|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 16:58:12   
Amrino
Znam draga tea lana- Vjeruj da se radi ali nemas pojma na kakve prepreke se nailazi kada se krene u "borbu sa vjetrenjacama".
Ja evo pisem i dodajem kako mi sta padne na pamet i kako stignem o svim nasim aktivnostima jer sam i ja relativno nov clan udruzenja. user posted image
Medijski smo popraceni u onolikoj mjeri koliko neko prepozna znacaj a i ljudi uglavnom ne obracaju paznju. Proslu subotu smo imali stand ispred Katedrale jer smo slavili 1. rodjendan...Dijelili smo brosure o AS (koje smo mi napravili i stampali) i pisali peticiju za zastitu dojenja. Ljudi su bili i vise nego zainteresovani. Slike mozete pogledati na siteu udruzenja. user posted image user posted image user posted image


- do sada smo imali i vise reagovanja na razne porpuste nadleznih institucijanauka i kultura radi onih erotiskih opisa ministarstvu zdravstva radi neprimjerenih fotografija na strategiji. povukli su i lektiru i slike- bili smo predstavnici NVO na okruglom stolu FMUP- potpisnici smo jedni od dva ukupno evropske povelje o cestovnoj sigurnostiniko od institucija nije- napravili smo katalog sjedalica koji je jedinstven u citavoj regiji niko nije napravio nista slicno.
- potpisali smo partnerski sporazum sa vojnom da se oni obavezuju promovisati upotrebu as

Maida28- sta ti mislis? posto si ipak ti predlozila ovu ideju?Nadam se da si za jer ja stvarno osjecam da svi skupa mozemo nesto uraditi!


< Poruku je uredio Amrino RR -- 12.5.2009 17:03:15 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 17:07:54   
Anoniman
Pa po meni je ok. Mozda je bolje imati jedno koje je vec zazivilo i da ne gubimo vrijeme, a ime, manje vise. Naravno, ako se i ostali sloze, nije problem. Mozemo se ukljucit u to udruzenej, pa valjda ce nas biti 50, a ako ima vise aktivnih clanova, bit ce vise aktivnosti i uspjesnih projekata.

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 17:13:17   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Maida28

Pa po meni je ok. Mozda je bolje imati jedno koje je vec zazivilo i da ne gubimo vrijeme, a ime, manje vise. Naravno, ako se i ostali sloze, nije problem. Mozemo se ukljucit u to udruzenej, pa valjda ce nas biti 50, a ako ima vise aktivnih clanova, bit ce vise aktivnosti i uspjesnih projekata.


Tacno tako Maida! user posted image
Nadam se da ce se i sve ostale forumasice sloziti jer ovo je zaista nacin na koji nesto konkretno mozemo uraditi u rjesavanju svih onih problema o kojima po cijeli dan pricamo!



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 17:45:33   
juni
I meni zvuci Ok. mozemo odma preci na realizaciju projekata i ne moramo se zamarati sa papirologijom. Ja sam ZA.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Udruzenje zena RR
12.5.2009 17:53:11   
Anoniman
Pa bolje je u sakom slucaju jedno udruzenje sa istim ciljem i programom nego vise takvih.

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 1:01:13   
Okarica
IZVORNA PORUKA: juni

I meni zvuci Ok. mozemo odma preci na realizaciju projekata i ne moramo se zamarati sa papirologijom. Ja sam ZA.


Upravo tako! Meni je ovo što je predložila Amrino super ideja. Stvarno nema potrebe da se registruje novo udruženje kad se možemo pridružiti već postojećem.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 1:19:58   
Hanady RR
E dobro super ideja hajde sad svi u subotu kod sebilja ia da ojačamo vo udruženje molim lijepo da nam se donesu pristupnice da to obavimo i da napravimo neki plan aktivnosti idu lijepi dani za ovakvo udruženje treba se čuti mnogo više.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 7:13:31   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Maida28

Pa bolje je u sakom slucaju jedno udruzenje sa istim ciljem i programom nego vise takvih.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 11:58:39   
M kao Mama
Drage moje, ja sam u suštini da budemo dio DjeCa, jer kako neko reče, već su pregurali ono najteže, pa žašto da mi sada idemo iznova, kada se možemo nekom prišlepati, hahahaha, ovo zadnje je mala slatka šala.

Što se tiće udruženja DjeCa oni dosta toga rade, samo što naše društvo dosta toga ne želi prepoznati. Ne mogu od skupih odjela, auta, putovanja i ostalog da pare daju za neke značajne projekte. FMUP_ u kojem sam ja i direktno sarađujem sa LAnom i njenim uruženjem je prepozano značaj njihovog rada. Oni su šani partnri na projektu Strategije sigurnosti drumskog saobraćaja do 2013. godine, da vas ne dušim ovim, oni marljivo rade, i ja sam za priključenje njima. Mi ćemo svoje projekte osmisliti i mislim da neće biti problema.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 12:46:13   
triplemama
IZVORNA PORUKA: Hanady

E dobro super ideja hajde sad svi u subotu kod sebilja ia da ojačamo vo udruženje molim lijepo da nam se donesu pristupnice da to obavimo i da napravimo neki plan aktivnosti idu lijepi dani za ovakvo udruženje treba se čuti mnogo više.

Da se cure iz drugih gradova ne bi osjećale zapostavljeno, ja sam tu za Tuzlu, a ima nas širom BiH pa molim zainteresovane forumašice da mi se jave da napravimo jednu kaficu za udruženje u TK
U Banja Luci isto ima članica koja bi to mogla organizovati za BLi našeg "mišura" user posted image

< Poruku je uredio triplemama -- 13.5.2009 12:48:44 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 13:03:45   
Amrino
Kad se vrijedne ruke sloze sve se moze, sve se moze!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 13:57:02   
mamine oci
Amrino RR svi komplimenti za prijedlog ja bih ti postavila jedno pitanje i unaprijed hvala za odgovor.Rado bih bila clan udruzenja ali me zanima jedno ja zivim vec tri godine i Sarajevo drzavljanin sam Srbije,ti si pisala da je to udruzenje namenjeno zenama i djeci da organizuju preglede djece i ostalo ako sam razumjela neka vrsta savjetovalista vrata otvorena za sve dobro namjerne.Jel bi ja mogla biti clan  posto nemam bosansko drzavljanstvo ja nemam ni zdrastveno pa placam sve preglede djeci a ujedno sam i postanar pa sve to tesko izlazim na kraj hocu ustvari da pitam ako bi bila clan a zelim jel bi i moje djete imalo pravo na besplatni pregledd,jos jednom hvala puno na odgovoru i veliki pozdrav...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 16:32:23   
Visnja RR
meni bas zao sto necemo imati nase Udruzenje... vec se slepamo drugima... malo cudno da se za njih nije znalo vec tek sada...
ja sam ipak odana RingeRaji...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 16:39:54   
Amrino
I ja sam odana Ringeraji! user posted image user posted image user posted image I naravno da je to nase udruzenje, zasto ne bi bilo? Zasto se dijeliti kada skupa mozemo uraditi mnoooogo vise!

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 17:16:57   
Visnja RR
pa gdje su oni bili ovih godinu dana njihovog (ne)postojanja... kako da se nisu javili na RR... da niko od njihovih clanova nije pricao ranije o tome ovdje... i zasto sada kad se culo da RR zeli imati Udruzenje  i kada se zna da RR moze imati najmanje 500 a ne 50 clanova u startu ...zasto da  mi  mi nekom ko za godinu dana skupi 50 clanova popunjavamo clanstvo...
btw "nase" udrzuneje bi trebalo biti Udruzenje majki RR i onih koje to zele postati ...
slicnih udruzenje ima sigurno kolko hoces... ali RR nema nigdje user posted image

a mogu se i oni nama pridruziti user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 17:33:16   
Amrino
Udruzenje je uradilo doooosta toga, nije istina da nije uradilo nista. Udruzenje cini malo ljudi ali vrijednih a mali broj clanova je rezultat nezainteresovanosti ljudi. Nije istina, draga Visnja, da se za DjeCu nije culo, pa upravo na RR je daaaaavno objavljen clanak ( http://www.ringeraja.ba/o-udruzenju-djeca_326.html )ali niko od forumasica (osim Nadele- triplemame i mene - koje smo clanice) nije bio zainteresovan, a ljudi koji su osnovali udruzenje nisu po prirodi nametljivi. Moja ideja je bila da se prikljucimo udruzenju jer da osnujemo udruzenje i od 500 clanova nema sanse da za godinu uradimo sve ovo sto su DjeCa a cilj nam je brate dragi isti! Udruzenje ne zena nego roditelja koji zele bolje uslove za zivot svoje djece, majki, trudnica...user posted image user posted image user posted image
Ovakvih udruzenja nema koliko hoces i ne bi ni trebalo da ih bude ako zelimo da nesto postignemo. Ne znam koliko si ti upucena u rad NV organizacija ali ne trce bas svi dati donacije za npr. djecu, trudnice i sl...
Ako nam je cilj da nesto konkretno napravimo se ne trebamo dijeliti. Ne znam jesu li trudilice pokrenule vec papirologiju ali bi bilo odlicno kada bi i one bar bile u partnerskom odnosu s nama jer - jedno udruzenje koje ima npr. 1000 clanova koji ze bore za istu stvar ima mnooooogo vece sanse da nesto uradi i da trzne uljuljane politicarske foteljase nego 10 udruzenja sa malo clanova....Pa tako nas niko nece uzeti za ozbiljno.
Neka me niko pogresno ne shvati- nikoga ja ili mi ne zovemo u udruzenje tadi "popunjavanja" clanova...jer da mi je to bio cilj davno bih "reklamirala" uduzenje. Ja sam zeljela nesto konkretno da uradim- i zato sam pronasla udruzenje i uclanila se, nikome nisam nista govorila i nagovarala nekoga jer nisam mislila da iko ima interesa za to. Sada kada se pokazao ineres za akciju- evo me.user posted image
Vec sutra kada se uclanis ti prva mozes pokrenuti projekat npr. pod nazivom "Ringerajina borba za bolje uslove u porodilistima" ili slicno... user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 13.5.2009 17:38:44 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 17:44:20   
mamine oci
Amrino RR jel bi mogla da odgovoris i na moje pitanje  hvalla.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 17:58:10   
Amrino
Izvini mamine oci- naravno da mogu! user posted image
Udruzenje je namjenjeno svim ljudima dobre volje a prvenstveno roditeljima. Ciljeva udruzenja ima mnogo a neki od njih su sigurnost i bezbjednost djece u svim segmentima zivota (od rodjenja do punoljetstva). Do sada se radi na dva velika projekta" AS za nas" (u okviru kojeg vrsimo besplatne preglede AS- autosjedalica...pa si ti greskom pomislila da vrsimo besplatne preglede djece user posted image ... sto ne znaci da necemo u nekoj buducnosti i organizovati user posted image .) i "Dojenjeje IN".
Naravno da mozes postati clan iako nemas nase drzavljanstvo! Vec imamo tri pocasna clana van zemlje!



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 18:00:03   
mamine oci
hvala ti  bice mi cast...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 20:49:20   
zgembo
S obzorim da se u par postova našlo nekih negativnih konotacija spram Udruženja DjeCa, ali i da je ovaj poziv na jedan način pogrešno shvaćen ja sam se osjecala obaveznom da stanem u odbranu onoga za sto se mi kao roditelji borimo, a to je sigurnost i zastita djece u svim segmentima njihovog zivota i da usput pokušam pojasniti ono što izaziva kod pojedinih forumašica nepotreban revolt i odbojnost. Mi nemamo 50 članova, mi nemamo ni 15 članova, mi brojimo 11 aktivnih članova, koji su mahom zaposleni puno radno vrijeme, imaju svoje porodice i obaveze prema njima, te rade za Udruzenje u svom slobodnom vremenu. Ujedno želim napomenuti da se učlanjenjem u udruženje ne gubi identitet koji svi imamo i osjećaj pripadanja negdje, dakle vi ne prestajete biti RR, većina članova su i dalje aktivni na različitim forumima na kojima su bili i prije i to nema veze sa njihovim članstvom u udruženju, ali ni ljubavi spram jedne zajednice.
Jedno je biti član nekog foruma, a sasvim je druga filozofija biti član jednog Udruzenja, jer biti forumas ne nosi sa sobom nikakve odgovornosti niti posljedice niti obaveze, ali biti u jednom udruzenju koje je formalno pravno registrovano kao pravni subjekt i time podlozan svim zakonskim obavezama predstavlja jednu drugu dimenziju. Kada je pokrenuta ideja kod RR da se osnuje udruzenje, mi smo svi bili stava (a to je poznato s obzirom da su nase članice ujedno i forumasice RR) da nije neophodno za bosanskohercegovačko društvo postojanje dva NVO sa slicnim ciljevima, ali s druge strane također ne želimo da se namećem ukoliko ne djelimo iste stavove u vezi sa tim. A ono sto smo mi uradili za cijelu godinu sa 5-6 članova jeste da smo napisali i izlobirali u Parlamentu BiH da se uđe u proceduru izmjene zakona o bezbjednosti u saobraćaju (gdje smo tacno i precizno definisali obaveznu upotrebu autosjedalica). Odradili u svoje slobodno vrijeme, opet ponavljam, 4 pregleda autosjedalica u 3 grada BiH, osigurali Opću bolnicu kao partnera, Grad Sarajevo kao pokrovitelja dijela projekta, dobili punu podrsku FMUP-a u istrajavanju i borbi za obaveznu upotrebu autosjedalica od rođenja do 12 godine, uspostavili saradnju sa UNICEF-om i drugim relevantnim institucijama.
I zato smo bili mišljenja da ce vama biti lakse dostici neke ciljeve ako imate utabanu stazu, da ne morate prolaziti ono sto smo mi prosli ovu godinu dana, od dugotrajnog procesa registracije udruzenja i silne papirologije, do trazenja sponzora i donatora, i borbe za medijsku popracenost nasih aktivnosti.
I ne, mi se nismo sada javili forumasima sa RR-a da bi privukli članove, popunili redove ili kako je već to shvaćeno, nego smo prepoznali da postoji potencijal koji moze svima, a najvaznije nasoj djeci osigurati bolju buducnost.

Buducnost u kojoj ce imati lijepa, cista i sigurna igralista, u kojoj ce biti zasticeni od svih negativnih uticaja i tretmana u skoli i vrticu, buducnost u kojoj ce i djeca ciji roditelji nisu na određenim pozicijama imati jednaka prava i jednaku slobodu, buducnost u kojoj ce zlostavljaci djece odgovarati za svoja djela, buducnost u kojoj ce nasa djeca imati osmjeh na licu i kada izađu iz sigurnosti kuce.
To je ono za sto se ovo Udruzenje bori, ali stvarno bori i nijedna nasa zamisao nije ostala mrtvo slovo na papiru, neke su punom jeku realizacije, a za neke su pripreme u toku. Mi se trudimo da sve sto smatramo nepravdom i nesigurnošću po nasu djecu da to i ispravimo.

Portparol Udruzenja DjeCa

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 21:23:58   
remzy
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pa gdje su oni bili ovih godinu dana njihovog (ne)postojanja... kako da se nisu javili na RR... da niko od njihovih clanova nije pricao ranije o tome ovdje... i zasto sada kad se culo da RR zeli imati Udruzenje  i kada se zna da RR moze imati najmanje 500 a ne 50 clanova u startu ...zasto da  mi  mi nekom ko za godinu dana skupi 50 clanova popunjavamo clanstvo...
btw "nase" udrzuneje bi trebalo biti Udruzenje majki RR i onih koje to zele postati ...
slicnih udruzenje ima sigurno kolko hoces... ali RR nema nigdje user posted image

a mogu se i oni nama pridruziti user posted image





svaka cast na govoru !!!user posted image user posted image user posted image user posted image

i potpisujem od slova do slova!!!!

< Poruku je uredio remzy -- 13.5.2009 21:25:19 >


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 22:18:35   
Hanady RR
Joj ja sam sada tužna...umjesto da prsovedemo u djelo super ideju da udružimo snage i na najmanje komlikovan način lijepo se složimo u istom cilju...mi sada opet nešto raspravljamo i mislimo o više udruženja sa istim ciljem. bezveze. Mislim da bi bilo ok da se učlanimo u postojeće, ojačamo ga i definitivno oživimo mnogo više nego što je ono aktivno do sada. Treba dogovoriti radne grupe u okviru istog sačiniti dobre projekte ići sa njima prema budžetima kantona i opština širom zemlje i definitivno na taj način omogućiti našoj djeci b0olje sutra, a ne kao političati 1000 stranaka a fol sve sa istim ciljem.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 23:30:14   
Visnja RR
zgembo user posted image

vjerovatno aludiras na mene user posted image

vidi, ja nemam nista protiv vaseg Udruzenja (tako nesto ni u ludilu ne bih pomislila) ... ako budem imala vremena uclanicu se.. i tu se prica o tom Udruzenju zavrsava... za mene...

Ja sam samo rekla da mi sa RR ne treba da odustanemo od naseg Udruzenja...
jer je sve mnogo drugacije  zamisljeno.... (ako sam pravilno shvatila)
svaka osoba  moze biti clan bilo kojeg udruzenja...

samo bi zaista bilo tuzno da mi Zene  (mame i buduce mame) sa RR odustanemo od naseg...

ovo je ipak tema Udruzenje Zena RR... ako se ne varam user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Udruzenje zena RR
13.5.2009 23:49:03   
teta berta
user posted image user posted image user posted image user posted image  za Višnju RR!!! Osobno ni ja nemam ama baš ništa protiv Udruženja o kojem se priča, ali koliko sam shvatila ono se uglavnom bazira samo na djecu. A Naše Udruženje bi se baziralo na trudilice, trudnice, djecu i sve ono o čemu ovdje pričamo, sve ono što želimo i za šta se borimo... A to može samo naše vlastito udruženjeuser posted image  Istina, počet ćemo od nule, od ničega, ali svaki početak je težak i trnovit, zar ne? Bitno je ono što možemo učiniti, a mislim i vjerujem da možemo puuuno toga!!! Postoji ona latinska, meni najdraža "PER ASPERA AD ASTRA" (preko trnja do zvijezda)...
I predlažem, da nebi ponovo došlo do neke prepirke da se  napravi malo glasovanje tj. da se izjasne one članice koje žele da se osnuje udruženje RingeRaja i one koje se žele priključiti postojećem.

Ja glasujem za RingeRaju!!! P.s. Ukoliko trebate stručnjaka za Odnose s javnošću tu sam da pomognemna  iako nemam osim fakulteta neko veliko iskustvo ali nastojat ću ga steći kad se aBd zaposlim, jer to je ono što vollim i što želim raditi... A mogu i ovamo pomoći ako trebauser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Udruzenje zena RR
14.5.2009 8:46:05   
Amrino
Ja nisam za glasanje- jer ovo nije nikakvo takmicenje. Ako je nekome glavni cilj upravo osnivanje udruzenja onda neka ga osnuje- to vam niko ne brani ali ako vam je cilj borba za nasa prava, prava nase djece, trudnica, zena , trudilica...onda je zajednicki put mnogo bolji i ipravniji izbor. Ako neko ima namjeru da se uclani u neko udruzenje i da to bude kraj njegove angaziranosti- bolje da se ne uclanjuje jer to je isto kao da se uclanis (ili osnujes) na forum i nikad ne napises niti jedan post. Neke stvari se olako shvataju jer i samo osnivanje i rad udruzenja zahtjeva mnogo truda i rada.
Ja nikog ni na sta ne nagovaram ali cini mi se da je u nasoj zemlji uvijek bitno ono da je nesto "nase" pa makar i prividno...jer sta je u svari Visnja "nase"? Ringeraja? Nije ona nasa- to je privatno vlasnistvo i zna se ko mu je vlasnik i ko zaradjuje na tome. Ono sto je "nase" smo samo mi i nase druzenje, nasa volja da nesto uradimo.
Ono sto nas je oduvijek povezivalo je zajednicko interesovanje, zajednicke brige, zajednicka druzenja, zajednicki ciljevi...i mislim da Visnja ne trebas tako postavljati stvari i biti tako iskljuciva jer cini mi se da si odmah na startu podijelila sve na "nase" i "njihovo"...Pa i "oni" su roditelji sa istim ovim ciljevima koji su spremni na to da sve ono sto su do sada postigli podijele sa svima nama i ja ne zelim da se mi postavimo kao tor koji ne priznaje nista i nikoga ako nema odredjen broj postova na RR. I ja sam dio ove RR porodice- to sve dobro znate ali sam i dio DjeCe i sto se mene tice to je jedno te isto samo sto se do sada RR vise bavi "teorijom" a DjeCa "praksom" i ne moze meni niko reci da nisam vise RR.
I da, DjeCa nije udruzenje zena nego roditelja- postoje i clanovi koji su muskarci, ocevi, babe i koje se takodje bore za prava svoje djece i svoja prava kao roditelja, tako da su i svi vasi muzevi i vise nego dobrodosli! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *