|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 12:01:23   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Maida28

Pa naravno da je drugacije kad kao udruzenje istupis i zastupas porodiljsko bolovanje, naknadu, odnos prema trudnicama i trudilicama, bebama, djeci, skolstvu, vrticima, ....humanitarnost, ma sve.

Uskoro zakazujemo osnivacku skupstinu!!!!


MA BRAVO!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 100% PODRZAVAM!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 12:02:13   
Anoniman
E ovako, ja cu prikupit sve sta nam treba za udruzenje, koji papiri, kolko para, i dogovorit cemo se, hocemo li na kafu pa da to sve fino i polahko izdetaljisemo.

(odgovor članu manuela RR)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 12:10:40   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Maida28

E ovako, ja cu prikupit sve sta nam treba za udruzenje, koji papiri, kolko para, i dogovorit cemo se, hocemo li na kafu pa da to sve fino i polahko izdetaljisemo.



Moze kafica, pa da podijelimo uloge...user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 12:12:06   
Anoniman
Udruzenje zena




Sastale se na kafu nase drage zene,
i otvarale su za razgovor razne teme.
Ko po obicaju kafu su pile u "Zlatnom restoranu",
i donjele vaznu odluku u jednom danu.

Imacemo "Udruzenje zena",
ideja  je odlicna tu nema dilema.
Podrsku su dobile i od zena koje na kafu nisu bile,
ali su velikim aplauzomuser posted image ideju pozdravile.

Nas forum ringeraja uspjesno u svijet koraca,
i zajednica nasa je sve jaca i jaca.
Na forumu ovom za svaku zenu mjesta ima,
i uvjek sve savrseno stima.

Svaka je svakoj spremna pomoc da pruzi,
i da se na taj nacin sa oslalim zenama druzi.
Za svaku temu,pitanje,odgovor postoji,
nema niceg ni jedna zena da se boji.

Sa "Udruzenjem zena"forumasice sa foruma ringeraja.
zajedno do kraja.
Mozda ova pjesma nema dobre rime,ni stih,
ali jedno znam da smo najbolje od svih...






Pa bit cemo bolja institucija od drzave, mi vec himnu imamouser posted image user posted image user posted image
Hvala mamine ociuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 12:20:30   
mamine oci
nema na cemu to je najmajnje sto mogu da ucinim.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 12:39:13   
Visnja RR
Maida28 ti si meni kraljice user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 13:15:03   
ElmaB
Maida user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !  Kako je krenulo eto nas i na sljedecim izborima!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 17:27:57   
mamina cura
Ma super, totalno sam uz vasuser posted image Ako mogu sta pomoci tu sam, kao i moja djeca a vala i muz. user posted image Bunio se sto ga nismo stavili na pozornicu a ne medju publiku - kaze imao bi on svasta reci user posted image
Samo da ne bude kao na ZF od onolikog spiska za gostovanje u emisiji - koliko vas se pojavilo ???


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 23:00:43   
M kao Mama
hahahaha, e stvarno ste mi popravile dan, e čuj na izbore, haha, a kako će nam se stranka zvati, ma šta mislite stvarno kanidujeo se, ako ne bi bile u vrhu evo glava, svima je više lopova isti svake godine na vrh glave, majke mi, ozbiljno se trebamo što prije posla laltiti.

a mamine oke, ljubim te za himnu, ti ćešbiti naš Sidran u našoj stranci i udruženju,

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 23:02:46   
Visnja RR
pa zna se kako ce se stranka zvati >>> RingeRaja user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 23:36:43   
lejlašh
I ja sam ZA, ako me primate u društvo
Ideja je za 10+
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 23:40:17   
Visnja RR
neam tu "ako" !!!!

mi vec sve jesmo to udruzenje samo se trebamo tuspasiti gdje treba i obaviti zakonske gluposti user posted image  i krenut u ispravljanje krivih drina i povremena uzivanja...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Udruzenje zena RR
9.5.2009 23:47:50   
almai
IZVORNA PORUKA: mama alma

ma šta mislite stvarno kanidujeo se, ako ne bi bile u vrhu evo glava, svima je više lopova isti svake godine na vrh glave, majke mi, ozbiljno se trebamo što prije posla laltiti.

a mamine oke, ljubim te za himnu, ti ćešbiti naš Sidran u našoj stranci i udruženju,


vala bas ,vriejdi pokusati nemamo sta izgubitiuser posted image
mamine ociuser posted image user posted image user posted image za Himnu


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Udruzenje zena RR
10.5.2009 0:16:36   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: Maida28

Pa naravno da je drugacije kad kao udruzenje istupis i zastupas porodiljsko bolovanje, naknadu, odnos prema trudnicama i trudilicama, bebama, djeci, skolstvu, vrticima, ....humanitarnost, ma sve.

Uskoro zakazujemo osnivacku skupstinu!!!!


MA BRAVO!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 100% PODRZAVAM!!!!



Da vas nije ovo moje 100% podrzavam podsjetilo na prosle izbore i kampanju Stranke za BiH sa 100% BiHuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Udruzenje zena RR
10.5.2009 8:49:53   
bebacha
Maida svaka cast za ideju.iako smo malo daleko od Sarajeva rado se prijavljujem

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Udruzenje zena RR
10.5.2009 12:13:52   
mamyca
Svaka castuser posted image user posted image .I ja sam za.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Udruzenje zena RR
11.5.2009 22:53:14   
tea lana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cast nije me bilo odavno i bas sam se ugodno iznenadila sa prijedlogom

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 8:39:33   
Okarica
Računajte i na mene!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 14:37:05   
Anoniman
Eh ovako drage moje:
Trebaju nam 3 clana, statut i odluka.
Covjek koji radi na registrovanju udruzenja ce mi poslat neki statut i njegov predlog jer sam mu ja rekla za sta mi treba i koji tip organizacije tj. udrztenja.


Registracija moze biti na nivou kantona, drzave ili entiteta, s tim, ako registrujemo na nivou kantona, mozemo trazit finansiranje projekata od kantona pa do drzave, ali ako registrujemo na drzavnom nivou, od kantona ne mozemo trazit nista.
Za takse, pecat i objavu u sluzbenom listu nam treba oko 250 KM.

Proces traje oko mjesec i po.


Tamo su pokrenuli kafu neku u subotu, ja nazalost ne mogu, ali predlazem da sacekamo da to skupimo pa da onda nam to bude"osnivacka skupstina".

(odgovor članu Okarica)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 14:46:53   
Skvo RR
Maida, pa eto kada dobijes papire javni...
Mozda je onda bolje izvrsiti registraciju na kantonalnom nivou, jer cisto sumnjam da entiteti i drzava izdvajaju novac za udruzenja...Sve sto je na nivou lokalne zajednice je izvodivo za lobiranje...Ne znam sta druge forumasice misle?
A ovih 250 KM, mozemo odmah poceti skupljati...user posted image user posted image

Ako treba pomoc oko dopisa i papirologije, tu sam.

Pozz

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 14:49:34   
Anoniman
Pa eto sve je u procesu, ja sam optimista, cim dobijem taj njegov predlog statuta, ja vam javljam da to usvojimo.

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 16:27:58   
Amrino
Drage moje...user posted image .
Ova ideja o osnivanju udruzenja kako bi uradili nesto konkretno u vezi prava nase djece i nas je super! Medjutim, meni i jos nekim clanicama ovog forima i clanovima udruzenja palo je na pamet da bi najbolja ideja bila da se ne gubi vrijeme i novac na ponovno sredjivanje tih zakonskih zavrzlama i da se ne treba dijeliti....jer vece sanse su nam da konkretno nesto uradimo ako se udruzimo. Radi se o tome da udruzenje vec postoji. Zove se DjeCa- Djecije Carstvo i ovdje mozete procitati nesto vise o tome:
http://www.djeca.org
Udruzenje postoji vec godinu dana, sve zakonske "stvari" su regulisane ukljucujuci i prostorije i ostalo- doduse ne zove se Ringeraja ali mislim da ime toliko nije ni bitno jer nam je svima isti cilj, a mi cemo uvijek biti Ringerajasice user posted image .
Po meni je nepotrebno osnivanje jos jednog udruzenja da to na kraju ne bi licilo na nasu politicku scenu....mali milion stranki a nijedna ne valja, kada ovako mozemo uraditi zaista nesto konkretno user posted image user posted image user posted image . Trebam naglasiti da  uclanjenjem u Udruzenje svaki clan automatski dobija ista prava kao i svi ostali clanovi i da se svako moze uclaniti!
Evo vam "pismo" clanice naseg udruzenja Lane i molim vas da kazete sta mislite o ideji...i ako imate bilo kakvih pitanja tu sam da odgovorim.

Drage mame i tate sa RR

Prije skoro godinu dana ljubazna ekipa RR je postavila prvi tekst (
http://www.ringeraja.ba/o-udruzenju-djeca_326.html)o tad, tek osnovanom udruzenju DjeCa, misiji viziju i ciljevima koji su zadati kao važni za rješavanje.
Danas udruženje DjeCa broji oko petnestak članova, iz svih dijelova naše zemlje koji su se okupili oko zajedničkog cilja, a to je dobrobit sve djece u BiH. za sada se zbog relativno malog broja članova i ograničenih finansijskih sredstava udruženje orjentisalo na projekte sigurnosti djece u saobraćaju-autosjedalice, zaštitna oprema za djecu pješake, bicikliste i rolere, a u posljednje vrijeme su sa dolaskom novih članova pokrenute i aktivnosti promocije dojenja.
U fazi pripreme je i projekat koji se odnosi na dječija igrališta-njihovo uređivanje, pretvaranje u mjesta za igru, a ne okupljališta raznih društvenih delikvenata.
udruženje bi željelo da se u nekom budućem vremenu malo više okrene i problemima sa kojima se susreću roditelji djece sa posebnim potrebama, te pravima trudnica i majki, sa posebnim osvrtom na pravo izbora načina poroda.
Ukoliko se neko ne pronalazi niti u jednom navedenom segmentu imamo i portal koji se svakodnevno ažurira od strane vrijednih članova i članica, a u izradi je i još nekoliko srodnih web stranica za koje će nam također biti potrebna pomoć.
Pristupanje udruženju je jednostavno: uzevši u obzir finansijsku situaciju većine naših građanki i građana, godinšnja članarina je simbolična, iznosi 5 KM, a pored uplate članarine, potrebno je još i ispuniti pristupnicu. Ispunjavanje pristupnice i uplata članarine, može se izvršiti u prostojiama udruženja (uz predhodnu najavu mailom ili telefonom) ili u nekoj opuštenijom atmosferi (na drugarskoj kafi) i naravno, putem elektronske pristupnice na portalu udruženja.
Pristupanjem udruženju svi članovi dobijaju pravo donošenja odluka, predlaganja novih projekata, započinjanja novih projekata u saglasnosti sa ostalim članovima udruženja i puno pravo glasa.






_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 16:32:26   
tea lana
sve je ovo super al mislim da ovo udruzenje slabo radi za godinu dana imaju 50clanova,nigdje se nije bas moglo cuti za njih a jos nista konkretno meni se cini nisu ostvarili,sve su im planovi.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 16:45:14   
Amrino
IZVORNA PORUKA: tea lana

sve je ovo super al mislim da ovo udruzenje slabo radi za godinu dana imaju 50clanova,nigdje se nije bas moglo cuti za njih a jos nista konkretno meni se cini nisu ostvarili,sve su im planovi.


Udruzenje ima jedine edukovane savjetnika za AS u cijeloj BiH (besplatni pregledi AS su 2 puta odrzani u Sa a jednom u Tz i Bl ...). Vrijedno se radi ali zbog nedostatka sredstava i raznih drugig "prepreka" (sve vrlo dobro znate kakva nam je drzava) kao i zbog malo clanova izgleda da se nista nije uradilo ali to nije istina. Uradilo se dosta toga i ko god zna kako udruzenja funkcioniraju moze to potvrditi.
Projekat AS za nas je zazivio, zakon o sigurnosti u saobracaju koji smo mi napisali je vec u parlamentu, odrzana su predavanja za policiju u tuzli, sarajevu, banja luci,  mostaru i zenici isto tako i za zdravstvene radnike o AS,  zadnjih mjeseci se radi sve kako bi projekat Dojenje je IN konacno ugledao svjetlo dana (projekat je napisan,vec je uradjen foto suting za brosure u saradnji sa UNICEF- om...)...Da ne nabrajam...A zamislite kako bi to sve izgledalo da se sve mi zene sa RR organizujemo?! user posted image user posted image user posted image
Pa zgazile bi sve one birokrate koje nam ne daju da radjamo, zivimo i podizemo svoju djecu!

P.S udruzenje nema 50 nego 15 clanova user posted image . Malo nas je ali smo radili ko da nas je 50 user posted image .

< Poruku je uredio Amrino RR -- 12.5.2009 16:52:41 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 16:50:47   
tea lana
user posted image user posted image user posted image za udruzenje ako je njihov projekat As nisam znala,steta sto se o takvijm udruzenjima premalo zna.Ja koliko sam upoznata nisam nigdje naisla ni na kakav clanak,letak gdje se to udruzenje spominje,a i u pismu koje si nam stavila malo toga je napisano.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *