|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Svinjska gripa!!!!
23.9.2009 21:33:34   
Ilhana RR
Ja sam proslog cetvrtka imala predavanja na poslu u vezi svinjske gripe jer ja radim sa hranom a u bolnici... da kazem samo u kratko...

svinjska gripa nije tako opasna kao sto je medije su napravile od ovog. Svinjska gripa je ubila one koji su vec "umirali" od neke druge bolesti... Najteze je podnose oni koji su bolesni vec a najvise oboljeli je ipak mladji jer slican virus je bio negdje u 1970-oj godini i koje ga oboljeo vec postao je imun prema ovom virusu...

Virus nije prelazan dodirom nit zrakom toliko koliko kazu, virus je prelazan ako bih neko kihno nekome direktno u usta ili u nos ili ako bih se krv pomjesala itd... a nemora ni znaciti da ce preci na svakog iako se nesto ovako desi...

nedavno iz nase bolnice je otisli za jedan dan 70 testova za virus, vratila se dva pozitivna i to od osoba koji nisu ni primjetili a ozdravili su od virusa...

neznam dal sam bila jasna al uglavnom netreba se toliko sikirati u vezi ove gripe, trebaju samo biti pazljivi oni koji imaju vec neke teze bolesti...

U svedskoj su umrli od svinjske gripe dvije osobe sto se zna, to je jedna djevojka kojoj su puca bila posla da prestanu da rade vec prije nego sto je se razbolila svinjskom gripom i covijek koji je isto bio pri kraju jer je imao tesku vrstu raka...

ko me nerazumije SORRY!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tonpo)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Svinjska gripa!!!!
23.9.2009 21:45:36   
Lulu_
ilana hvala ti puno sto si ovo podjelila sa nama.ja sam svakako mislila da ta svinjska gripa je prepucana jer svake godine ima neki grip ali sto ti rece on pokosi samo one koju su vec nekako bolesni.
bas si me smirilauser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Svinjska gripa!!!!
23.9.2009 21:57:58   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Lulu_

ilana hvala ti puno sto si ovo podjelila sa nama.ja sam svakako mislila da ta svinjska gripa je prepucana jer svake godine ima neki grip ali sto ti rece on pokosi samo one koju su vec nekako bolesni.
bas si me smirilauser posted image


upravo bas to je i rekla ona, svake godina ima neka gripa... tako da netrebamo da se sikiramo oko toga i da zivimo normalno...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Svinjska gripa!!!!
26.9.2009 11:37:11   
dana3
Kao ugrozena ljudska vrstauser posted image user posted image user posted image  i kao od neprocjenjive vaznosti user posted image user posted image user posted image ,dobila sam poziv za cijepljenje medju prvima u Svedskoj-kazu da sam toliko slatka pa da mi se sta ,ne daj boze desiuser posted image user posted image user posted image
Ako prezivim cijepljenje javicu vam kako je bilo.Moram da se informisem mogu li da je ne primim uopste!!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Svinjska gripa!!!!
29.9.2009 23:30:32   
tea lana
Europska komisija odobrila cjepivo protiv svinjske gripe

user posted image

EUROPSKA komisija odobrila je uporabu dvaju cjepiva protiv nove gripe H1N1 poznatije pod imenom svinjska gripa. Europska komisija je cjepiva odobrila nakon uspješnih testiranja u Europskoj agenciji za lijekove sa sjedištem u Londonu prošli tjedan. To se testiranje ubrzalo upravo iz tog razloga kako bi se omogućile dovoljne količine cjepiva pred početak sezone gripe. Prvo odobreno cjepivo je Focetria kojeg proizvodi švicarski Novartis dok je drugo cjepivo Pandemix koje proizvodi britanska tvrtka GlaxoSmithKline. Broj oboljelih u Velikoj Britaniji u tjedan dana udvostručen Cjepivo je odobreno za uporabu u svim zemljama EU i u europskom gospodarskom području Islanda, Liechtensteina i Norveške. Odobrena cjepiva bi po uredbama Europske komisije smanjila rizik od zaraženosti gripe i smrtnih slučajeva među europskim državljanima. Agencija za zdravlje preporuča da se stanovništvo cijepi dva puta u razmaku od tri tjedna. Trudnicama i djeci starijoj od šest mjeseci se preporuča cijepljenje dvjema dozama. Za strategije upotrebe cjepiva nadležne su vlade država članica EU iako moraju poštivati upute europske agencije. Europski povjerenik za industriju Gunter Verheugen je izrazi zadovoljstvo da je komisija odluku prihvatila u najkraćem mogućem roku, prenosi Reuters. Komisija je cjepivo odobrila jer se brojka zaraženih novom gripom u Velikoj Britaniji udvostručila i to samo u jednom tjednu. Od pojave nove gripe u travnju ove godine je po podacima Svjetske zdravstvene organizacije umrlo najmanje 3.917 ljudi od kojih je 3.000 umrlih u Sjevernoj i Južnoj Americi. Mogućnost za proširenje gripe u zemljama EU može se povećati dolaskom zime kada su pogodniji uvjeti za širenje virusa.



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Svinjska gripa!!!!
13.10.2009 15:40:10   
Ilhana RR
Drage ja vam u petak u 13:30 primam vakcinu protiv svisnjske gripe... =)

Neznam sta cu za Lamiju, i mm ce primiti preko posla kao i ja... a za Lamiju neznam, neki kazu da nevalja djeci ispod 3 da primaju je dok drugi kazu da samo nesmiju alergicari na bjelance da je primaju... moram otici fino do njene doktorice da vidim sta ona kaze na sve ovo...

< Poruku je uredio Ilhana -- 13.10.2009 15:42:41 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Svinjska gripa!!!!
16.10.2009 14:37:14   
Ilhana RR
Evo mene sad dosla sa vakcine, izgleda da mi je pocela ruka da reaguje na nju jer malo ko da mi je otrnula... a tek veceras cu osjetiti bolove ko da gledam... :S

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Svinjska gripa!!!!
16.10.2009 14:43:24   
HanaBana
Ilhana draga a koju si vakcinu si primila, jel Novartis-ovu ili GlaxoSmithKline-ovu?
Ma tako ti je kod svake vakcine za gripu. Ja inace svake godine primim vakcinu za gripu jer mi je to u sklopu firm i svaki put mi ruka reaguje ali to prodje za dan dva , tako se nadma da neces ni ti imati drugih problema.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Svinjska gripa!!!!
16.10.2009 15:02:53   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ilhana draga a koju si vakcinu si primila, jel Novartis-ovu ili GlaxoSmithKline-ovu?
Ma tako ti je kod svake vakcine za gripu. Ja inace svake godine primim vakcinu za gripu jer mi je to u sklopu firm i svaki put mi ruka reaguje ali to prodje za dan dva , tako se nadma da neces ni ti imati drugih problema.


ma nemam ti pojma kako se zove, znam samo da je protiv svinjske gripe hehe =) haj hairli da mi bar vikend prodje kako treba, a u ponedeljak rado na bolovanje idem hehe =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Svinjska gripa!!!!
23.10.2009 15:43:08   
suncan_dan
da pokrenemo malo temu... jeli do sada itko od vas pravio test???

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Svinjska gripa!!!!
24.10.2009 19:42:55   
meli
uparvo sam gledala dnevnik i prestravljena sam. pravo sam se nasekirala kad sam vidjela da su trudnice i djeca mladja od 5 g. najugrozenija.



_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Svinjska gripa!!!!
24.10.2009 21:52:17   
Ilhana RR
Najugrozeniji su bolesni i osobe sa losim imunitetom. Takodjer su ugrozeni svi koji su rodjeni nakon 1974.e godine jer te godine je bila gripa slicna ovoj i narod koji je bio rodjen prije 1974.e godine je dobio imunitet protiv gripe.

Nema sta da se sikiras, ova gripa nije toliko opasna kao sto medije naglasavaju.

Ja vakcinu nisam primila radi sebe, nego radi Lamije a ne radi toga sto se bojim gripe nego radi toga sto vise volim kad mi je zdravo dijete nego bolesno pa makar to bila i prehlada.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Svinjska gripa!!!!
31.10.2009 12:04:50   
delly
kod nas u norveskoj ih je umrlo 13 na poslu kod muza 2 zarazeno tako i njihova djeca ,...stvarno neznam sta da radim ja se stvarno bojim toga, dal je zaista kako kazes da samo oni oji boluju od necega mogu da umru ili svi koji dobiju umiru user posted image ovo je grozno zaista ,... ja sam kuci a tako sam svima zabranila da mi dolazi u posjete user posted image moram biti u ovome sebicna imam malu bebu i nedaj boze ,... stvarno neznam,..ovdje su se djeca cijepila,sad ide rizicna grupa(bolesnici) i onda mi . meni je dok rekla da nemoram posto ja dojim sad neznam user posted image a i cjepivo mi sumnjivo .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Svinjska gripa!!!!
31.10.2009 12:15:45   
malaaaa
jao slusam sinoc na vijestima ovdje kod nas zena trudnica u bolnici lezi gdje sam se ja bila porodila ugrozena i ona i dijete user posted image user posted image

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Svinjska gripa!!!!
31.10.2009 12:30:03   
Anoniman
Ono sto mozemo uraditi svi, a to je da malo poboljsamo imunitet, C-vitamin i sl. i izbjegavat masovna okupljanja.

(odgovor članu malaaaa)
  Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Svinjska gripa!!!!
31.10.2009 15:38:04   
dana3
Ne znam koja djeca su s cijelpila u Norveskoj ali ovde niko mladji od tri godine nije niti skolska djeca:Medicinski radnici cak odbijaju cjepivo jer su se razbolji i oni koji su dobili vakcinu:Ja sam rodjena 74-te i te podatke nemam a spadam i u rizicnu grupu jer sam dijabeticar.Imam upalu misica,malo smrcam i pitam d ali je ok da primim vakcinu jer se moze stanje pogorsati,tijelo je vec pod upalom i gledaju me ko da sma pitala na ne  znam kojem jeziku.Nuspojava je toliko da ljudi sve vise odbijaju da prime vakcinu:Neko kaze da je jedna doza ok a drugi da se moraju primiti dvije i nakraju kazu da vakcina stiti samo godinu dana.
Ja je nisma primila i ne znma sta da mislim.Trudnica koja je primila vakcinu lezi na raspiratoru u geteborskoj bolnici-ko bi bio pametan sta da radi?!!


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Svinjska gripa!!!!
31.10.2009 17:31:36   
delly
bome meni rekose u bolnici da djeca od 6 mj se cjepe pa nadalje... ma to je cjepivo od pticje gripe koje imaju u zalihi a rok istece 2009 krajem pa da ga iskoriste,,,user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Svinjska gripa!!!!
1.11.2009 0:23:22   
Anoniman
SIMPTOMI PREHLADE      SIMPTOMI NOVE GRIPE
􀁺 javlja se postepeno            􀁺 naglo posinje
􀁺 povisena temperatura         􀁺 visoka temperatura
􀁺 rijetko se javlja glavobolja    􀁺 jake glavobolje
􀁺 nema bolova u misicima       􀁺 bolovi u misicima
􀁺 kasalj je rijedak                 􀁺 cesto je prisutan kasalj
􀁺 zacepljen nos                    􀁺 ponekad je nos zacepljen

(odgovor članu delly)
  Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Svinjska gripa!!!!
3.11.2009 23:05:11   
Happy
Drage moje,
ja sam nekako do sada sve "ignorisala" gripu... Cinila mi se nekako daleko od nas... ali evo sve je blizai sve ce biti bliza....
Ja sam user posted image 7 mjesec bavim se misljom da se cijepim protiv gripe.. KOliko sam citala mogu i trudnice (pogotovo danas kada sam cula da su u Ukranijini 2 user posted image umrle )... Da li se cjepivo moze kupiti i koliko kosta?
HVala unaprijed


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Svinjska gripa!!!!
3.11.2009 23:08:15   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Happy

Drage moje,
ja sam nekako do sada sve "ignorisala" gripu... Cinila mi se nekako daleko od nas... ali evo sve je blizai sve ce biti bliza....
Ja sam user posted image 7 mjesec bavim se misljom da se cijepim protiv gripe.. KOliko sam citala mogu i trudnice (pogotovo danas kada sam cula da su u Ukranijini 2 user posted image umrle )... Da li se cjepivo moze kupiti i koliko kosta?
HVala unaprijed



Mogu trudnice, jedino nepreporucuju djeci ispod tri godine iz razloga sto im nije imunitet gotov...

Ja bih ti preporucila, ja sam primila i bolje trpiti par dana bol u ruci nego da me safata svinjska a i hvala Bogu nemoze mi na Lamiju preci a jos radim u bolnici...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Svinjska gripa!!!!
3.11.2009 23:10:22   
teta berta
Maida ovo su isti simptomi kao i obicne gripe.... Ja sam cula da se javlja povracanje i proljev........

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Svinjska gripa!!!!
3.11.2009 23:12:49   
Ilhana RR
isti su simptomi samo jos ovi koji su u rizicnoj zoni odboluju jos jace jer kazu tijelo boli gdje god se takne... to je cak i jedan od simptoma... i kazu da je vecinom jace sve nego kad se boluje od obicne gripe...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Svinjska gripa!!!!
3.11.2009 23:12:54   
Happy
Hvala puno na brzom odgovoru... Sutra idem na kontrolu kod dr pa cu da vidim sa njim oko ovog cjepiva i ako da zeleno svjetlo da se raspitam gdje i kako ide .... CItala sam da je za user posted image dovoljno jendo cjepivouser posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Svinjska gripa!!!!
3.11.2009 23:13:49   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Happy

Hvala puno na brzom odgovoru... Sutra idem na kontrolu kod dr pa cu da vidim sa njim oko ovog cjepiva i ako da zeleno svjetlo da se raspitam gdje i kako ide .... CItala sam da je za user posted image dovoljno jendo cjepivouser posted image


Ja mislim da je odluceno, nisam sigurna, da je svima jedno cjepivo...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Svinjska gripa!!!!
3.11.2009 23:15:45   
Happy
Izvini Ilhana, ali nisam razumjela sto boli ruka???

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *