|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

ljevak ili desnjak-koji ste vi??


Ljevak
  25% (22)
Desnjak
  74% (65)


Ukupno glasova: 87


(Posljednji glas : 28.2.2014 12:42:10)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:07:12   
vjestica
sad sam pročitala cijelu temu
ne mogu da vjerujem koliko njih je ispravljano i tjerano da na silu piše desnom user posted image user posted image
dešnjaci imaju dominantnu lijevu hemisferu mozga, a ljevaci desnu (desna hemisfera kontroliše lijevu polovinu tijela i obratno) i to je objašnjenje zašto neko koristi više desnu, a neko više lijevu ruku


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:12:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

sad sam pročitala cijelu temu
ne mogu da vjerujem koliko njih je ispravljano i tjerano da na silu piše desnom user posted image user posted image
dešnjaci imaju dominantnu lijevu hemisferu mozga, a ljevaci desnu (desna hemisfera kontroliše lijevu polovinu tijela i obratno) i to je objašnjenje zašto neko koristi više desnu, a neko više lijevu ruku

+ sto su ljevaci najcesce inteligentniji...jer se s desne strane nalazi "centar za kreativnost"...svi veliki umjetnici su bili ljevaci...vecina mensinih clanova su ljevaci...itd

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:18:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

sad sam pročitala cijelu temu
ne mogu da vjerujem koliko njih je ispravljano i tjerano da na silu piše desnom user posted image user posted image
dešnjaci imaju dominantnu lijevu hemisferu mozga, a ljevaci desnu (desna hemisfera kontroliše lijevu polovinu tijela i obratno) i to je objašnjenje zašto neko koristi više desnu, a neko više lijevu ruku



user posted image user posted image user posted image  Bravo htjela sam ovo napisati samo dok bi ja to pojasnila ispisala bih citavu stranicu

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:23:12   
jasmin

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: vjestica

sad sam pročitala cijelu temu
ne mogu da vjerujem koliko njih je ispravljano i tjerano da na silu piše desnom user posted image user posted image
dešnjaci imaju dominantnu lijevu hemisferu mozga, a ljevaci desnu (desna hemisfera kontroliše lijevu polovinu tijela i obratno) i to je objašnjenje zašto neko koristi više desnu, a neko više lijevu ruku

+ sto su ljevaci najcesce inteligentniji...jer se s desne strane nalazi "centar za kreativnost"...svi veliki umjetnici su bili ljevaci...vecina mensinih clanova su ljevaci...itd



Za inteligenciju se bas ne bih slozila,ali svako moze da misli kako zeli.:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:24:47   
SdZ
Sva moja starija rodbina u skoli je MORALA pisati desnom rukom. Moja mama ljevak po prirodi  u osnovnoj skoli je dobivala sibe po ruci dok nije naucila pisati desnom. I danas sve radi lijevom samo pise desnom rukom.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:37:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: vjestica

sad sam pročitala cijelu temu
ne mogu da vjerujem koliko njih je ispravljano i tjerano da na silu piše desnom user posted image user posted image
dešnjaci imaju dominantnu lijevu hemisferu mozga, a ljevaci desnu (desna hemisfera kontroliše lijevu polovinu tijela i obratno) i to je objašnjenje zašto neko koristi više desnu, a neko više lijevu ruku

+ sto su ljevaci najcesce inteligentniji...jer se s desne strane nalazi "centar za kreativnost"...svi veliki umjetnici su bili ljevaci...vecina mensinih clanova su ljevaci...itd



Za inteligenciju se bas ne bih slozila,ali svako moze da misli kako zeli.:)
imas dokaza koliko zelis...radili naucnici...samo ti to svakako ne pikas :)

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:43:24   
jasmin
Pa dobro dady,npr.vecina osoba koji znaju napamet citave biblioteke su desnjaci...i opcenito,druge vrste uspjeha.Ovim uopce ne potcjenjujem ljevake(koji su isto tako uspjesni).Samo se ne slazem s tvrdnjom da su ljevaci inteligentniji,jer inteligencija se ne ispoljava samo kreativnoscu.:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:51:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin

Pa dobro dady,npr.vecina osoba koji znaju napamet citave biblioteke su desnjaci...i opcenito,druge vrste uspjeha.Ovim uopce ne potcjenjujem ljevake(koji su isto tako uspjesni).Samo se ne slazem s tvrdnjom da su ljevaci inteligentniji,jer inteligencija se ne ispoljava samo kreativnoscu.:)
pa nisam ni rekla da su svi ljevaci inteligentni...rekla sam vecinom da jesu...i kad malo uzmes statistiku uvidis koliko je ljevaka na znacajnim pozicijama...svjetskih umjetnika...komp. zenija...etc...mislim procentualno...iako su oni manjina

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:52:08   
Anoniman
osim toga...kreativnost nije bitna samo u umjetnosti...bitna je u zivotu opcenito...kako ces se snaci u situacijama koje su teze

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:56:06   
jasmin

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: jasmin

Pa dobro dady,npr.vecina osoba koji znaju napamet citave biblioteke su desnjaci...i opcenito,druge vrste uspjeha.Ovim uopce ne potcjenjujem ljevake(koji su isto tako uspjesni).Samo se ne slazem s tvrdnjom da su ljevaci inteligentniji,jer inteligencija se ne ispoljava samo kreativnoscu.:)
pa nisam ni rekla da su svi ljevaci inteligentni...rekla sam vecinom da jesu...i kad malo uzmes statistiku uvidis koliko je ljevaka na znacajnim pozicijama...svjetskih umjetnika...komp. zenija...etc...mislim procentualno...iako su oni manjina



Onda je doslo do zabune...no frks :):):).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:57:31   
Anoniman
Nekoliko poznatih ljevaka:
1. Mark Twain
2. Hans Christian Andersen
3.Kraljica Viktorija
4.Oprah Winfrey
5. Bart Simpson
6. Robert De Niro
7. Bill Gates
8. Whoopy Goldberg
9.Fidel Castro
11.Napoleon Bonaparte
12.Albert Einstein
13.Elizabeta II.
14.Michelangelo
15. Picasso
16.Jimi Hendrix
17.
Demi Moore
18.Angelina Jolie
19. Bruce Willis
20 Tom Cruise



(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:05:08   
veeseelaa
jel vi ovo stvarno ozbiljno ljevoruke smatrate ineteligentnijim??? svašta, ja kontala neko zezanje a sad vidim da ima naloženih
Pahuljice isto tako ima bruku poznatih ličnosti dešnjaka.....
ja sam negdje čitala da Mensa ima 20% ljevororukih članova, sve to nema veze, uporediti uspješnjog ljevaka sa neuspješnim dešnjakom pa onda reći on je inteligentiji.... uporedimo uspjeđnog ljevaka i dešnjaka??? sve je to isto, ne vjerujem da ljevorukost ima veze sa većom inteligencijom
Mislim da su te sve priče izmišljene kako bi se digao rep ljevacima jer je svijet naklonjen dešnjacima kroz cijelu istoriju a i sve je prilagođeno dešnjacima... pa eto vam ljevaci utješne, vi ste inteligentniji user posted image

Navedeno mišljenje nije stečeno iz razloga što sam dešnjak i da sam ljevak niko me ne bi mogao ubijediti u drugačije....
ako su i neki ljudi kreativniji a ljevaci su, po meni je to samo slučajnost...


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:12:21   
Anoniman
Ja nigdje nisam rekla da su ljevaci  inteligentniji.Bilo bi to kao da kazem muz je inteligentniji od mene.
samo sam naisla na ovaj podatak. Znaci da su svi ostali desnjaci...user posted image
Salim se.user posted image
Meni je zaista smjesno kako semoze i oko ovoga natezati. Boze moj.
Neko je ljevak, neko desnjak.
S tim se rodis.
E sad, drugo je to sto kod nas u Islamu lijepo je jesti desnom rukom, preporucljivo se prati lijevom rukom i sl.
Muz pise i mnostvo stvari radi lijevom rukom, ali se trudi jesti desnom.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:20:21   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vjestica

sad sam pročitala cijelu temu
ne mogu da vjerujem koliko njih je ispravljano i tjerano da na silu piše desnom user posted image user posted image
dešnjaci imaju dominantnu lijevu hemisferu mozga, a ljevaci desnu (desna hemisfera kontroliše lijevu polovinu tijela i obratno) i to je objašnjenje zašto neko koristi više desnu, a neko više lijevu ruku


Ovo smo ucili u skoli i smatram jedinim pravim objasnjenjem.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:40:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel vi ovo stvarno ozbiljno ljevoruke smatrate ineteligentnijim??? svašta, ja kontala neko zezanje a sad vidim da ima naloženih
Pahuljice isto tako ima bruku poznatih ličnosti dešnjaka.....
ja sam negdje čitala da Mensa ima 20% ljevororukih članova, sve to nema veze, uporediti uspješnjog ljevaka sa neuspješnim dešnjakom pa onda reći on je inteligentiji.... uporedimo uspjeđnog ljevaka i dešnjaka??? sve je to isto, ne vjerujem da ljevorukost ima veze sa većom inteligencijom
Mislim da su te sve priče izmišljene kako bi se digao rep ljevacima jer je svijet naklonjen dešnjacima kroz cijelu istoriju a i sve je prilagođeno dešnjacima... pa eto vam ljevaci utješne, vi ste inteligentniji user posted image

Navedeno mišljenje nije stečeno iz razloga što sam dešnjak i da sam ljevak niko me ne bi mogao ubijediti u drugačije....
ako su i neki ljudi kreativniji a ljevaci su, po meni je to samo slučajnost...

naravno da ne svi...ali statisticki gledano...genij su u vecini slucajeva bili ljevaci

p.s...ja sam desnjakuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:41:56   
SdZ
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel vi ovo stvarno ozbiljno ljevoruke smatrate ineteligentnijim??? svašta, ja kontala neko zezanje a sad vidim da ima naloženih
Pahuljice isto tako ima bruku poznatih ličnosti dešnjaka.....
ja sam negdje čitala da Mensa ima 20% ljevororukih članova, sve to nema veze, uporediti uspješnjog ljevaka sa neuspješnim dešnjakom pa onda reći on je inteligentiji.... uporedimo uspjeđnog ljevaka i dešnjaka??? sve je to isto, ne vjerujem da ljevorukost ima veze sa većom inteligencijom
Mislim da su te sve priče izmišljene kako bi se digao rep ljevacima jer je svijet naklonjen dešnjacima kroz cijelu istoriju a i sve je prilagođeno dešnjacima... pa eto vam ljevaci utješne, vi ste inteligentniji user posted image

Navedeno mišljenje nije stečeno iz razloga što sam dešnjak i da sam ljevak niko me ne bi mogao ubijediti u drugačije....
ako su i neki ljudi kreativniji a ljevaci su, po meni je to samo slučajnost...



S ovim sto oznacih se u potpunosti slazem. Smatram da je to, zaista, slucajnost.




_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:43:28   
SdZ
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja nigdje nisam rekla da su ljevaci  inteligentniji.Bilo bi to kao da kazem muz je inteligentniji od mene.
samo sam naisla na ovaj podatak. Znaci da su svi ostali desnjaci...user posted image
Salim se.user posted image
Meni je zaista smjesno kako semoze i oko ovoga natezati. Boze moj.
Neko je ljevak, neko desnjak.
S tim se rodis.

E sad, drugo je to sto kod nas u Islamu lijepo je jesti desnom rukom, preporucljivo se prati lijevom rukom i sl.
Muz pise i mnostvo stvari radi lijevom rukom, ali se trudi jesti desnom.



Potpisujem i ovo oznaceno.

< Poruku je uredio SelmydZanky -- 9.1.2011 18:44:02 >


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:45:57   
teacher75
pa meni je nekako logicno da su kreativniji jer im je razvijenija desna strana mozga koja je zaduzena za kreativnost, ali ne mora znaciti da su inteligentniji, onda bi ispalo da su svi umjetnici natprosjecno inteligentni. kao svi znamo postoje razliciti vidovi inteligencije, neko je u necemu bolji a neko u necemu drugom...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:50:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel vi ovo stvarno ozbiljno ljevoruke smatrate ineteligentnijim??? svašta, ja kontala neko zezanje a sad vidim da ima naloženih
Pahuljice isto tako ima bruku poznatih ličnosti dešnjaka.....
ja sam negdje čitala da Mensa ima 20% ljevororukih članova, sve to nema veze, uporediti uspješnjog ljevaka sa neuspješnim dešnjakom pa onda reći on je inteligentiji.... uporedimo uspjeđnog ljevaka i dešnjaka??? sve je to isto, ne vjerujem da ljevorukost ima veze sa većom inteligencijom
Mislim da su te sve priče izmišljene kako bi se digao rep ljevacima jer je svijet naklonjen dešnjacima kroz cijelu istoriju a i sve je prilagođeno dešnjacima... pa eto vam ljevaci utješne, vi ste inteligentniji user posted image

Navedeno mišljenje nije stečeno iz razloga što sam dešnjak i da sam ljevak niko me ne bi mogao ubijediti u drugačije....
ako su i neki ljudi kreativniji a ljevaci su, po meni je to samo slučajnost...



S ovim sto oznacih se u potpunosti slazem. Smatram da je to, zaista, slucajnost.



nije slucajnost..zato sto se s desne strane nalazi "centar za kreativnost"...njima je automatski razvijeniji...a ja sam na fakul. bila svjedok da su ljevaci uvijek, recimo, bili bolji crtaci

p.s ...mahom su i elokventniji

(odgovor članu SdZ)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 18:52:42   
teacher75
ja sam desnjak i nikad mi nije islo crtanje, niti sam nesto posebno bila kreativna, ali sam zato uvijek bila jaka na rijecima, pisanju, u jezicima...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:14:38   
SdZ
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam desnjak i nikad mi nije islo crtanje, niti sam nesto posebno bila kreativna, ali sam zato uvijek bila jaka na rijecima, pisanju, u jezicima...


Iste osobine imamo osim sto sam ja ljevakuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:27:29   
veeseelaa
ma svugdje ćemo naletjeti na spiskove uspješnih ljevaka jer su rijetkost ili jel je to simpa a teško da ćemo igdje naći spisak uspješnih dešnjaka, jer ih vjerovatno ima puno.... meni je to sve bezveze, zabava itd a to da je ljevak ili dešnjak ineteligentniji mi je nidje veze
Dobro tiki reče ako je ljevak u nekom  polju dobar i uspješan čini li ga to ineteligentnijim od dešnjaka koji je u nekom drugoj sferi uspješan???
inače većina uspješnih tj poznatih iz sfere slikarstva, muzike i sl je pomalo luckasta user posted image neshvaćena i sl.... nevezano jel dešnjak il ljevak
sad kad neko napiše statistički podatak koliko ima neshvaćenih ljevaka odnosno dešnjaka user posted image



< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.1.2011 19:31:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:30:47   
Anoniman
sad ste bukvalni...ne kazem da po difoltu su ljevaci inteligentniji ...pametniji...talentovaniji...ali kada gledas kroz istoriju...najveci geniji su ljevaci...a genijalnih ljudi bas toliko i nema

(odgovor članu SdZ)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:32:55   
veeseelaa
imal neki genije da je dešnjak? il je to zanemareno u slučaju dešnjaka?
evo npr Nikola Tesla, jel ljevak ili dešnjak???

ja sam čula da je mucanje češće kod ljevaka, eki  i to je neko istraživaouser posted image

mmmaaammmaaa, mali jesil ljevak il dešnjak??? nidje veze

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.1.2011 19:35:10 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:34:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma svugdje ćemo naletjeti na spiskove uspješnih ljevaka jer su rijetkost ili jel je to simpa a teško da ćemo igdje naći spisak uspješnih dešnjaka, jer ih vjerovatno ima puno.... meni je to sve bezveze, zabava itd a to da je ljevak ili dešnjak ineteligentniji mi je nidje veze
Dobro tiki reče ako je ljevak u nekom  polju dobar i uspješan čini li ga to ineteligentnijim od dešnjaka koji je u nekom drugoj sferi uspješan???
inače većina uspješnih tj poznatih iz sfere slikarstva, muzike i sl je pomalo luckasta user posted image neshvaćena i sl.... nevezano jel dešnjak il ljevak
sad kad neko napiše statistički podatak koliko ima neshvaćenih ljevaka odnosno dešnjaka user posted image


zato sto ih drustvo tako gleda i etiketira...jer su slobodni..a u velikom broju i sami provociraju...tj. prave se...jer ne zele da ih se stavlja u kos s "ostalima"

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *