|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 10:52:13   
mamine oci
ziki bas mi je zao kroz sta si prosla neznam sta bi ti rekla ili dala neki savjet jer nisam bas upucena,uputicu dovu da sve bude ok, ljubi nemirka dusu maju,cuvaj se user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 11:08:21   
acudesa
Ziki, samo da ti dam jedan zagrljaj podrske i da vam pozelim da sve prodje i bolje nego sto ste mislili.user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 11:11:35   
Hanady RR
Ziki dušo...slabo znam o vašem slučaju...user posted image
ali žao mi je da to porlazite...user posted image
ljubi nam nerminka i čuvaj se milauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 11:31:34   
Crvena
IZVORNA PORUKA: acudesa

Ziki, samo da ti dam jedan zagrljaj podrske i da vam pozelim da sve prodje i bolje nego sto ste mislili.user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 11:33:55   
veeseelaa
aaaaaaaaaj koliku poruku napisah i ne prodje mi
Imal naznaka o rješavanju ovog problema????


Ziki iskreno mi je žao, mogu misliti kako si se prepala, strašno
Ja sam se jednom našla u situaciju kad je malena od 2 god nakon visoke temp doživjela konvulzije
Kod nje je to ovako izgledalo, temp nije mogla biti ničim oborena, dobila je temp 39,1 i njen pogled se ukočio, prestala je treptati, tijelo joj se ukočilo.... nekako u svoj toj panici izvadili smo joj jezik i okrenuli je bočno, zamotali je u mokar peškir (bilo je ljeto) i uletjeli u auto
U medjuvremenu smo zvali hitnu da objasnimo šta se dešava s djetetom.... ispred hitne nas je čekala cijela ekipa medicinskog osoblja.... malenu smo unijeli, oni su joj dali kisik i klizmu, ona je u medjuvremenu sklopila oči, jao Bože kad se sjetim, evo me sad plačem user posted image user posted image
Dijete je do pedijatrije bilo u besvjesnom stanju i onda se probudila, temp je spala
Na pedijatriji su je pregledali u konstatovali da se radi o konvulzijama, ostavili su je na posmatranje do naveče kad su je pustili kući uz preporuku da se malenoj da klizma kad god dobije tem višu od 38,5
Dr su kontatovali da je malena orijentisana, vesela, da je vid i sluh ok, hod i ostalo, nije bilo potrebe za raditi EEG
Ti sama procijeni jel ti dijete ok ako su ti i dr isto rekli nema potrebe za EEG
Nama su dr tada rekli da se konvulzije javljaju kod 3% dječice i da do sada nije zabilježen slučaj koji je ostavio posljedice

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 11:37:14   
veeseelaa
e da konvulzije nisu kod svakog popraćene istim simptomima
Neka djeca samo klonu a neka se tresu, nekoj opet izlazi pjena na usta
U tom momentu bitno je brzo reagirati i djetetu izvaditi jezik iz usta i okrenuti dijete na bok
Savjetujem ti da kupiš klizme u apoteci, ona djetetu obara temp a i ima svojstva koja sadrži apaurin pa uspavljuje mozak tako da ne može doći do oštećenja istog

Nadam se da sam bila jasna, to je ono što ja znam

E da konvulzije se kod ove djevojčice nikada više nisu ponovile

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 13:43:19   
bebacha
ja koliko znam o ovome djete poslije konvulzije odreden period mora uzimat neku terapiju i obavezna sa sobom svugdje nosit klizmu.a ja nisam skontala iz posta dali je nemirko to dobio.zato se ja iskreno nadam da nisu u pitanju konvulzije.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 13:57:40   
veeseelaa
nema terapije nikakve
a klizmu nosiš iz bojazni da ako dijete dobije temp možeš reagirati
al temp ne dolazi odjednom, uvijek ima popratne pojave, npr curenje nosa, kašljucanje i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 14:08:52   
mamina princeza
a joj zao mi je ... ja mislim d aje sve to od straha al opet bolje ispitati.

Sta su klizme - cepici sta li?

Moj dajdza je imao kolvuzije kad je bio mali i znam da je moj arahmetli majka i pod strae dane to znala spominjati koliko je bilo strasno.
mi se nismo bas sustretali s tim mada jesmo s visokoom temperaturom i buncanjem i pomalo letenjem ociju u stranu.

Inace me jako strah svake temperature i nikad ne mogu docekati da naraste iznad da tek onda dajem paracetamol ili sta li vec. Ja uvijek dajem jos pri 37,5 dzaba to je moj strah.

A to da temperatura ne dolazi iznenada ne mora biti tacno. dva puta nam se desilo da je temperarturu dobila ba siznenada. Jednom kod prehlade jednom kod trodnevne groznice. Bas samo pocne s temperaturom.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
22.12.2010 14:43:04   
veeseelaa
Djeci  sklonoj grčevima uz visoku temperaturu kod svake bolesti praćene visokom temperaturom (do 5 godine  života), potrebno je pratiti znakove koji upućuju na bolest kao i temperaturu. Ukoliko je rektalna temperatura preko 38o C, potrebno je:
1.    Zadržati dijete kod kuće, napajati s dosta tekućine, mjeriti dalje temperaturu.
2.    Poraste li temperatura iznad 38,5o C, daju se čepići ili tablete paracetamola (djeci od 1 godine čepić a 125 mg 3 x dnevno, od 2 godine a 250 mg ili tablete 3 x ½ a 500mg).
Ukoliko temperatura i dalje ne pada preporučavaju se oblozi od ustajale vode ili kupke.
3.    Djeci koja su prethodno imala “grčeve uz visoku temperaturu” kod rektalne temperature preko 38,5o C treba odmah dati klizmu diazepama (djeci do 10 kg klizma a 5 mg, a onima od 10 – 15 kg 10 mg)
4.    Ukoliko unatoč svim poduzetim mjerama dijete ipak dobije grčeve treba ponoviti klizmu diazepama, poleći dijete na bok (da ne aspirira) i obratiti se odmah liječniku. Jedino liječnik može utvrditi radi li se o “dobroćudnim” grčevima ili opasnim, tj. postoji li možda upala moždanih ovojnica ili mozga, a što zahtijeva brzo liječenje.



Klizma je u biti čepić






_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 12:04:53   
ziki
Evo me konacno sa dobrim vijestima. Hvala svima na podrsciuser posted image
Na insistiranje Tarikovog pedijatra, vecine ljekara koje sam konsultovala rijesili smo da ipak odradimo EEG snimak sto prije, privatni dr nije mogao prije 3. Januara tako da smo ipak morali da idemo u Tuzlu u neurolosku ambulantu. Tamo smo mu uradili snimak budnom, jer ni klizma ni neka injekcija nije mogla da ga uspava, jednostavno guzva je i galama prevelika a on ima izuzetno lak san. Jedini uspjeh tih lijekova je sto mu je popustio misic stezac pa nam se x puta upiskio. Iz citljivog dijela snimka, trenutci kad nije pokusaov da skine kapicu, dr je usatnovila da je snimak uredan, dijete zdravo al razmazeno. Kad sam razgovarala sa dr rekla je da nije sigurna da su konvulzije vec je verovatno nocni strah. U svakom slucaju svo ovo maltretiranje se na kraju isplatilo jer sad me ne grize crv sumlje da nije nesto nedaj Boze strasno. Kad smo konacno krenuli kuci nemirno je zaspalo oko 4 i spavalo od jutros do 6:30. Mogu da kazem da molim Boga da niko ovo ne prodje i da ako vec prolazi da roditeljima i djeci puno snage jer je sve iscrpljujuce i psihicki i fizicki.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 12:08:00   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: ziki

Evo me konacno sa dobrim vijestima. Hvala svima na podrsciuser posted image
Na insistiranje Tarikovog pedijatra, vecine ljekara koje sam konsultovala rijesili smo da ipak odradimo EEG snimak sto prije, privatni dr nije mogao prije 3. Januara tako da smo ipak morali da idemo u Tuzlu u neurolosku ambulantu. Tamo smo mu uradili snimak budnom, jer ni klizma ni neka injekcija nije mogla da ga uspava, jednostavno guzva je i galama prevelika a on ima izuzetno lak san. Jedini uspjeh tih lijekova je sto mu je popustio misic stezac pa nam se x puta upiskio. Iz citljivog dijela snimka, trenutci kad nije pokusaov da skine kapicu, dr je usatnovila da je snimak uredan, dijete zdravo al razmazeno. Kad sam razgovarala sa dr rekla je da nije sigurna da su konvulzije vec je verovatno nocni strah. U svakom slucaju svo ovo maltretiranje se na kraju isplatilo jer sad me ne grize crv sumlje da nije nesto nedaj Boze strasno. Kad smo konacno krenuli kuci nemirno je zaspalo oko 4 i spavalo od jutros do 6:30. Mogu da kazem da molim Boga da niko ovo ne prodje i da ako vec prolazi da roditeljima i djeci puno snage jer je sve iscrpljujuce i psihicki i fizicki.



Ma to je momčina!!!! Baš mi je drago!!! Ljubim vas oboje user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 12:08:47   
veeseelaa
ziki drago mi je da je sve ok, baš naletih da vidim imal kakvih vijesti



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 12:13:30   
Hanady RR
ziki user posted image
drago mi je sada sve OK user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 13:08:56   
bebacha
Uh danima kontam sta je s vama.drago mi je da je ipak na kraju ispalo ono sto sam mislila.zao mi je sto ste se mucili al sad je to sve iza vas.ljubi nam druga i sad odmarajte,obadvoje

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 18:23:27   
R&T@
Ziki, tek procitah...
Drago mi je da je sve u redu, hvala Bogu...

Ne znam kakva je kod vas praksa, ali mojoj djevojcici pise crvenim slovima i u knjizici i u kartonu da je imala konvulzije...
to je vazno zbog vakcinacije i svih, ne daj Boze, slucajeva...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 18:47:08   
Romali
ziki, hvala Bogu! Drago mi je zbog vas.
Sad se napokon mozes opustiti i uzivati u trudnoci user posted image .


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 18:57:14   
klemzi
Ziki, baš mi je drago user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 21:54:22   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image za nemirkauser posted image user posted image

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 22:03:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ziki

Evo me konacno sa dobrim vijestima. Hvala svima na podrsciuser posted image
Na insistiranje Tarikovog pedijatra, vecine ljekara koje sam konsultovala rijesili smo da ipak odradimo EEG snimak sto prije, privatni dr nije mogao prije 3. Januara tako da smo ipak morali da idemo u Tuzlu u neurolosku ambulantu. Tamo smo mu uradili snimak budnom, jer ni klizma ni neka injekcija nije mogla da ga uspava, jednostavno guzva je i galama prevelika a on ima izuzetno lak san. Jedini uspjeh tih lijekova je sto mu je popustio misic stezac pa nam se x puta upiskio. Iz citljivog dijela snimka, trenutci kad nije pokusaov da skine kapicu, dr je usatnovila da je snimak uredan, dijete zdravo al razmazeno. Kad sam razgovarala sa dr rekla je da nije sigurna da su konvulzije vec je verovatno nocni strah. U svakom slucaju svo ovo maltretiranje se na kraju isplatilo jer sad me ne grize crv sumlje da nije nesto nedaj Boze strasno. Kad smo konacno krenuli kuci nemirno je zaspalo oko 4 i spavalo od jutros do 6:30. Mogu da kazem da molim Boga da niko ovo ne prodje i da ako vec prolazi da roditeljima i djeci puno snage jer je sve iscrpljujuce i psihicki i fizicki.


Hvala Bogu dragom...

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
25.12.2010 22:12:43   
Anoniman
ziki,drago mi je da je sve uredu Hb.dragomuser posted image user posted image user posted image user posted image ljubi nemirka malog.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
26.12.2010 0:00:14   
Medić*
Bas lijepe vijesti Ziki, hvala Bogu dragom, sada uzivaj sa svojim nemirkom user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
26.12.2010 9:31:44   
new mama
Ziki hB da je maleni dobrouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
26.12.2010 9:40:20   
reallove
ziki hb pa je sve ok..ljubimo nemirka

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: temperaturni šok/febrilna konvulzija
27.12.2010 15:36:33   
Mya_81 RR
Ziki, prvo baš mi je žao da ste morali proći kroz sve to user posted image user posted image user posted image Veliki je šok to za roditelje.

Mi smo prije 2 mjeseca imali napad. Odmah sam znala šta je, jer naravno borili smo se s temp. prije toga već neko vrijeme.

I kad smo završili u bolnici tačno se sjećam koliko nas je doktorica ispitivala da joj tačno objasnimo šta se desilo i kako je to sve izgeldalo da bi mogla tačno uspostaviti da li se radilo o konvulzijama jer je postojala mogućnost da je bio i neki drugi napad (vjeruj mi da se sad ne mogu sjetiti oko čega je dokotrica dvojila u tom trenu). Nažalost, bile su konvulzije ali na svu sreću bez ikakvih posljedica.

Medjutim, ono što mene sada jako buni su podijeljenja mišljenja oko davanja klizme.

Naravno, odmah smo to nabavili i uvijek je imamo u torbi, ali u bolnici nam je rečeno da joj dajemo pola klizme ujutro i pola navecer čim ima visoku temperaturu (upravo ovo boldirano što je napisala Vesela) dok nam je pedijatrica u privatnoj klinici rekla da se klizma daje samo u slučaju konvulzija. Jer klizma ima djelovanje samo pola sata, a ne smije se davati idućih 12h i što ako dijete nakon pola sata i dalje ima visoku turu koju ne možemo spustiti (klizma temp. ne snižava!) i dijete dobije konvulzije?!


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *