|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Virusna infekcija
30.4.2009 16:19:04   
bebano
Drage mame,

Lukica mi se osuo po stomacicu i ledjima. Sitni crveni osip, ali gust. Nije ono po negdje tackica. Odmah sam ga odvela kod pedijatrice koja je rekla (nakon sto su mu izvadili leukocite) da je to virusna infekcija. Kao nista se ne treba raditi, nicim mazati osip, nego samo cekati da prodje. To bi trebalo trajati 3 dana. On je inace evo vec dan dva malo nervozan /kenkav ali sam ja to prepisivala zubicima. Sada me zanima da li je neka od vas imala iskustva s ovim jer znate i same kako ljekari ne govore puno.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 16:40:21   
Romali
Nisam se hB susuretela s vir.osipom, jesam samo s onim nakon temperature.
Zaista ne znam  ništa o tome. Valjda će ubrzo javiti neko ko više zna.

Nadam se da će zaista potrajati samo 3 dana i proći neprimjetno i bez posljedica. Pusa Luki.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 16:43:06   
bebano
Hvala ti puno Romali na lijepim zeljama user posted image . I mi vama saljemo puse.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 16:43:25   
tweety
Da li je imao temp. ovo što Romali spominje?

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 16:57:14   
bebano
Jeste u nedelju ali samo 37. Ja sam i to mislila da je od zubica. A pedijatrica kaze da je za ovu virusnu infekciju specificna visoka temp. a moze i da je nema nikako user posted image . Kod njih sve moze a i ne mora biti.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 17:01:47   
tweety
Njima je najlakše reći nije ništa,proći će.Neki daj je moja prijateljica bila kod dr. sa djetetom od 3 ipol godine,a mali je 3 dana imao temp. 39-40.Vratili je bez ikakvog lijeka i rekli nije mu ništa,to je viroza:Halooooooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kod trodnevog virusa je obično temp. visoka 3 dana i onda osip.

Možda je upitanju osip od znoja i vrućine????

Ne sekiraj se,želimo Luki što brži oporavak.


< Poruku je uredio tweety -- 30.4.2009 17:02:34 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 17:05:06   
adannn
Ne bih znala šta da ti kažem.Nisam se s tim susrelauser posted image
Samo želim malom Luki brzo ozdravljenjeuser posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 17:16:17   
bebano
Tweety u pravu si. Kod njih je sve "nije nista, proci ce". Ma znam i ja da ce proci..Eto vidis kod njega uopste nije bila visoka temperatura. Ma nekada mislim da pojma nemaju. 
Mislim da nije od vrucine, jer nam bas ovih dana u Sarajevu nije vruce, cak sta vise, hladno.

U svakom slucaju hvala vam puno zenice Tweety i Adannn na lijepim zeljama.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 17:24:35   
lely
Moj Anes je sa 10 mj imao osip.
Kada je sve to pocelo pojavile su se sitne crvene tackice koje su se sirile i sastavljale,pa je to izgledalo tako grozno.Odveli smo ga kod dr. i ona je rekla da je to zbog zubica i dala mu neke kapi za alergiju i kaze proci ce to.Mi davali kapi,a ono nista bolje,djete se samo vise i vise osipalo.Odvedemo ga opet dr.,ali drugoj i ona kaze alergija na hranu,da mu injekciju i uputnicu dermatologu za svaki slucaj.Od injekcije je bilo bolje,ali sutra ista stvar....Odvedemo ga mi i dermatologu,a zenska mi da neke dvije kreme,kaze da mu stavljam obloge i trebalo bi biti boljeuser posted image Umedjuvremenu mi smo mu vadili nalaz krvi i urina i odvedemo ga da da bris.Tehnicar koji je uzimao bris nas posavjetuje da od svog pedijatra trazimo uputnicu za pedijatriju da nas vise ne vozaju,jer ce nam gore reci sta je u pitanju.Anes je vec bio sav u osipu i poceo je lagano da otice,nije imao temperaturu a i bio je raspolozen kao i kad je zdrav.
Kad smo ga doveli na pedijatriju,stali u cekaonicu,bas je prosla jedna dr i odma cim je vidjela kako izgleda uvela nas na pregled.Kaze jaka urtikarija i ostavi nas u bolnici.
Povade mu sve nalaze,osim urinokulture i par nalaza koji se moraju cekatu 1-2 dana.Ukljuce mu terapiju i to se povuce za 2 dana kad su nas i odpustili.Bio je jos na dijeti 2mj,posto su meni rekli da je to alergija na hranu.Nalazi su bili uredu,ali bas svi.
U otpusnom pismu napisali kako sam im rekla da sam davala kravlje mlijeko i da je zbog toga doslo i do osipauser posted image user posted image user posted image A ja djetetu davala samo Hippovo mlijeko.
Bilo kako bilo Anes danas jede sve od hrane,nikad se alergija nije vratila hB,a ni mi nismo saznali zbog cega je doslo do toga.

Ja se zbog ovog sto smo prosli tako bojim tih osipa,jer mi je postalo jasno kako malo dr. znaju o tome,samo pusta nagadjanja.

Nadam se da ce tvoj Luka biti bolje i da kod njega nije nista strasno,drzimo vam fige da se taj osip sto prije povuce......
Pusa

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 17:39:43   
bebano
Draga Lely drago mi je da je to sve iza tvog Anesa, a strasno da ste to prosli. Ma da i ja se toga plasim, uvijek me je strah da nije neka alergija pa da ne daj boze ne ode na gore. On stvarno nije nista novo od hrane jeo, danas je doruckovao palentu sa palvakom i malo kravljeg mlijeka, koje je vec jeo i sve je proslo ok. Vidis to me sada kravlje mlijeko koje ti spomines zabrinu mada kazem da ga je on pio vec vise puta i sve je proslo ok.
Mada dr skoro nije ni posumnjala na alergiju nego odmah na tu virusnu infekciju potovo kada je nakon nalaza leukocita vidjela da su niski, a to je jedan od pokazatelja. Slazem se s tobom i ja mislim da jako malo znaju kada se radi o osipima jer bas mogu bti od svega, od alregija, od sunca, eto od te voiroze, od zubica.. ma strasno. 

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 17:43:46   
lely
bebano-nemoj se brinuti,bice to aBd dobro,ohrabrujuce je sto ti je dr. z arazliku od nas odmah rekla sta je u pitanju.
A ni ja Anesu nisam nista novo od hrane davala,al eto oni kazu od hrane,jer kao djete moze vise puta nes jesti pa da se tek kasnije pojavi alergija.
Nije mi bio cilj da te prepadnem,samo sam ispricala nase iskustvo sa tim osipima i nikome to ne bih pozeljela da prodje.

Bice Luka dobro aBduser posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 18:14:41   
bebano
Ma znam Lely da me nisi htjela prepasti. Tudja iskustva puno znace, a sto kazes ne mora to biti i kod nas slucaj. Hvala ti puno.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 18:32:35   
flox
I kod mene su djeca alergičari, prvo se manifestovalo kada sam mu dala smoki (usne su mu odmah otekle) tako da smo zvali dr koji mu je dao injekciju i ništa ne bi. Poslije sam mu ponovo davala isti taj smoki i ništa se nije dogodilo. Kasnije je dobio alergiju na obrazima, dr kaže ovo je ono je, a ono opet ništa (osjetljiv na sunce i vjetar). Sada sa 9 godina baš u ovom periodu, oči mu se zacrvene (vjerovatno od polena), popije rinolan i prođe. Znači, pojavi se alergija ne znamo ni mi na što. Tako da je moje mišljenje da malom Luki nije ništa, vidjećeš i sama (ti osipi su tako česti).
Kod starijeg sina alergija na prašinu tako da odmah otežano diše.
Pozdrav i pusa Luki, biće to OK.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 19:28:33   
juni
Nemam iskustva sa osipom ali pretpostvaljam da nije nista strasno dok se ne treba nista koristiti da prodje nego samo cekati. Bit ce to ok.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu flox)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Virusna infekcija
30.4.2009 19:35:38   
bebano
Flox, Juni hvala puno na rijecima ohrabrenja user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Virusna infekcija
1.5.2009 13:43:29   
Crvena
Kako je Luka danas?
Drzimo fige za brzo ozdravljenje.user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Virusna infekcija
2.5.2009 16:27:08   
ranija
Moj bebac je imao takav osip a mislim i da sam pisala negdje o tome i da ti pravo kazem ja ga nisam nigdje vodila vec sam poslije tri dana kupila nivea puder i dobro ga napuderisala svukuda a najvise po ledjima a imao je i po licu, prije toga je isto imao temperaturu 38 a ona je trajala tri dana i tacno 10/ti dan od osipa i temperature iznikla su mu dva zubica odjednom.
sto se tice alergije na mlijeko moj stariji sin je imao tu alergiju punih godinu i po dana i ona ne izgleda tako jer takva alergija tj, urtikarija izgleda kao da se ozaris zarom naravno poslije cesanja .
i kupite trixera kupku jako je dobra za kozu beba.
Pozdrav.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Virusna infekcija
4.5.2009 23:35:22   
bebano
Crvena hvala puno na brizi user posted image . Luka je super user posted image , kao sto je pedijatrica i rekla osip je trajao tri dana i treci dan bukvalno nigdje nista. Hvala Bogu nije bilo ni temperature, nista.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Virusna infekcija
4.5.2009 23:36:57   
bebano
Ranija eto napisah gore da je dobro i da je sve proslo ok.
Ma da, ovo uopste nije izgledao kao da se ozaris, nego bas osip.
Hvala za savjet za tu Trixiera kupku, cula sam da je i krema super. Bas cu pokusati.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *