|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
5.8.2009 22:30:23   
taze_mlada
IZVORNA PORUKA: tempo

Nazalost, imam prilicno sigurnu informaciju iz MFiT BiH. Kako su meni rekli, sve ostaje po starom, jedino je promjena za rodilje koje žive u županijama koje ne plaćaju nikakvu naknadu, tada će im institucija BiH u kojoj rade isplatiti minimalac od oko 350-370KM (zaboravila sam tocnu cifru) i na to osiguranje. Navodno, nema ništa više user posted image


i moj pravnik je ovako nesto rekao... ali mene kopka to sto u odluci stoji da se "Obracun i isplata naknade za porodiljsko odsustvo za zaposlene u institucijama Bosne i Hercegovine vrsi se uz mjesecni obracun i isplatu placa i naknada zaposlenih u institucijama Bosne i Hercegovine na temelju Izvjestaja, iz clana 3. stav (1) ove Odluke i rjesenja o porodiljskom odsustvu izdatog od strane rukovodioca institucije." i to je samo jedan clan, dakle nema podclanova da se odnosi samo na kantone gdje ne uplacuju nadoknadu...uh kud nisam pravnik jer imam osjecaj kad bi se neko dobro zadao u ovo da bi se dalo svasta izmajmunisati..jer se u prethodnom clanu ove odluke pozivaju da se primjenjuju entitetski zakoni a koliko znam u zakonu FBih stoji da poslodavac ukoliko zeli moze uplatiti razliku...

(odgovor članu tempo)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
2.9.2009 16:13:38   
RICI
IZVORNA PORUKA: tempo

Nazalost, imam prilicno sigurnu informaciju iz MFiT BiH. Kako su meni rekli, sve ostaje po starom, jedino je promjena za rodilje koje žive u županijama koje ne plaćaju nikakvu naknadu, tada će im institucija BiH u kojoj rade isplatiti minimalac od oko 350-370KM (zaboravila sam tocnu cifru) i na to osiguranje. Navodno, nema ništa više user posted image

Upravo tako, ništa nema za porodilje iz Federacije izuzev za one koje od svojih kantona ništa ne primaju....... Ma žalosno je sve to skupa,, radim u institucijama BiH borili smo se slali na parlament peticije al ništa od svega toga, gosp Živković oborio prijedlog izmjene i dopune Zakona o platama koji se ticao porodiljskih naknada.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: sjednica vj.ministara 91 to usvojili
7.9.2009 21:59:26   
taze_mlada
naravno ne bi nista od ovog.... a neki dan izasao clanak u oslobodjenju kako se zene zalile ombdusmenu i kako su njihove zalbe prihvatili kao osnovane pa dali tako reci nalog meni se domu parlamenta BiH te primjedbe a ovi opet nalog vijecu ministara da u roku 30 dana rijesi pravno ovo pitanje ni taj nalog se negdje u medjuvremenu i medjuprostoru izgubio, da papir nije ni stigao do pisarnice VM... uh..mrzim ih!

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 78
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *