|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 13:58:46   
tea lana
MEĐUNARODNI MONETARNI FOND, od kojeg za sada zazire službena Hrvatska, odobrio je sinoć stand by aranžman Bosni i Hercegovini težak 1,57 milijardi američkih dolara. Aranžman je u trajanju od 36 mjeseci i ukupnom iznosu 600% od kvote BiH u ovoj međunarodnoj financijskoj instituciji. Prema najavama oko 282 milijuna dolara stići će odmah, dok će ostatak stizati nakon kvartalnih pregleda i ispunjavanja uvjeta iz programa. Pregledi će se odvijati svaka tri mjeseca. "Koristi od aranžmana sa MMF-om su višestruke, prije svega zbog sredstava koja će BiH dobiti, ali i zbog financijske discipline koja je potrebna te kredibiliteta države", rekao je danas guverner Centralne banke Bosne i Hercegovine (CBBiH) Kemal Kozarić pozdravljajući napore države da se dobije taj novac. Naglasio je kako očekuje, nakon pozitivne odluke MMF-a, da Svjetska banka, Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) i drugi, nastave investirati u BiH.stavila sam ovdje da ne otvaram novu temu

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 14:03:40   
ae
Radim u Ministarstvu sigurnosti i vratila sam se na posao kad je moja beba imala 7 mjeseci. Nisam primala platu za tih sedam mjeseci samo nadoknadu od Kantona. Cula sam da je na VM BiH usvojena Odluka kojom ce se porodiljama placati razlika od nadoknade do plate. problem je sto ne mogu da nadjem kada je to usvojeno. Zna li iko koja je to sjednica bila. Suprug i ja smo odlucili tuziti MSB ako mi retroaktivno ne isplate raliku. Listam upravo jucerasnji Vecernji list i ne vidim nista.....

_____________________________

Matej-mamin zecic

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 16:29:31   
luna77
a 91 sjednica ali gdje naći odluke ???user posted image  i ja pripadam istom ministarstvu i nemam riječi za postupke

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 16:34:53   
luna77
IZVORNA PORUKA: tempo

nista ni u 53 broju user posted image user posted image user posted image user posted image

je li itko procitao clanak jucer u vecernjem listu????


koji članak nisam čitala nista gledala Sabor RH i neku raspravu još mi i tlak skočio zbog zakona .....sve me nervirauser posted image

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 16:42:00   
slono
IZVORNA PORUKA: ae

Radim u Ministarstvu sigurnosti i vratila sam se na posao kad je moja beba imala 7 mjeseci. Nisam primala platu za tih sedam mjeseci samo nadoknadu od Kantona. Cula sam da je na VM BiH usvojena Odluka kojom ce se porodiljama placati razlika od nadoknade do plate. problem je sto ne mogu da nadjem kada je to usvojeno. Zna li iko koja je to sjednica bila. Suprug i ja smo odlucili tuziti MSB ako mi retroaktivno ne isplate raliku. Listam upravo jucerasnji Vecernji list i ne vidim nista.....


Ja sam u prosvjeti i primam samo od Kantona onu crkavicu, ali i nje evo jos nema za prosli mjesec........... Hoce li biti sta od te razlike????? Sedam jeseci kako sam ja na porodiljskom!
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 16:55:24   
cele.k.
ja ne vjerujem da ce ista biti od toga

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 17:41:43   
tempo
imas na prethodnoj str kad smo poceli razgovarati o tome user posted image

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 17:43:27   
tempo
ja nisam cula da je odluka o tome, napisala sam na prosloj str koju sam inf dobila iz min fin i trezora i smatram je provjerenom jer oni znaju sta je bilo u odluci.



jucer su mi rekli da je u vecernjaku bila tema o porodiljnim naknadama u institucijama bih, kako zene ne ostvaruju nista i sl

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 17:49:59   
tempo
http://www.trezorbih.gov.ba/hrv/index.php?option=com_content&task=view&id=345&Itemid=162

min fin i trezora je bilo predlagac i zato mislim da bi trebali znati sto su predlagali i da ce biti onako kako sam napisala na prethodnoj strani user posted image

jedino ako nisu trazili neku dopunu odluke, ali sumnjam jer bi se to vratilo odluku na dopunu

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 17:50:20   
Golubica
Zna li iko ima li naznaka za regrese budjetskim korisnicima? Cekam ga kao ozeblo sunce, hehe.

< Poruku je uredio Golubica -- 9.7.2009 17:52:25 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 17:52:05   
tempo
Vijeće ministara BiH, na prijedlog Ministarstva finansija i trezora, donijelo je Odluku o visini novčane naknade zaposlenim u institucijama Bosne i Hercegovine za ishranu tokom rada, koja će iznositi osam KM za svaki dan proveden na radu.           Odluka će se primjenjivati po odobrenju stand by aranžmana sa Međunarodnim monetarnim fondom.   Vijeće ministara BiH, na prijedlog Ministarstva finansija i trezora, donijelo je Odluku o visini osnovice u iznosu od 498,10 KM za obračun plaće zaposlenim u institucijama BiH.           Odluka će se primjenjivati po odobrenju stand by aranžmana sa Međunarodnim monetarnim fondom.(kraj)

i ovo je stupilo na snagu, s obzirom na odobrenje stand by aranzmana. sljedeca placa se vec obracunava po ovome principu user posted image

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 17:53:53   
tempo
ide uz sljedecu placu, to sam danas pitala user posted image

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 17:57:10   
Golubica
A u kojem iznosu? Doduse, vjerujem da se ovo sto kazes odnosi na Sarajevski kanton. A sta je sa ZE-do? user posted image user posted image

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 17:59:18   
tempo
ako radis u institucijama bih regres je svima jednak

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 18:01:35   
luna77
IZVORNA PORUKA: tempo

ako radis u institucijama bih regres je svima jednak

570KM

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 18:02:53   
Golubica
Prosvjeta i policija.

< Poruku je uredio Golubica -- 9.7.2009 18:03:28 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 18:04:17   
tempo
Članak 36.
(Regres za godišnji odmor)
(1) Uposlenom u institucijama BiH pripada pravo na regres za godišnji odmor u
visini prosječne plaće u BiH.
(2) Visina prosječne plaće u BiH na temelju koje se vrši obračun regresa za
fiskalnu godinu, utvrđuje se kako je navedeno u stavku 1. članka 7. ovog
zakona.
(3) Isplata regresa za godišnji odmor vrši se na temelju pojedinačnih rješenja o
korištenju godišnjeg odmora u institucijama BiH.


prosjek je bio 630 KM ako sad ne smanje radi stand by aranzmana, jer je i to jedna od odluka
- Odluka o načinu i postupku ostvarivanja prava na naknadu za godišnji odmor i plaćeno odsustvo u institucijama Bosne i Hercegovine;




(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 18:05:19   
tempo
a meni danas rekose 630, ako ne smanje do isplate user posted image

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 18:05:47   
tempo
to su zupanijski zakoni, bar tako mislim

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 18:07:12   
Golubica
U Ze - Do kantonu je bio regres oko 300 KM, barem u prosvjeti i policiji. Ali ove godine rekose da ce biti 500 KM. Trebao je biti davno vec isplacen, ali nema nista. Da hoce biti i 300 KM. I ne nadam se vecem.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 18:07:47   
tempo
IZVORNA PORUKA: luna77

IZVORNA PORUKA: tempo

ako radis u institucijama bih regres je svima jednak

570KM


auuuuuu, ako idemo po onome sto stoji u cl7 stavak 1 onda nije ni 570, vec 535, jer je to osnovica za obracun place dok je sad ne smanje na 498, a onda ce sigurno i regres user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 18:12:01   
sarayka
mi u zdravstvu dobili 380 KM iako nam najavljuju da cenmo dobiti još 300 KM jer su svi ostali dobili toliko pa sad??
ima li neko inf o tome?user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 20:03:02   
Blue rose RR
Kolko ja znam doduše radi se o federalnim insitucijama, regres bi trebao biti uz ovu platu, i ne zna se da li 70% ili 50% od prosječne plate.
Ma neka bude koliko god, samo da je plata na vrijeme.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 20:08:35   
luna77
IZVORNA PORUKA: tempo

a meni danas rekose 630, ako ne smanje do isplate user posted image


regres se vraća na prošlogodišnji a koliko se sjećam bio je 570-580,meni su iz računovodstva tako rekli pa ako lazu onda lazem i ja a u svakom slučaju bi bilo bolje da je 630 user posted image  posebno ejr nas oboje MM i ja radimo u istoj firmi.ostaje nam se strpiti do plaće u 8 mjesecu

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
9.7.2009 20:11:24   
Golubica
Pa kada vama bude plata?



_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *