|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:04:45   
Finepex
Moram reci da sam se sokirala kako neke samo zato sto se ne uljepsavaju "hvataju" se islama. Nekada se zapitam d ali se takve osobe kupaju, d ali peru zube da li koriste kreme s obzirom da i tu ima alkohola i "zabranjenih" supstanci.

Sto se tice toga sta je haram a sta nije..Svi znamo ko je hazreti Aisa.


Et-Taberi je izdvojio riječi žene Ebu Ishaka koja je došla hazreti Aiši, koja je u to vrijeme bila mlada pa je dosta pažnje posvećivala svome izgledu. Ishakova žena je upitala: - Je li dozvoljeno da žena, radi svoga muža, odstranjuje dlačice sa lica? - Hazreti Aiša je odgovorila: - Odstrani od sebe neprijatnosti koliko god možeš - (Fethu''''l-bari, komentar hadisa Ibni Mes''''uda iz knjige El-Libas, poglavlje El-Mutenemmisāt).

Druga je izjava Ebu Davuda u njeg.sunnenu koji je dozvolio cupanje obrva da bi bile tanje, a to jeste cilj. user posted image



To sto nekima muz nesta ne dozvoljava, koji se kaci islama kada treba zeni nesta zabraniti to je nj..stvar. ali ima zena koje su naprimjer naucile citati, istrazivati pa im "neki tamo" ne moze servirati sta je haram a sta halal. Ja jos u svom zivotu nisam vidjela saudijku koja ima brkove, da ne kazem spojene obrve iako one zive u drzavi gdje je serijat pa se sredjuju i dotjeruju. Ako jedna saudijka to uradi, pa nebude bicevana sta ostalim zenama fali?
Jednostavno ruzno je vidjeti zenu, koja ima nesredjene dlake na licu.

Nekako sam se u jednom trenutku pitala kakve su nam to "nazadne" zene? Govore kako ne treba mijenjati Allahova stvorenja, pa sta treba osoba koja je krezava citav zivot hodati krezava iako je Allah bio onaj koji je omogucio umjetne zube? Sta je s rajom koja se rodi celava?


Moj savjet je spalite knjige kao sto su Budi Njegova hatidza jer su to knjige samo koje omlaozvaju zene i citajte nesta korisnije. Ispada da covjek koji kleca ne smije uzeti stap, ne smije produziti nogu, nesmije ugraditi umjetni kuk jer bi se noga produzila (ono malo cm sto izaziva klecanje) i bilo bi mijenjanje Allahovih stvorenja.

Zaista, tako vam Allaha zar ste tako nazadne?

Sta je s rajom koja nema ruke? Nesmije uzeti protezu?

Sta je s rajom koja ima krive zube? Ima te li mozak? Da li se njime sluzite? Sada niko nebi smio koristiti aparatic za zube, pogotovo ne da ispravlja jer bi to bilo izmjena Allahovih stvorenja. Sta je s onim koji imaju zbijene zube pa ih s aparaticem sire (razdvajaju) ? Jel i to haram? Sta treba non stop da se zubi kvare jer se ne moze dobro oprati?


Dajte molim vas.. malo pocnite razmisljat svojom glavom a ne da svaki put "aminujete" kada muz nesta kaze.

Uostalom kada se nekoj pokvari zub da li ga popravljate ili ga odmah vadite? user posted image

Lahko je kada se rodis a nemas dlaka na licu, a ne mozes ti sada sebi dati za pravo da zabranjujes zeni koja ima brkove kao kod "Mise Kovaca" da ih odstrani. Sta je sa zenama koje imaju bradu? Jel treba hodati bradata dda se narod ibreti? Jel treba imati guscu bradu od muza? user posted image


Nagledala sam se takvih domacica ubijenih u pojam. Nije samo jednoj bilo ZABRANJENO da se druzi sa mnom. Nesmijes ovo ne smijes ono. Ne smijes haljinu sa cvjeticima jer je navodno upadna bez obzira sto je siroka, a smijes tamo neku haljinu koja je crna iako ti oslikava svaki dio tijela. Samo zato sto je crno..smije se..nesmije s eotici u KINO sagledati crtani film, djeciji film, jer tamo se mjesaju, a gospodin smije u tramvaj prepun zena..smije u kafanu gdje se prodaje alkohol smije ovdje smije ovdje, jer eto njegovo velicanstvo se moze kontrolisati..a ti zeno sjedi kod kuce..daj molim te.


Da li bi smatrali izmjenu Allahovih stvorenja raju koja se oprzi , dozivi stranse opekotine, pa presadjuje kozu da bi izgledali kao covjek? Pitajte muza, mozda je i to haram. Jel mozda haram donirati organe? Donirati krv?














< Poruku je uredio Finepex -- 18.5.2015 10:18:33 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:22:08   
Finepex
Uostalom i Ammara Sabic Langic dotjeruje svoje lice, pa tamo izdaje ne samo fetve nego drzi predavanja. Kako ona smije? Jestel ikad prosli pokraj ammare? Na toj zeni se cuje blagi miris. Hocel i onda u dzehennem i goriti u paklu, molim vas pitajte muza kada se vrati s posla pa mi javite.

I svako ko ovu zenu zna, posvjedocit ce da je IMALA blago spojene obrve

http://i1188.photobucket.com/albums/z405/kedza2/Album%202/Nove%20fotografije/AmmaraSabicLangic_zps81223848.jpg

AKO JE MENI ALLAH DOZVOLIO, AKO MI JE POSLANIK DOZVOLIO DA IDEM U DZAMIJU ko je muz da mi zabrani? user posted image Danas su nam dzamije prazne jer zene ne znaju da im je dozvoljeno bez saglasnosti muza otici u dzamiju.
Ako je hatidza radila, zasto ja ne bih?

Ako je Poslanik s.a.w.s. MORAO pitati za bilo koju stvar da uzme od svoje zene, gdje je taj SUNNET izcezao od ovih muskaraca nadri muslimana? Ako je Poslanik kupovao stvar od svoje zene, gdje je taj sunnet kod nas? Ako Poslanik NIJE SMIO da rovara po stvarima svojih zena, zasto onda kod nasih muskaraca se javi takva sloboda da uzmu trobe svoje zene i rovinja?

Gdje je taj sunnet?


Zato drage zene, domacice, vec ako imate TAKO PUNO VREMENA, edukujte se. Citajte kakve je granice Poslanik s.a.w.s. imao pa to servirajte svom muzu. Vi kao zene ste zene, a ne neciji robovi da vam se uzimaju stvari i rade od vas sta hoce. VI PO SERIJATU NISTE DUZNE KUHATI NJEGOVOJ FAMILIJI.

< Poruku je uredio Finepex -- 18.5.2015 10:37:37 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:34:39   
Medić*
user posted image

Cistoca je temelj lijepog izgleda I ljepota svakog ukrasa !

Nadji mi ijedan pouzdan dokaz za ovo sto pises o obrvama ?
Mani se price sta druge zene rade iako zive u serijatskim drzavama jer spominjes to!!

Cupanje obrva je strogo zabranjeno. Modeliranje, kracenje, brijanje je pokudjeno. Tu nema dileme koliko ja znam! Pa cak se time I za muza svog uljepsavala oko obrva je jasno.

Otklanjanje dlacica sa lica, na bradi, iznad usana moze. To je rijetko svojstveno zenama I mogu se otkloniti.

To uljepsavanje koje ti navodis krivo I tumacis. Uljepsavanje draga moja svakako na halal nacin. A cupanje obrva ti je strogo zabranjeno onome ko cini I kome se cini.







_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:39:17   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Medić*

user posted image

Cistoca je temelj lijepog izgleda I ljepota svakog ukrasa !

Nadji mi ijedan pouzdan dokaz za ovo sto pises o obrvama ?
Mani se price sta druge zene rade iako zive u serijatskim drzavama jer spominjes to!!

Cupanje obrva je strogo zabranjeno. Modeliranje, kracenje, brijanje je pokudjeno. Tu nema dileme koliko ja znam! Pa cak se time I za muza svog uljepsavala oko obrva je jasno.

Otklanjanje dlacica sa lica, na bradi, iznad usana moze. To je rijetko svojstveno zenama I mogu se otkloniti.

To uljepsavanje koje ti navodis krivo I tumacis. Uljepsavanje draga moja svakako na halal nacin. A cupanje obrva ti je strogo zabranjeno onome ko cini I kome se cini.








Citirala sam ti gdje pise.


ja se bas pitam gdje ti zivis pa da neka zena dodje u salon i kaze "obrijte" mi obrve. user posted image Svaka zena dodje, koje prvenstveno ima guste i nepravilne obrve gdje joj dlakice cak na kapcima od ociju rastu. Jel i to spada medju obrve? I normalno da ce se takvo stanje srediti.


Tebii kao da obrve na ledjima rastu pa non stop to smatras nekom posebnim ogrankom. user posted image Jel tebi obrve rastu na licu?




I otkud tebi SADA IDEJA DA JE DOZVOLJENO NA LICU, ALI ETO NA OBRVAMA NIJE..



Veina uenjaka tumai "nems" kao upanje dlaka sa lica. Od tih uenjaka je Ibnu Esir, rahimehullah, koji u svojoj knjizi En-Nihaje kae: "Namisa je ona koja upa dlake sa svog lica." (5/119). Nevevi, rahimehullahu, je rekao: "Zabrana se odnosi na obrve i na krajeve lica (lice) ." (Komentar Muslimovog sahiha, 14/106.)




Jel sada treba da je isprravnije necije misljenje koji ne shvata problem dlakave zene ili?




< Poruku je uredio Finepex -- 18.5.2015 10:50:37 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:44:28   
Hanady RR
Zato drage zene, domacice, vec ako imate TAKO PUNO VREMENA, edukujte se.



user posted image user posted image user posted image

Ženo draga jel tebi jasno da nisu sve domaćice na RRuser posted image
il ti misliš da si uletila u neki forum gdje su smao domaćice regitrirani članoviuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:47:01   
Medić*
Krivo ti to tumacis. Uhvati se vjerostojnih hadisa I prave knjige!



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:52:49   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Medić*

Krivo ti to tumacis. Uhvati se vjerostojnih hadisa I prave knjige!




Citiram ti

Veina uenjaka tumai "nems" kao upanje dlaka sa lica. Od tih uenjaka je Ibnu Esir, rahimehullah, koji u svojoj knjizi En-Nihaje kae: "Namisa je ona koja upa dlake sa svog lica." (5/119). Nevevi, rahimehullahu, je rekao: "Zabrana se odnosi na obrve i na krajeve lica (lice) ." (Komentar Muslimovog sahiha, 14/106.)


Znaci po tebi zena mora hodati dlakava., od islama si uzela samo ono sta TEBI ODGOVARA. Znamo sta je i kakva je knjiga Muslimov sahih u nju nema sumnje. Pa kako sad tumacis cupanje dlaka sa lica? Kako sada da je odjednom po TEBI to dozvoljeno, a nije dozvoljeno dirati obrve iako su obrve na licu.. Tebi obrve ocito nisu na licu..user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 18.5.2015 10:54:28 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:52:55   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Zato drage zene, domacice, vec ako imate TAKO PUNO VREMENA, edukujte se.



user posted image user posted image user posted image

Ženo draga jel tebi jasno da nisu sve domaćice na RRuser posted image
il ti misliš da si uletila u neki forum gdje su smao domaćice regitrirani članoviuser posted image



Jedna tipicna dokona zena koja je uletjela da siri dezinformacije, blati zene. Vidjele smo vec nekoliko puta.

Ja ove njene nebuloze ne zelim vise citati!






_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:54:05   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Zato drage zene, domacice, vec ako imate TAKO PUNO VREMENA, edukujte se.



user posted image user posted image user posted image

Ženo draga jel tebi jasno da nisu sve domaćice na RRuser posted image
il ti misliš da si uletila u neki forum gdje su smao domaćice regitrirani članoviuser posted image



Jedna tipicna dokona zena koja je uletjela da siri dezinformacije, blati zene. Vidjele smo vec nekoliko puta.

Ja ove njene nebuloze ne zelim vise citati!






Medic,slazem se u potpunosti s tobom!

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:55:20   
Medić*
Dosta vrijedjanja Finepex. Gdje si procitala da ja tako kazem.
Dovoljno si rekla o sebi.
Dovidjenja tebi kazem!

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
18.5.2015 10:55:40   
Skvo RR
Malo da zakljucamo temu.

Puno je OT.

Da nadlezni moderator izbrise.


LP

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 311
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Idi na:








Anketa

Uskrsna jaja
sporty mamaa

Kojim bojama bojite jaja...

Bojama u prahu (73%)

Gel bojama za jaja (5%)

Lukovcinom (18%)

Nekim drugim bojama(navedi kojim) (5%)


Broj svih glasova: 66

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *