|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 12:47:14   
ziel

IZVORNA PORUKA: ijaa

zaviai koji grah bijelim ne treba malo vise od pola sata na srednjoj vatri...grah, luk crveni na sitno i malo bijelog luka, list lovora nekad ali nekad stavum krompir vecinom bude bez krompira vegeta i paprika i biber ....i kad se skuha zaprska to je to...meso kako kad

Kako pravis zaprsku?
Posto nemam fant ovdje. Ne ide mi se u market sad.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 12:52:21   
ijaa
nekad na puteru a nekad na ulju uprzim brasno dobro i to je to ....ali bas trebas uprziti ne da zagori stalno mjesati...zavisi kako volis gusto 2 dobro pune kasike brasna osprilike i ulja odokativno

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 12:54:47   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ijaa

nekad na puteru a nekad na ulju uprzim brasno dobro i to je to ....ali bas trebas uprziti ne da zagori stalno mjesati...zavisi kako volis gusto 2 dobro pune kasike brasna osprilike i ulja odokativno

da jos dodam ako ne stavis alevu paprikuu grah mozes u zaprsku
ja ne zaprzavam, zbog djece a eto i nas, stavim radje taj fant i vise graha da bude gusce
ne stavljam ni mrkvu ni krompir jer pravim uvijek da imam vise dana a kompir ne valja podgrijavati.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 13:07:05   
eminaja
zavisi koji je grah neki ide brze neki sporije se kuha user posted image
Ja to sve po osjecaju ako nista izvadim i probam sto je sigurno- sigurno user posted image

Ja ga kuham u obicnom loncu 1-2h napola poklopljen,nesto mi iz pretisa ne bude ukusan ali mogu ga jest user posted image svekijevci tako prave i ubace nekog mesa ali to nama bude premasno,mm obicno kiselina muci....pa tako da rijetko i kazemo da donesu ako pitaju user posted image

ubacim grah,mrkvu,luk-najcesce bijeli,biber,so vegeta i paprika a dodam i kasiku dvije ajvara eto to se sve skrcka i bude super nekad bude suhovine nekad ne user posted image ja ga na kraju i zaprzim aa obavezno uz grah i corbu pravim pogacu ne mogu to samo jest,a ni sa kupovnim hljebom user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu jocajaca)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 13:11:15   
eminaja
aa nisam nikad sa tim fantom pravila probat cu i to user posted image

za danas nista ne skontah,mozda neke krompirice a mozda i pizzu zacas napravim user posted image
svekijevci ce nam doci poslije 14h a imam masu posla user posted image user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 13:13:59   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: eminaja

zavisi koji je grah neki ide brze neki sporije se kuha user posted image
Ja to sve po osjecaju ako nista izvadim i probam sto je sigurno- sigurno user posted image

Ja ga kuham u obicnom loncu 1-2h napola poklopljen,nesto mi iz pretisa ne bude ukusan ali mogu ga jest user posted image svekijevci tako prave i ubace nekog mesa ali to nama bude premasno,mm obicno kiselina muci....pa tako da rijetko i kazemo da donesu ako pitaju user posted image

ubacim grah,mrkvu,luk-najcesce bijeli,biber,so vegeta i paprika a dodam i kasiku dvije ajvara eto to se sve skrcka i bude super nekad bude suhovine nekad ne user posted image ja ga na kraju i zaprzim aa obavezno uz grah i corbu pravim pogacu ne mogu to samo jest,a ni sa kupovnim hljebom user posted image

ja ne stavljam masno meso kod mene mora biti suhnina, eventualno one neke kozice, rebarca suha...nema onog zivog mesa to ne jedemo user posted image user posted image
nekad stavim luk nekad ne, zavisi jel se sjetim user posted image
meni bude ok iz pretisa, kod mene je onaj neki tefalov sto ima debelo dno koji samostalno moze biti dobar lonac za krckanja a i imam i dva neka moda za kuhanje

kad smo kod pretisa ja trudna sa L, mirovala, lezala po cijeli dan i skontam jedan dan muzu napraviti gulas da ga iznenadim (obicno se jadan hranio kod mame i kod punice jer sam ja puno povracala) elem, stavila ja da se kuha i legla gledat seriju i zaspem, probudi me smrad, skocim pretis... ugasim...kad sam otvorila imala sta vidjeti sva moguca voda isparila ono meso se ugljenisalo...zali boze mesa
uslikam, posaljem...reko svrati kupi si sta da jedes user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 13:14:09   
salmy
ja nikad ne stavljam zaprrskuu grah..samo ga dokuhavama da bude gust..lagana vatrica u serpi

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 13:16:18   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: salmy

ja nikad ne stavljam zaprrskuu grah..samo ga dokuhavama da bude gust..lagana vatrica u serpi

i ja volim taj gusti, nezaprzeni, bude mi ukusniji mnogo
a sa graskom sam nadosla na foru, ni njega ne zaprzavam nego odvadim malo, izblendam i vratim i bude lijepo kasasto a ima i bobica user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 13:47:33   
ijaa
a u grasak ja uvijek kad je gotov kasiku brasna sa hladnom vodom i malo paprike pomjesam u aoljici dodam u grasak jos 5 min kuham i ubude super kasast

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 15:27:08   
aidana
Ja sam prestala stavljati zaprsku zbog djece. Grah dobro ukuham i stavim ga vise.
Danasnju povrtnu corbu sam zgusnula s zobi. Zdravija varijanta.
A i fantove nikakve ne koristim.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 15:34:24   
ziel
Napravih ja solidan grah. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 15:35:24   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ziel

Napravih ja solidan grah. user posted image

user posted image user posted image
eto fino, malo prakse i bice to ok

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 15:39:57   
ziel

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: ziel

Napravih ja solidan grah. user posted image

user posted image user posted image
eto fino, malo prakse i bice to ok

Doduse bez mesa al hajd iduci put s mesom. Ovo je jos praksa user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 15:52:39   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: ziel

Napravih ja solidan grah. user posted image

user posted image user posted image
eto fino, malo prakse i bice to ok

Doduse bez mesa al hajd iduci put s mesom. Ovo je jos praksa user posted image

jane volim jesto to raskuhano meso, meni je ono potrebno samo malo da mu da onaj dimljeni smek.
ja uz grah kao prilog najvise volim kiseli kupus i kisele krastavice i eventualno neke rostiljske kobasice (akoje taj bez mesa)
e sta sam se grahova nakuhala user posted image user posted image
mama je znala po mjesec dana biti odsutna pa sam znala vrtiti grah, kupus, buraniju sve ono sto se moze jesti po 2-3 dana user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 16:02:13   
Visnja RR
ziel grah je najzdraviji ako ga prethodno držiš cijelu noć u vodi...pa sutra prospeš tu vodu i pripremiš ga....
ako aboraviš na to onda ga iskuhaj 10 minuta pa prospo tu vodu i onda u taj iskuhani grah stavi sve što ide:

najjednostavniji način je da stpaš grah, sitnosjeckanu glavicu luka, malo bijelog luka, jednu mrkvu izrendaš, malo neke suhovine samo da da šmek, malo soli, vegete... 4.5 kašika ulja i sve zaliješ vodom....u pretisu kuhaš 30 minuta.... kad završiš i kad ga otklopiš onda dodaj malo peršina, bibera aleve paprike ako nećeš zapržiti i nek prokrčka 5 minuta
ako želiš zapršku onda neku laganu.... u tavi na dvije kašike ulja propržiš kašiku brašna ...baciš u nju i na vrh kašičice aleve paprke....kad pocne da mjenja boju zaiješ vodom iz graha (zahvatiš je kutlačom) ...pustiš da se sjedni...ako treba dodaj još vode jer treeba da bude tečno a ne gusto i onda sve vratis u šerpu...krčkaš par minuta i to je to...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 18:38:28   
salmy
kolac se pojeo..veceras idu palacinciuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Danas kuhamo Mart
13.3.2018 20:36:55   
ijaa
ja evo smutila kuglof sa marcipanom sjelo mi uz casu mlijekaaaa kooo istaaa

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Danas kuhamo Mart
14.3.2018 8:51:19   
vedada
Kako sa zobi) Ja nekad stavim malo griza da zgusne hranu?

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Danas kuhamo Mart
14.3.2018 8:54:56   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: vedada

Kako sa zobi) Ja nekad stavim malo griza da zgusne hranu?

eee ja griz isto stavljam, ja griz stavimi u sirnicu kad pravim, bude mi odlicna, lijepo razabrana

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Danas kuhamo Mart
14.3.2018 8:59:27   
aidana
U prvoj fazi kuhanja stavim solju zobi, ja koristim uvijek sitnu. Zgusne a raspadne se haman pa se i ne osjeti kad se jede. To sam negdje proxitala, isprobala i nama se svidjelo. Ali moji svakako jedu zob pa im nije problem ni da se osjeti.

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Danas kuhamo Mart
14.3.2018 9:07:35   
vedada
Cijela zrna zobi, il nesto usitnjeno? Ja stavljam gris isto u sirnicu, ma i sve, a ako nemam onda prezle-mrvica stavim. Ma ispraksirah se. Inace nisam neki talenat u kanju- al nuzda zakon mjenja. Kuham svaki dan, puna kuća ćeljadi.

< Poruku je uredio vedada -- 14.3.2018 9:09:29 >


_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Danas kuhamo Mart
14.3.2018 9:09:07   
vedada
sinoc skuhala pogaćnjak- meso i malo rastopljene pavlaka, pa isprebacivano na kocku, kao maslanica. I ispekla pogaću jednu, većinom pećem hljeb al promjene radi ispekoh pogaću. i u zadnje vrijeme stavljam više jećmenog i zobenog brašna i zitarica.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Danas kuhamo Mart
14.3.2018 9:12:07   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: vedada

Cijela zrna zobi, il nesto usitnjeno? Ja stavljam gris isto u sirnicu, ma i sve, a ako nemam onda prezle-mrvica stavim. Ma ispraksirah se. Inace nisam neki talenat u kanju- al nuzda zakon mjenja. Kuham svaki dan, puna kuća ćeljadi.

ja seisto trudim da svaki dan nesto skuham ili da bar nakuham jedan dan za unaprijed pa da budem rahat bar 2-3 dana.
obozavam ove corbe, grah, grasak, variva, gulas, dzuvec...sve ovo sto moze po 2 dana da se jede pa samo rotiram priloge
nekad uletimo sa nekim fast fudom ali vrlo rijetko, vise gledam da imamo eto dan kad zabusavamo kad su cevapi ili neke kobasice, cure vole hot dog pa nekad i to

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Danas kuhamo Mart
14.3.2018 16:12:34   
salmy
danas musaka i salata

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Danas kuhamo Mart
14.3.2018 16:16:18   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: salmy

danas musaka i salata

stigla si i kuhat i klikat user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *