|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
16.4.2012 12:33:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: azuro

Pročitah vaše postove i u glavnom imate primjedbe na jelovnike. Voljela bih da napišete svoje jelovnike, šta to specijalno spremate vi u vašoj kući.user posted image


moja djeca dručkuju:

1. jaja na puteru i kajmaku
2. kuhana jaja
3. jaja kao omlete sa mladim sirom ili trapistom
3. uštipke sa namazamima i to mliječnim vidndija, dukat, domaći sir i kajmak
4. palačinke slane , standardne mazane namazima i bilim mrsom sa maslinama iz kombinaciju povrća svježeg u sezoni
5. upštipke i palačinke ili polpete mesne na koje mažu pablaku il kajmak obavezno
6. kartofl pufl, uštipke sa blitvom, špinatom, mrkovom itd....
6. piju domaće mlijeko...
7. palenta
8. kukuruza domaća
9. jogurt češće domaći nego kupovni
10. bestilj, džem od šipurka, drenjak...nakon slanoga
11. kombinacije kiflica slanih pa slatkih
12. ćušpaiz sa jajetom na oko odozgo

itd itd

Moj je jedini porblem bio...al sreća uredno rješen jer nisu završile u vrtiću suhomesnate ponude

salame, viršle, suho meso, sudžuke....
također problem bi bio dan u kome bi im ponudli puter i džem ili med a da prije toga nisu pojlei nešto slano što vole

eto tako doručkuju...
uvele smo salamu i viršle ...
al recimo u kiflicama ili na pizzi...
al one kad to pojedu pitaju kad će jaja....

obavezno piju čajeve ćubru, šipurak, jagorčevinu jednomd nevno...
one voćen kupovne neće...pa neće

mlijeko iz tetrapaka ne gotive nikako...
navika je čudo....

ja sma imala tu mogućnost da im nudim domaće mlijeko i domaće proizvode i navikla ih...

e toga me strah bilo u vrtiću...
dok se naviknu na nešto, i dali će se navići...ko će mislit jesu gladne ostaleuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
16.4.2012 12:43:05   
veeseelaa
moja malena kući doručkuje:

- jaja na puteru, na oko i sl
- razne sireve
- puru
- za namaz rabimo kajmak, pavlaku, paštetu (argetu isključivo)
- viršle
- suho meso, sudjuk
- tunjevinu rio mare
- uštipke
- napitci : čaj od šipurka s medom, slatko mlijeko ili jogurt po želji

Ručak i večera .... čorba je obavezna ili neka jača supa domaća + meso neko, pite, krompir, riža, tjestenina, ćufte sa pireom, razne maslanice, grah, šiš ćevap itd, ma sve što se kuha

slatko slabo jedemo al često malena zna pojesti puding, nekada napravim a nekad je kupovni

Što s etiče vrtića i ishrane u istom ja zadovoljna, za doručak do duše u istom nema viršli, suhog mesa, tunjevine al ima jaja, sira, pavlake i sl

ručak im je kao doma, od boranije, graha, pita, kupusa, pirea, raznih domaćih čorbica

Ja zadovoljna, sad za sad


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
16.4.2012 12:45:31   
veeseelaa
e toga me strah bilo u vrtiću...
dok se naviknu na nešto, i dali će se navići...ko će mislit jesu gladne ostaleuser posted image


nisam u toku, jesi li ih to upisala u vrtić?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
16.4.2012 13:37:17   
M kao Mama
jelovnik kod moje l u vrtiću je ko u boljem restoranu zaista, i doručak raznovrsta, ručak supa, glavno jelo, prilog, salata, kompot, kolač ili puding, uživa voće ili neka slastica

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
16.4.2012 13:44:35   
Daj daj
Moja A ide od decembra u drzavni vrtic, jer u mom gradicu i nema privatnog :) . Eh sada, od prvog dana je bez problem prihvatila vrtic, nikada nije ni zaplakala. Kao da ide Bog sami zna koliko. Medjutim, problem mi predstavlja sto ona u vrticu ne jede skoro nista. Jelovnik je uglavnom zadovoljavajuci. Nadala sam se da ce uz drugu djecu poceti da jede, medjutim nista od toga. Teta kaze da su pokusavale da joj i one cak daju ali nista ni od toga. Ima li neko slicno iskustvo, zaista ne znam sta da radim, cak sam kontala da je ispisem iz vrtica samo zbog hrane. Ali i kod kuce je slicna situacija, znaci sve to sto u vrticu ne jede nikada nece ni kod kuce. user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 1:28:52   
azuro
Pročitah vaše jelovnike i vidim da jako puno koristite jaja, što uopšte nije zdravo, kao i masne stvari teške za želudac, a pogotovo za dječiji.user posted image

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 1:35:58   
Hanady RR
ne vesela nisma ih upisla..
ja sam se ovdje rapitivala o jelvnicima u onoj fazi kada sma ih htjela upisati...al rekoh na kraju posta nismo do toga došli...

azuro...ne znam koja je to zdravija hrana za tebe djeci...
ali ja sma imala relana strah do salame i paštete...ostale bi gladneuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 1:38:03   
Hanady RR
a nisma ni znala da jaja nisu zdrava..iskrenouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 1:44:56   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Daj daj

Moja A ide od decembra u drzavni vrtic, jer u mom gradicu i nema privatnog :) . Eh sada, od prvog dana je bez problem prihvatila vrtic, nikada nije ni zaplakala. Kao da ide Bog sami zna koliko. Medjutim, problem mi predstavlja sto ona u vrticu ne jede skoro nista. Jelovnik je uglavnom zadovoljavajuci. Nadala sam se da ce uz drugu djecu poceti da jede, medjutim nista od toga. Teta kaze da su pokusavale da joj i one cak daju ali nista ni od toga. Ima li neko slicno iskustvo, zaista ne znam sta da radim, cak sam kontala da je ispisem iz vrtica samo zbog hrane. Ali i kod kuce je slicna situacija, znaci sve to sto u vrticu ne jede nikada nece ni kod kuce. user posted image

ono malo dana sto je moja asja isla u vrtic(poludnevni boravak) nije jela nista na kraju sam je dovodila nakon dorucka i isla po nju prije rucka...jer ona uopste nije htjela ni da sjedne za stol sa djecom... drzala je tetu za ruku svo vrijeme... od maja bi trebala opet u vrtic i sta ce biti pojma nemama...ona generalno ni kuci skoro nista ne jede...pogotov ne ono sto se jede u vrticu i na nacin kako jedu sva "normalna" djeca...
to zaista jeste veliki problem pogotov kod djece koja ostaju 8 sati... kako rjesiti ne znam...
Da u nasm vrticu je hrana odlicna... vidjela sam svaki put jelovnik ali... sam znala da nece ni primirisati jelo...teta je pokusala par puta da joj da juhicu sto je zavrsilo asjinim suzama i zatvorenim ustaima...
mozda se nekad nesto promjeni ...do tada samo nerviranje....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 1:57:09   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a nisma ni znala da jaja nisu zdrava..iskrenouser posted image


kad sam ja bila dijete postaojala je recenica "svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje" da li je to neka reklamna parola ne znam...ali znam da se smtralo jako zdravim umutit zumnajak sa secerom i popapapti to ...zvalo se to "batulin"
ali izgleda da je to mogla biti kobna greska ...sirovo jaje bas nije pametan izbor za djete...
e sad...za odrasle ljude je 3 do 4 jaja dovoljno sedmicno...ne vise zbog holesterola... mislim da to pravilo ne vazi za djecu ... ili...
mozda otuda pitanje da li je zdravo...
ja bih licno voljela da moja smizla pojede svaki dan jedno ali ni pomocu trikova D. Copperfielda se to ne desava user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 2:00:45   
Hanady RR
svježa jaja ne konzumiramo...ma kakvi ni slučajno...znaš me...paranoik...user posted image

naravno da prevelik unos jaja nije zdrav..raznovska ishrana je nešto što je sasvim ok...
moja djeca kad ne dobiju jaje treže ga...al to ne znači da su ga i dobiliuser posted image

jaja nisu dobra za holesterol naravno..al su jaja bjeančevine vrlo bitne za unos u organizam...
tako đer vitamin B, E i a i d jajetom unose, kao i folnu kislenu i željezo..
uglavnom sve pozitivno...ali ni u čemu ne treba pretjerivati...
mislim da mi moje prokokodakale da baš svaki dan jaja jedu..ipak je starijoj skoro 6 godina a mlađoj malo jače do triuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 7:50:23   
magbi
i kod nas je u vrticu Amel i Nur VOGOSCA super jelovnik svakog ponedeljka bude na tabli sta je za tu sedmicu predviđeno,i sto mi s e najvise svidja u vrticu jede i hranu koju kuci nezeli ocima pogledati od kupusa

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 7:55:54   
M kao Mama
I što je najbitnije jelovnik se poštuje,

evo npr. našeg jelovnika doručak mlijeko, kakao ili čaj i onda ide kombinacija ABC namaz, puter, džem i li eurokrem, ili pura, ili uštipci ili pahuljice,

ručak supaobavezna terhana, Begova, povrtna, teleća, pileća, povrće razno, riža ili varivo tipa bosanskilonac, ili musaka, ili makarone sa sirom ili špagete bolonjeze, piletina na više načina, sitni ćevap ili pita + jogurt, kompot i salata, te dezert u ubliku sutlije, pudinga, kolača
užina voće

hrenovke i pašteta i parizeri su jako, jako rijetko na jelovniku, jaja budu nekada kuhana nekada kajgana, ali uvijek za doručak ima varijanta da se dijetetu da nešto što voli, i ni jedno nije bez doručka.

Moja npr, nije htjela pogledati kuhana jaja, sad ih sama traži,

supu od brokula,mana TV je nije mogla smisliti, dole jede

e jedini problem je salata, to odbija saradnju jedino kad je kukurz to pozoba ahhahaha

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2012 8:02:05   
magbi
i kod tebe voli kokuruz ja hamzi kupujem onaj pa stavim u vrelu vodu da prokuha i jede ga ma jelovnici su im super,kako hamza kaze ja nevolim kupus alči se u vrticu kupus mora jesti hahah

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 15:54:24   
azuro
Jaja ne samo što nisu dobra zbog holessterola, nego i zbog salmonele. Jaja su inaće izvor salmonele. Stručnjaci kažu da jaje koje je" izleženo" prije sedam dana da je već staro, što znaći u prodavnici kad kupujete jaja sigurno nećete naći svježe, a kad ih kupite dok dođu na dnevni red prođe puno vremena, iako na pakovanju piše da traju mjesec dana. Neko reće daje djeci suho meso, pa suho meso je otrov za odrasle, a kamoli za djecu. Ja prva volim suho meso, i pojela bi odma kilo, ali ga iz tog razloga uopšte ne kupujem.

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 16:00:27   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: azuro

Pročitah vaše jelovnike i vidim da jako puno koristite jaja, što uopšte nije zdravo, kao i masne stvari teške za želudac, a pogotovo za dječiji.user posted image


jaje nije zdravo za odrasle da jedu cesto, a jedno zdravo malo dijete cak sta vise sedmicno treba da jede jaje bar 2 puta -.......

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 16:09:45   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: azuro

Jaja ne samo što nisu dobra zbog holessterola, nego i zbog salmonele. Jaja su inaće izvor salmonele. Stručnjaci kažu da jaje koje je" izleženo" prije sedam dana da je već staro, što znaći u prodavnici kad kupujete jaja sigurno nećete naći svježe, a kad ih kupite dok dođu na dnevni red prođe puno vremena, iako na pakovanju piše da traju mjesec dana. Neko reće daje djeci suho meso, pa suho meso je otrov za odrasle, a kamoli za djecu. Ja prva volim suho meso, i pojela bi odma kilo, ali ga iz tog razloga uopšte ne kupujem.


Mom djetetu dajem domaća jaja(svekrva mi salje sa sela)...jede i suho meso...nikad ga stomak ne boli...niti se sjećam kad je zadnji put povraćao...Imam momka od skoro 3 godine,metar visokog i teskog 20 kila-može haman u prvi razred...ali da primjetim da mu nesto od hrane smeta naravno nebih mu davala...takođe čula sam da su jaja teška naveče za davati djeci,ali ujutru za doručak mi je potpuno regularno...i neznam jesam li ovdje pročitala ili negdje drugo,ali jedno jaje na dan podmiruje dnevne potrebe za zeljezom kod djece

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 16:11:57   
emma.L
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a nisma ni znala da jaja nisu zdrava..iskrenouser posted image


kad sam ja bila dijete postaojala je recenica "svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje" da li je to neka reklamna parola ne znam...ali znam da se smtralo jako zdravim umutit zumnajak sa secerom i popapapti to ...zvalo se to "batulin"
ali izgleda da je to mogla biti kobna greska ...sirovo jaje bas nije pametan izbor za djete...
e sad...za odrasle ljude je 3 do 4 jaja dovoljno sedmicno...ne vise zbog holesterola... mislim da to pravilo ne vazi za djecu ... ili...
mozda otuda pitanje da li je zdravo...
ja bih licno voljela da moja smizla pojede svaki dan jedno ali ni pomocu trikova D. Copperfielda se to ne desava user posted image


Ma ovo se jeste radilo, ali sam ja jela jaje od bakinih kokošica koje su uvijek samo i isključivo pasle travu po dvorištu. Sjećam se da bi donijela toplo jaje iz kokošinjca i koristeći dvije viljuške rukom kao mikserom brzo umutila to jaje sa šećerom u šlag, skroz čvrsto. Ni danas uz one mućkalice to ne mogu tako brzo i čvrsto uraditi ručno user posted image .
Iskreno, mislim da jaja ne mogu škoditi do 3 puta tjedno, pogotovo djeci, naravno dobro termički obrađena.
I više volim kad je na meniju jaje kako god, nego kad je keks i mlijeko jer ti treba barem 7-8 keksa da udrobiš u mlijeko da bi se najeo za doručak, a koliko je to samo šećera nepotrebnog. Kući toliko keksa pojede u 7 dana. Meni recimo smeta što je ovo doručak svakog petka, ali što mogu. Ostalo je zaista raznovrsno i kvalitetno.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 16:14:08   
emma.L
Eh, da, i mi dajemo suho meso uredno, slaninu mlavi, pogotovo domaću. I dalje mislim da je i ovo bolje od sudžuka, polija, paštete i sl. prerađenog mesa. Bar znam da je pršut usoljeni but sa bijelim lukom i zbogom. Nema E-ova ni sličnih gluposti.
A istina je jedino da u stvari na današnjem vaktu samo biramo manje štetno, jer mislim da ništa više nije potpuno zdravo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 16:20:05   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: emma.L

Eh, da, i mi dajemo suho meso uredno, slaninu mlavi, pogotovo domaću. I dalje mislim da je i ovo bolje od sudžuka, polija, paštete i sl. prerađenog mesa. Bar znam da je pršut usoljeni but sa bijelim lukom i zbogom. Nema E-ova ni sličnih gluposti.
A istina je jedino da u stvari na današnjem vaktu samo biramo manje štetno, jer mislim da ništa više nije potpuno zdravo.


tačno

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 16:20:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a nisma ni znala da jaja nisu zdrava..iskrenouser posted image

Jesu, ali dozirano. Odraslom je potrebno 3-4 jaja sedmicno, za dijete ne znam. Mozda 3x sedmicno, po jedno jaje...user posted image Znam da je zum. puno holesterola, pa ne valja pretjerivati. Moja djeca bas bas vole jaja, kao i ja, ali gledamo da nam bude svako drugi treci dan na stolu. Najcesce jedemo kuhana jaja, jer su tako najzdravija za pojesti.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 16:30:55   
lila25

IZVORNA PORUKA: azuro

Jaja ne samo što nisu dobra zbog holessterola, nego i zbog salmonele. Jaja su inaće izvor salmonele. Stručnjaci kažu da jaje koje je" izleženo" prije sedam dana da je već staro, što znaći u prodavnici kad kupujete jaja sigurno nećete naći svježe, a kad ih kupite dok dođu na dnevni red prođe puno vremena, iako na pakovanju piše da traju mjesec dana. Neko reće daje djeci suho meso, pa suho meso je otrov za odrasle, a kamoli za djecu. Ja prva volim suho meso, i pojela bi odma kilo, ali ga iz tog razloga uopšte ne kupujem.



Da ako se svjeza konzumiraju i ako nisu adekvatno cuvana tj u frizideru .a termicki obradjena jaja u njima salmonella ne moze preziviti,dovoljna je temperatura od 56, 10 -20 min a na 70 C za 15 sec.da se unisti a znamo kuhanje jaja je na 100 i cak vise. Tako da ova recenica uopste ne stoji da jaja nisu zdrava zbog salmonele toliko ja naucih kroz mikrobiologiju.
Ja svom djecaku dajem jaja najmanje dva puta sedmicno uz pavlaku mlijeko i razne kombinacije , ma jede skoro sve kao i ja. s tim da se pokusavam zdravo hraniti ali u nedostatku ideja pojedemo i pastetu i salamu i hrenovkice.....

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 17:39:12   
DM
Azuro-jaja, kada su pravilno skladištena( u frižideru) imaju rok trajanja 6 sedmica(bar mene na faxu ovako naučiše) . I znaš li otkud salmonela u jajetu-kad već kažeš da je izvor salmonele?!
Jaje je samo po sebi prirodno obloženo "voskom" koji ga štiti od vanjskih uticaja i prodiranja bakterija u nji samo ako se taj zaštitni sloj ošteti-ono je kvarljivi i sl. te otuda i savjet da se jaja peru tek pred upotrebu(a ne po onom običaju-operi odmah ispod koke).
Žumanjce jeste izvor holestreola, ali je zato i izvor željeza i masnoća koje dječiji organizam treba u većoj kol. nego odrsalima.....
I ja sam za to da moje dijete pojede radije jaje za doručak(a često ga ubacam u sva ostala jela baš zbog djece) nego paštetu ili viršlu....
I zbog svoje djece imam koke(zajedno sa svekijem)koje se hran eprirodno-a ne raznim koncetratima i ponekad me ah pođe pa i sebi i njima umutim po jedno sa šećerom pa na slmaku...
No hard feelings

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 20:54:14   
leona81
moja nazalost nece jaje ali ga ja ubacim u razna jela - obavezno domaca...ja jedem domaca vecinom, a nekad za kolace koristim i ona kupovna...pojedem 2-3 sedmicno, sad na Dukanu malo vise...suho meso i sudzuku jedemo umjereno pa tako i malena, salamu je jedno vrijeme htjela i hrenovke a sada ne bas, a mi je i ne nudimo, pastetu nikad nije probala...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 22:26:30   
Hanady RR
Džaba vam rasprava majkemi...
ja najvolim kad moje sjedu za sto i pojedu kajganu a kad viide poli salamu i viršlu pitaju a hoćemol jaja jesti...

aziro ako misli d aje adekvatnije jest salamu i paštetu češće a jaja rijeđe radi salmonele i holesterola...može komotno doć kod mene da vidi kako to kod nas ide...a i nalaze da uradimo pred njom...user posted image

mislim, šta mi želi reći...
da je boljeda dam dijete u ++njen'' vrtić...i brinem hoćel mi pokvariti zdrave navike moga djeteta...
neka hvala...meni vako ud ogvoru s amojom mamom cool skroz...a kasnije...šta ću kad krenu same kupovat neću moć kontolirat...sad mohu i baš mi je dragouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *