI MALO MANJE GALAME" i neka bezazlena živahnost i hodanje po sobi, istraživanja onog što mu je pred očima ili nehotična greška tipa da dijete slučajno razbije čašu ili tanjir iz kojeg je jelo

ovo drugo naravno nikad ne bih zamjerila niti očekujem da mi tuđa djeca sjede ko kipovi na kauču i ne dramim ako razbije čašu/tanjir, pa to se svakome, čak i odraslom može desiti, i svi mi vrlo dobro znamo razliku između prihvatljivog i neprihvatljivog ponašanja

i na kraju ja se ni na čije dijete kao dijete ne bih mogla naljutiti niti mu zamjeriti bilo šta, jedino tu gledam da li majka tog djeteta sve to ignoriše i pravi se da ne vidi ili bar pokaže svojim ponašanjem da to ne odobrava

i još je neko pitao da li imam bebu, nemam još, očekujem je tek i iskreno više me panika hvata pri pomisli na kontakte s ljudima čija djeca prave ispade kad budem imala bebu, nego dok je nisam imala

do sad nikad na takve ispade nisam reagovala dok su ti ljudi u mojoj kući, ma šta djeca uradila, prešutim, pravim se i ja da to nije ništa dok ne odu jer stvarno ne bih mogla nikome reći ništa u svojoj kući što bi te ljude stavilo u nezgodan položaj, makar oni sami bili krivi za to

ali kad dođe beba, ne vjerujem da bih tolerisala da mi tako nečija djeca ruše sve pred sobom i uznemiravaju moje dijete koje će od njih biti dosta mlađe, jednostavno tad će mi to biti neprihvatljivije nego dok sam bila bez djece

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 21:11:15   
vila_7
Meni npr.ovo pitanje sto spominjes uopce nije neprimjereno u smislu-da je to onda dijete neodgojeno.... <<<<<<<<<<<<djetetu je logicno nekako da ako njegova mama ima dijete da sve mame imaju,a ja ne mogu djetetu kad krenem u goste reci-nemoj pitati zasto nema bebu ili imati listu sta smije pricati a sta ne....

Imala sam i ja jos jendu i goru situaciju - imala sam spontani i dolazim kod kume nakon nekog vremena, a njena cerkica me pita - A gdje si izgubila bebu ? Kuma je taj trena ostala ukocena , a meni je bilo i zalosno i smijesno.... Dijete vjerovatno culo razgovor odraslih...oni su cuda - mislim da ne mogu cuti sta pricas jedino ako su izvan kuce skroz! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Sittah)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Djeca i gosti u kući
13.2.2013 21:14:34   
vila_7
e a sto se tice opcenitog ponasanja - najvise mi digne zivac ako je dijete prvi neki belaj a roditelji i dalje sjede i MOZDA upute pokoji NE-onako nonsalantno....
Moja u gostima zna biti dijete za primjer da pucam od ponosa, a zna biti uzasna - kao da je uhvati luda minuta-tad obicno nista ne pomaze nego raniji odlazak kuci user posted image jer obicno to bude ako ne spava preko dana pa joj se tad pocne spavati

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Djeca i gosti u kući
11.3.2013 11:43:03   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: vila_7

e a sto se tice opcenitog ponasanja - najvise mi digne zivac ako je dijete prvi neki belaj a roditelji i dalje sjede i MOZDA upute pokoji NE-onako nonsalantno....


I gotovo uvijek njihovo dijete napravi neki belaj, a oni onako reda radi prokomentarišu kako baš danas nije njihov dan.user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Djeca i gosti u kući
11.3.2013 11:59:51   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: vila_7

e a sto se tice opcenitog ponasanja - najvise mi digne zivac ako je dijete prvi neki belaj a roditelji i dalje sjede i MOZDA upute pokoji NE-onako nonsalantno....


I gotovo uvijek njihovo dijete napravi neki belaj, a oni onako reda radi prokomentarišu kako baš danas nije njihov dan.user posted image



I meni to smeta. U tom slucaju nije me sramota da ja reagujem na fin nacin kako bi se njihovo dijete smirilo.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *