|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:54:51   
Visnja RR
u biti svako treba da sluša svog ginića
on vas najbolje poznaje

mi možemo ovdje pisati naša i tuđa iskustva ali pravo rješenje će samo vaš ginekolog ponuditi

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:57:07   
Visnja RR
nego da se ispravim (zaboravljam)
spiralu sam ipak ugradila nakon prestanka dojenja (kada sam dobila prvu M....dakle možda 3 mjeseca nakon porda ....mjesec ipo sam išla na konsultacije

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:58:58   
bejbibi
Ama zeno niko te ne trga na proste faktore samo pricamo user posted image svaka svoje misljenje daje .zato i jest tema . Ne bi ni ja da zacatavam i pricam sad sa vjerskog stajalista.nije to tema.ja sam rekla svoje na to .
A sto se dojenja tice nije mi nista ni oko toga spominjala druser posted image joj sve mi se cini da hoce pare da izvuce pa kako budeuser posted image grozna sam user posted image inace je jako fina dr i vjerujem joj bas bas ..
A sto se trudnoce tice to je istina da moze preko spirale zatrduniti. Moja sveki zanijela mm takouser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: SPIRALA
19.4.2018 9:01:33   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nego da se ispravim (zaboravljam)
spiralu sam ipak ugradila nakon prestanka dojenja (kada sam dobila prvu M....dakle možda 3 mjeseca nakon porda ....mjesec ipo sam išla na konsultacije


Al ja sam dobila M nakon 4mj od poroda ..jel to sad znaci da mogu staviti spiraluuser posted image al mi kasni puno .zna i po 10 dana user posted image znam da je to sve od dojenja pa mozda i nije pametno spiralu metnuti .. ma haj svakako mecu odmh ,mislim se konsultovati prvo . Al et da vidm iskustva i to .

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: SPIRALA
19.4.2018 9:03:58   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nego da se ispravim (zaboravljam)
spiralu sam ipak ugradila nakon prestanka dojenja (kada sam dobila prvu M....dakle možda 3 mjeseca nakon porda ....mjesec ipo sam išla na konsultacije


Al ja sam dobila M nakon 4mj od poroda ..jel to sad znaci da mogu staviti spiraluuser posted image al mi kasni puno .zna i po 10 dana user posted image znam da je to sve od dojenja pa mozda i nije pametno spiralu metnuti .. ma haj svakako mecu odmh ,mislim se konsultovati prvo . Al et da vidm iskustva i to .


spirala se stavlja po pravilu (al čujem da neko i ne radi tako) kada se dobije M...jer tada si malo otvorenija i spirala lakše ulegne... svaki puta sam je stavljala 3. dan M.... kad mi stavi spirali opet pogleda na UZ kako leži.... obavezna kontrola za mjesec dana da vidi jel sve ok...naglasi da dođem ranij ako osjetim bilo šta čudno...
i vozi Miško user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: SPIRALA
19.4.2018 9:04:29   
aidana
Meni je Divanovic na informativnom razgovoru rekao da se spirala ne preporucuje kod kracih ciklusa obzirom da produzava krvarenje za koji dan. Meni se ciklus skratio na 25 dana, menstruacija mi traje oko 5 dana. Jednostavno bi bio prekratak period izmedju 2 krvarenja.
Mozda kome znaci nesto i ta informacija.

Ja licno nisam za hormonske preparate ( pilule, implantati, hormonska spirala) a eto ni strano tijelo u meni mi nije privlacna ideja. Tako da je kod nas kondom+rikverc pa dokle ide. Nije idealno ali izgleda nijedna metoda nije.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: SPIRALA
19.4.2018 9:06:14   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nego da se ispravim (zaboravljam)
spiralu sam ipak ugradila nakon prestanka dojenja (kada sam dobila prvu M....dakle možda 3 mjeseca nakon porda ....mjesec ipo sam išla na konsultacije

ja i mislim da je ispravnije staviti nakon dojenja ne iz razloga da utice na dojenje nego zbog maternice i hormona, jer jos uvijek nije uspostavljenja ravnoteza.
u principu ginekolog ce postaviti zavisi kako ce se ponasati.
primjer moej drugarice eto njoj ej ipak ispala pa je pricekala kad je prestala sa dojenjem, ponovo uradila nalaze i postavila. mislim da je kod nje hormonalna. nismo spominjale vise temu spirale user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: SPIRALA
19.4.2018 9:06:36   
Visnja RR
i naravno obje (bakrena ili horonska) imaju svoj vijek trajanja... sad mislim da bakrene mogu na 10g ako sam dobro razumjela moju dr...sla svakako ti dr. na svakoj uobičajenoj godišnjoj kontroli podnosi izvještaj i o spirali
prije su se bakrene morale mjenjati svakih 5 g.

hormonske će prestati djelovati kad dobiješ M....što zači da ideš po novu...ako se dobro sjećam šta mi je drugarica pričala ...al opet kažem samo ginić zna najbolje šta ti paše

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: SPIRALA
19.4.2018 9:10:37   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: aidana

Meni je Divanovic na informativnom razgovoru rekao da se spirala ne preporucuje kod kracih ciklusa obzirom da produzava krvarenje za koji dan. Meni se ciklus skratio na 25 dana, menstruacija mi traje oko 5 dana. Jednostavno bi bio prekratak period izmedju 2 krvarenja.
Mozda kome znaci nesto i ta informacija.

Ja licno nisam za hormonske preparate ( pilule, implantati, hormonska spirala) a eto ni strano tijelo u meni mi nije privlacna ideja. Tako da je kod nas kondom+rikverc pa dokle ide. Nije idealno ali izgleda nijedna metoda nije.

Znaci i ti si kod Divketa user posted image user posted image
Meni je Divke stvarno majstor svog zanata. Lijepo posavjetuje, kaze pa ti vidi sta ces i kako ces user posted image
Meni je tema spirale u stvari uopste kontracepcije isto sto i vakcinacija postala user posted image jel se upustis u malo dublju debatu nadrapaces user posted image user posted image
jednostavno radis ono sto smatras da je najbolje za tebe/dijete i ne ubjedjujes druge zasto je nesto dobro ili nije dobro user posted image
Ubila sam se za politike user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: SPIRALA
19.4.2018 9:13:59   
ijaa
Ja to po osjecaju, jednostavno nisam ni za jedno...a i muz noje vidim...ide rokverc vise od 3 godine smo se sacuvali sa rikvercom i kondomom a cim smo prestali odma sam i zatrudnila....ocejfi evo 9 mjeseci kaze nadopunjava i onda opet isto 😂😂😂

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: SPIRALA
19.4.2018 12:52:15   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: ijaa

Ja to po osjecaju, jednostavno nisam ni za jedno...a i muz noje vidim...ide rokverc vise od 3 godine smo se sacuvali sa rikvercom i kondomom a cim smo prestali odma sam i zatrudnila....ocejfi evo 9 mjeseci kaze nadopunjava i onda opet isto 😂😂😂


Ma vala nije mi vise ni ta rikverc zanimljiva.hocu fino da se opustim user posted image
Iako totalno vjerujem mm al ipak bi oboje da uzivamo kako treba user posted image
Ja odmah zatrudnim ,znaci plodni ne pldoni dani nema toga kos mene .ja mislim da bi i preko spirale zatrudnila user posted image
Jooj da mi ke odlucit se za jedno a za koje user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: SPIRALA
19.4.2018 12:55:16   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Meni je Divanovic na informativnom razgovoru rekao da se spirala ne preporucuje kod kracih ciklusa obzirom da produzava krvarenje za koji dan. Meni se ciklus skratio na 25 dana, menstruacija mi traje oko 5 dana. Jednostavno bi bio prekratak period izmedju 2 krvarenja.
Mozda kome znaci nesto i ta informacija.

Ja licno nisam za hormonske preparate ( pilule, implantati, hormonska spirala) a eto ni strano tijelo u meni mi nije privlacna ideja. Tako da je kod nas kondom+rikverc pa dokle ide. Nije idealno ali izgleda nijedna metoda nije.

Znaci i ti si kod Divketa user posted image user posted image
Meni je Divke stvarno majstor svog zanata. Lijepo posavjetuje, kaze pa ti vidi sta ces i kako ces user posted image
Meni je tema spirale u stvari uopste kontracepcije isto sto i vakcinacija postala user posted image jel se upustis u malo dublju debatu nadrapaces user posted image user posted image
jednostavno radis ono sto smatras da je najbolje za tebe/dijete i ne ubjedjujes druge zasto je nesto dobro ili nije dobro user posted image
Ubila sam se za politike user posted image user posted image user posted image


Ma fino je cuti razlicita misljenja ,sto da ne user posted image logicno ,necwmo glave otkidati sada ako se ne slazemo oko necegauser posted image
Ja zelim cuti i tvoje iskustvo sa pilulama i Visnjino sa spiralom (vas sam samo onako uzela za primjer user posted image )
Trebam se odluciti za jedno a izgleda da cu morati cekati da prestanem sa dojenjem user posted image
A vjeruj da mi ke STVARNO DOSADILa rikverc metodauser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: SPIRALA
19.4.2018 14:41:47   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Meni je Divanovic na informativnom razgovoru rekao da se spirala ne preporucuje kod kracih ciklusa obzirom da produzava krvarenje za koji dan. Meni se ciklus skratio na 25 dana, menstruacija mi traje oko 5 dana. Jednostavno bi bio prekratak period izmedju 2 krvarenja.
Mozda kome znaci nesto i ta informacija.

Ja licno nisam za hormonske preparate ( pilule, implantati, hormonska spirala) a eto ni strano tijelo u meni mi nije privlacna ideja. Tako da je kod nas kondom+rikverc pa dokle ide. Nije idealno ali izgleda nijedna metoda nije.

Znaci i ti si kod Divketa user posted image user posted image
Meni je Divke stvarno majstor svog zanata. Lijepo posavjetuje, kaze pa ti vidi sta ces i kako ces user posted image
Meni je tema spirale u stvari uopste kontracepcije isto sto i vakcinacija postala user posted image jel se upustis u malo dublju debatu nadrapaces user posted image user posted image
jednostavno radis ono sto smatras da je najbolje za tebe/dijete i ne ubjedjujes druge zasto je nesto dobro ili nije dobro user posted image
Ubila sam se za politike user posted image user posted image user posted image


Ma fino je cuti razlicita misljenja ,sto da ne user posted image logicno ,necwmo glave otkidati sada ako se ne slazemo oko necegauser posted image
Ja zelim cuti i tvoje iskustvo sa pilulama i Visnjino sa spiralom (vas sam samo onako uzela za primjer user posted image )
Trebam se odluciti za jedno a izgleda da cu morati cekati da prestanem sa dojenjem user posted image
A vjeruj da mi ke STVARNO DOSADILa rikverc metodauser posted image



Giekolog će ti najbolje reći...
u svakom slučaju za tablete ćeš morati povaditi neke nalaze (mada znam doktore koji prvi put daju tablete ko tik tak bombone a trebali bi da se urade ti neki nalazi u vezi hormona i bla bla)
a za spiralu moraš biti 100% ok kad je u pitanju grlić materice.... svaka moguća ranica je razlog da se soirala ne stavlja dok se sve ne zalieči i bude tip top (za hop) user posted image

eto svašta ti mi napisasmo... čika doco najbolje zna user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: SPIRALA
19.4.2018 22:45:35   
bejbibi
Ahahah cuj tip top za hopuser posted image user posted image znam,znam ..zato prosli put kad sam bila u Sa kostalo me skoro 500 km jer sam radila tusiranje 3dana .spremila gospoju za spiralu user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: SPIRALA
20.4.2018 8:23:10   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ahahah cuj tip top za hopuser posted image user posted image znam,znam ..zato prosli put kad sam bila u Sa kostalo me skoro 500 km jer sam radila tusiranje 3dana .spremila gospoju za spiralu user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
znaci, oplakah i prvi put a i sad ovako na rano jutru user posted image user posted image user posted image
morala sam, izvini user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: SPIRALA
20.4.2018 9:20:03   
vedada

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ahahah cuj tip top za hopuser posted image user posted image znam,znam ..zato prosli put kad sam bila u Sa kostalo me skoro 500 km jer sam radila tusiranje 3dana .spremila gospoju za spiralu user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
znaci, oplakah i prvi put a i sad ovako na rano jutru user posted image user posted image user posted image
morala sam, izvini user posted image user posted image user posted image user posted image


Ko Suzana mančić orošavanje vagine, da je pomladi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: SPIRALA
23.4.2018 9:56:54   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: vedada


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ahahah cuj tip top za hopuser posted image user posted image znam,znam ..zato prosli put kad sam bila u Sa kostalo me skoro 500 km jer sam radila tusiranje 3dana .spremila gospoju za spiralu user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
znaci, oplakah i prvi put a i sad ovako na rano jutru user posted image user posted image user posted image
morala sam, izvini user posted image user posted image user posted image user posted image


Ko Suzana mančić orošavanje vagine, da je pomladi user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
e tacno mi popravi dan, ovo i onaj smak svijeta


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: SPIRALA
23.4.2018 9:59:20   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ahahah cuj tip top za hopuser posted image user posted image znam,znam ..zato prosli put kad sam bila u Sa kostalo me skoro 500 km jer sam radila tusiranje 3dana .spremila gospoju za spiralu user posted image


Prosvjetlite me ...
Ja ne znam za ovouser posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: SPIRALA
23.4.2018 10:02:06   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: manuela RR


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ahahah cuj tip top za hopuser posted image user posted image znam,znam ..zato prosli put kad sam bila u Sa kostalo me skoro 500 km jer sam radila tusiranje 3dana .spremila gospoju za spiralu user posted image


Prosvjetlite me ...
Ja ne znam za ovouser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image
sad ce bejbibi pa da nam objasni proceduru
ja sam iskreno prvi put cula a jebi ga sa ginekolozima sam na ti od 19te godine user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: SPIRALA
23.4.2018 10:03:10   
LieToMe RR
sad je u modi ono djevicanstvo.
usiju te pa ti bude prvi put, opet user posted image user posted image user posted image user posted image
majke mi, tacno ne mogu da shvatim zensko koje je spremno na takvo nesto

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: SPIRALA
23.4.2018 10:10:17   
Daenerys
user posted image user posted image user posted image

Sta ja radim po nekim tamo temama, kad ovdje imam toliko toga za naučiti user posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: SPIRALA
23.4.2018 10:13:18   
LieToMe RR
moderni estetski zahvati: opriosavanje vagine, djevicantvo, zatezanje misica (ima naziv i za to) i evo ovo tusiranje user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Daenerys)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: SPIRALA
23.4.2018 10:24:12   
vedada
i ja bi trebala svoju orosit, puno je prešla dvoje djeceuser posted image user posted image

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: SPIRALA
23.4.2018 10:32:54   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: vedada

i ja bi trebala svoju orosit, puno je prešla dvoje djeceuser posted image user posted image

ma nije samo do djece...puno je presla u ovih 10 godina, treba i to orosavanje i tusiranje a ne bi to zatezanej bilo na odmet
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: SPIRALA
23.4.2018 11:12:45   
manuela RR
E jeste ludeuser posted image
Da to nije ispiranje ono kad neko ima puno sekretauser posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *