|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 8:14:58   
shpagica
Meni samo nije jasno sta rade sa parama koje naplate mjesecno??? za cjelodnevni boravak naplate ukupno (pola od roditelja, pola od drzave) preko 300 KM. Za te pare u privatnim vrticima djeca imaju aman zaman prostor, opremu, jelo i tete.

Ko je ovdje lud?

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 10:24:22   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: djoisa

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-sarajevskom-vrticu-gdje-boravi-100-djece-otpadaju-plafoni/120524025#

tuzno..i strasno..gdje borave nasa djeca



ne da je strašno, ovo je da glavom lupaš u zid, i rade i dalje, ovako u ratu nij bilo



Sto se mene tiče ovdje su krivi svi.
Roditelji što šute i što odavno nisu doveli inspekciju da ovaj vrtić zatvori, i odgajatelji takodje.
I direktorica koja na sebe preuzima odgovornost za svako tragediju koja može da se desi u ovakvom vrtiću.
Jer oni što joj sada tvrde da nema novca, hladno bi okrenuli ledja da se desi kakvo zlo.

Da sam roditelj, nikada dijete ne bih ostavila u ovakvom vrtiću.

Ne daj BOže da ovako izgleda neki privatni vrtić, bilo bi drlje i kamenje.

zar u ovom kantonu nemaju inspekcije koje kazu da su prostorije uslovne ili neuslovne???

Da se razumijemo moje dijete isto ide u vrtić JU Djeca Sarajeva.
Ali naš izgleda pristojno.

< Poruku je uredio hanabanana -- 25.5.2012 10:34:27 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 10:44:49   
veeseelaa
kad je Rabi pisala da joj je dijete danima bilo mokro u vrtiću ja ostala bez teksta
u vrtiću gdje ide moja A ako se slučajno ukapa izvinjavaju se 10 puta, a ne da bude mokra? ma to nema šanse da se desi, jer ode moja lova nekom drugom
mislim budimo realni ljudi



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 10:45:54   
mala_beba
moja curica ide u "kekec" i kad dodjem po nju teta samo proviri iza vrata da vidi ko je dosao po koga i zatvori vrata.....sad mi je jasno zasto tako radi jer vjerovatno kad bih vidjela u kakvom je stanju prostorija u kojoj moje dijete boravi reagovala bih. do sad smo imali vise sukoba sto se tice higijene i spavanja a danas cemo imati i razgovor zbog prostora i neiskrenosti...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 10:52:22   
Lady26

IZVORNA PORUKA: mala_beba

moja curica ide u "kekec" i kad dodjem po nju teta samo proviri iza vrata da vidi ko je dosao po koga i zatvori vrata.....sad mi je jasno zasto tako radi jer vjerovatno kad bih vidjela u kakvom je stanju prostorija u kojoj moje dijete boravi reagovala bih. do sad smo imali vise sukoba sto se tice higijene i spavanja a danas cemo imati i razgovor zbog prostora i neiskrenosti...


Smijesno...
user posted image user posted image
U koju grupu ide tvoje dijete?
Meni nijednom nisu zatvorili vrata pred nosom, ako imam sta pitam tetu ili same kazu, a kad je dovodim sirom su otvorena vrata dok udje....
Cak sam bila u prostorijama gdje borave djeca, niko mi nije zabranio, sjedila i do pola sata

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mala_beba)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 11:01:38   
Lady26
Nisam ni ja odusevljena stanjem u vrticu, ali da mogu isla bi i moja privatni, posto ne mogu priustiti, ide u drzavni i jedva sam je uspjela upisati, ganjali vezu....
Smijesno mi je sto raspravljaju zene kojima djeca idu u privatne vrtice....nismo svi istih mogucnosti...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 11:51:26   
škorpija
pa slike su iz KEKECA, koliko se sjećam to je bio jedan od razvikanijih vrtića, i bogati lady kad si ulazila u vrtić i sjedila u njemu pola sata jesi li vidjela ovo što svi možemo vidjeti na fotkama. a veselaaa je u pravu, evo ako roditelj puši neka prestane i dobit će tih dodatnih 60 KM za bolji vrtić, mislim da pare ne mogu biti izgovor za ostavljanje djeteta u neuslovnom prostoru, meni bi srce prepuklo da moram ostaviti dijete u ovakavoj vlazi, nije to samo izgled, nego ugroženo je i zdravlje, pa i život, ako uzmemo u obzir struju i vlagu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 17:43:08   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: mala_beba

moja curica ide u "kekec" i kad dodjem po nju teta samo proviri iza vrata da vidi ko je dosao po koga i zatvori vrata.....sad mi je jasno zasto tako radi jer vjerovatno kad bih vidjela u kakvom je stanju prostorija u kojoj moje dijete boravi reagovala bih. do sad smo imali vise sukoba sto se tice higijene i spavanja a danas cemo imati i razgovor zbog prostora i neiskrenosti...


Smijesno...
user posted image user posted image
U koju grupu ide tvoje dijete?
Meni nijednom nisu zatvorili vrata pred nosom, ako imam sta pitam tetu ili same kazu, a kad je dovodim sirom su otvorena vrata dok udje....
Cak sam bila u prostorijama gdje borave djeca, niko mi nije zabranio, sjedila i do pola sata


Meni nije smiješno, meni je žalosno.
Izgleda da moje dijete i dijete od male_bebe ulaze na ista vrata, a ne idu u isti vrtić.
Ja kad god dodje po dijete to je jedna od odgajteljica, i uvijek prozborimo riječ - dvije.
Vrata su uvijek širom otvorena.
Ovo nisu slike iz Kekeca, barem ne iz prostorija koje moje dijete koristi, a u koje sam ušla.
Možda su slike sa sprata, tamo gdje borave bebe.
To ne znam, niti mogu tvrditi.
Medjutim po nekoj infrastrukturi, rekla bih da je ovo onaj vrtić na Skenderiji koji je jedno vrijeme nakon snijega bio zatvoren.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 20:59:13   
škorpija
Slike su 100 posto iz Kekeca, moja kolegica je jučer išla tamo, slikala i pravila priču,

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/97453-zbog-loseg-krova-vrtic-kekec-stalno-poplavljen-oko-130-malisana-boravi-u-prostorijama-punim-vlage.html

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 22:40:52   
anidla
Kao prvo, MRZIM kad neko u isti kos trpa sve vrtice JU Djeca Sarajeva (kao vecina ovdje)!

kao drugo, JA licno nisam razgledavala vrtic u koje moje dijete ide, ali sam *hinjski*dala fotoaparat za Noin drugi rodjendan da slikaju tete, i meni je zaista nas vrtic pristojan vrtic (ko me ima na FB moze to da vidi)

Kao trece, evo Lady ne pusi pa ne moze priustiti opet privatni vrtic, sta treba da radi? da prestane da jede??? mislim...

ovdje ocito svako ima za pravo drugom roditelju reci na indirektan nacin da je los roditelj, Boze zato sto ne moze/ nece da upise dijete u privatni vrtic...

A o losim roditeljima bi se ovdje moglo pisati danima ( bez da se doticemo teme vrtica).


Ali neka, sve ce doci na svoje user posted image



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 22:57:48   
Skvo RR
Ja sam zgrozena fotkama, ovo nije normalno gdje djeca borave...mislim i ovaj vrtic se PLACA...pa ljudi moji nije bitno koliko, ali se placa,..placas da ostavljas dijete u prostorijama gdje otpadaju komadi plafona, da udise vlagurinu (vidim da je opetovan problem, dakle nije izolovan slucaj)...Po meni odgovornost je na JU djeca sarajevo...trebaju privremeno zatvoriti vrtic, dovesti ga u "uslovno" stanje...ali prije toga da se posalje inspekcija, pa neka malo uzmu briseve sa zidova i posudja, sa teta....ne bi lose bilo...pa da vidimo kakvi ce biti. Za to vrijeme neka djecu premjeste po drugim vrticima..ovo je zaista po mom misljenju ozbiljan problem. Strasno....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 22:58:36   
azuro
Zaista, i pored fotografija ne mogu da vjerujem da ovako nešto postoji. Nikad u životu nisam vidjela takav vrtić. Ja pored takvog vrtića ne bih ni prošla a kamo li ušla. Da se sad malo nadovežem na prethodne komentare. Neko reče u privatnim vrtićima jedna teta radi sve, ja koje znam nije tačno. Da nisu školovane i to nije tačno, većina njih su prof. predškolskog odgoja. Također neko reče da je odgajateljicama u državnim svejedno hoće li se neko dijete ispisat ili ne, pa i jest tačno, jer ona će platu dobit imala 10. i 30. djece u grupi. A što se tiče kašnjenja po dijete u vrtić radno vrijeme se mora poštovati u svim ustanovama, firmama itd. Da li ste vi sretne kad vam nadređeni svaki dan kaže ostani poslije radnog vremena duže.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 23:13:58   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: škorpija

Slike su 100 posto iz Kekeca, moja kolegica je jučer išla tamo, slikala i pravila priču,

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/97453-zbog-loseg-krova-vrtic-kekec-stalno-poplavljen-oko-130-malisana-boravi-u-prostorijama-punim-vlage.html


Jesu iz Kekeca, onako kako sam i mislila - sprat u kojem borave bebe.
I ovo je prestrašno.
Ja sam po svoje dijete isla u srijedu u vrtić, i sve izgleda sasvim normalno, barem tamo gdje boravi grupa u kojoj je moje dijete. Kad sam ovo sve vidjela na dnevniku, doslo mi je da povratim.
U javnost je izaslo zato sto vise ni tete nisu mogle ovo sve gledati, i snositi odgovornost ako plafon padne ili krov.
Meni i dalje nije jasno kako inspekcija vec od danas nije otisla i zabranila rad ovom vrticu.
Ovo je apsolutno nedopustivo.
Ja znam da ću prva pisati Koldzi da ga pitam jel bitnije asfaltirati ulicu Milana Preloga, nego dati lovu za vrtic.
Mada je jasno da vrtici JU Djeca Sarajeva nisu na budzetu opstine nego kantona.
Sve skupa treba da ih bude sram.
Mene je sramota.

Isto tako znam da ću svoje dijete prebaciti iz ovog vrtica iako me srce boli jer ona jako voli svoje tete i svoje drugare.
Moram reci da cemo tesko naci tete kakve je imala. Apsolutno su fantasticne, i apsolutno im skidam kapu u kakvim uvjetima rade.
Prestrasno.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 23:25:59   
anidla

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: škorpija

Slike su 100 posto iz Kekeca, moja kolegica je jučer išla tamo, slikala i pravila priču,

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/97453-zbog-loseg-krova-vrtic-kekec-stalno-poplavljen-oko-130-malisana-boravi-u-prostorijama-punim-vlage.html


Jesu iz Kekeca, onako kako sam i mislila - sprat u kojem borave bebe.
I ovo je prestrašno.
Ja sam po svoje dijete isla u srijedu u vrtić, i sve izgleda sasvim normalno, barem tamo gdje boravi grupa u kojoj je moje dijete. Kad sam ovo sve vidjela na dnevniku, doslo mi je da povratim.
U javnost je izaslo zato sto vise ni tete nisu mogle ovo sve gledati, i snositi odgovornost ako plafon padne ili krov.
Meni i dalje nije jasno kako inspekcija vec od danas nije otisla i zabranila rad ovom vrticu.
Ovo je apsolutno nedopustivo.
Ja znam da ću prva pisati Koldzi da ga pitam jel bitnije asfaltirati ulicu Milana Preloga, nego dati lovu za vrtic.
Mada je jasno da vrtici JU Djeca Sarajeva nisu na budzetu opstine nego kantona.
Sve skupa treba da ih bude sram.
Mene je sramota.

Isto tako znam da ću svoje dijete prebaciti iz ovog vrtica iako me srce boli jer ona jako voli svoje tete i svoje drugare.
Moram reci da cemo tesko naci tete kakve je imala. Apsolutno su fantasticne, i apsolutno im skidam kapu u kakvim uvjetima rade.
Prestrasno.


hanabanana, tvoje dijete ide u kekec?




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 23:28:32   
hanabanana
I starija je isla i sada mladja.
Ali sam ostala u stanju šoka nad ovim slikama.
Ja imama alt_ernativu, i moje dijete sigurno neće u sljedeća tri mjeseca ići u vrtić
Ali sta s onim koji nemaju?
Ovakav vrtic u ponedeljak ne bi smio primiti djecu.

< Poruku je uredio hanabanana -- 25.5.2012 23:29:17 >

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 23:40:41   
škorpija
hanabanana situacija je sigurno ozbiljan čim su tete i direktorica izašle u javnost sa ovim slikama i infomacijama, JU Djeca Sarajeva je inače jaaaaako zatvorena ustanova za novinare, lakše je od SIPA-e dobiti info nego od njih. znači sigurno je voda do grla došla i vjerujem da se i oni oslanjaju na medijsku hajku da se napokon nešto uradi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
25.5.2012 23:46:46   
hanabanana
Direktorica treba dati ostavku ako ne zna naći rješenje.
Ili zatvoriti barem vrtić od ponedeljka.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
26.5.2012 9:47:16   
new mama
Sto se tice ovog vrtica ja sam zgrozena,sta su dopustili u kakvim uslovma da djeca borave,ali nadam se da ce se sad nesto promijeniti,nazalost moralo je na ovakav nacin da se rijesi,da dodje do javnosti pa da bi se neko sjetio da popravi uslove u kojima djeca boraveuser posted image
Nego citam o vrticima i uvijek mi zapara dobro usi kad procitam vezano za drzavne kakoo je situacija losa,moje dijete ide u drzavni ici ce dok ne krene u skolu aBd i ovaj gdje ona ide je u dobrom stanju,mislim ovaj na Mojmilu,nego ja citam neke komentare kako je bolje u privatnom ,pa ne znam sto su su puni drzavni vrtici,ne vjerujem da bas svi iz finansijske situacije upisu dijete u drzavni i da se pise kako ce za 100 km djetetu biti bolje u privatnom,Ja sam zadovoljna i moje dijete je zadovljno,tete su super,uvijek odvoje vremena da porazgovaram s njima,sta god me interesuje za moje dijete,tako da ne vidim sta tu ima lose.Treba sagledati vecinu stvari i vecinu misljenja pa onda suditi da li je negdje ok ili neuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
28.5.2012 11:39:22   
Lady26
Vrtic "Rosica", zna li ko gdje se nalazi?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
28.5.2012 11:46:43   
djoisa
Paromlinska 7 , NOVO SARAJEVO

< Poruku je uredio djoisa -- 28.5.2012 11:47:02 >

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
28.5.2012 11:47:22   
hanabanana
U Paromlinskoj, u stambenoj zgradi.
Smješten u poslovnom prostoru.
Meni se nije svidio.

To je ona ulica što izlazi od pravca BOR banke, ili kako već, na ulicu koja vodi prema Merkatoru.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
28.5.2012 12:00:31   
škorpija
lijep je državni vrtić u kranjčevićevoj kod konzuma, izvode ih gotovo svaki dan, vidim kolonu kad krenem na posao, ali ne znam kako se zove

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
28.5.2012 12:02:27   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

lijep je državni vrtić u kranjčevićevoj kod konzuma, izvode ih gotovo svaki dan, vidim kolonu kad krenem na posao, ali ne znam kako se zove


Leptirić...
al nema jasličku grupu...tj...pelenaši mali ne idu tamo

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
28.5.2012 12:02:55   
mala_beba
moja curica ide u kekec u jaslice i jutros sam je morala ostaviti tamo iako im je stanje takvo kakvo je... tete ne znaju sta ce, moraju biti u tim prostorijama i cekati da se smiluju i poprave taj krov...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
28.5.2012 12:08:08   
Hanady RR
I zvončić je lijep unutra...preko puta bristola ...imaju jasličku...on je renoviran ne tako davno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala_beba)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *