|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 22:33:36   
animagical

IZVORNA PORUKA: azuro

Jaja ne samo što nisu dobra zbog holessterola, nego i zbog salmonele. Jaja su inaće izvor salmonele. Stručnjaci kažu da jaje koje je" izleženo" prije sedam dana da je već staro, što znaći u prodavnici kad kupujete jaja sigurno nećete naći svježe, a kad ih kupite dok dođu na dnevni red prođe puno vremena, iako na pakovanju piše da traju mjesec dana. Neko reće daje djeci suho meso, pa suho meso je otrov za odrasle, a kamoli za djecu. Ja prva volim suho meso, i pojela bi odma kilo, ali ga iz tog razloga uopšte ne kupujem.

ko god je ikad u zivotu fasovao salmonelu, zna da je ovo djelimicno do nikako tacno...da uneses salmonelu tek tako, jeduci svjeza (ne mislim na nepecena, nego ne-stara), kuhana ili przena jaja, zaglavila bi bolnice, i to infektivne klinike s velikim proljevom i drugim tegobama... meni se to nikad nije desilo od jaja, imam frizider i tavu...ali mi se desilo od pilece salate od ferhatovicauser posted image za djecu jaja nisu losa....njima je potrebno vise masnoce nego odraslima...

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.4.2012 22:55:08   
Skvo RR
Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje...user posted image

Toliko od mene.

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
20.4.2012 0:14:08   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: azuro

Jaja ne samo što nisu dobra zbog holessterola, nego i zbog salmonele. Jaja su inaće izvor salmonele. Stručnjaci kažu da jaje koje je" izleženo" prije sedam dana da je već staro, što znaći u prodavnici kad kupujete jaja sigurno nećete naći svježe, a kad ih kupite dok dođu na dnevni red prođe puno vremena, iako na pakovanju piše da traju mjesec dana. Neko reće daje djeci suho meso, pa suho meso je otrov za odrasle, a kamoli za djecu. Ja prva volim suho meso, i pojela bi odma kilo, ali ga iz tog razloga uopšte ne kupujem.

ko god je ikad u zivotu fasovao salmonelu, zna da je ovo djelimicno do nikako tacno...da uneses salmonelu tek tako, jeduci svjeza (ne mislim na nepecena, nego ne-stara), kuhana ili przena jaja, zaglavila bi bolnice, i to infektivne klinike s velikim proljevom i drugim tegobama... meni se to nikad nije desilo od jaja, imam frizider i tavu...ali mi se desilo od pilece salate od ferhatovicauser posted image za djecu jaja nisu losa....njima je potrebno vise masnoce nego odraslima...


podpisujem animaglcal,ko zna sta bi bilo s mojim djetom po ovoj teoriji.Jaja non stop jede,ne zato sto mu se nude nego zato sto voli.Suho meso nije otrov ,ono je neprijatelj za one koji se bore s viskom kg,masoncama i sl.Zivim s mesarom i prodali smo ko zna koliko suhog mesa,jos niko se nije otorvao nego traze jos.Inace ne navijam za "svoje" ja licno nisam ljubtelj i samo iz tog razloga ga ne jedem.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
20.4.2012 9:59:29   
Mamarica
Koliko je meni rekao ljekar (a, borim se sa holesterolom) jaja bas i nemaju puno uticaja na povecanje holesterola, a isto sam procitala i na puno mjesta na netu, npr:

http://www.mojpedijatar.co.rs/sr/article/zaboravite-holesterol,-jaja-su-zdrava/346

ili

http://www.health.harvard.edu/press_releases/egg-nutrition

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 10:31:59   
UPPUKS
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/109558-roditelji-malisana-iz-ju-djeca-sarajeva-ogorceni-na-jelovniku-pastete-sa-svinjetinom.html

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 13:26:39   
djoisa
pa odakle su uvezli pastetu iz rusije? zar se ako je vec daju djeci ne moze kupiti neka domaca, projerena pasteta? grozno..

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 13:29:20   
Medić*
IZVORNA PORUKA: djoisa

pa odakle su uvezli pastetu iz rusije? zar se ako je vec daju djeci ne moze kupiti neka domaca, projerena pasteta? grozno..



I ja ovo jutros procita na FB. Razocarah se sta nam djeca jedu, zasto ne ako im vec daju pastete ne daju npr Ovako, provejreno sto posto. Ili su im te ruske jeftinije.... Nemam rijeci zaista.




_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 13:41:27   
amanullah

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: djoisa

pa odakle su uvezli pastetu iz rusije? zar se ako je vec daju djeci ne moze kupiti neka domaca, projerena pasteta? grozno..



I ja ovo jutros procita na FB. Razocarah se sta nam djeca jedu, zasto ne ako im vec daju pastete ne daju npr Ovako, provejreno sto posto. Ili su im te ruske jeftinije.... Nemam rijeci zaista.





svasta, hvala Allahu pa mi nisu tamo.


Citam komentare direktorice, mrtva hladna, pa sta sto su djeca malo okusila "zabranjenog "...nece se ponoviti uostalom to je samo "mali" propust user posted image

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 15:32:46   
Medić*

IZVORNA PORUKA: amanullah


IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: djoisa

pa odakle su uvezli pastetu iz rusije? zar se ako je vec daju djeci ne moze kupiti neka domaca, projerena pasteta? grozno..



I ja ovo jutros procita na FB. Razocarah se sta nam djeca jedu, zasto ne ako im vec daju pastete ne daju npr Ovako, provejreno sto posto. Ili su im te ruske jeftinije.... Nemam rijeci zaista.





svasta, hvala Allahu pa mi nisu tamo.


Citam komentare direktorice, mrtva hladna, pa sta sto su djeca malo okusila "zabranjenog "...nece se ponoviti uostalom to je samo "mali" propust user posted image


Cujte joj komentara, zalosno. Malo okusila, ni to malo nisu trebala.

HBogu pa ni moje nije tamo pa nije osjetilo taj njihov mali propust, mali user posted image Koliko li se taj njihov mali propust vukao, koliko vremenski vec djecu tove tim ruskim pastetama. Grozno.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 15:36:32   
Mjeseceva Pratilja
Strasno! Tuziti ih treba! Osnova itekako ima.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 15:56:19   
djoisa
bogzna gdje nabavlju ostalu hranu?

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 16:23:27   
Emica_sa
Ja sam se ozbiljno vodila razmisljanjem da djecu upisem u vrtic,ali nakon ovoga nema sanseuser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 16:24:01   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: djoisa

bogzna gdje nabavlju ostalu hranu?



Ocito gdje je najjeftinijeuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 16:56:16   
leona81

IZVORNA PORUKA: djoisa

pa odakle su uvezli pastetu iz rusije? zar se ako je vec daju djeci ne moze kupiti neka domaca, projerena pasteta? grozno..



uzas, a ni nase nisu provjerene...argeta pogotovo a neki se kunu u nju - ako nju smatramo domacomuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 17:05:41   
canim

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: azuro

Jaja ne samo što nisu dobra zbog holessterola, nego i zbog salmonele. Jaja su inaće izvor salmonele. Stručnjaci kažu da jaje koje je" izleženo" prije sedam dana da je već staro, što znaći u prodavnici kad kupujete jaja sigurno nećete naći svježe, a kad ih kupite dok dođu na dnevni red prođe puno vremena, iako na pakovanju piše da traju mjesec dana. Neko reće daje djeci suho meso, pa suho meso je otrov za odrasle, a kamoli za djecu. Ja prva volim suho meso, i pojela bi odma kilo, ali ga iz tog razloga uopšte ne kupujem.

ko god je ikad u zivotu fasovao salmonelu, zna da je ovo djelimicno do nikako tacno...da uneses salmonelu tek tako, jeduci svjeza (ne mislim na nepecena, nego ne-stara), kuhana ili przena jaja, zaglavila bi bolnice, i to infektivne klinike s velikim proljevom i drugim tegobama... meni se to nikad nije desilo od jaja, imam frizider i tavu...ali mi se desilo od pilece salate od ferhatovicauser posted image za djecu jaja nisu losa....njima je potrebno vise masnoce nego odraslima...


Znam da nije tema danasnjeg repertoara ali vidjela sam ovaj komentar pa da napisem sta god, animagical jeli bilo majoneze u toj piletini od koje si dobila salmonelu user posted image majoneze su osjetljive upravo zbog jaja.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.8.2012 18:27:10   
ElmaB
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevski-vrtici-povukli-pastete-sa-svinjetinom-i-prekinuli-ugovor-sa-redexom/120804085

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 0:04:38   
veeseelaa
hB pa nemam veze s državnim vrtićem
meni je sve to dno



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 6:58:12   
Arijana2
Moj djecak ide u jedan privatni vrtic u Sa.Meni koji je predstavljen na oglasnoj ploci je odlican,medjutim meni se cini da od tog menija u stvarnosti nema nista,jer svaki put kad ga pitam sta je bilo za jelo kaze "kriska da pastetom ili eurokremom".

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 10:51:41   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Moj djecak ide u jedan privatni vrtic u Sa.Meni koji je predstavljen na oglasnoj ploci je odlican,medjutim meni se cini da od tog menija u stvarnosti nema nista,jer svaki put kad ga pitam sta je bilo za jelo kaze "kriska da pastetom ili eurokremom".

Ne znam da li se radi o istom vrtiću i koliko je godina tvom dječaku... i kod nas je ista stvar... ali ja ne mislim da oni jedu samo to, već da djeca posebno doživljavaju tu namazanu krišku (jer je namazana bas eurokremom koji vole)... pa se samo toga sjećaju. Doduše, moja kćerka zna nekda reći da su jeli bananu, jabuku, supu i sl... ili samo kaže da su jeli smoki, ali ja zaista vjerujem da se ne bi mogao postavljati meni tek tako, a da se ne poštuje. Možda sam u zabludi, ali eto...

< Poruku je uredio Vinetu -- 5.8.2012 11:00:20 >

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 23:33:08   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: amanullah


IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: djoisa

pa odakle su uvezli pastetu iz rusije? zar se ako je vec daju djeci ne moze kupiti neka domaca, projerena pasteta? grozno..



I ja ovo jutros procita na FB. Razocarah se sta nam djeca jedu, zasto ne ako im vec daju pastete ne daju npr Ovako, provejreno sto posto. Ili su im te ruske jeftinije.... Nemam rijeci zaista.





svasta, hvala Allahu pa mi nisu tamo.


Citam komentare direktorice, mrtva hladna, pa sta sto su djeca malo okusila "zabranjenog "...nece se ponoviti uostalom to je samo "mali" propust user posted image



A šta bi trebala reći?
Ovdje je više propusta napravljeno. Prvo, osoba koja raspisuje tendersku dokumentaciju treba znati šta naručuje. Dakle, naručuje se pileća pašteta bez svinjetine u tragovima! Drugo, osoba koja uvozi, treba znati šta prodaje, i MORA po zakonu uredno napisati deklaraciju na jednom od jezika koji se koriste u BiH. To je kod nas rijetkost, pa pogledajte samo proizvode iz DM, šampon im je regenarator, i obratno.
Treće, djeca uopšte ne bi trebala jesti paštetu, makar bila i pileća.
Mislim da u ovom što se desilo nije bilo namjere da se djeci muslimana podvali svinjetina. Sve u svemu opravdavam revolt, ali ne volim pretencionizam.

Sem toga, koliko roditelja zna da se u nekim omiljenim dječijim bombonama nalazi svinjski želatin?! I koliko sarajevske djece koja ne jedu svinjetinu, jede te iste bombone? A gdje su keksi, čokolade i ostalo....

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 23:42:24   
Medić*
Mislim da u ovom što se desilo nije bilo namjere da se djeci muslimana podvali svinjetina.


Naravno, slazem se.



Sem toga, koliko roditelja zna da se u nekim omiljenim dječijim bombonama nalazi svinjski želatin?! I koliko sarajevske djece koja ne jedu svinjetinu, jede te iste bombone? A gdje su keksi, čokolade i ostalo....


Koliko ih zna? Tesko pitanje.

To je stvar svakog roditelja ponaosob.

Mi gledamo sastav onoga sto konzumiramo.



< Poruku je uredio medic slatki -- 5.8.2012 23:45:53 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 23:42:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Moj djecak ide u jedan privatni vrtic u Sa.Meni koji je predstavljen na oglasnoj ploci je odlican,medjutim meni se cini da od tog menija u stvarnosti nema nista,jer svaki put kad ga pitam sta je bilo za jelo kaze "kriska da pastetom ili eurokremom".


pa što ne pitaš živa bila?
meni šta god nije jasno ja pitam, tražim i sl



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 23:45:21   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Moj djecak ide u jedan privatni vrtic u Sa.Meni koji je predstavljen na oglasnoj ploci je odlican,medjutim meni se cini da od tog menija u stvarnosti nema nista,jer svaki put kad ga pitam sta je bilo za jelo kaze "kriska da pastetom ili eurokremom".


pa što ne pitaš živa bila?
meni šta god nije jasno ja pitam, tražim i sl




Ja uvijek pogledam jelovnik za dati dan, pitam uciteljice takodjer. Par puta se ispostavilo da me moj maleni skine s dnevnog reda jer mu satlno dosadjujem sta je jeo, sta je radio. Ispostavi se da ono sto mi je rekao uopste nije jeo taj dan.

Sve sto te zanima pitaj.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 23:47:59   
hanabanana
Moja S. svaki dan jede eurokrem za užinu i grah.
Nidje veze.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 23:51:34   
veeseelaa
ja nekako uvijek uz dobro jutro priupitam šta je za doručak, ručak user posted image
a i miris hrane se širi vrtićem, pa i sama skužim
a i dobra sam sa obje vaspitačice privatno, onako uz priču mi ispričaju šta su djeca jela i sl  user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *