|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

ljevak ili desnjak-koji ste vi??


Ljevak
  25% (22)
Desnjak
  74% (65)


Ukupno glasova: 87


(Posljednji glas : 28.2.2014 12:42:10)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:36:46   
veeseelaa
ma znam ja to, čim si drugačiji odmah nisi normalan, a upitno je ko je uopće normalan i šta je uopće definicija normalnog???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:37:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

imal neki genije da je dešnjak? il je to zanemareno u slučaju dešnjaka?
evo npr Nikola Tesla, jel ljevak ili dešnjak???

ja sam čula da je mucanje češće kod ljevaka, eki  i to je neko istraživaouser posted image

mmmaaammmaaa, mali jesil ljevak il dešnjak??? nidje veze
meni je dovoljna cinjenica da su Einstein, Michelangelo i Leonardo ljevaci...a ima ih jos koliko volis...za Teslu ne znam

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:38:25   
veeseelaa
i ne mislim da se neko pravi, jednostavno postoje drugačiju ljudi.... ljudi koji izlaze iz standardnog..... u biti takvima se treba diviti, ostali su dosadni 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:43:11   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

imal neki genije da je dešnjak? il je to zanemareno u slučaju dešnjaka?
evo npr Nikola Tesla, jel ljevak ili dešnjak???

ja sam čula da je mucanje češće kod ljevaka, eki  i to je neko istraživaouser posted image

mmmaaammmaaa, mali jesil ljevak il dešnjak??? nidje veze
meni je dovoljna cinjenica da su Einstein, Michelangelo i Leonardo ljevaci...a ima ih jos koliko volis...za Teslu ne znam



pitam za dešnjakeuser posted image
a jesu li Salvador Dali, van Gogh, Rembrandt bili ljevaci??? to se mislim nigdje ne spominje jer su pretpostavljam bili dešnjaci 


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:46:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

imal neki genije da je dešnjak? il je to zanemareno u slučaju dešnjaka?
evo npr Nikola Tesla, jel ljevak ili dešnjak???

ja sam čula da je mucanje češće kod ljevaka, eki  i to je neko istraživaouser posted image

mmmaaammmaaa, mali jesil ljevak il dešnjak??? nidje veze
meni je dovoljna cinjenica da su Einstein, Michelangelo i Leonardo ljevaci...a ima ih jos koliko volis...za Teslu ne znam



pitam za dešnjakeuser posted image
a jesu li Salvador Dali, van Gogh, Rembrandt bili ljevaci??? to se mislim nigdje ne spominje jer su pretpostavljam bili dešnjaci 

bRez da umanjim njihovu vrijednost...za mene su svakako genijalci...ali ne u toj mjesri kao ova dvojicauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:49:02   
klemzi
Meni je dovoljna činjenica da sam ja dešnjak.. koji sam tek ja genije user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 19:50:36   
Anoniman
a evo nadjoh...i rembratn ti je lijevakuser posted image

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:05:38   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image nisam znala, opet ponavljam ističu samo ljevake, teško da će se se naći podatak da je npr van Gogh bio dešnjak??? jer to nije interesatno, valjda, nemam pojma
il je kao čudo da ljevak uspio user posted image user posted image šala naravno
po meni je najbolje biti lješnjak, oni su najgenijalniji user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:08:07   
Niobe
Leonardo je mogao pisati i lijevom i desnom rukom, čak i u isto vrijeme i to dva različita jezika, jednom je viđen kako piše grčki desnom, latinski lijevom.
Također je pisao naopako(kao ogledalo) da mu ne desifruju patente.
(malo sam fan)user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:11:37   
veeseelaa
meni je to bezveze sve oko priče o ljevacima i dešnjacima isto kao i priča da ljudi koji vole slatko su dobri ljubavnici, sve mi to zvuči kao "utješna" ili vadiona....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:16:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Niobe

Leonardo je mogao pisati i lijevom i desnom rukom, čak i u isto vrijeme i to dva različita jezika, jednom je viđen kako piše grčki desnom, latinski lijevom.
Također je pisao naopako(kao ogledalo) da mu ne desifruju patente.
(malo sam fan)user posted image



heheh
ma teško je uopće znati dal je neko u potpunosti ljevak, ima raznih studija o tome.... teško da je neko ljevak 100%, npr lijevom rukom jede i piše a desnom nogom šutira loptu
ili pri aplaudiranju iako se neko koristi lijevo rukom pri pisanju prvo će staviti desnu ruku gore
ja sam čula da su homoseksualci većinom ljevaci hahaha nidje veze, šta sve svijet neće izmisliti



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:22:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni je to bezveze sve oko priče o ljevacima i dešnjacima isto kao i priča da ljudi koji vole slatko su dobri ljubavnici, sve mi to zvuči kao "utješna" ili vadiona....


pa sama tema je bezveze...gdje ces na ovakvoj temi nesto pametno procitatiuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:23:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

a evo nadjoh...i rembratn ti je lijevakuser posted image
mislim ljevakuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 163
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:25:27   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: dadada

a evo nadjoh...i rembratn ti je lijevakuser posted image
mislim ljevakuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image nisam ni skontala, definitivno sam površna


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:36:54   
Niobe
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: dadada

a evo nadjoh...i rembratn ti je lijevakuser posted image
mislim ljevakuser posted image



i mislis rembrant user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 20:41:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: dadada

a evo nadjoh...i rembratn ti je lijevakuser posted image
mislim ljevakuser posted image



i mislis rembrant user posted image

jahuser posted image

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 166
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
10.1.2011 12:18:15   
Lalana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Niobe

Leonardo je mogao pisati i lijevom i desnom rukom, čak i u isto vrijeme i to dva različita jezika, jednom je viđen kako piše grčki desnom, latinski lijevom.
Također je pisao naopako(kao ogledalo) da mu ne desifruju patente.
(malo sam fan)user posted image



heheh
ma teško je uopće znati dal je neko u potpunosti ljevak, ima raznih studija o tome.... teško da je neko ljevak 100%, npr lijevom rukom jede i piše a desnom nogom šutira loptu
ili pri aplaudiranju iako se neko koristi lijevo rukom pri pisanju prvo će staviti desnu ruku gore
ja sam čula da su homoseksualci većinom ljevaci hahaha nidje veze, šta sve svijet neće izmisliti




veeseelaa, vjeruj mi da je moja kcerkica potpuni ljevak, ja to nisam uopste znala, tek neki dan sam otkrila da je bas ono 100% ljevak, npr. kad je bila bebica, igrackice je hvatala i uzimala iskljucivo lijevom iz desne bi joj ispalo, pisanje isto tako, oblacenje odjece ako radi sama obavezno lijevom, neki dan hoce da joj kupimo romobil ili skuter, kako ko zove, i ja sam se zaista iznenadila kad je stala na njega desnom nogom a lijevom gurala, dakle potpuni ljevak.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
10.1.2011 12:33:10   
veeseelaa
ma naravno da ima stopostotnih ljevaka, ja u biti znam ove mješane, malo lijevom rukom, malo desnom nogom itd
ma ne bitno skroz, nek smo samo zdravo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
12.1.2011 15:00:44   
Blue rose RR
LJEVORUKA  DJECA
" Prema  procjenama   10%  stanovništva  na  zemlji  su  ljevoruki. Ranije  su  oni  bili  izloženi  mnogim  predrasudama. Ljevoruki  ljudi  danas  su  ravnopravni  u  društvu. Iako  nema  razloga  za  drugačije  mišljenje, mnogi ipak pokušavaju  ljevoruku  djecu  natjerati  na  intezivnije  korištenje  desne  ruke. Stručnjaci  upozoravaju  da  takvi  potezi  mogu  dovesti  do  negativnih  posljedica poput  psihičkih  smetnji,  problema  u  školi  a  ponekad  i  probleme  sa govorom. Jedan  od  posljedica  forsiranja  je  i  mucanje  koje  se  istina  događa  u  rijetkim  slučajevima  jer  je  dijete  podvrgnuto  pritisku  da  piše  desnom  rukom  čime  gube  samopouzdanje. SAVJETI     -ljevoruka  djecu  treba  ranije  početi  učiti  pisati    - roditelji  koji  imaju  djecu  koja  se  koriste  lijevom  rukom, trebali  bi  poticati  da  što  ranije  počinju  crtati, pisati, da  što   ranije  koriste  olovku   -djeca  koja  pišu  lijevom  rukom  imaju  manjih  problema  zato  što  im  je  teško  pročitati  ono  što  su  napisali, jer  im  ruka  zaklanja  tekst   -vrlo  je  važno  da  papir  bude  postavljen  na  lijevu  stranu  stola  i  da  bude  pod  kutem  od  30  stupnjeva, a  desna  ruka  neka  se  koristi  za  pridržavanje  papira   -važno  je  napomenuti  da  roditelji  ne  bi  trebali  djecu  koja  se  služe  lijevom  rukom  prisiljavati  da  počnu  koristiti  desnu  ruku,  jer  bi  to  moglo  dovesti  do  problema  s  koncentracijom  i  rezultirati  negativnim  psihološkim  efektima   -kako  se  ljevorukost  lako  može  uočiti  u  ranom  uzrastu,  tako  da  se  promatra  kojom  rukom  dijete  uzima  igračke  i  ostale  predmete  koje  žele  dohvatiti,  najbolje  je  da  ako  roditelj  ne zna  da  li  mu  je  dijete  ljevak  ili  dešnjak   pustiti  samo  dijete  da  se  opredijeli  kojom  će  rukom  pisati  ili  kojom  će  rukom  uzeti  igračku, jer  treba  znati  da  i  ljevaci  mogu  imati  jako  lijep    i  uredan  rukopis,  ali  treba  samo  paziti  da  ruka  treba  biti  pravilno  postavljena  pri  pisanju  da  ne  zaklanja  vidni  kut  djeteta  -ako  se  pravilno  uči  ljevoruko  dijete  od  početka  pravilno  pisati  lijevom  rukom, pisanje  tada  nije  ništa  lošije  od  djeteta  koje  piše  desnom  rukom, samo je drugačija metoda  i sam  način  pisanja, jer  oni  uzmu  olovku  u  ruku na način da je olovka u istoj  razini sa papirom  kao i kod dešnjaka  -bitno  je  da  kad  dijete  piše  da  svako  malo  podiže  svoju  ruku, tako  da  bi  i  vidjelo  što  je  do  sada  napisalo  a  i  da  kad  piše  ne  ostavlja  mrlje  na  papiru. "                                                                         

Lidija  Varošanec,logoped

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
12.1.2011 15:07:53   
Lady26
Super tekst...
Ja sam uvijek imala "problema" sa radovima iz likovne kulture prilikom bojenja, vodenim bojicama ili temperama, obojim lijevu stranu lista i dok obojim i desnu sva se umrljam, a uvijek cista 5 user posted image ...a o pisanju da ne govorim...bas je tesko pisati lijevom rukom i smijesno izgleda
Eh da, skoro svi aparati, dzezve za kafu npr (ovo mi tesko pada user posted image ), makaze i sl su vecinom namijenjeni za desnjake... user posted image


< Poruku je uredio Lady26 -- 12.1.2011 15:09:30 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
12.1.2011 15:10:51   
mama75
mm je ljevak, ja desnjak
moja starija kcerka je ljevak i to se vidjelo od najranijih dana - sve je igracke hvatala lijevom rukom; sada pise, jede, ceslja se... sve radi lijevom, desnom nista ne zna; gitara, romobil... ma sve je "naopako" user posted image E najveci je problem sto pise sa lijeve na desnu stranu (tek je pocela da uci slova), ali su mi rekli da se to ispravi kasnije.
Moja mladja kcerka je desnjak definitivno, iako joj je 1,5 god vec sve radi samo desnom rukom.
Btw nama je pedijatrica za ovu stariju vec sa 3-4 mjeseca rekla da ce biti ljevak i pitala jel neko od nas. A za mladju je samo konstatovala da joj je desna strana jaca, sto bi valjda trebalo znaciti da ce biti desnjak, ali kao sto neko rece to nije toliko interesantno da se naglasava.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
12.1.2011 15:12:20   
Anoniman
od ljevaka se tesko prepisujeuser posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
12.1.2011 15:14:13   
mama75
I da dodam da zaista niasm ni pokusala da je tjeram da pise desnom rukom. Jedino sada pokusavam da je naucim da jede desnom rukom. Dobro joj ide sve sem supe, pa to ne forsiram previse.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
12.1.2011 15:15:59   
Lady26
IZVORNA PORUKA: dadada

od ljevaka se tesko prepisuje


Hahahahaha....tacno, tacno...
Ja kad jedem, viljuska u desnoj-noz u lijevoj ruci, znaci izrezem zalogaj, odlozim noz i viljusku prebacim u lijevu i zalogaj u usta... mm pada od smijeha...

< Poruku je uredio Lady26 -- 12.1.2011 15:16:38 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
12.1.2011 15:16:53   
dinaa
Blu rose odlican tekst samo ja bih ga brebacila na temu Ljevorukost kod djece,i moj sin je ljevak tamo sam dosta o tome pisala a curica desnjak,citajuci ovaj tekst skontah zasto moje dijete pri pisanju izostavi tu i tamo neko slovouser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *