|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mevlud
10.8.2010 13:09:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

vesela mi pisale istovremenouser posted image


user posted image user posted image kad se Sandžaklijke naljute user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 51
   [Obrisana poruka]
10.8.2010 13:10:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: mevlud
10.8.2010 13:11:37   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mamine oci

vesela mi pisale istovremenouser posted image


user posted image user posted image kad se Sandžaklijke naljute user posted image


user posted image ja vise ni neznam jesam li Sandzaklika jer se u zadnje vrijeme sve i svasta ubraja u Sandzakuser posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: mevlud
10.8.2010 13:12:50   
veeseelaa
Bože mi oprosti taj mevlud koji se pravi za neke sretne događaje je totalna novotarija koje je izmislila IZ da bi pare uzela
Bolje podijeliti sadaku nego praviti mevlud kao neki da bi se pričalo po mahali user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 54
   [Obrisana poruka]
10.8.2010 13:13:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: mevlud
10.8.2010 13:14:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mamine oci

vesela mi pisale istovremenouser posted image


user posted image user posted image kad se Sandžaklijke naljute user posted image


user posted image ja vise ni neznam jesam li Sandzaklika jer se u zadnje vrijeme sve i svasta ubraja u Sandzakuser posted image user posted image


neznam za tebe al ja nisam u nedoumici user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: mevlud
10.8.2010 13:14:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: buba29

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Bolje podijeliti sadaku nego praviti mevlud kao neki da bi se pričalo po mahali user posted image user posted image


tobejarabi, na čiji je ovo račun user posted image user posted image


joj mila moja ima ih hahahah znaš naš narod, daj ića i pića i kameru da ih snimi user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: mevlud
10.8.2010 13:17:19   
jasmin

IZVORNA PORUKA: buba29

drage moje ženice,treba mi vaša pomoć

odavno imam želju da mi se mevlud prouči u kući,zanima me vaše mišljenje,znači kad je najbolje da se to uradi (pošto nam dolazi Ramazan dali je bolje sad ili poslije),koja je rocedura (ko se zove na mevlud,čime poslužiti isl.) i sve ostalo vezano za mevlud ?????



Mila bubice...pretpostavljam da zelis mevlud iz dobre namjere i zaista je lijepo kada covjek zeli da uradi dobro.Moj najiskreniji savjet je uz Ramazan kucu osvjezis ucenjem Kur`ana,ukoliko si u mogucnosti,makar sa kasete i sl,jer to je ono sto je pozeljno,propisano,ispravno i cime neces pogrijesiti u trazenju dobra od Allaha.Ne zelim sad pisati o mevludu,jer je jasno da je mevlud samo neka tradicija uvedena na nasim prostorima koja se ne treba vezivati za vjeru,zbog ovih rijeci Aise radijallahu anha: "Ko uvede u ovu našu stvar (vjeru), što nije od nje - to mu se odbija." (mutefekun alejhi)
Ali samo ti zelim najljepsi savjet,a to je da prostorijama svoje kuce poklonis ucenje Kur`ana i da uradis pravu stvar.Kako god ti zelis,draga,samo sam dodala svoju sugestiju.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 58
   [Obrisana poruka]
10.8.2010 13:17:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 59
   [Obrisana poruka]
10.8.2010 13:20:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: mevlud
10.8.2010 13:20:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: buba29

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja reko da ovo za mene ne govoriš

ne mila kraju šala ja imam želju u kući proučiti mevlud,nikad ništa u njoj se nije proučilo,pa kontam možda je najbolje sad uz Ramazan aBd,šta ti misliš i imaš li kakav savjet kako to sve organizovati


hej kuku šta ti pada na pamet a ni sama ti neznam reći, nisam nikada učestvovala u organizaciji, malo sam nešto načula al zaista neke vjerododstojne informacije nemam
Mislim da trebaš početi od Islamske zajednice, rezervirati dvije bule i hodžu, dogovoriti termin, zovnuti najbliže, organizirati svečan ručak uz puno limunade i to ti je to
Nisam sigurna dal se dijele pletenice? mislim da da

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: mevlud
10.8.2010 13:22:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: buba29

drage moje ženice,treba mi vaša pomoć

odavno imam želju da mi se mevlud prouči u kući,zanima me vaše mišljenje,znači kad je najbolje da se to uradi (pošto nam dolazi Ramazan dali je bolje sad ili poslije),koja je rocedura (ko se zove na mevlud,čime poslužiti isl.) i sve ostalo vezano za mevlud ?????



Mila bubice...pretpostavljam da zelis mevlud iz dobre namjere i zaista je lijepo kada covjek zeli da uradi dobro.Moj najiskreniji savjet je uz Ramazan kucu osvjezis ucenjem Kur`ana,ukoliko si u mogucnosti,makar sa kaset_e i sl,jer to je ono sto je pozeljno,propisano,ispravno i cime neces pogrijesiti u trazenju dobra od Allaha.Ne zelim sad pisati o mevludu,jer je jasno da je mevlud samo neka tradicija uvedena na nasim prostorima koja se ne treba vezivati za vjeru,zbog ovih rijeci Aise radijallahu anha: "Ko uvede u ovu našu stvar (vjeru), što nije od nje - to mu se odbija." (mutefekun alejhi)
Ali samo ti zelim najljepsi savjet,a to je da prostorijama svoje kuce poklonis ucenje Kur`ana i da uradis pravu stvar.
Kako god ti zelis,draga,samo sam dodala svoju sugestiju.


e s ovim se slažem u potpunostiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: mevlud
10.8.2010 13:23:03   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: buba29

IZVORNA PORUKA: jasmin
Mila bubice...pretpostavljam da zelis mevlud iz dobre namjere i zaista je lijepo kada covjek zeli da uradi dobro.Moj najiskreniji savjet je uz Ramazan kucu osvjezis ucenjem Kur`ana,ukoliko si u mogucnosti,makar sa kasete i sl,jer to je ono sto je pozeljno,propisano,ispravno i cime neces pogrijesiti u trazenju dobra od Allaha.Ne zelim sad pisati o mevludu,jer je jasno da je mevlud samo neka tradicija uvedena na nasim prostorima koja se ne treba vezivati za vjeru,zbog ovih rijeci Aise radijallahu anha: "Ko uvede u ovu našu stvar (vjeru), što nije od nje - to mu se odbija." (mutefekun alejhi)
Ali samo ti zelim najljepsi savjet,a to je da prostorijama svoje kuce poklonis ucenje Kur`ana i da uradis pravu stvar.Kako god ti zelis,draga,samo sam dodala svoju sugestiju.


mila hvala ti na savjetu,još ništa nisam odlučila pa tako da ni sama ne znam,uglavnom želja mi je da mi se u kući nešto prouči

nisam te najbolje razumjela ovo boldirano,jeli baš ja lično da učim ili user posted image


lično, zašto da ne?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: mevlud
10.8.2010 13:26:03   
jasmin
Jeste bubice nasa,ako znas uciti u Kur`anu,onda ti sama.Uz Ramazan je lijepo prouciti hatmu ako si u mogucnosti,dakle svaki dan po dzuz.A ako nisi,onda pokusaj pustiti na kasetu i slusati melodicno ucenje Allahovog govora.Siguran pogodak u svetom mjesecu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   [Obrisana poruka]
10.8.2010 13:26:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: mevlud
10.8.2010 13:29:55   
veeseelaa
znam , to je lijepo, jasmin ti je htjela reći da je svako učenje Kur'ana lično ili putem kasete dobro
Mubarek je tamo gdje je vjera

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 66
   [Obrisana poruka]
10.8.2010 13:32:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: mevlud
10.8.2010 13:37:12   
Hanady RR
Evo meni došla moja mamica....
i baš je upitah u vezi prvo postavljenog pitanja o Mevludu i ona kaže kako zna za sebe učili su se Mevludi za svaki mubarek....
Kad se ona udala njena majka meklud je u njenoj kući učila...
Prije toga kada je diplomirala isto....
zatim su Mevlud učili kada su mama i tata kuću napravili i u nju uselili....

elem s ove tačke gledišta novotarija nije u pitanju ipak je moja mama u brak stupila prije 35 godinauser posted image

Mama kaže da joj nije jasno kako se takva pitanja mogu pominjati...dva su mevluda koja ona lično zna učiti i sa radošću to provodi. Uglavnom smtra da ignosrisanje mevluda je novotarija pa eto ona me svemu naučila i ja joj beskrajno vjerujem.

Kaže mama da poslušamo mevlud koji je snimio rahmetli Omer Pobrić...on se u Bosni češće uči.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: mevlud
10.8.2010 13:45:57   
Lara83
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Evo meni došla moja mamica....
i baš je upitah u vezi prvo postavljenog pitanja o Mevludu i ona kaže kako zna za sebe učili su se Mevludi za svaki mubarek....
Kad se ona udala njena majka meklud je u njenoj kući učila...
Prije toga kada je diplomirala isto....
zatim su Mevlud učili kada su mama i tata kuću napravili i u nju uselili....

elem s ove tačke gledišta novotarija nije u pitanju ipak je moja mama u brak stupila prije 35 godinauser posted image

Mama kaže da joj nije jasno kako se takva pitanja mogu pominjati...dva su mevluda koja ona lično zna učiti i sa radošću to provodi. Uglavnom smtra da ignosrisanje mevluda je novotarija pa eto ona me svemu naučila i ja joj beskrajno vjerujem.

Kaže mama da poslušamo mevlud koji je snimio rahmetli Omer Pobrić...on se u Bosni češće uči.user posted image



slazem se sa svim gore navedenim...
prosle sedmice sam bila na jednom mevludu, useljenje u novu kucu je bio povod....
dvojica hodza su bili i oni su samo ucili...bilo je oko 30 muskaraca i zena....
prvo je sluzena kafa, pa serbe, pa onda rucak (na tanjiru svega pomalo), baklava i onda na kraju opet kafa...
sve je trajalo oko 2h i prekrasno je bilo.
bas sam mm govorila kako bi bi bilo lijepo da i mi okupimo bliznje svoje.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: mevlud
10.8.2010 13:46:51   
jasmin
Hanady,mila,upravo je mevlud samo tradicija jer se na ovim prostorima praktikuje dugi niz godina.Vjerujem da smatrate da nije novotarija nesto tako dugo obiljezavano,jer naravno,u tradiciji svakako nije novotarija,ali u vjeri jeste,jer vjera islam je cist i jasan kompleks propisa koji ima svoje uporiste u serijatu.Sve sto nema uporiste u serijatu,smatra se novinom i muslimanu nije dozvoljeno da je praktikuje,jer musliman zna da je svaka novotarija zabluda.Naime,ako neko smatra da radi nesto tradicionalno,ja u to ne ulazim,ipak samo ne treba mijesati tradiciju i vjeru.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   [Obrisana poruka]
10.8.2010 13:47:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lara83)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: mevlud
10.8.2010 13:48:47   
Lara83
IZVORNA PORUKA: buba29

IZVORNA PORUKA: Lara83

slazem se sa svim gore navedenim...
prosle sedmice sam bila na jednom mevludu, useljenje u novu kucu je bio povod....
dvojica hodza su bili i oni su samo ucili...bilo je oko 30 muskaraca i zena....
prvo je sluzena kafa, pa serbe, pa onda rucak (na tanjiru svega pomalo), baklava i onda na kraju opet kafa...
sve je trajalo oko 2h i prekrasno je bilo.
bas sam mm govorila kako bi bi bilo lijepo da i mi okupimo bliznje svoje.



eh ovo je mene zanimalo ponajviše,šta bi se otprilike trebalo skuhati i kojim redoslijedom podijeliti i na koji način to sve izvesti


izvini zaboravila sam napisati da smo na izlasku dobili i pletenice user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: mevlud
10.8.2010 13:49:02   
veeseelaa
slažem se s jasmin, mevlud je tradicija a ne farz

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: mevlud
10.8.2010 13:50:02   
veeseelaa
joj Laro gdje spomenu baklavu, inače ne volim slatko al rado bi sad jednu spucala

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: mevlud
10.8.2010 13:50:04   
Lara83
IZVORNA PORUKA: Lara83

IZVORNA PORUKA: buba29

IZVORNA PORUKA: Lara83

slazem se sa svim gore navedenim...
prosle sedmice sam bila na jednom mevludu, useljenje u novu kucu je bio povod....
dvojica hodza su bili i oni su samo ucili...bilo je oko 30 muskaraca i zena....
prvo je sluzena kafa, pa serbe, pa onda rucak (na tanjiru svega pomalo), baklava i onda na kraju opet kafa...
sve je trajalo oko 2h i prekrasno je bilo.
bas sam mm govorila kako bi bi bilo lijepo da i mi okupimo bliznje svoje.



eh ovo je mene zanimalo ponajviše,šta bi se otprilike trebalo skuhati i kojim redoslijedom podijeliti i na koji način to sve izvesti


izvini zaboravila sam napisati da smo na izlasku dobili i pletenice user posted image


i crveno-bijele mevludske bombone takodjer user posted image  user posted image

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *