|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.8.2012 23:57:06   
hanabanana
Ja da budem iskrena, ne pitam.
Pogledam šta kaže jelovnik, redovno se nasikiram.
Kad je H. išla u vrtić. mjesecima sam pitala: Da li je jela bilo šta?
H. prvih par mjeseci nije apsolutno ništa jela u vrtiću, tako je ispoljavala revolt prema istom.

Za S. ne pitam.

Za obe su mi skrenuli pažnju da neće da doručkuju ako je na menu-ju pašteta ili salama.
Ja sam rekla, ok. Nemojte inzistirati. One to jednostavno ne jedu.
Ni jednu nisam odvela u vrtić bez doručka i čaše mlijeka.
H. iako u produženom ima tri obroka, uvijek kući doručkuje.

Ja sam prihvatila da vrtić ima jelovnik kakav ima, a ishrana moje djece se nikada nije temeljila na vrtičkom jelovniku.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 0:32:30   
Medić*
Moj se budi oko 7. Tada popije mlijeko. U vrticu smo u 8i 30. Ne dajem mu dorucak, niti zelim. Zelim da ako vec ide u vrtic fino jede sa djecom.

Samo prva dva dana nije htio jesti. Nakon toga je sve bilo ok. Nesto manje voli nesto vise, sto je i normalno.

Itekako mi je vrticki jelovnik bitan jer dva glavna obroka ima tamo. Neovisno o tome kuci ima jos 3 dobra i kvalitetna.

I svakako tetama skrenem paznju ako nesto ne voli ( kao npr griz) neka mu daju krisku hljeba sa nekim namazom. Dorucak treba obaviti, bez veze bi mi bilo da do rucka oko 12h nista ne jede.

< Poruku je uredio medic slatki -- 6.8.2012 0:34:30 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 7:22:46   
anidla

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja da budem iskrena, ne pitam.
Pogledam šta kaže jelovnik, redovno se nasikiram.
Kad je H. išla u vrtić. mjesecima sam pitala: Da li je jela bilo šta?
H. prvih par mjeseci nije apsolutno ništa jela u vrtiću, tako je ispoljavala revolt prema istom.

Za S. ne pitam.

Za obe su mi skrenuli pažnju da neće da doručkuju ako je na menu-ju pašteta ili salama.
Ja sam rekla, ok. Nemojte inzistirati. One to jednostavno ne jedu.
Ni jednu nisam odvela u vrtić bez doručka i čaše mlijeka.
H. iako u produženom ima tri obroka, uvijek kući doručkuje.

Ja sam prihvatila da vrtić ima jelovnik kakav ima, a ishrana moje djece se nikada nije temeljila na vrtičkom jelovniku.




isto kod mene...potpis i za ovaj i za prethodni post....



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 8:32:33   
Full Moon
Moje dijete sreca zna pricati pa mi kaze sta je jela svaki danuser posted image , a i tete su super, mislim tu su i njihova djeca i svaki dan im kuhaju, tako da je zasad sve 5user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 12:41:19   
Dzenana_G
Gledala sam jelovnik koji je hanabanan davno stavila i naravno razocarala se.
Moja N ne jede pastete, salame, hrenovke i te stvari. Moze li se djetetu staviti u torbu za taj dan nesto drugo da jede, neki sirni namaz ili nesto?
Ja stvarno nemogu da vjerujem da to smece od mesnih preradjevina daju djeci.


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 12:46:38   
djoisa
nedavno je objavljen intervju sa direktoricom http://www.radiosarajevo.ba/novost/86314/ u kojem kaze da ce se vrsiti korekcija jelovnika..ja nemam dijete u vrticu, ali planiram ga upisati..koliko roditelji zaista mogu uticati na izbor hrane u vrticu?

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 12:48:48   
ladyblue RR
moja jede sve što jedu i druga djeca i ja s tim nemam nikakav problem. doduše, ja spadam u kategoriju "nemajki" jer moje dijete jede i paštete, i viršle a Boga mi i McD. jede šta god joj se ponudi.
ja sam zadovoljna hranom u vrtićima. nisam za 140 KM mjesečno očekivala da će joj neko biftek servirati.
ja ne znam šta to vaša djeca jedu kod kuće pa je pojedinima sve tako grozno?!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 12:49:04   
Medić*
Kod nas nema salama, hrenovki ( za pastetu nisam sigurna) Jelovnik je zadovoljavajuci. Moj jedee fino.

Sto se tice nosenja hrane, ne bih nikada nosila, samo bi skrenula paznju da ako nesto BAS ne voli ili ne jede dobije neki namaz sa kriskom hljeba. A taj namaz imaju u vrticu pa makar svaki dan bila pavlaka i hljeb a ne te preradjevine. Mi ih ne kupujemo, jer ih stvrno ne volim, osim ja salamu ponekad jedem, A MaC i mi jedemo ( doduse od one reklame neki dan ) nismo, ali jedemo pomfrit user posted image


< Poruku je uredio medic slatki -- 6.8.2012 12:52:07 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 12:54:32   
merima_s
Ja smatram da se treba pokrenuti inicijativa za izbacivanje paštete i hrenolki sa jelovnika. Ako mi roditelji ne tražimo to očigledno se neće ni sjetiti da takva hrana zaista ne treba biti na dječijem jelovniku. Ne vjerujem da je i cijena problem. Svaka se pašteta može za isu cijenu zamijeniti finim sirnim namazom. Bolje da nešto i ponove u toku sedmice nego da svakodnevno jedu smeće. Ja stvarno ne dajem djeci te stvari, mm nekad kupi ali i to je baš baš rijetko.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 12:56:43   
djoisa
zdravijene mora nuzno biti i skuplje..
evo direktorica kaze da su pili skove na razmucivanje, meni je to bljak, posebno za djecu, voda je i bolja i jeftinija..

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:00:25   
Dzenana_G
ladyblue ne ocekujem ni ja biftek da joj se servira, ali ovo smece od mesnih preradjevine ne ocekujem. Bolje sto je medic vec napisala da svaki dan jedu pavlaku, zdravija je.
Ja znam sta sve ide u sastav tih preradjevina i znam zasto svom djetetu to ne dozvoljavam da jede. Ko zna koliko jos pasteta ima koje sadrze svinjsko meso, a da nisu nikako stavili na deklaraciju. Kod nas se moze uraditi analiza proizvoda, odnosno da se odredi njegov sastav ali to je jako skupo, tako da deklaracijom nismo zaštičeni. Da je inspekcija nasla ovu paštetu, firma koja to uvozi bi velike pare platila, ali eto na ovome ce ostati.



_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:05:47   
ladyblue RR
koliko para - toliko muzike, Dženana. ima Montessori pa tamo lagano diktiraš šta će dijete jesti i raditi. cijena - sitnica.
fakat mi je šega...140 KM bi da plaćate vrtić a onda bi nešto da kritikujete.  

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:11:17   
Dzenana_G
Ladyblue stvarno ne razumjem tvoje komentare.
Ti dozvoli da jede sta hoce to je tvoja stvar, ali meni je zao.
Stvar je u tome da je jeftinije kupiti pavlaku od 450 gr za 1,90 Km, u odnosu na pastetu od 100 g koja otprilike isto toliko košta. tu ipak nema veze ta koliko para toliko muzike...


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:12:14   
Dzenana_G
.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:13:14   
Lady26
http://www.klix.ba/vijesti/bih/poskupljenje-od-samo-20-km-donijelo-bi-kvalitetnije-jelovnike-u-vrticima/120806046

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:18:31   
shpagica
Meni je JAKO bitno kakv je jelovnik u vrticu jer mi dijete tamo provede 10 sati i nemam bas puno prostora za manevrisanje i nadoknadu bitnih namirnica svaki dan. Potrudim se da prije vrtica pojedu bar neku vocku, tamo doruckuju, rucaju i jedu 2 uzine. Kod kuce se moze pojesti jos 1 kvalitetan obrok i to je to...

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:20:08   
Malenaoduvijek
procitajte intervju od prije neki dan,ove preradjevine ce ukinuti do kraja godine to je direktorica rekla ali posto je isporuka po tenderu i firma nema alternativu da ponudi ne mogu prije kraja godine promijeniti user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:20:37   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Ladyblue stvarno ne razumjem tvoje komentare.
Ti dozvoli da jede sta hoce to je tvoja stvar, ali meni je zao.
Stvar je u tome da je jeftinije kupiti pavlaku od 450 gr za 1,90 Km, u odnosu na pastetu od 100 g koja otprilike isto toliko košta. tu ipak nema veze ta koliko para toliko muzike...



pa jedu i pavlaku ali ne mogu je jesti svaki dan. nekada jedu džem ,nekada pavlaku, paštetu, margarin, griz...kako kad.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:21:02   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Lady26

http://www.klix.ba/vijesti/bih/poskupljenje-od-samo-20-km-donijelo-bi-kvalitetnije-jelovnike-u-vrticima/120806046


Pa vala i po 20 vise nije problem, svakako ti 20 km odu dok trepnemo ni sami ne znamo gdje.

Ja placam 150 km 5 sati vrtic. Dva obroka ima, dorucak i rucak.

Jako mi je bitno da bar fino doruckuje,

rucati hoce jer izmedju nemaju grickalice i uzinice, osim caja, sokica ili vode ( mlijeko po zelji ) pa ogladni. ali dorucak je ipak njemu rano jer jede oko 10h kuci, medjutim tete kazu da fino pojede i da su zadovoljne, samim tim i ja user posted image





< Poruku je uredio medic slatki -- 6.8.2012 13:23:16 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:26:56   
henna ze
IZVORNA PORUKA: MALA1994

procitajte intervju od prije neki dan,ove preradjevine ce ukinuti do kraja godine to je direktorica rekla ali posto je isporuka po tenderu i firma nema alt_ernativu da ponudi ne mogu prije kraja godine promijeniti user posted image

nakon pobjede na tenderu sklopi se ugovor i ako se ne ispune neke stavke ugovor se prekida..bira se drugi dobavljač po sistemu konkurentskog zahtjeva...

ako ništa makar znam o tenderima..o namještnjima i nenamještanjima..i svemu u detalje..
šupljak..što bi moj šef rekao

< Poruku je uredio henna ze -- 6.8.2012 13:27:31 >


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:27:36   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ladyblue

moja jede sve što jedu i druga djeca i ja s tim nemam nikakav problem. doduše, ja spadam u kategoriju "nemajki" jer moje dijete jede i paštete, i viršle a Boga mi i McD. jede šta god joj se ponudi.
ja sam zadovoljna hranom u vrtićima. nisam za 140 KM mjesečno očekivala da će joj neko biftek servirati.
ja ne znam šta to vaša djeca jedu kod kuće pa je pojedinima sve tako grozno?!


Moja H. je kasno krenula u vrtić. Imala je pet godina i dva mjeseca. Svoje revolt je ispoljavala na razne načine.
Vrišatanjem, plakanjem, preklinjanjem ( Ne daj me maaaaamaaaaaaa  - kao da je ostavljam ne znam gdje ), fingiranjem bolesti ( povraćanje ), na kraju bojkotom hrane. Ja imam tu mogućnost da ne moram djecu slati u vrtić, imam i radno vrijeme koje mi omogućava da ih ne moram ostaviti u vrtiću u 07.30.
Evo recimo moja S. ne ide u vrtic od 01. juna ali isti redovno placam kao da ide. Koristili smo jedino pogodnost za umanjenje radi godisnjeg odmora, ali to vrijedi samo za jedan mjesec. Opet ce ici redovno pocetkom septembra.

Moja H. do svoje četvrte godine nije probala hranovku i salamu. Danas jede ponekad cekinove hrenovke i pureća prsa, a ipal radije će pojesti komad suhog mesa. Paštetu, majonezu i kečap nije u svom životu probala. ( sad joj je osam godina ).
Ne mislim da sam radi toga super mama, nego mi imamo takvu ishranu, mi to jednostavno nemamo u frižideru, ne jedemo i ona te okuse ne prepoznaje kao prijatne i poznate. Ona će radije pojesti puru, palentu, uštipke, uljevak.
Isto vrijedi i za S. Ali ona je recimo ranije probala hranovke, uz stariju sestru.

McD su probale, nisu oduševljene.
Da ih pitate: hoćete li u McD na hamburger, obe će reći -  hajmo radije na ćevape.

Opet kažem, ne mislim da sam super mama, ali ja neke prehrambene artikle ne smatram hranom za ljude, i to ne koristim u svakodnevnoj upotrebi. Ne mislim da se radi toga trebam nekome pravdati.

I još jedna informacija. Kada se uzme u obzir mjesečni jelovnik JU Djeca Sarajeva, dobije se podatak da jedno dijete dnevno pojede namirnica u iznosu od 1,92 KM. Dakle, 140 KM nije baš mizerna cifra.

H. plaćam produženi malo više, a ona svaki dan ima:
- doručak ( koji istina ne koristi )
- užinu ( koju isto tako ne pojede )
- ručak ( supa, glavno jelo, salata - ali uvijek )
- užina - voće




< Poruku je uredio hanabanana -- 6.8.2012 13:31:03 >

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:28:22   
henna ze
al čovjek se fino izvinuo..ovaj vlasnik firme dobavljača..nećemo ga sad objesit..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:35:17   
djoisa
najbolje suti i jedi sta ti se da..
nemoj traziti bolje..
jedi margarin, mljeko u prahu, sok na razmucivanje, vrsle, salame, pastete i ostalo smece od hrane i sta ce ti biti..
meni je najzalosnije sto se ovdje radi o djeci..

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:44:59   
ladyblue RR
ne bi mi mrsko da na srtanici JU Djeca Sarajeva pogledam jelovnik (za bebe jer je moja beba) i vidjeh paštetu samo jednom u augustu. a viršle oni nemaju u vrtiću nikako. nisu nikada ni imali.
sok im nikada ne daju nego caj. salamu tadkodje nikada nisu ni imali na jelovniku.


< Poruku je uredio ladyblue -- 6.8.2012 13:46:21 >


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
6.8.2012 13:56:49   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ladyblue

ne bi mi mrsko da na srtanici JU Djeca Sarajeva pogledam jelovnik (za bebe jer je moja beba) i vidjeh paštetu samo jednom u augustu. a viršle oni nemaju u vrtiću nikako. nisu nikada ni imali.
sok im nikada ne daju nego caj. salamu tadkodje nikada nisu ni imali na jelovniku.



Ladyblue....još najbolje da bebama daju za doručak salamu, viršle....a i pašteta mi je odron za bebe.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *