|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
15.6.2016 20:36:37   
Amam
Selam,mi postili bez sehura 😶,aman,dehidrirala sam bas.
Za iftar brzinski supa,cevapcici i pomfrit kajmak i salata od paradajza,valja i djeci ugoditi .
Za desert triolada uz kafu i voce 😀

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
16.6.2016 1:14:53   
alman

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Ja sam juce skontala da im za iftar pravim pire krompir i cufteta ( po. Atijinoj zelji) Krompir ogulila i isjekla meso pripremila i onda dosje mm i donese svjeze pastrmke. Tako da su juce na kraju umali supu, pire krompir i pastrmku kompot,lubenica za desert vokolada i napolitanke. Nisam stigla nista praviti
Danas te cufte od juce. Prilog jos nisam skontala voce kompot a za desert sladoled i lisnato sa djemom od jagoda

Ma mozes rizu ili spagete
Je li ti pravis u paradajz sosu



Aha. Jedino te svi kolektivno volimo user posted image

Veceras za iftar. Supa na purecem temeljcu s povrcem i knedlama. Gibanica. Salata sezonska i jogurt. Jos da skontam sta za desert. Za sehur mm ce nesto sebi naci. Starija ce kobasice i jaja. A sveki i ja sataras. Bas mi danas naumpao ko trudnoj zeni user posted image

Kako pravite tu gibanicu. Meni se cini da je jos neka pisala da je pravila. Mozda i znam sta je al drugaciji nazivuser posted image

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
16.6.2016 8:22:13   
M kao Mama
sellam drage moje,

ja od ovog ramazana probah za sehur sedam hurmi i vidu i zaista mi je to ok, bolje nego kad nešto pojedem il me zgaravica pati il neki bejal, ovako baš fino i popijem svojuterapiju i ljepota.

Sinoć sam kadaif dovršila jer sam preksinoć bila na iftaru pa ne stigoh, ispao mi je nikad bolji mašala,

za iftar supa pileća, topa, krompiri mladi iz rerne fgino zapeceni mladi sir i mileram, salata, a za desesert naravski kadaif.

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
16.6.2016 8:38:19   
ninuska

IZVORNA PORUKA: M kao Mama

sellam drage moje,

ja od ovog ramazana probah za sehur sedam hurmi i vidu i zaista mi je to ok, bolje nego kad nešto pojedem il me zgaravica pati il neki bejal, ovako baš fino i popijem svojuterapiju i ljepota.

Sinoć sam kadaif dovršila jer sam preksinoć bila na iftaru pa ne stigoh, ispao mi je nikad bolji mašala,

za iftar supa pileća, topa, krompiri mladi iz rerne fgino zapeceni mladi sir i mileram, salata, a za desesert naravski kadaif.


Vidis..nisam bezveze rekla hocu li znati napraviti kadaif user posted image . Nije bas samo ispeci i zaliti user posted image .
Hvala na receptu user posted image . Probacu, nece se baciti :)

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
16.6.2016 8:40:24   
ninuska
Danas cu nesto brzinski..malog cemo poslijepodnw voditi na vakcinu, pa ne znma kakav ce biti. Tako da pravim:

Domaca supica
Topa ( trebam li je vise pisati user posted image )
Tjestenina sa vrhnjem
Paradjz
Princes krofne

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
16.6.2016 10:05:51   
alman
Ja jucer napravi lonca moze mi bit tri dana nikako ne znam malo napravit,velik mi pretis pa me prevariuser posted image
Al nema veze veceras ce ga jest svekijevci. Doci ce da ostanu sa djecom a ja i mm pozvani na iftar kod komsije, zeni mu se sin pa mi se ne nosi mali u guzvu. Valjda nece plakati nani...ili ce mi bit u pola iftara hajd kuciuser posted image

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
17.6.2016 0:00:23   
niki83

IZVORNA PORUKA: alman
i jutros za sehur pojedem hurme i napijem se vode. tako sam prije sve postla a sad valjda kako dojim nije mi to dovoljno vec sam u podne osetila glad user posted image



Alman, svaka cast na trudu..ali savjet moj da jedes dobro kaloricnu hranu ako si dojilja i postis! Ja sam tako prosle godine 2/3 ramazana..pa skoro sve na musliju i mlijeku za sehur..vjeruj da sam na kraju zavrsila u hitnoj..i zadnju trecinu nisam ni smjela postiti..dovela se do 49kg..bas sam mislila mogu ja to..ali nisam bila savjesna..da sam samo bolje i kvalitetnije jela mozda bih i izdrzala.
Ove godine druga prica..na hurmama i vodi se stvarno lijepo osjecam..elhamdulillah.

_____________________________

N&N

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
17.6.2016 0:03:22   
niki83
Eh mi ova dva dana po rostilju user posted image lijepo vrijeme..tople i noci..pa da iskoristimo user posted image bilo je tu i supica..i povrca..salata..ali i mesa na razne nacine user posted image
Za sehur ce mm jaja, lepinu i ostalo..

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
17.6.2016 0:13:31   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Ja sam juce skontala da im za iftar pravim pire krompir i cufteta ( po. Atijinoj zelji) Krompir ogulila i isjekla meso pripremila i onda dosje mm i donese svjeze pastrmke. Tako da su juce na kraju umali supu, pire krompir i pastrmku kompot,lubenica za desert vokolada i napolitanke. Nisam stigla nista praviti
Danas te cufte od juce. Prilog jos nisam skontala voce kompot a za desert sladoled i lisnato sa djemom od jagoda

Ma mozes rizu ili spagete
Je li ti pravis u paradajz sosu



Aha. Jedino te svi kolektivno volimo user posted image

Veceras za iftar. Supa na purecem temeljcu s povrcem i knedlama. Gibanica. Salata sezonska i jogurt. Jos da skontam sta za desert. Za sehur mm ce nesto sebi naci. Starija ce kobasice i jaja. A sveki i ja sataras. Bas mi danas naumpao ko trudnoj zeni user posted image

Kako pravite tu gibanicu. Meni se cini da je jos neka pisala da je pravila. Mozda i znam sta je al drugaciji nazivuser posted image


http://www.recepti.com/kuvar/pite-i-testa/1265-brza-gibanica
Ja sam ovako pravila. Bila je dobra. Samo sam se zeznula pa sam ranije napravila pa se skoro.ohadila

Veceras smo imali domacu supu ,sarmu,punjene paprike, voce ,sladoled
E da vas pitam. Jel za sehur jedete samo hurme i popijete vode. Ne jedete somune i nista vise? Ogladnite li? Ja bih probala da tako zapostim ali se bojim ogladnit cu user posted image a kad jedem onda pola dana imam osjecaj da mi je kamenje u stomaku. Nikako da svarim hranu. Prosle ramazane sam.postila na supi i bilo mi je super ali sad mi se oduzi

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
17.6.2016 1:15:50   
canim
Opet smo bili na iftaru, elhamdulillah,domacica se bas potrudila, opet bosanska kuhinja a japrak sarma mi je zapala za oko, bas je bila preukusna.

Nisam nikad jela samo hurme za sehur, nebih ni pokusavala,kod nas je sehur oduvijek kao dorucak, sve ono sto inace doruckujemo to jedemo za sehur.

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
17.6.2016 8:10:37   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: canim

Opet smo bili na iftaru, elhamdulillah,domacica se bas potrudila, opet bosanska kuhinja a japrak sarma mi je zapala za oko, bas je bila preukusna.

Nisam nikad jela samo hurme za sehur, nebih ni pokusavala,kod nas je sehur oduvijek kao dorucak, sve ono sto inace doruckujemo to jedemo za sehur.



vjeruj zvuči kao čuj nemoguće sedam hurmi i voda,ali meni super godi, probala sam i da jedem i da se natrpam kao ono ako više jedem bolje ću izdržati, ma kakvi samo zabluda, ovih sedam hurmica i voda su mi super. U suštini dan je predug i šta god uzmen moram u neka doba osjetiti glad, što je i realno, ali hurme imaju svoju energetsku vrijednos, čisti su prirodni šećer tako da daju energiju.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
17.6.2016 9:35:38   
canim

IZVORNA PORUKA: M kao Mama


IZVORNA PORUKA: canim

Opet smo bili na iftaru, elhamdulillah,domacica se bas potrudila, opet bosanska kuhinja a japrak sarma mi je zapala za oko, bas je bila preukusna.

Nisam nikad jela samo hurme za sehur, nebih ni pokusavala,kod nas je sehur oduvijek kao dorucak, sve ono sto inace doruckujemo to jedemo za sehur.



vjeruj zvuči kao čuj nemoguće sedam hurmi i voda,ali meni super godi, probala sam i da jedem i da se natrpam kao ono ako više jedem bolje ću izdržati, ma kakvi samo zabluda, ovih sedam hurmica i voda su mi super. U suštini dan je predug i šta god uzmen moram u neka doba osjetiti glad, što je i realno, ali hurme imaju svoju energetsku vrijednos, čisti su prirodni šećer tako da daju energiju.

Ma ne zvuci nemoguce, moze se i bez sehura kad se prespava user posted image sad je svakako mala razlika izmedju iftara i sehura pa se nemoze nesto puno ni jesti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
17.6.2016 12:49:34   
adella88
ima li neka ženica recept za napraviti rižu sa carskim povrćem i mesom

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
17.6.2016 13:14:44   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: adella88

ima li neka ženica recept za napraviti rižu sa carskim povrćem i mesom


http://namirnice.ba/magazin/brzo-jeftino-i-ukusno-marinirana-pileca-prsa-sa-rizom-i-carskom-mjesavinom-recept/
Mozda da porobas ovo. Djeluje ukusno. Doduse meni sta god da stavis u rizu djeluje ukusno user posted image
Ja na slican nacin pravim rizoto s povrcem i bude super ukusan

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu adella88)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
19.6.2016 18:21:52   
Leptirica87
Pcelice i moj mm ujutra za sehur samo 7 hurmi i vodu,mada ne treba pretjerivat ni s vodom jer se opterete bubrezi i odmah teze rade a i brze se stvori osjecaj zedji.Takodje se be preporucuju ni jela kao sto su pite i tijests jer opterecuju zeludac i ima se osjecaj tezine .
Ja ipak ne postim ovaj Ramazan zbog dojenja (bebach slabo hoce drugu hranu),pa da ne bi doslo do smanjenja mlijeka...al insaAllah napostit cu cim pocne mi jest cvrstu hranu kako treba.
Da postim sigurno bih s hurmama samo.
Ja zadnjih dana nisam ni pisala sta sam pravila za iftar,al vecinom smo i bili na iftarima.
Sinoc je bila supica,sirnica,i hurmasice s pekmezom.
Veceras moja mama sprema iftar pa ce donijeti da zajedno iftarimo..jos neznam sta ce biti.
Selam i od mene.user posted image

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
20.6.2016 8:01:38   
M kao Mama
Sellam,

ja za sehur sedam hurmi i malo dinje, da malo obradujem želudac hahahahah,

u subotu sam pravila supu, topu, zeljanicu, čimbur, salata i kadaif (opet hahah, jer mso išli kod moje nane pa smo tamo svi iftarili)

a sinoć supa, topa, sataraš, paprike prženje u vrhnju sa bijelim lukom, i slatko zna se, ono od subote što je ostalo.

Danas nemam uopšte ideju šta bih mogla

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
20.6.2016 13:58:04   
alman
Selam drage moje moze li se postiti.
Ja od cet. Po iftarima i veceras smo kod mojih roditelja a ja i u subotu bila sa djecom a mm vodio omladinu na iftar i druzenje sa omladinom u Maglaj.

Ja u subotu dobila tako da ne postim, bas mi je zao jer mi je ovo prva menstuacija poslije poroda ,samo Allaha molim da ne bude dugo. Pa da mogu jos do kraja postiti

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
20.6.2016 17:50:14   
niki83
Kuhaju li domacice iftarska jela?! user posted image
Mi veceras napokon kuci iftarimo..seka i zet ce nam doci..
Pileca supa tarhana vec spremna.
Piletina marinirana sa medom i zacinima..pecena.
Mladi krompirici zapeceni.
Uljevak sa tikvom..mmm po mojoj zelji user posted image
Paradajz, krastavci..
Za desert princes krofne, sladoled i lubenica.
Elhamdulillah! Bit ce i za sehura hrane aBd!

_____________________________

N&N

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
20.6.2016 19:30:24   
ninuska
Supica sa knedlama i povrcem
Tek rebra sa krompirom, lukom i tikvicama zepeceno u rerni
Lisicarke sa lukom, jajima i sirom (od jucer ostalo)
Puding od cokolade
Lubenica

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
20.6.2016 20:20:00   
Amam
Evo i mene 😀 Veceras kuci hB iftarimo.
Pileca supica,za mene pil file sa sirom i pljeskavice od tikvica i feta sira a muz sebi pravi tortilje,za desert.ledeno nebo uz kahvu.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
21.6.2016 9:56:40   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ninuska

Supica sa knedlama i povrcem
Tek rebra sa krompirom, lukom i tikvicama zepeceno u rerni
Lisicarke sa lukom, jajima i sirom (od jucer ostalo)
Puding od cokolade
Lubenica



izvini jel ovo gljive kažeš da su od jučer ostale, mislim da su gljive koje prenoće haman u kategoriji otrovnog za stomak.

Ja sinoć jedva stigoh na iftar, djecu vodila na engleski, upadoh u guzvu, jedva dođoh kući,

supu nisam pravila, topu naravno, bila i teleća čorbica na gusto, alje nisam ni okusila, jer sam se kompota i tope napila i najela.

kasnije kafa i kadaif

Sehur sedam hurmi voda i terapija
elhamdulila

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
21.6.2016 10:27:57   
ninuska

IZVORNA PORUKA: M kao Mama


IZVORNA PORUKA: ninuska

Supica sa knedlama i povrcem
Tek rebra sa krompirom, lukom i tikvicama zepeceno u rerni
Lisicarke sa lukom, jajima i sirom (od jucer ostalo)
Puding od cokolade
Lubenica



izvini jel ovo gljive kažeš da su od jučer ostale, mislim da su gljive koje prenoće haman u kategoriji otrovnog za stomak.

Ja sinoć jedva stigoh na iftar, djecu vodila na engleski, upadoh u guzvu, jedva dođoh kući,

supu nisam pravila, topu naravno, bila i teleća čorbica na gusto, alje nisam ni okusila, jer sam se kompota i tope napila i najela.

kasnije kafa i kadaif

Sehur sedam hurmi voda i terapija
elhamdulila


Jeste...a, msislila sam da je to vise "napuhano". Da znam :). Hvala...nisu se ni pojele :). Sreca, muz bi nastradao user posted image , jer ne jedem u ovoj komb sa jajima :)

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
21.6.2016 13:27:25   
M kao Mama
ja sam skontala šta ću danas abd, ko malo zatišje na poslu pa imam vremena da razmišljam o jelima, hahahah

večeras abd za iftar maslenica sa punjena piletinom i trapist sirom, sa prelivom vrhnje-gljice, mmmmmm, abd možda bude i neki krompir, vidjet ću sve mi zavisi od vremena,

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
21.6.2016 13:45:43   
ninuska

IZVORNA PORUKA: M kao Mama

ja sam skontala šta ću danas abd, ko malo zatišje na poslu pa imam vremena da razmišljam o jelima, hahahah

večeras abd za iftar maslenica sa punjena piletinom i trapist sirom, sa prelivom vrhnje-gljice, mmmmmm, abd možda bude i neki krompir, vidjet ću sve mi zavisi od vremena,

I ja cu slicno :). Isti sastojci samo sa lisnatim tijestom :).

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Ramazanski meni 2016 god.
21.6.2016 15:56:42   
niki83
Mmmm..kako ja volim te sumske gljive, lisicarke, suncanice, vrganje..mmm user posted image
A za vecerasnji iftar..supica od jucer
Teletinu cu zapeci u malo safta i pohovat cu patlidzan aBd
A za desert sam vec napravila neku "tortu sa turskim keksom" user posted image danas prvi put i cula za to, ali kako bi jednostavno zacas i napravim user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *