|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
5.3.2009 11:14:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: noaa

pitanje za dinu rr..jel komplicirano napraviti onu tvoju jaffa tortu nekih mjesec dana poslije poroda,naravno ako mama bude u redu a bebica mirna,posto vidim da tebi to ide a ne volim torte iz slasticarne


sorry molim te... tek sad vidjeh ovaj post

meni je nije bilo koplicirano praviti, mozda ce ti prvi put trebati dosta vremena, jer ipak se peku 4 kore, prave se dvije kreme, to se sve treba ohladitit... trebace ti neka 3 sata otprilike
al svaki naredni put ce ici brze user posted image

moj ti je savjet da ipak pricekas da se malo oporavis poslije poroda, jer oko torte ima bas posla i puno stajanja... stoga laganini user posted image

(odgovor članu noaa)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Torte
6.3.2009 8:36:27   
Anoniman
 
Torta od banana (ne pece se)

Uspinovato 200 gr secera sa 1,5 fildzanom vode. Na kraju dodati vije stangle cokolade.
Sastavit 200 gr mljevenih oraha, 100 gr mljevenog keksa i jedno bjelance. U tu smjesu dodati uspinovani secer, dobro izmijesati i oblikovati koru u zeljenom obliku.
Napomena: morate oblikovati dok je vruce, jer kad se ohladi brzo se stvrdne.

Na koru poredati banane. Ja sam stavila sliku kako sam ja to ucinila.



user posted image

Fil:
Umutiti 100 gr maslaca ( ja sam ubacla margarin za kreme i kolace juce, znaci dobro je obadvoje), 2 kasike secera u prahu, 1 zumance i 100 grama mljevenih oraha prethodno natopljenih u mlijeku.
Ovaj fil preliti preko banana, dovoljan je samo da popuni supljine izmedju banana.


user posted image


Na kraju premazat sa dvije slag kreme od vanilije i ukrasit po zelji.

user posted image




(odgovor članu noaa)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Torte
9.3.2009 16:59:18   
Crvena
Danima hocu da postavim recept svoje omiljene torte. user posted image Trebam li naglasiti da volim cokoladu, cokoladu i opet cokoladuuser posted image
Jedna Cokoladna torta:

Tijesto:
50 g putera
50 g šećera u prahu
2 žumanca
66 g čokolade
1/2 velike kasike  kakaa
1 vanilin šećer
35 g brašna
1/2 kasike  praška za pecivo
1/2 kasicice soli
0.33 dl slatkog vrhnja
2 bjelanca
0.66 dl mlijeka

Krema:
400 ml vrhnja za šlag
700 g čokolade
500 ml vrhnja za šlag

Priprema:
Najprije pripremite čokoladni biskvit. Pjenasto umutite puter i šećer pa dodajte jedno po jedno žumance. Zatim promiješajte otopljenu i prohlađenu čokoladu, kakao i vanilin šećer. Sve dobro izmiksajte. Smjesi dodajte prosijano brašno s praškom za pecivo i solju. Lagano umiješajte vrhnje, mlijeko te na kraju snijeg od bjelanaca.
Izlijte u okrugli kalup i na 180 stupnjeva pecite oko 15 minuta.
Izvadite tijesto iz pećnice i ostavite ga da se ohladi. Napravite kremu. 400 ml vrhnja za šlag prokuhajte. Čokoladu raskomadajte i zalijte vrelim vrhnjem. Promiješajte i ostavite da se prohladi. Od 500 ml vrhnja istucite šlag. Umiješajte šlag u čokoladnu kremu. Izlijte na tijesto i ostavite u hladnjaku da se dobro ohladi (najbolje preko noći).I naravno slikica, nije bas reprezentativnauser posted image



user posted image




_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Torte
13.3.2009 0:43:09   
Hanady RR
E jako volim da kuham...kako slano tako i slatko...al mrzi me da kuckam. pošto vidim vi ste vrijedne i djelite svoje recepte ja ću večeras da sa vama podjelim svoju jučerašnju slasticu

TORTA OD NARANDŽE

POTREBNO:
10 jaja
300 gr mljevenih oraha
300 gr šećera
300 gr čokolade za kuhanje
500 gr narandži


PRIPREMA:
Narandže oguliti rastaviti na kriškice  i staviti u šerpu pa same pirjati oko 30 min na laganoj vatri dok se ne smekšaju. kad smekašju viljuškom ih ispasirati.

Izmiksati čvrs snijeg od bjelanaca.

U veću zdjelu pjenasto umutiti žumanaca i šećer dodati mljevene orahe ,200 gr narendane čokolde, ispasirane narandže i umućeni snijeg od bjelanaca. istresti u tortenpleh i peći na temperaturi od 180 C.

Prostalih 100 gr čokolade istopiti i preliti po vrućoj torti. Ostaviti u frižider i naravno u slast pojesti sa ukućanima nakon 30 min.

Ovaj put slikala nisam al idući budem sigurno.

Nego meni bi trebala pomoć vrsnih kuharica...suprug me već godinama gnjavi sa nekom voćnom tortom koju je jeo kod nekog kolege čija mama neda recept. Po njegovom ta torta odnosno kolač izgleda da ima neku taknu koru dole, da je gore krema bijele boje u koju je umješano voće, od jagoda do kivija, i ta bijele krema je mekana. kaže da sumnja da e taj kolač peče. Ako imate bilo šta slično pomozite. user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Torte
27.3.2009 21:51:39   
almai
user posted image Evo i u slicice od 'Bijele Sume'
ja jucer pravila Hani za rod. i zaista je ukusna i socna,napominjem da sam sastojke prepolovila  inace bi bila prevelika.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Torte
13.5.2009 17:49:27   
Crvena
Zna li neko recept za Olimpija tortu?
Nasla sam neke recepte na internetu, ali nije to ta na koju mislim. user posted image
Probala sam je nedavno u Zenici (slasticarna Evropa), kako je dooooobra. Hajmo Zenicanke zna li neka od vas?user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Torte
13.5.2009 18:13:00   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: *Dina*


volim torte koje se ne peku user posted image



Evo još jedne koja se ne peče a ukus joj je ko sladoled user posted image

Potrebno:500 ml slatkog vrhnja
               200 gr. mljevene plazme
               2 kašičice kakaa
               1 milka noisete(ja koristim milku a može bilo koja druga)

Postupak:Umutite vrhnje i podjelite na tri dijela.
U prvi dio staviti plazmu,u drugi dio stavite kakao i izrendanu čokoladu a treći samo premažete preko.
Prvi dio naravno dođe ko kora a ostalo fil,onda pravac frižider na nekoliko sati i torta je spremna user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Torte
22.5.2009 16:37:27   
Mya_81 RR
I ja najvise volim ove jednostavne torte, kremaste i cokoladne.....

Jooooj, prodala bih se sad za jedan komad!!!!!

A evo jednog bas jednostavnog recepta -

Sastojci 400 g keksa s maslacem, 200 g oraha, 100 g crne čokolade za kuhanje, 4 pudinga, 1 l mlijeka, 250 g margarin, 2 šlaga, 12 žlica šećera

Pomiješamo prašak za puding s 2 - 3 žlice šećera. Od 1/2 litre hladnog mlijeka oduzmemo 6 žlica i dobro ih pomiješamo sa smjesom pudinga i šećera. Ostatak mlijeka skuhamo, odmaknemo s vatre i dodamo mu razmućeni prašak za puding te miješajući kuhamo 1 - 2 minute. U topli puding dodamo margarin, dobro izradimo kremu koju pomiješamo s drobljenim keksima, čokoladom i orasima. Ukrasimo šlagom i ohladimo do posluživanja.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Torte
22.5.2009 23:18:22   
Anoniman
Cheesecake
 
 
 
Kora:
250 g mljevenog keksa
80 g maslaca
½ kasičice cimeta
3 kasike meda
50 ml soka od narandže (moze se zamijeniti vodom)

Fil:
1 kg punomasnog sira (Vajkrem ) ( stavila sam 700 g sira i ispala
je super)
200 g secera
3 kašike brašna
5 jaja
80 ml vrhnja za šlag

(ja sam u koru stavila jedan red petit keksa, 50 g maslaca, cimeta, 2 kasike meda i dodaval malo vode jer mi je bilo suho pa da mogu oblikovati)

1.Rernu zagrijte na 180 stupnjeva
2.Namastite kalup za torte (promjera 26 cm) pa ga stavite na jednu veću u slučaju curenja smjese iz kalupa za vrijeme pečenja
3.Istopite maslac pa dodajte cimet, med i sok. Pomijesati sa mljevenim keksom. Prekrijte cijelo dno kalupa i jos 2 cm uz rubove. Stavite kalup u frizider
4.Istresite sir u veliku zdjelu i mijesajte drvenom kasikom dok ne nastane glatka smjesa, minuta otprilike. Zatim dodajte secer i brasno i opet mijesajte dok se sastojci fino ne sjedine.
5.Zatim dodajte jaja, jedno po jedno, i nakon svakog dodavanja mjesajte dok se jaje fino ne umijesi sa sirom.( 20ak sec)
6.Dodajte vrhnje za šlag, dok ne postane jednolicna smjesa.
7.Izvadite kalup iz hladnjaka te izlijte punjenje na podlogu od keksa. Kalup stavite na tepsiju i stavite u pećnicu. Pecite 15 minuta, zatim smanjite temperaturu na 120 stupnjeva pa pecite još oko sat i pol vremena – dok se torta ne stvrdne, a sredina bude još uvijek malo mokra i mekana. Bitno je da se torta ne ispeče previše jer će onda popucati kad se bude hladila!
8.Kad je gotovo, nožem pažljivo odvojite tortu od ruba kalupa (kako torta ne bi popucala dok se hladi)
9.Ostavite tortu da se ohladi, a onda kalup prekrijte plastičnom folijom i stavite u hladnjak na najmanje 24 sata. (Mislim da moze i manje, kod mene se hladila 6 sati)

 
Za preliv sam skuhala jagode sa secerom i kad izvadim komad na tanjir onda prelijem prelivom. Moze bilo koje voce.

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Torte
28.5.2009 10:43:23   
neki
Tea lana,ja sam u decembru kupovala kod njih,cokoladni fil,moze biti za 30 ljudi,suuuuuper jeuser posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Torte
28.5.2009 20:50:46   
Mya_81 RR
Mene zanima kako uspiju napraviti onako glatku glazuru?

Je li to stvar glazure ili je ipak u pitanju vjestina?


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Torte
2.6.2009 16:00:00   
Anoniman
user posted image Evo moje torte koju sam pravila za 2.rodj. farah. To zeleno je zeleni kokos(simb. travu), a crveno je i sto kokos. te tufne su bonbonice, a smedje su cokol. mrvice.


< Poruku je uredio pahuljica farah -- 2.6.2009 16:05:12 >

(odgovor članu manuela RR)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Torte
23.6.2009 13:57:35   
Anoniman
Evo kako je moja rodica napravila tortu za rođendan svog sinčića. To je "bomba torta" ukusna a i prelijepo izgleda.

user posted image

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Torte
23.6.2009 14:48:43   
Lulu_
i ja volim praviti torte i imam bs puno knjiga sa receptima
ali najvise volim ukrasavanje...i imam konjske zivce
evo jedna koju sam tati poklonila za rodjendan
od ruzine vodice i badema...

user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Torte
23.6.2009 16:59:22   
lejlaze
lulu gdje si nabavila marcipan?
htjela sam i ja napraviti za I rodjendan neku kreaciju


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Torte
23.6.2009 18:01:52   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: lejlaze

lulu gdje si nabavila marcipan?
htjela sam i ja napraviti za I rodjendan neku kreaciju


imas ga  onoj prodavnici ispod lamele.kosta 4,km i dodje u salami
razvijas ga sa secerom u prahu

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Torte
23.6.2009 22:55:50   
Alisa.
breskva,molim te pitaj rodicu kako je napravila ovu tortu.Mislim na oblik i ukrasavanje,pa da probam i ja da napravim sestrinoj maloj je uskoro 2 rodjendan.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Torte
24.6.2009 0:15:18   
Anoniman
Kupiš gotove kore i nožem iskružiš oblik koji hoćeš. Te na tu koru staviš fil u ovom slučaju je od plazme keksa (čvrst uglavnom da se može oblikovati) i na kraju šlag.
Ukrasi: Ona koristi boje koje se ubacuju u šlag, malo pogledaj u supermarketima imaju i bombonice sitne u boji (i to je koristila), kokos u boji... te se samo prepusti mašti i uspjet ćeš.
Njoj to uspjeva. A meni ni najobičnija torta ne može uspjetiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alisa.)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Torte
24.6.2009 2:31:17   
Anoniman
user posted image


Htjela sam neku brzinsku tortu,, jer nisam imala bas vremena, a htjela sam muzu nesto za dobrodoslicuuser posted image

Pa sam bas dala masti na volje. Stavila sam piskote u user posted image kaluo i napravila puding. Kad sam ga istresla  skontala sam da je malo, pa sam dodala slaga sa visnjama iz kompota.koji sam sama pravila. Po slagu sam stavljala banane, visnje, breskve i nektarine i prelila prelivom bezbojnim kao sto vidite.






, user posted image


Crvena, evo da me vise ne prozivas, a ona torta mi nije uspjela, vec sam napisala sta mi se desilo i ne zezaj me.user posted image









(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Torte
26.6.2009 0:29:30   
mamma mumi
Evo jedan brzi kolac koji se ne pece:
Kupite pakovanje puslica, poredate ih po tepsiji, a potom izlomite.
Ulupati 4 jaja i 4 kasike secera, rastopiti 2 cokolade za kuhanje i 1 puter i sve to pomijesati i potom preliti po puslicama. Umutiti 2 slag kreme i odozgo staviti i ukrasiti cokoladnim mrvicama.
Kolac gotov za 15 min. Sliku nemam jer nisam uspijela ga slikati, vec je pojedenuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Torte
1.7.2009 12:35:50   
noaa
Chuci dobro izgledauser posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Torte
1.7.2009 16:18:37   
mamabb
E da vam i ja pokažem neke svoje radove :)
user posted image

a ovo je švarcvalduša :)

user posted image


ovo je pink lady, tako sam je nazvala, u izradi. Od šumskog voća i još svačeg-nečeg fenomenalna za vruće dane :)
user posted image

ovo je ''čokoladna bomba'' :) čokolada i sve sama čokolada sa još malo lješnika :)
user posted image

a ovo je parče iste user posted image

user posted image

Ima ih još, al postaviću drugom prilikom :)

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Torte
1.7.2009 16:33:22   
mamma mumi
Kako ispisete ova slova uredno po  torti?

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Torte
1.7.2009 22:25:48   
bloom
Da li neko zna recept za američku čokoladnu tortu?

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Torte
1.7.2009 22:28:22   
Rina26
Koja je najbolja torta za prvi rođendan pošto je mome sinu 12.7 rođendan

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *