|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 9:52:27   
Isha
Cauchy, miruj kao sto i radis, brzo ce do sutra. Meni je secer zadnji put bio 4,04, a donja granica je 3.9 prema ovoj laboratoriji. Kakvi su ti Fe i Hgb?

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 10:04:25   
cauchy
To je ok, kao i u bolnici kada sam ležala, samo imam povećane leukocite 4-6 u urinu.
Sad sam baš u panici.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 10:16:56   
Isha
Meni su sada leuk.u urinu od 10-15 i dr mi nista nije dao, kaze pri kraju sam,
samo vise cajeva da pijem.

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 10:28:36   
Isha
Cauchy, koja si ti sedmica sada?

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 10:41:45   
cauchy
sad sam 26+2.
Samo da mi prestane krvarenje, izludiću. Pa samo mi šok za šokom user posted image user posted image

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 10:50:22   
*andjela*
Isha pa da sto se tice kilaze...nadam se da nece bas cekati termin ...sto se mene tice moze odma..Ona kaze sto se tice bebe,da je spremna i da je tezina ok,sve u terminu pa da moze svaki dan,a u ponedeljak cu tek na pregled....
joj i ja sam sinoc bila sva neka ,pospana ,smorena ,jos MM i V se igrali i vristali po kuci ,mene izgnjavili...ja pobjegla u sobu da odmormuser posted image ...kazem ja njima boli vas briga ,da sam trebala sinoc u radjaonu zaspala bi na krevetu

Cauchy
i meni se uvjek nadje tih leukocita u urinu 2/3 al mi niko nista nikad ne daje za njih,jedino sto te to krvarenje muci,bas te napati,al opet se nadam da ce sve biti ok...evo leti vreme,ulazis u 7 mjesec za koji dan

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 11:20:43   
mala_sa
Jutro i od nas, vodila sam djecaka jutros na sistemacki u skolu. I moramo sad ici na pregled kod orl, nesto kao da ne cuje dobro na desno uho, il samo nije bio motivisan da fino ponavlja rijeci sto mu doktorica sapne. Eto samo da covjek nije miran, sad se moram time pozabaviti user posted image user posted image .

Ayla mila ne javljas se, da ti nisi hairli sve i zavrsila?? Tvoj je red user posted image

Andjela stomo je presladak user posted image . Bas fini, nije ni prevelik, a isti je meni bio sa curom, sav nekako dole, bas fino spusten. user posted image za kontrolu, sad cekaj user posted image

BebaBu imas u DMu (pogledaj u Sa kad budes dolazila u ovim velikim) torbe za bebu, jako su dobre bas izdrzljive. Kostaju ne vise od 25 markica i imaju je u tamno sivoj, crnoj, bez i smedjoj boji. Dobijes uz nju podlogu za presvlacenje, i testere vlaznih maramica, kreme za guzu i pelenu koju, cini mi se. Stoje na dnu dole na zadnjoj polici, gdje je oprema za bebe.

Cauchy mila danas miruj, kao sto si i dosad, nadam se da se krvarenje nece vise javljati user posted image .

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 11:45:19   
minie

IZVORNA PORUKA: *andjela*

Mom2b cestitamo user posted image user posted image user posted image ...pa brzo si ti to ...al ipak si nam se ubacila u februar user posted image user posted image ,rekla sam ja...

Ayla nam je iduca ako se dosad nije porodila

Ja juce na UZV isla...37 sedmica,plodne vode dovoljno,prednjaci glavica,Cura 3,300...kaze da sto se bebe tice spremna je i u terminu pa moze svaki dan,a sad kad ce mama biti spremna...user posted image ...
u cetvrtak i li petak bi trebala otici izvaditi ,krv i urin ,a u ponedeljak na pregled...Samo mi nije dala uputnicu,ako bi sslucajno krenuo porod,a i ja zaboravila pitati...u prvoj trudnoci mi je dala cim sam usla u deveti da imam...sto znaci da kad bi se krenula poradjati ,morala bi prvo kod njih u dom zdravlja il hitnu po uputnicu pa tek onda u bolnicu


Ma ne moras, to ti je najmanji problem, moze tm donijeti naknadno user posted image

A pupo ti je divan user posted image

Cauchy mila odmaraj i probaj ne misliti na najgore, pusti sebi neki dobar film, neku komediju, ugodi sebi. Jos 8 dana i u 7. si mjesecu aBd i onda i bebac moze izaci ako bude zelio.

Mala_sa odvedite malenog zbog uha, bolje da ga orl detaljno pregleda nego da kasnije ima problema. Imam u blizini jedan slucaj, pa zbog toga kazem. Kako su curica i beba u pupi?

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 11:50:48   
cauchy
Trudim se, ali cim se opustim, nesto iskrsne ponovo user posted image
Sada nije klasicno krvarenje, ali kada se obrisem toalet papirom ostane mi krvavo na papiru.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 11:53:40   
minie

IZVORNA PORUKA: cauchy

Trudim se, ali cim se opustim, nesto iskrsne ponovo user posted image
Sada nije klasicno krvarenje, ali kada se obrisem toalet papirom ostane mi krvavo na papiru.


A koristis li kakve vaginalete i sl? Mozda ti je i od onog ubrizgavanja vode malo se ostetila sluznica, pa i iscjedak ne da da to fino zaraste.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 12:10:53   
cauchy
Ne, ne koristim trenutno nikakve vaginalete.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 12:12:53   
cauchy
Kada se najranije mogu primiti inekcije za sazrijevanje bebinih pluća?
U bolnici su mi ih spominjali prije dvije sedmice, ali bilo prerano.

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 12:26:33   
Isha
Cauchy, da te hoce ti stresovi popustiti vise. Nisam sigurna kada se injekcije mogu primiti, znam da su zene primale sa 30 sedmica u bolnici.

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 12:41:05   
Isha
Evo sada citam na netu iskustva zena, neke su primale dexametazon sa 26 sedmica, tako da ako ne daj Boze bude trebalo, mogu ti i dati.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 12:57:01   
cauchy
Budući da se plašim prijevremenog poroda, zapravo skoro sam sigurna da uz sve komplikacije male su sanse da doguram bar do 34 tt, sutra ću pitati doktora da mi ih preporuči, ako bude smatrao da nije rano. Ja mislim da one ne mogu štetiti, sa mnom je ležala jedna žena koja ih je preventivno primila, isto zbog komplikacija, ali dogurala do termina i sve bilo ok. Nisu joj dakle štetile bebi.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 13:28:13   
mala_sa
Mini ma iskreno buni me to sto ja dosad nista primijetila nisam, pa se pitam da nisam gdje progrijesila user posted image user posted image a odvest cu ga svakako, vec da sebe smirim ako nista, jer cu stalno onda misliti o tome...

Cauchy i meni se cini da se primaju od 26tt, vidi sa doktorom svakako, ako nista to ce ti malo rasteretiti misli. Da se nisi brijala pa zakacila brijacem kozu? Il da ti nije puno tvrda stolica (ja sam imala tako tragove krvi kad se obrisem u prisloj T, a sve zbog tvrde stolice)?

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 13:45:53   
blossom
Cauchy, ja sam imala rozi iscjedak oko 12tt ali na uzv se nije nista vidjelo odakle bi moglo biti. Medjutim, kada sam radila vaginalni bris, dr je primijetila da je rodnica jako osjetljiva, cak je na kontakt krvarilo. Tako da je moguce da je i kod tebe nesto slicno. U trudnoci je to sve osjetljivo i vise prokrvljeno, pogotovo ako stalno nesta cackaju ili ako si imala neku upalu..
Znam da je sve to strasno i da se plasis, i sama sam takva. Tamam pomislim sve ok, nesto novo iskrsne. Ali pokusaj da se malo opustis, od kontrole do kontrole. Hvala Bogu, trudnocica napreduje, beba napreduje. Bice to sve ok aBd

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 13:46:26   
_ayla_
mom2B ma bravo user posted image user posted image user posted image iskrene cestitike draga, jedva cekam da citam kako je proslo... mazi user posted image i brzo se oporavi...

drage moje, ja u petak u bolnici na ctg i pregledu ostala pola dana. mom dr. neko umro u porodici pa dok je zamjena preuzela njegove pacijente, posjedila sam. nagledala se svaceg, nesekirala se... user posted image uglavnom ctg uredan, rodni dio i dalje pola clanka, vanjsko usce prohodno za prst. odem kod svojih preko vikenda da mi malo skrenu misli, jer je kod njih stalno puna kuca, uvijek neko svraća i tako... juce se vratila jer sam jutros opet bila narucena. uradise amnioskopiju, ctg i vaginalni. plodna voda mlijecna, ctg uredan i dalje isto otvorena. narucio me opet za petak, tad mi je i termin... pa eto nadama se da cu lako i brzo kao nasa mam to rjesiti, jedva cekam da upoznam ovog malog zvrka ako Bog da user posted image

cauchy user posted image jel ti obilno krvari? da ipak odes na hitnu?

andjela tako i meni citav 9 mj. govore beba spremna za porod, a ja kako izgleda opet prenesem preko termina user posted image
opet si nam zgodna trudnica, pupo je presladak user posted image

mala sa bas te ta djeca sekiraju, kako je Alina? mozda te zato glava boli. meni su najvise setnje pomogle, cist zrak opcenito.

Leena
draga, tako sam spremna.. user posted image evo posljednjih 7 dana se osjecam kao da sam vec prenijela... bila sam lagana i poletna a sad je vec ono vrijeme kad neznam kud bi sam sobom.

isha
i tebi usitnilo, eto nam bebica uskoro aBd... mom nam otvorila februarsku sezonu user posted image

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 14:06:39   
cauchy
Drage, ne mogu nazvati to krvarenjem, dok ležim nema ništa, znači nista na ulošku. Kada odem do kupatila, kad se obrišem papirom, ostane rozi trag na papiru i onda opet nema. Znači meni ne curi, ne izlazi dok se ne obrišem toalet papirom. A jesam jutros imala one lažne kontrakcije malko jače, ono ne boli, samo se na par sekundi stvrdne stomak.
E sad, kao što blossom reče, imam ja osjetljiv grlić, na početku mi je to rekla doktorica, ali ne znam od čega bi sad krvario, nisam od prošle sedmice bila na pregledu, a odnos zabranjen još od početka.
Nije ni depiliranje u pitanju, to je na dnevnom redu sutra ujutro.

Sad, da mi nije od stresa?
Papigica za koju sam vezana jutros mi se razboila, pa nije baš da samo o tom mislim, ali nije mi svejedno.
Vidjeću sutra šta će biti. Ovo nije dakle crvena krv, kao menzes, već u tragovima roza. Isto sam imala pri izlasku iz bolnice.

(odgovor članu _ayla_)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 15:07:34   
minie

IZVORNA PORUKA: cauchy

Drage, ne mogu nazvati to krvarenjem, dok ležim nema ništa, znači nista na ulošku. Kada odem do kupatila, kad se obrišem papirom, ostane rozi trag na papiru i onda opet nema. Znači meni ne curi, ne izlazi dok se ne obrišem toalet papirom. A jesam jutros imala one lažne kontrakcije malko jače, ono ne boli, samo se na par sekundi stvrdne stomak.
E sad, kao što blossom reče, imam ja osjetljiv grlić, na početku mi je to rekla doktorica, ali ne znam od čega bi sad krvario, nisam od prošle sedmice bila na pregledu, a odnos zabranjen još od početka.
Nije ni depiliranje u pitanju, to je na dnevnom redu sutra ujutro.

Sad, da mi nije od stresa?
Papigica za koju sam vezana jutros mi se razboila, pa nije baš da samo o tom mislim, ali nije mi svejedno.
Vidjeću sutra šta će biti. Ovo nije dakle crvena krv, kao menzes, već u tragovima roza. Isto sam imala pri izlasku iz bolnice.


Ma ja mislim da je to tebi od pregleda i mozda od ubrizgavanja vode user posted image Nemoj se brinuti.

Mala_sa odvedite vi njega za svaki slucaj ;)

Ja jedva cekam 4, jutros sam jela tunu za dorucak (jedinu ribu koju inace mogu jesti) i tako mi se stomak napuhao i muka mi je. Ovako mi je jos jednom bilo, a nisam skontala od cega, a taj dan jela isto tunu. Znaci nema nikakve ribe do daljenjeg i nece mi nedostajati user posted image Cak sam i pola limenke Cole popila, ali nista ne pomaze user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 15:16:16   
Lejni
Beba_bu nisam ni ja znala sta znaci, citala sam stalno druzenja zena po cekaonicama i sama sam odlucila da se registrujem jedne noci oko 2h, nije mi se spavalo. Kako god sam pokusala ime, zauzeto. I sjetim se neke serije i to mi prvo padne na pamet a i nekako jeste njezno i za izgovor i privuklo me.

Andjela divan stomak.

Cauchy, opet tebe sjekiracija spopala? Odmaraj draga i lezi sto vise,,ako je u tragovima nadam se da je sve ok. Samo miruj do kontrole i gledaj da se ni oko cega sjekiras. Znam da je to tesko ali kao sto zene rekose nadji neki dobar film, komediju neku i proci ce vrijeme bez stresa. I sretno i da izguras jos abd dok beba malo jos ojaca svakako

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 18:07:16   
Isha
Cauchy, jedva cekam da aBd procitam da si rodila zivu i zdravu bebicu, bas te od pocetka safatalo svasta nesto.

Andjela, ma neka njih unutra, ipak im nije jos vrijeme, a je li ti inace pred kraj ides ovako cesto na preglede? Ja bih trebala u pon i tada cu biti 37+ 1, pa onda za sedam dana skidanje serklaza. Jesi li spremila stvari za bebicu, torbu za porodiliste? Ne mogu nista da stignem user posted image .

Mala_sa, moj je imao tako upalu uha, ali kod djece to zna bukvalno preko noci, jos on ima uvecane krajnike, pa nije tada ni cuo na desno uho i puno je hrkao navecer. Jedino se nije zalio da ga boli, samo je pojacavao tv puno user posted image .

< Poruku je uredio Isha -- 2.2.2016 18:08:02 >

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 18:17:03   
mala_sa
Evo ja cekam da nadodje tijesto za kiflice, sutra A ima maskenbal u skoli pa mame trebaju nesto da im pripreme za grickanje, meni kiflice najlakse taman i nama za veceru da budu user posted image user posted image

Isha nije od Mini djecak, nego moj user posted image . Evo ja se satrah otkako je dosao iz skole sto tise da pricam, a on ko za inat reaguje na svaku moju user posted image . Uciteljice isto lazu da bas nista primjetile nisu, pa im cudno. U biti narucila sam ga za pregled kod specijaliste pa cemo uvidjeti sta je. A mozda sto mu je zacepljen nos i to bas pa mu se malo zacepile i usi, al on se ne zali da ga bole pa ja nisam ni reagovala user posted image

Ayla ma znas i sama kako je s njima, jos vidjet ces aBd sa 2, taman jedno dovedes u red, a obo drugom vec nesto, pa stalno imas osjecaj u krug da se vrtis user posted image . A skontala sam od cega me glava boli, vec danima mi je zacepljen nos, i kad ispuhujem bas me jako zaziga, takodjer kad se sagbem, naglo ustanem, inace sve nagle pokrete; tako da je od sinusa, pa dok oni ne prodju nece ni glavobolja user posted image .
Zao mi je sto si se isikirala u petak, hairli aBd da se porodis, pa da im covjek sto manje ide u kabinete user posted image .

Cauchy meni to najvise lici na sikiraciju da izazove, dovoljno je malo grlic da odreaguje i odmah pusti malo tog krvavog iscjedka.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 18:33:00   
ney75
drage zene, ja mislim da cu se uskoro poroditi :D od pocetka trudnoce sam imala toliko problema sa zatvorom, sto nikad prije nisam imala, znala sam po 2 sedmice ne otici na wc da prostite.. prije par dana sam pocela jesti hurme, i sad idem po 2 puta na dan, a danas i 3 puta.. nije dijareja, nego jako mehka stolica.. je li koja bila u slicnoj situaciji? Ja se ne zalim, elhamdulillah, naprotiv drago mi je i olaksanje, a ne bih se bunila i da se ranije porodim :D

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
2.2.2016 19:22:22   
Logica
Samo naprijed neyuser posted image

Zelim ti sto laksi porod i sto brzi oporavak i zdravu bebicu :)

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

iznenadjenje


koje je najlepse iznenadjenje koje ste priredili svome muzu

sta znam (85%)

navedi misljenje (15%)


Broj svih glasova: 73

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *