|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.6.2009 22:28:49   
azraj

IZVORNA PORUKA: Gigana

IZVORNA PORUKA: azraj

Najbolje do sada se pokazao voltaren cepici ali na 8 sati i dalsy sirup ibuprofen on je isto odlican i on moze na 8 ili na 6 sati.Onda tusiranje i masiranje medicinskim alkoholom pola voda pola alkohol


Ja sam sad htjela kombinovati dalsy sa čepićima i pitala doktoricu, međutim ona me je striktno upozorila da dalsy ne miješam sa voltarenom jer je ibuprofen u njemu vrlo jak i kad se pomiješa sa čepićima (u razmaku od 4 sata), onda može doći do raznik nuspojava, pa čak i osipa, proljeva i sl. 
Najviše se praktikuje i preporučuje kombinacija voltarena sa paracetamolom (Panadol Baby, nikako Paracetamol kojeg pravi Bosnalijek, jer on nema veze s mozgom).

Ovako je mene Dr. Gordana Vuković posavjetovala i od sad ću da tako i postupam, pa sam samo htjela to i sa vama podijeliti.


Ma ne nisam mislila to da kombinujes nego inace za skidanje temperature meni se pokazao najbolje dalsy i njega mozes davati na 6 ili 8 sati,a voltaren na 8 posto sam procitala da je neko napisao da daje voltaren na 6 sati sto mislim ne bi trebalo,a u redu je to da se voltaren kombinuje sa paracetamolom i dalsy se isto kombinuje sa paracetamolom na cetiri sata.Izvini bogati ako sam se pogresno izrazila,a ovo nisam znala za paracetamol bosnalijek nama to nikada nisu govorili pedijatri oni samo kazu paracetamol i ja uvijek uzimam ovaj bosnalijek mada ga gotovo nikada i ne koristim,sada zadnji put Hamza je imao tri dana temperaturu tri dana,upala grla,bila sam krenula sa dalsiyem i super nam je reagovao prvi dan al vec drugi dan sam presla na voltaren posto mu je bila skocila na 39 i dva puta sam mu samo stavila cepice i poslije sam jos dan jedan bila na dalsiyu i to je to vise se nije vracala

_____________________________

Hamza,mamin lav,26.10.2006.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.6.2009 22:34:30   
Anoniman
ja sam napisala da kombinujem voltarene na 6 sati i paracetamol na svaka 4 sata, ali sve to zavisi od uzrasta djeteta i od kilaze... meni je nasa pedijatrica rekla da smijem tako kombinovati i u tom razmaku koristiti voltaren upravo zbog njene kilaze i uzrasta i zbog pretrpjelih FK... a vjerovatno kako bude rasla i povecavala kilazu da ce se i taj vremenski period povecavati...

(odgovor članu azraj)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.6.2009 22:51:24   
ANNIAN
Moja djevojčica nije dobila ni jednu vakcinu prije FK. Meni je neuropedijatar rekao da je dječiji mozak mlad i ne moež da podnese visoku temperaluru i zgog toga se javljaju FK. Također mi je rečeno da do 6-te godine života postoji mogućnost da se opet jave FK. Genetika je u anamnezi FK veoma bitna.
Ja djeci dajem čepiće za temperaturu, a ne sirup kod kojeg nikada nisam sigurna koliko su popili.
Tem. im mjerim prvo u uhu ako tu poraže ona ispod pazuha. Razilka u mjernju tem. ispod pazuha i rektalno je nedgdje oko jedan stupanj. 

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.6.2009 22:55:44   
neki
Bambi09,hvala na pitanju,sve super,proslo grlouser posted image

(odgovor članu ANNIAN)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.6.2009 23:02:37   
Alijeva mama


Draga Mirjana, vrlo zanimljiva tema i za mene vrlo teska...naime, imala sam isti slucaj i nadam se da se nikada nece ponoviti...to je situacija u kojoj covjek ne zna sta da radi al se trudi uciniti najbolje i ostati pribran koliko toliko.....
Moj Ali je sa 18 mj dobio konvulzije...imao je temperaturu i ja mu dala sirup, masirala ga i okupala bio zamotan u veliki peskir i smijao se mom muzu i meni i odjedno okrenuo oci i poceo hroptati ja sam ga dozivala on nista..odmah sam ga uzela u narucje i istrcala bosa i odvezli se u Dom Zdravlja , moja mama mu cuvala jezik i stalno ga umivala i dozivala i negdje na pola puta je dosao sebi....ostali smo u bolnici 7 dana skidajuci temperaturu..i izasli da nam niko nije rekao zasto i kako dalje...rekli su nam za diazepan i snimala sam mu mozak da vidim da nije ostecen...i hvala bogu sve je uredu...naravno na svoju ruku sam trazila odobrenje kantona i snimali smo na Kosevu jer kod nas to nema....
I prije je imao temp.i ja sam drzala pod kontrolom medjutim ova je stalno rasla i spustala se u sekundama....skidala sam je Voltaren cepicima i sirupom...medjutim paracetamol sirup nikad nije pomogao dok mi pedijatar nije rekao da je Dalsy sirup dobar i od tad kombinujem prvo sirup pa ako raste onda cepic i obloge od sirceta tusiranje i masiranje i bas mi je ovaj vikend imao temp.i sve je dobro proslo, hvala dragom bogu.....najvaznije je ostati pribran i ja u tim situacijama jesam al kasnije eh kasnije krenu suze i strahovi i jecaji i drhtanje...mislim ko nije dozivio ne zna kakav je osjecaj al ja svaki put kad se sjetim toga dobijem grc u stomaku.....
strasno....bolje se upoznati s tim nego nedaj boze docekati nespreman...moj savjet je samo ostati pribran i brzo reagirati....

pozdrav

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.6.2009 23:07:45   
ANNIAN
Ja sam u monentu kada je desio napada bila savršeno mirna i pribrana . Kad se ona povratila ja sam sjela s njom umotanom u peškir i sala, u jednom momentu muž je rekao pa hoćemo li ići u bolnicu.
Mislim da sve mi dobijemo neku "čudnu" snagu kada se nešto ružno dešava našoj djeci.

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.6.2009 23:10:29   
Anoniman
ista sam takva, Alijeva mama, kad se sve smiri, eh onda ja dajem sebi oduska na nacin da placem, tresem se i tako to... bas danas na poslu, nesto prelistavala dnevnik i bas nabasam na taj famozni 12. juli 2005. godine... citajuci ono sto sam zapisala taj dan, ponovo sam osjetila sav onaj strah i svu onu zabrinutost i sikiraciju... hvala Bogu mojoj curici se nikad vise nije pojavila tako jaka i visoka temperatura... ali strah je ostao u meni i uvijek cu se trzati na najmanji znak zagrijanosti djeteta...

(odgovor članu Alijeva mama)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.6.2009 23:45:24   
ANNIAN
Kao što sam već napisala čim ima 37. 1 tem. mi je vodimo u lječnika, nadam se da se neće više ponoviti. Od tada ja uvijek nosim sa sobom toplomjer, čepiće i mirkoklizmu.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
26.6.2009 9:41:08   
Gigana
Eh ovako,

pošto mi je doktorica rekla da dajem paracetamol i voltaren kao kombinaciju, odnosno navela mi je primjer: ako u 12 sati dam paracetamol, onda voltaren mogu dati u 18 sati, pa opet paracetamol u 12 sati naveče, pa sve tako u krug.
Ja sam je pitala da li umjesto paracetamola mogu koristiti Dalsy (jer mi se pokazao ok), i tad me ona upozorila da Dalsy ne kombinujem u ovom slučaju.  To ne znači da ako sam mu dala čepić Voltarena ne mogu dati Dalsy nakon 12 sati razmaka.  Svakako da u tom slučaju to mogu uraditi, bitno je da ne pravim manji vremenski razmak.

A što se tiče Bosnalijekovog Paracetamola, ja imam 2 neotvorene kutije koje mi apsolutno bezveze stoje, jer mi ništa ne pomažu, a onda mi je i sama doktorica rekla da je bolje da uzmem, recimo, Panadol Baby, koji je puno efikasniji.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ANNIAN)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
21.12.2010 16:21:52   
ziki
Evo nas na ovoj temi. Kad sve ovo iscitam mislim da je dr postavio pogresnu dijagnozu al otom potom.U nedelju vece moje nemirno se okupalo i rijesilo da proba samo da spava u krevetcu. Legao u 9:30 zaspao i u 11 dok sam ja bila u kupatilu poceo je da place kad je mm usao u sobu djelovao mu je izgubljeno, prevrnuo ocima i tresao se kao da ima groznicu.. I u tom trenutku je imao temeperaturu. Nakon 5 min ja sam izasla iz kupatila, meni je djelovao uplaseno, plakao je i upiskio se(inace cim puno place od huje on se upiski)i nije imao temeprature vec je izgledao malo topliji od placa, preznojen. U 1 sat je imao temepraturu, probudio se i tresao se kao u 11. Posto nismo uspjeli da ga savladamo i izmerimo temepraturu na svoju ruku smo dali 5 ml paracetamola, skinuli temperaturu. Ujutru se javili pedijatru koji nas je uputio hitno na kliniku u Tuzli. Tamo smo radili nalaze krvi i urina, sve OK, pregledali ocno dno sve bilo u redu. Niko nam nista nije objasnio samo su rekli da su konvulzije i ako sam ja svakom ponaosob rekla da je dijete posle skoro godinu dana probalo da spava samo u krevetcu. Snimak glave nismo odradili, razlog je da je meni puko film posle toliko maltretiranja da osoblje(ovim ne mislim na nocnu smenu koja je izuzetna) nece jedan tel poziv da obavi ako mu nije striktno posao vec se diejte posle tuno truda da zaspe probudilo. Ja sam dijete izvela na sopstvenu odgovornost. Sad sam u potrazi za neurologom koji privatno moze odraditi EEG.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
21.12.2010 16:24:20   
Skvo RR
bas mi je ziki zao, sto ste prosli kroz sve to...user posted image
ljubi nam nemirka.
user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
21.12.2010 16:26:08   
hanabanana
EEG je vrlo teško uraditi privatno.
Naročito što treba uraditi i nalaz kada dijete miruje, nalaz kada se dijete na silu drži budnim, i nalaz kada dijete ima aktivnost.
Mimo bolnički uvjeta to je vrlo teško obaviti.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 9:19:39   
ziki
Eto me opet, EEG snimak radi privatno drAhmed Mirnic. Medjutim razgovarala sam sa jednim neuropsihijatrom i dogovorila da prvo on kroz igru pregleda diejte pa da vidim sta i kako posle. Psihijatar sa koim sam razgovarala smatra da u tom uzrastu radit EEG snimak i nije rjesenje jer moze da pkaze nepravilnosti i kod najzdarvijeg djeteta posto je to vrlo osetljiv period.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 9:26:08   
hanabanana
Zato sam ti i rekla da je teško raditi privatno.
Da bi bio potpunu nalaz mora se uraditi nalaz kroz sva ti stadija.
Spavanje, mirovanje, budno stanje....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 9:32:00   
ziki
Ovi na djecijoj klinici u Tuzli to rade u njihovoj ambulanti. Za djecu ispod 4 godine rade u snu, a stariji idu budni. Pregled traje 6 min. Inace rade po principu tel. narucivanja.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 9:36:47   
Anoniman
ziki, ne znam koliko veze ima i hoce ti biti od ikakve pomoci...moja sestra je tako kada je bila mala, oko 3 god., kada bi se preplasila padala i dobijala kao "napad" kocenje...i tako bi ocima prevrnula...radili su eeg u Aus....sve ok...jednostavno od soka bi joj se to desavalo...danas ima 12 god...nikakvih problema...to je samo od sebe prestalo...ako ti ista znaci...jako je pametnauser posted image

a ti si prije par dana pisala o strahovima u toku noci...mozda i tvoja trudnoca...ko zna sta se njemu prolazi kroz glavu...nismo svi isti...vjerovatno osjeti i neke tvoje strahove...vasu potrebu da se on sto brze osamostali...ko zna

razumijem tvoju zabrinutost...ljubi nemirkauser posted image

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 9:54:24   
ziki
Uh ja sam vise zbunjena negu uplasena. Iskreno smatram da nisu bile konvulzije nego nocni strah.  Zato mi se prijedlog neuropsihijatra da ga prvo on pregleda svidjeo. Znam da nam je situaija dosta komplikovana: dijete je dosta vezano za mene, kad je on u pitanju i ja sam previse posesivna razlog jer mi je bio jedina radost u trenutcima moje ogromne tuge sa kojom sam se nosila sama(svojom voljom) prilicno je umazen a i razmazen, a kao slag na torti moja trudnoca. Mislim da ce mo oboje na razgovor jer ruku na srce i meni ce godit jedan takav razgovor

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 9:56:33   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ziki

Ovi na djecijoj klinici u Tuzli to rade u njihovoj ambulanti. Za djecu ispod 4 godine rade u snu, a stariji idu budni. Pregled traje 6 min. Inace rade po principu tel. narucivanja.


mozda mogu malo pomoci, kada vidim ovakvu temu odmah se najezim jer moj stariji sin je  od rodjenja pod kontrolom neuropedijatra jer je primio vakcinu pod temp u porodilistu ( nije dokazano ali ) i dobio konvulzije.
u sarajevu se eeg radi na pedijatriji, privatno mozda neko ima aparat ali ja ne znam i radi se 20 minuta.dijete mora biti potpuno mirno, svaki pokret, zvakanje sve se registruje zato djeca do 5 godina moraju spavati.ovdje je preporuka da djete probudis sto ranije (oni ih na klinici bude u 3 ujutro) i onda spavaju sto mirnije.
stavlja se ona famozna kapica sa elektrodama i prikljuci na komp.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 10:03:58   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ziki

Uh ja sam vise zbunjena negu uplasena. Iskreno smatram da nisu bile konvulzije nego nocni strah.  Zato mi se prijedlog neuropsihijatra da ga prvo on pregleda svidjeo. Znam da nam je situaija dosta komplikovana: dijete je dosta vezano za mene, kad je on u pitanju i ja sam previse posesivna razlog jer mi je bio jedina radost u trenutcima moje ogromne tuge sa kojom sam se nosila sama(svojom voljom) prilicno je umazen a i razmazen, a kao slag na torti moja trudnoca. Mislim da ce mo oboje na razgovor jer ruku na srce i meni ce godit jedan takav razgovor


izvini ziki ali zasto dijete vodite neuropsihijatru, to bi trebao pregledati neuropedijatar.ne bih se pravila pametna ali ovo treba ozbiljno ispitati.ovo mogu biti i snovi ( od mm rodjak je ovo imao i dobivao terapiju do 10g) jer nije htio da spava nikako.ovako nesto se ne mora nikada ponoviti sto ti ja zelim od srca ali treba ispitati.sto je rekla hanabanana najbolje na klinici,iako ja ne znam kakva je situacija kod vas Ja mogu samo pricati za sarajevo.
a ja imam jednog jaaakko razmazenog koji je isto sa godinom dobio mladjeg brata ali sva razmazenost na stranu i vezanost za mamu ispitajte ovo

nemoj pogresno shvatiti ovo je prijateljski savjet kao majka majci i zelim vam sve najbolje od srca i  da je ovo samo bilo jednom i nikada viseuser posted image

< Poruku je uredio MALA1994 -- 22.12.2010 10:11:17 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 10:10:49   
mama_debeljuca
Ziki, baš mi je žao što prolazite kroz sve to. user posted image Nemam iskustva sa tim, pa ti ne mogu ništa posebno kazat. Ali eto, uradi sve moguće nalaze, da budeš mirna.
Ljubimo mamu i malog nemirka, da se više ne ponovi. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 10:15:35   
ziki
Iskreno nemam namjeru da ga vodim na kliniku u Tuzli, imam vrlo ruzno iskustvo od juce i smatram da i ako odemo toliko je neuslovno(buka, guzva..) on to tamo ne moze uradit jer ima vrlo lak san. Zbog toga me i intersuje pregled kod privatnika. Normalno kao i vecina roditelja za svoje dijete hocu najbolje i nemam namjeru da ista ostavim nedoreceno vec da ispitam sve sto treba.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 10:20:37   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ziki

Iskreno nemam namjeru da ga vodim na kliniku u Tuzli, imam vrlo ruzno iskustvo od juce i smatram da i ako odemo toliko je neuslovno(buka, guzva..) on to tamo ne moze uradit jer ima vrlo lak san. Zbog toga me i intersuje pregled kod privatnika. Normalno kao i vecina roditelja za svoje dijete hocu najbolje i nemam namjeru da ista ostavim nedoreceno vec da ispitam sve sto treba.


naravno da ces uraaditi kako mislis da je najbolje jer ti si mu majka.jao mi je zao sto je klinika u tuzli neuslovna, a ja sam samo podijelila svoje iskustvo (na zalost) sa tobom i dala ti savjet a ti naravno radi kako mislis da treba.
pri tome ti zelim svu srecu ali iskreno i da ne bude nista

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 10:30:36   
juni
Ziki, ja se nadam da je Dadada u pravu i da je kod vas isti slucaj. Saljemo vam user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 10:34:58   
Amrino
Ziki- bas mi je zao sto ste se nasekirali toliko.
Konvulzije- koliko ja znam nastaju kod neke djece jer tijelo ne moze da podnese visoku temperaturu. On je taj "napad" koliko sam shvatila imao prije temperature.
Ja sam- kada sam bila mala (ali se sjecam..znaci ne toliko mala) zbog ruznog sna (gledala "Rouzmerinu" bebu prije toga ) dozivjela nesto slicno.
Znam da sam se toliko prepala da sam se upiskila i dobila temperaturu (bila bolesna nakon toga dva tri dana) i kazu da me nikako nisu mogli smiriti jedno pola sata.
Znaci razbolila se bukvalno od straha- na psihickoj bazi.
Ti najbolje znas svoje dijete....koliko je senzibilan...kako sta na njega utice. Ja bih na tvom mjestu malo pricekala sa pretragama (nekoliko dana...jer nista ti tih par dana ne znaci)...da se i on a i ti smirite jer iz licnog iskustva znam da djetetu mnogo veci stres...problem predstavljaju pregledi, doktori...bijeli mantili...i sve to samo moze biti razlog da se tako nesto opet ponovi.
Tvoja trudnoca utice na njega...kao sto ce uticati i dolazak brace ili seke...i polagano dugim razgovorima....tjesenjima...moras vidjeti kako mu najvise mozes pomoci.
Vjeruj da nije slucajnost to sto se to desilo prvi put kada je spavao sam.
Ljubi malog nemirka i saljem tebi veliki zagrljaj podrske.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 10:47:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

bas mi je ziki zao, sto ste prosli kroz sve to...user posted image
ljubi nam nemirka.
user posted image


potpisujemuser posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *