|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:30:12   
Anoniman
cini mi se da se piju neki lijekoviuser posted image al nisam sigurna jer kako je kod mene bio u redu nisam se raspitivalauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:31:25   
veeseelaa
a zbog kkavih simptoma si išla na taj pregled??? jel taj pregled radi isključivo oftamolog?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:32:52   
sporty mamaa
Taj osjecaj nesvjestice je bas jako ruzan i neugodan. Meni se bas danas desilo i to dok sam u konzumu kupovala nesto, sreca pa sam se drzala za ona kolica inace ne bih mogla istati na nogama. Meni je u jako nisko zeljezo, tlak, jos trudnoca, a imam i problema s vratom... Inace, cesce mi se desavalo prije trudnoce, posebno me znala glava zabolit i neki pritisak ruzni, koji evo hvala Bogu u trudnoci rijetko kad da osjetim.
Moze bit i da vam je od vrucine, ako niste uzeli dovoljno tecnosti. Ili recimo ako ste popili kavu, popusili koju cigaru a niste doruckovali.
Nizak tlak, ili recimo pad secera u krvi mogu dovesti do nesvjestice...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:35:57   
klemzi
Visok očni pritisak često bude povezan i sa slabljenjem vida. Vesela jesi li provjeravala vid, možda previše naprežeš oči, pogotovo ako radiš na računaru. Mada, kod povišenog očnog pritiska, čest simptom je glavobolja, ali ne nesvjestica. Kakav ti je pritisak, ovaj obični??

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:36:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a zbog kkavih simptoma si išla na taj pregled??? jel taj pregled radi isključivo oftamolog?




bolila me glava i znalo mi se desavati da mi se kao zamuti pred ocima i ne vidim dobro,ja sam htjela ici privatno al doktorica mi kaze da dođem u bolnicu i da bezveze ne placam..ostalo mi jos da uradim vidno polje al ne odoh do sad.. i da iskljucivo oftamolog radi ove pregledeuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:37:20   
veeseelaa
sporty žao mi je što i ti nekada proživljavaš te nesvjestice al kod mene su one prisutne u zadnjih par dana haman non stop, nekad u više obimu a nekad u manjem, pa dokle a nalazi ok??? pijem vodu, sokove, magnezijum, ne hodam vani, u ofisu klima, u kući i u autu
Inače nikad mi toplota nije predstaljala problem, ne znam, ne kužim


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:39:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: klemzi

Visok očni pritisak često bude povezan i sa slabljenjem vida. Vesela jesi li provjeravala vid, možda previše naprežeš oči, pogotovo ako radiš na računaru. Mada, kod povišenog očnog pritiska, čest simptom je glavobolja, ali ne nesvjestica. Kakav ti je pritisak, ovaj obični??


pa ovih par dana je varirao, mada mislim da se ovaj mamim tlakomjer pohebao nešto user posted image jer čim odem kod dr pritisak ok user posted image
ja nemam glavobolje uopće, al da mi se nekad muti vid od čitanja i buljenja u komp o to da, imam i mao dioptrije al naočale ne nosim

Noa hvala za info


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:40:30   
sporty mamaa
Ne znam ,mozda previse naprezes oci za racunarom, mozda je to razlog. Odi jos kod oftalmologa, nadam se da ce prestati sto prije, jer kazem znam kako su nezgodne.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:41:08   
veeseelaa
hvala sporty, posjetit ću i oftamologa



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:42:32   
Anoniman
veeseela nazalost mislim da je to problem,dioptrija se vjerovatno povecala i uslijed naprezanja ociju desi se ovo sto ti opisujes...


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:44:59   
veeseelaa
može biti, ma ajde i to je rješivo samo da nije kakva nova neizlječiva bolest user posted image
a neko je spomenuo ankcizioznost kao moguću varijantu, ja kad sam danas spomenula radilogu žena umrla od smijeha, kaže o neeeeee mlada damo, vi od toga oboljeti sigurno nećete
al opet nije njeno mišljenje vjerodostojnouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:47:32   
veeseelaa
i da sve sam nalaze odradila privatno, nije mi se dalo čekati u DZ
nalaz krvi i urina - 55 KM
internista (srce, pluća) - 40 KM
ct dopler vrata- 60 KM
a ultrazvuk štitnjače uradiše mi džaba user posted image neka fina ženica radiolog bi, ja se raskukala a ona veli ajde da ti pogledam i štitnu, ja častim user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 27.8.2011 0:51:13 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.9.2011 17:44:35   
veeseelaa
osjećaj se dužnom user posted image da napišem da je kod mene ona moja boljka kako došla tako i prošla, baš onako kako je rekla dr radiolog.... vrtoglavice su same od sebe nestale, misterij
nisam išla kod oftamologa



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.9.2011 18:17:38   
Rabi
Sta bilo ovo vesela, pa zar i tebe nesto moze safatatiuser posted image
Eto vidis, kako doslo tako i otislo!!! Samo se opusti i ne razmisljaj o tomeuser posted image Ne sjecaj se uopste vrtoglaviceuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
14.9.2012 20:15:55   
Rabi
U zadnjih nekoliko god. povremeno imam nekih problema sa ocima! Crveno oko, ostar bol u oku, posebno kada gledam u svjetlo! Uglavnom dijagnoza je bila virusni konjuktivitis koji sam eliminisala kapima. Nedavno, ponovo isti problem....Stavljala sam kapi, bol je prestala, ali imam neki pritisak u glavi i ocima, a sinoc sam primjetila da mi je lijeva zjenica manja od desne, tj. desna je veca od lijeve
user posted image
Ocni ljekar je utvrdio da je, sto se tice ociju, sve OK i da zjenica reaguje na svjetlo, sto je vrlo vazno. Neuroloski nalaz je takodje ok.
Inace, vadila sam jos neke nalaze cirkulacije gdje imam kostano premostenje vratne arterije verteb., a s prednje strane imam asimetriju verteb. arterija. Lijeva je 1,9mm a desna 3,3 mm...
Zbunjena sam i nasikirana zbog ovih svojih zjenica! Bas samuser posted image
Dobila sam da radim magnet koji se ceka i ceka....
Da li je neko imao slican problem?user posted image user posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
2.10.2012 9:34:56   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: tea lana

Prepoznajte melanom na vrijeme
Ranim dijagnosticiranjem protiv zloćudnog tumora

Melanom je zloćudni tumor kože koji se može razviti iz madeža ili na koži gdje prethodno nije bila nikakva promjena. U ranom stadiju se melanom može uspješno liječiti i tad je prognoza dobra. Međutim, uznapredovali melanom može metastazirati u druge dijelove tijela te predstavlja ozbiljnu, ponekad smrtonosnu bolest. Madeži se smatraju dobroćudnom i normalnom pojavom, ali svaku promjenu u ili oko madeža treba ozbiljno shvatiti jer ona može biti prvi znak pojave melanoma. Normalni madeži su male, obično smeđkasto obojene mrlje na koži koje se mogu vidjeti u većine ljudi. Samo manji broj madeža je prisutan na koži od rođenja, dok većina madeža nastane tijekom života. Kako biste lakše pratili promjene u madežu, slijedite ABCDE pravila koja su vrlo korisna za otkrivanje „sumnjivih“ madeža na tijelu. Ona se odnose na promatranje određenih karakteristika madeža i sličnih obojenih promjena na koži. U dijagnostici melanoma ABCDE pravila služe liječnicima u svakodnevnom radu, ali svatko ih može primijeniti pri samopregledu kože. • Asymmetry – asimetrija Normalan madež je pravilnog oblika, uglavnom okrugao i simetričan. Sumnjivi (displastičan) madež je nepravilnog oblika, tj. asimetričan. • Border – rubovi
Normalan madež ima pravilne rubove, a sumnjivi (displastičan) ima nepravilne i nejasne rubove. • Color – boja
Normalan madež je jednobojan. Sumnjivi (displastičan) madež ima više boja i nijansi (smeđa, crna, siva, plava...) • Diameter – promjer
Normalan madež najčešće je u promjeru manji od '' mm. • Evolution, elevation – promjena, uzdignuće
U sumnjivom (displastičnom) madežu nastaju promjene oblika, boje i veličine dok se normalan madež ne mijenja značajno tijekom života. Čim primijetite promjene na nekom madežu, ne oklijevajte, obratite se dermatologu. Dijagnoza melanoma je pouzdana tek nakon što se sumnjiva promjena na koži u cijelosti operativno odstrani i pregleda patohistološki. Daljnji postupak ovisi o uznapredovalosti melanoma, a prognoza je bolja što je dijagnoza ranije postavljena.





evo mog problema,baš kako je gore navedeno da sami možemo prepoznati promjene i stanje na madežima,jer je to nešto što me potajno muči ovih dana.naime,imam dosta madeža po tijelu ali ovaj jedan što imam na leđima je stvarno veliki,skoro kao kovanica od 1 KM.zadnjh godina se dosta promjenio,narasto ,malo je i crvenkast,ali do skora sa njim nisam imala problema.međutim malo sam ga povukla i krvario je.od tada mi nada mira i konstantno me boli.nemogu ni spavati na leđima stalno se vrijeđam,ni nasloniti a da ne govorim da me neko dotakne po leđima.imam trnce i bol okolo madeža i to mi prelazi na grudni koš.boli me na dodir,pa neznam na šta da mislim i sumnjam,otići ću dermatologu ali ako je neko imao slično iskustvo molim da ga podjeli samnom.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
2.10.2012 9:45:13   
smajli80
Nemoj se igrati sa ovim otiđi odmah do dermatologa!!!!

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
18.5.2013 17:39:12   
Alma_27
Nisam nasla temu al mislim da i ova odgovara posto ja imam samo simptome a ne znam sta je.

E ovako:

Kada sam se depilirala dole user posted image neki dan primjetila sam kao 2 male milimetarske bradavice boje koze. Danas se pojavila jos jedna user posted image . Isto tako velicine 1mm. Malo sam je izgleda povukla depilatorom i zakrvarila taj dio. Zvala muza on misli da je bila bubuljica neka tu al znam da nije.
Jel ja to imam spolne bradavice user posted image Otkud mi to? Mislim, nisam imala spolni kontakt sa strane ako se prenosi tim putem. Muz je imao nesto davno prije braka cini mi se al nisam vala zagledala i nije bilo mnogo - al to je prije nekoliko godina da bih sad ja dobila od njega....
Sta sad?

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
18.5.2013 17:50:22   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Alma_27

Nisam nasla temu al mislim da i ova odgovara posto ja imam samo simptome a ne znam sta je.

E ovako:

Kada sam se depilirala dole user posted image neki dan primjetila sam kao 2 male milimetarske bradavice boje koze. Danas se pojavila jos jedna user posted image . Isto tako velicine 1mm. Malo sam je izgleda povukla depilatorom i zakrvarila taj dio. Zvala muza on misli da je bila bubuljica neka tu al znam da nije.
Jel ja to imam spolne bradavice user posted image Otkud mi to? Mislim, nisam imala spolni kontakt sa strane ako se prenosi tim putem. Muz je imao nesto davno prije braka cini mi se al nisam vala zagledala i nije bilo mnogo - al to je prije nekoliko godina da bih sad ja dobila od njega....
Sta sad?

alma mogla si to dobiti i na bazenu ili javnom wc-u, ako su bradavice, odnosno herpes vjerovatnije

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
18.5.2013 18:25:35   
koka i po

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: Alma_27

Nisam nasla temu al mislim da i ova odgovara posto ja imam samo simptome a ne znam sta je.

E ovako:

Kada sam se depilirala dole user posted image neki dan primjetila sam kao 2 male milimetarske bradavice boje koze. Danas se pojavila jos jedna user posted image . Isto tako velicine 1mm. Malo sam je izgleda povukla depilatorom i zakrvarila taj dio. Zvala muza on misli da je bila bubuljica neka tu al znam da nije.
Jel ja to imam spolne bradavice user posted image Otkud mi to? Mislim, nisam imala spolni kontakt sa strane ako se prenosi tim putem. Muz je imao nesto davno prije braka cini mi se al nisam vala zagledala i nije bilo mnogo - al to je prije nekoliko godina da bih sad ja dobila od njega....
Sta sad?

alma mogla si to dobiti i na bazenu ili javnom wc-u, ako su bradavice, odnosno herpes vjerovatnije



moze se dobiti i kada opadne imunitet.
ako su kondilomi u pitanju najbolje je da se obratis doktoru da ti ukljuci terapiju.spolni odnos bez zastite ne dolati u obzir jer je to spolno prenosiva zarazna bolest.moja kolegica ih mora odstraniti hirurski pod totalnom anestezijom a uz to je i trudna.vremenom se mnoze ili mogu sami nestati.u njezinom slucaju su se toliko rasirili da ih mora pod hitno odstraniti jer mogu zatvoriti vaginalni kanal.
ali...da ja nebi napamet postavljala dijagnozu i nepotrebno te nadam se plasila najbolje je da odes doktoru.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
19.6.2013 14:37:50   
elmaL
da li neko mozda zna na sta bi moglo upucivati zuti fluoroscentni sekret iz nosauser posted image
muz ima to vec nekoliko dana, da napomenem da je prije toga bio bolestan, virus neki ga je razvalio, prehlada, kasalj, na kraju mu dr. ukljucila antibiotike i bilo mu je bolje, ali nakon prestanka uzimanja pojavi mu se taj sekret.

Ici ce ovih dana kod dr. danas kasno otisao, al eto da provjerim da neko nije imao slicnu situaciju ili bi mogao pretpostaviti sta je? I sad on kaslje s vremena na vrijeme, al to mu bas curi iz nosa, znaci boja je nimalo normalna, nikad vidjela nisamuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
19.7.2013 21:27:47   
marinčii
Meni se prije 15-ak dana desilo da mi je trnula jedna strana usne i sreca brzo je proslo pa nisam tome pridavala neku paznju,al evo i maloprije mi se opet desi pa sam se bas prepala,ako zna sta bi moglo biti neka pise

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
19.7.2013 21:51:04   
koka i po
kicma,cirkulacija,mozda na nervoj bazi.
meni se to desava kada imam napad migrene.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
19.7.2013 21:58:50   
marinčii
Koka i po hvala na odgovoru,evo se mogu pronaci u svemu,inace imam jake migrene da povracam i ne mogu po dan dva ustati iz kreveta,cirkulacija mi isto nije najbolja , uglavnom nije onda nista strasno,ja krenula guglati i bas se nasekirah uh

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
19.7.2013 22:04:55   
koka i po
nemoj da googlas prepoznat ces se u svakoj bolesti kao i svi mi.nego ako konzumiras alkohol svaki dan popij po casu crnog vina ono je odlicno za cirkulaciju,

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *