|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 13:59:36   
veeseelaa
a gdje ću plakar pun mojih jakni iz radne sobe??? user posted image ma teško je to sve .... mada nešto će se morati raditi uskoro, čekaću da rikne komp i kupiću si laptop, baš tako, radni sto mi se i onako ne svidja, dobila sam ga davno za dvadeset_ i neki rodjendan.... al najviše me brine plakar s odjećom, uglavnom mojom user posted image
nikako da sredim stvari
kako se vi s tim nosite??? ja ne znam gdje bi sa garderobomuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:00:06   
henna ze
ja se divim ženama koje imaju velike stanove..malo dijete..makar jedno i rade...pa stignu sve održavati pod koncem..još uz to se seksati i ići vani...
jutros kontam..e moja budalo..da ti je veći stan i još jedno dijete ti bi se objesila..fakat me interesuje..jel za tako velike stanove imate tete čistilice...ili kako
nema šanse da bi me ko natjero da mijenjam ovaj stan..a 35 m2..na moja primanja..oa ovdje mi režije mjesečno 300 KM..

a ti vidim da si u mogućnosti..veći stan..pa možeš i tetu platiti da ti poradi..


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:00:46   
veeseelaa
avjet zene same organizirajte sve inace nistauser posted image


podpisujem, muškarcima je sve ok
moj čak kaže hajmo svi spavati u dnevnoj sobi???? a spavaća nam prekrasna


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:03:56   
mamabb
Super, plakar taman ostaviš za dječju garderobu a svoje preškartaš. Ja sve ono što nisam obukla u sezoni koja je prošla jednom ili ni jednom odvojim i proslijedim ako ko želi ako ne bacim. Ne treba mi 10 jakni, 5 mantila, 10 kaputa,30 košuljica...tako radim i s L garderobom i muževom.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:10:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: henna ze

ja se divim ženama koje imaju velike stanove..malo dijete..makar jedno i rade...pa stignu sve održavati pod koncem..još uz to se seksati i ići vani...
jutros kontam..e moja budalo..da ti je veći stan i još jedno dijete ti bi se objesila..fakat me interesuje..jel za tako velike stanove imate tete čistilice...ili kako
nema šanse da bi me ko natjero da mijenjam ovaj stan..a 35 m2..na moja primanja..oa ovdje mi režije mjesečno 300 KM..

a ti vidim da si u mogućnosti..veći stan..pa možeš i tetu platiti da ti poradi..



ja nemam tetu koja čisti, ja sam ti teška na dinaru hahahahah ja sve sama i naravno uz pomoć mm...
ja u kući od 120-130 m2 imam ukupno zastrtog prostora veoma malo, parket se čisti haman svaki dan kao i kupatilo, svako veče ja il mm preprišemo pločice, očistimo kadu, wc šolju, umivaonik nekim sredstvom i parket preletimo.... sve je to za 30-45 min gotovo
pored toga odjeća se redovito naslaže u plakare (izuzev mm što je aljkav pa radim za njim), prašine se briše svaki dan....
ja nemam puno stvari, nije načičkano, imam u dnvenoj samo jednu komodu, za par minuta kožnu garnituru pobrišem mirišljavim maramicama
usisavam svaki 2-3 dan.... i to usisavanje traje do 30 minuta.... kuhinju održavam redovito, u 7-10 dana perem elemente a pločice svaki put nakon kuhanja prebrišem kao i šporet

Bitno je biti pohitan ako se razguziš ni 5 m2 nikad ne dotjera u red

Da prozore kad perem to mi je najveća misija, jer mi cijeli d.boravak u staklu.... nekad ih perem u par dana jer sve ne stignem za jedan dan user posted image isto radm po potrebi i stan mi je uvijek relativno sredjen, moja Ajša nije sklona haosu a ni pisanju po zidovima, ispljuvavanju hrane i prosipanju i sve je ok

Ja ne radim mnogo toga, al zato čistim, sexam se i izlazim, na to sam se bazirala user posted image

Svak ima svoje prioritete, pa ja, ja s mojim mm očistim kuću i odemo na ručak itd.... ne kuham svaki dan, nema potrebe za tim....

Ko god dodje kaže da mi je dom lijep i uredan, pa bujrum user posted image
ja jednostavno ne mogu zaspati ako sve ne dovedem u relativan red, takvi smo familijarno

A za tetu koja čisti se uvijek kanim uzeti je al se predomislim jer sama si najbolje očistim


< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.2.2012 14:16:12 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:11:14   
Arijana2
Ma nije stvar u megalomaniji to su sve realni problemi.

P.S Imamo zenu koja cisti ,2x sedmicno s obzirom da obadvoje radimo do od 8-6h pa stignem kuci samo da prespavam.

Uglavnom prava je nocna mora pronaci stan u Sarajevu a da nije u fazi raspadanja o cjenama da ne govorim,stvarno su nam nekretnine u gradu precijenjene.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:13:04   
salmy
Ja imam Americki u hodniku,i tu je sva nasa gardaroba...sve slozeno pod konac
To radim vrlo jednostavno:sve sto nisam obukla pola godine proslijedim ili bacim

Nemam taj problem,to radim i sa user posted image gardarobom,on ima ormar u sobi i taman

U plakaru mi  stoje cipele(uredno slozene)u kutijama,ofingeri i police.Uvijek ali uvijek je sve pod konac
Volim vidjeti uredno ispeglano i slozeno,imam vakum vrece,tu lagerujem zimsku/ljetnu postavu,zavisi od vremena.I tako idem u krug
Ja inace bacam sve sto mi ne treba,suđe,case....sve sto "strsi" ja bacam ili ne kupujem
I nemam puno namjestaja,sve bacam user posted image user posted image

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:15:19   
Mala Selma
s obzirom da obadvoje radimo do od 8-6h pa stignem kuci samo da prespavam.


pa sta ce ti veci stan , kad u njemu samo prespavasuser posted image .Ako imate viska novca, bolje ti je putujes, ljetovanje-zimovanje, nego plati vise 10 kvadrata-20 000KMuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:18:53   
Mala Selma
salmy ti ko jauser posted image -Mi imamo spajz i on mi je zakonuser posted image Dnevnu sobu koja je bila 5x4 sam "skratila za 1,5 m i napravila gardarober, ali kao sobicu, i tu su mi police od poda do zida...tu mi sve sto i od A., mm i moje, usisivac, pegla itd.To smo napravili sa rigipsom i stavili smao vrata!!Taj gardarober mi je spasuser posted image
Bas cu veceras slikati da vam pokazem.Ko god nam je dosao nije moga vjerovati da je to moguce i funkcjonalno!!

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:19:33   
Neca xxx
Sve zavisi od rasporeda prostorija u stanu. Moj stan ima 65 m2 i veliku dnevnu sobu, trpezariju, kuhinju, hodnik, kupatilo jednu vecu (nasu) i jednu manju spavacu sobu za user posted image . Nemam radnu sobu, a ni ne treba mi kod kuce. Imamo laptop u dnevnoj sobi i wireless i surfamo gdje nam se cefne. user posted image  U spavacoj sobi veliki plakar za stvari. Ispod kreveta sanduk gdje stavljam vansezonsku odjecu. I mislim da ovo nije malo za troclanu porodicu, mada ja planiram i 4. clana u ovom stanu.user posted image Tako sam isplanirala i djeciju sobu i imacemo onaj krevet sa ladicom na izvlacenje.

Meni je bitno da imam dovoljno ormara, ladica, ormarica gdje mogu staviti stvari. Ono sto mi ne treba-bacam, ne gomilam. I onda mi je lako raspremiti i odrzavati. Voljela bih i ja mozda jos jedno 30m2 da se jos malo rasirim. Prostora nikada dosta, ali vodi racuna da ces za veci stan placati i vece rezije.

Pokusaj malo da preuredis prostor u svom stanu jer 65m2 nije malo. Pobacaj stare stvari koje ti ne trebaju. I da, svi moji plakari su do plafona tako da u njih stane puno stvari. Ako si u mogucnosti, nabavi i ti ormare do plafona jer u gornji dio koji u nizim ormarima ostane neiskoristen mozes staviti puno stvari koje bas ne koristis svaki dan.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:20:23   
veeseelaa
Ja inace bacam sve sto mi ne treba,suđe,case....sve sto "strsi" ja bacam ili ne kupujem


pametno
mene ubi garderoba, inače namještaja imamo taman


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:22:37   
Lady26
Ja zivim u MOZDA 35 m2
Voljela bih vas tu vidjeti.....
Lana, mm i ja u spavacoj sobi od 7-8m2 (ne znam ni ima li i toliko), "dnevni" boravak je i kuhinja i trpezarija i Lanina igraona...kod nas je vjeciti haos...nema teorije da bude uredno duze od pola sata.... user posted image

Sanjam bar o posebno odvojenoj kuhinji....ali sta je tu je....
Moje misljenje je da oni sto imaju velike stanove - uvijek ce im biti malo...i uvijek ce traziti bar 1m2 dodatni....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:22:52   
ledy blue
Definitivno je bolje imati i mali stan al kavalitetno popunjen...nego kao sto je moj slucaj ...veliku kucu...a praznu..kod mene je drugi problem...imama viska soba..a manjak stanara...user posted image

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:25:49   
ledy blue
Mislim nije sad da hocu bit pateticna..nekako tako ispade..al stvarno znam puno 4 clanih porodica koje su zivjeli i odgajali djecu u 56 kvadrata...i super su odradili taj posao..kad je skladna i funkcionalna porodica..sve je lako....Normalno je da je najbolje kad ima prostor za sve..al treba nauciti uzivatu u onome sto se ima...

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:29:16   
ElmaB
Kod mene je to slučaj, nas petero u 52 kvadrata i ne žalimo se!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:30:40   
felix
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ja inace bacam sve sto mi ne treba,suđe,case....sve sto "strsi" ja bacam ili ne kupujem


pametno
mene ubi garderoba, inače namještaja imamo taman

isto vako, i ja volim sirinu i hb imam je ne volim nista da mi previse prostora zauzima dok sveki voli, pa mi pokusavala (prazne djelove) popuniti nekim stolicima djidjama midjama ja sve raskvarim kazem JA to NE volim ja volim sirinu da mi se djete ima gdje igrat , da kad cistim da mogu dokuciti, izmaknuti stvari sve na sred sobe .
Tako u svim soba hb siroko mi je user posted image i stavljam po svom cefu prije su pokusavali nametnuti svoje cefove i neke ukusa al ja nisam dala, i sad je samo po momuser posted image


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:32:09   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja zivim u MOZDA 35 m2
Voljela bih vas tu vidjeti.....
Lana, mm i ja u spavacoj sobi od 7-8m2 (ne znam ni ima li i toliko), "dnevni" boravak je i kuhinja i trpezarija i Lanina igraona...kod nas je vjeciti haos...nema teorije da bude uredno duze od pola sata.... user posted image

Sanjam bar o posebno odvojenoj kuhinji....ali sta je tu je....
Moje misljenje je da oni sto imaju velike stanove - uvijek ce im biti malo...i uvijek ce traziti bar 1m2 dodatni....




Lady ja bi se rodila da imam i tih 35 kvadrata,ali da su moje,a ne ovako svaki mjesec dajem pare ni za sta user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:33:16   
Lady26
Ja kad me uhvati ovako depresija zbog velicine stana, sama sebi kazem "ne placas kiriju i suti"....
Ali me ponijela tema user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:33:28   
Malenaoduvijek
lady26 potpuno  si u pravu.
kad imas 60 da ti je jos i stovise imas uvijek malo prostora jer se covjek rasiri.

mi zivimo u velikom stanu od 70 i kusur kvadrata i ja bih voljela da imam koji ormar vise ali bolje prostoriju (gardarober) pa da tu fino sve slozim.

u kuci nikada nisam zivjela i ne patim za tim jer jednostavno ne znam kako bi se ponasala a posebno u mahali user posted image

a oko kuce imas mnogo posla a meni to stvarno ne treba tako da neka nas u stanu user posted image




_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:33:59   
Arijana2
Meni je bitno da vidim da je to neka normalna pojava.Stvarno nisam zeljela da ispadnem niti razmazena niti bilo sta tako slicno,zahvalna sam Bogu na svemu.Medjutim kod nas roditelji imaju ogromne stanove,ja sam kao student zivjela SAMA u stanu od 100 m2 tako da mi ovo ispada bas skuceno i ocito je sve u glavi.

Mala Selma idemo i na putovanja ljetovanja i tako a bitno mi je kad mi netko dodje da se ne crvenim mislim prece mi je kako izgleda ono gdje zivim nego tih 7 dana.Eto 100 ljudi 100 cudi,ti bi se dobro slagala sa mojim muzem imate slicna razmisljanja user posted image

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:34:27   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ledy blue

Mislim nije sad da hocu bit pateticna..nekako tako ispade..al stvarno znam puno 4 clanih porodica koje su zivjeli i odgajali djecu u 56 kvadrata...i super su odradili taj posao..kad je skladna i funkcionalna porodica..sve je lako....Normalno je da je najbolje kad ima prostor za sve..al treba nauciti uzivatu u onome sto se ima...


ma naravno, i sama sam jedan dio života provela u 54 m2 a nas četvoro
al ja kažem kad se može bolje je veće a kad se ne može prilagodiš se



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:35:08   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja kad me uhvati ovako depresija zbog velicine stana, sama sebi kazem "ne placas kiriju i suti"....
Ali me ponijela tema user posted image user posted image



Uvijek nek ti je to na pameti jer mi svaki mjesec damo skoro 600 KM za stan sa rezijama,a onako da je moje bi davala samo tih 200 za rezije,ma katastrofa

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:35:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Meni je bitno da vidim da je to neka normalna pojava.Stvarno nisam zeljela da ispadnem niti razmazena niti bilo sta tako slicno,zahvalna sam Bogu na svemu.Medjutim kod nas roditelji imaju ogromne stanove,ja sam kao student zivjela SAMA u stanu od 100 m2 tako da mi ovo ispada bas skuceno i ocito je sve u glavi.

Mala Selma idemo i na putovanja ljetovanja i tako a bitno mi je kad mi netko dodje da se ne crvenim mislim prece mi je kako izgleda ono gdje zivim nego tih 7 dana.Eto 100 ljudi 100 cudi,ti bi se dobro slagala sa mojim muzem imate slicna razmisljanja user posted image


svak teži boljem Arijana, i to je sasvim norlano, ja te razumijem
ako možeš naravno da trebaš imati veći stan


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:37:19   
veeseelaa
u kuci nikada nisam zivjela i ne patim za tim jer jednostavno ne znam kako bi se ponasala a posebno u mahali user posted image


ja sad živim u kući, isto kao u stanu, prodjem, udjem , živim, odem, ni prvog komšiju ne znam heheh
sve je kakva si osoba



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Stambeno pitanje, kupovina stana ili kuće
1.2.2012 14:38:07   
felix
IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja kad me uhvati ovako depresija zbog velicine stana, sama sebi kazem "ne placas kiriju i suti"....
Ali me ponijela tema user posted image user posted image
lady , ja te razuimjem (cuj reces kako ona ima veliki stan ) al jja sam kao mala  odrasla u jednom sobicku 2 sa 2 sto se kaze
Dugo su se, moji roditelji smucali ko postanari, pa zarati pa nas strpase u garadzu da garadzu , sobicak samo jedan jedna pec jedna sobicak mali dodje i seka druga meni 2 god samo tu se sjedilo jelo i spavalo.Pa posle nam daju (kad je seka ) dosla dr kucu sa dvije sobe samo i jednim malim hodnikom Tu smo ziveli do mojih nekih 13est godina sam imala kad smo presli u nasu veliku kucu .
Tako da znam sta to znaci malan prostor .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *