|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
5.7.2009 9:52:40   
Anushka
alen je sa 6 mjeseci popio par gutljaja vode iz cesme iz soljice za kafu, i od tada skoro svaki dan popije par gutljaja tako

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
5.7.2009 11:40:28   
lejlaze
Nisam jos davala Darisu. Do sada sam obicno davala flasiranu (Jana ili Olimpija).



_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
5.7.2009 13:25:32   
aazra
Neovisno o tome koju vodu kupujete,
ipak mislim da je BRITA veoma korisna i nije skupa imajuci u vidu zdravlje vase i vase djece,
kao i to koliko para ode na te flasirane vode.

Kad vidim koliko se kamenca natalozi na serpama i loncima,
zgrozim se, ni ja ne pijem vodu s cesme, niti je dajem bebi.



_____________________________








(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.7.2009 10:23:16   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: aazra

Neovisno o tome koju vodu kupujete,
ipak mislim da je BRITA veoma korisna i nije skupa imajuci u vidu zdravlje vase i vase djece,
kao i to koliko para ode na te flasirane vode.

Kad vidim koliko se kamenca natalozi na serpama i loncima,
zgrozim se, ni ja ne pijem vodu s cesme, niti je dajem bebi.




I ja sam je htjela kupiti...ali nekako mi ne siugrna
dali to stvarno filtrirauser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.7.2009 14:00:28   
mišur
Ja Luki dajem Janu kids, a  prije sam mu davala prokuhanu i Humana vodu za bebe.
Sad mu je interesantna Jana, jer voli piti iz flašice..
Nemam ništa protiv vode iz česme, piće i nju jednog dana, ali ne još..
I ne mislim da je Jana ili bilo koja druga voda naročito dobra, ali kad vidim onaj kamenac po šerpama i dudi kad prokuham, muka me uhvati od naše vode..

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.7.2009 22:37:01   
aazra
Lulu,

Meni je od prvog dana voda cistija, bistrija, nema vise kamenca po serpama..user posted image

Jedino je problem sto svaka dva mjeseca moras mijenjati filter kad vidis da se hvata kamenac po sudju, znaci da se mora zamijeniti.

Filteri kostaju oko 10 KM a brite su razlicite, mi smo kupili u Merkuru na Stupu marku  "biva", kostala je nesto vise od 30 KM.

Nekome ko pije vodi iz cesme to je mozda veci izdatak, ali mi smo uvijek kupovali te flasirane tako da nam je ovo isplativije. Ionako ne pijemo vodu iz cesme pa nam brita nije ni u kojem slucaju skupa.

a i "ukus" vode je drugacijiuser posted image

_____________________________








(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.7.2009 23:23:53   
Lulu_
eh bas ti hvala
ja inace pijem flasirnu , spomenula sam . jer mi je nekada znalo tako doci muka od vode...bas mi se okrece stomak
moracu probati britu i javim se onda ponovo

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
21.7.2009 16:54:37   
Suzana
Na ishrani beba 12-18 mjeseci sam pisala da su moji dječaci kojima je skoro 14 mjeseci probali nedavno vodu sa česme i sada im dajemo povremeno - znači nekad Jana nekada česmuša.
Iskreno, znam da nam voda i nije najčistija, ali u poređenju sa vodama u Evropi, naša je dobra. S druge strane, mislim da ne bi bilo pametno od rođenja ih navići na flaširanu vodu ili prečišćenu, jer šta kada nakon par godina budu u školi i napiju se vode sa česme, ili odu kod nekog druga, drugarice... fasovaće enterokolitis... Iz tog razloga, moji su probali vodu sa česme i piju je kada nemamo Jane.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
21.7.2009 17:34:59   
remzy
ja sam svojim pacicima pocela davat vodu iz cesme nakon sedam dana(po izlasku iz bolnice-poslije poroda) ,jeste da sam je na pocetku prokuhavala i hladila ,ali to je trajalo vrlo kratko!!
i hvala Bogu ,nije im nista !!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
2.8.2009 18:12:33   
usnija
Ja sam prvom djetetu prokuhavala vodu iz česme nekih šest mjeseci, a nakon toga zbog kamenca prešla na flaširanu i davala mu je do treće godine. Tada sam bila veliki paničar.
Drugom djetetu sam par mjeseci prokuhavala česmovaču, a nakon toga prestala prokuhavati i sada je pije onako direktno iz česme. Nikakvih posljedica nije bilo. Flaširanu joj nisam ni nudila jer nemam pojma ko to sve pakuje. Sjećate li se one afere od prije par godina kada je Coca Cola u Velikoj Britaniji flaširala vodu direktno iz lokalnog vodovoda? O lažnjacima i falsifikatima poznatih marki da ne govorim. Nedavno sam upoznala i neke naše "biznismene" koji vodu pakuju iz seoskih, neprovjerenih vodovoda, kao imaju i svoju marku. Zato, "ne, hvala", za česmovaču barem znam kakva je.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
2.8.2009 22:17:27   
new mama
Ja sam prokuhavala vodu mozda jedan mjesec nakon sto sam je pocela davati,a sad joj dajem sa cesme i nema reakcije,cak sta vise dok sam joj prokuhavala nije je bas ni htjela,a sad bas voliuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu usnija)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
5.11.2009 23:49:00   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Suzana

Na ishrani beba 12-18 mjeseci sam pisala da su moji dječaci kojima je skoro 14 mjeseci probali nedavno vodu sa česme i sada im dajemo povremeno - znači nekad Jana nekada česmuša.
Iskreno, znam da nam voda i nije najčistija, ali u poređenju sa vodama u Evropi, naša je dobra. S druge strane, mislim da ne bi bilo pametno od rođenja ih navići na flaširanu vodu ili prečišćenu, jer šta kada nakon par godina budu u školi i napiju se vode sa česme, ili odu kod nekog druga, drugarice... fasovaće enterokolitis... Iz tog razloga, moji su probali vodu sa česme i piju je kada nemamo Jane.




Kod nas je sada identična situacija.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
5.11.2009 23:51:06   
veeseelaa
kod mene se Ajša dva/tri puta zagrcnula tako da sam joj u onoj frci dala vode sa česme a eto sad joj je 10 mjeseci a to je bilo prije 2-3 mjeseca
Niš joj ne fali user posted image  ne treba se presuser posted image ti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.11.2009 9:01:01   
Dida79
IZVORNA PORUKA: remzy

ja sam svojim pacicima pocela davat vodu iz cesme nakon sedam dana(po izlasku iz bolnice-poslije poroda) ,jeste da sam je na pocetku prokuhavala i hladila ,ali to je trajalo vrlo kratko!!
i hvala Bogu ,nije im nista !!!!



ovo sam isto radila,nikada mi nije palo na pamet da kupim vodu..i evo hb ostali zivi i zdravi..

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.11.2009 9:16:28   
Ex Yu
mene zanima kad neprokuhavate vodu ili koristite flasiranu jel sa tom vodom pravite i flasice 7 hape? neprokuhanom kupovnom ili s cesme? samo je zagrijete il sta?

ja sam u Travniku nama je jedna od najboljih voda u BiH ali kamenca ima da meni dodze zlo od serpa svaki drugi dan moram bukvalno strugati žicom za sudze i prokuhavam vodu sa cesme ... ja sam jednom kupila janu onu veliku flasu sa nekim pipkom gore od 5l pa moze da  curi kao sa cesme i ja sam to prokuhala kad sam vidila sta sam dobila rekla sam da vise nikad necu kupit flasiranu vodu ona je toliko masna i isto je ostao kamenac i jos nesto nepoznato sto od moje vode nema uglavnm sve mi je nesto plutalo ... kako ste sigurni u flasiranu vodu ... voda kad dugo toji pozeleni i nesto joj se desi naci da proizvodjaci moraju stavljati neke aditive u te pakirane flase ... ja to nekontam al i dalje prokuhavam vodu sa cesme i patim se al neznam sta drugo da radim


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.11.2009 9:22:51   
Dida79
ma naravno i za hape sam koristila vodu sa cesme samo sto sam je prokuhavala prije upotrebe...

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.11.2009 11:01:02   
mamina princeza
mi vecinom jos uvijek pijemo janu mada ponekad ide i iz cesme.....

kad prokusah janu logicno da dobijes kamenac je rje ona izvorska voda.

nasa voda je dobra kakvih ima to definitivno , ne znam kako je u drugim gradovima govorim za Sarajevo. u zadnje vrijeme imala sam na poslu susret s nekim ljudima koji su ispitivali vodu u raznim podrucjima. Tako ko zivi negdje na selu ili nekim nenaseljenim podrucjima nek dobro pripazi .. u vecini takve vode nadjeno je dosta bakterija jer se kanalizacija ulijeva u vodu cesto a da se to dugo vremena ne moze primjetiti.

Ja nikako da se odlucim skroz ukinuti janu , mada mi je dojadila jer stalno zaboravim kupiti.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
6.11.2009 11:32:22   
Suzana
Mi smo sada stalno na vodi sa česme, Janu prestali kupovati. 

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
23.11.2009 11:21:23   
Amrino
Ja Hamzi od samog pocetka dajem vodu iz cesme (znaci od nekog 7. mjeseca- kada smo poceli sa nadohranom). Nikada je nisam prokuhavala niti je drzala na sobnoj temperaturi. Istina je da u vodi ima kamenca ali taj kamenac nije uopste stetan. Stetan je za one ljude kojima bubrezi ne funkcionisu pravilno. Nama svima u porodici hvala Bogu funkcionisu.
Takodje mislim da se djeca od pocetka trebaju navikavati na vodu jer je najvaznije da to piju. I takodje se trebaju navikavati na cesmulju jer nju ce kad tad piti.
Prokuhana voda- nije voda jer tako gubi elektrolite a 100 % sam ubijedjena da je mnogo zdravija tekuca voda iz cesme nego ona koja se pakuje ko zna kako i po ko zna koliko stoji u plasticnim flasama po rafama i skladistima.
Citali smo o tome da su plasticne flasice "otrovne".
Ja sam tog misljenja i fakat mislim da je kupovna voda obicni marketinski trik.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
26.11.2009 22:14:57   
mišur
I mi smo sad na kombinaciji Jana i česmuša...
Nekad mu samo naspem iz česme, nekad samo Jana, nekad je pomiješano...
Ali još se nismo u potpunosti riješili Jane, mada me više i nervira što je kupujem...user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
10.8.2010 11:27:11   
sara1000
Najbolja je filtrirana voda iz česme! Filter mijenjate otprilike svaka tri mjeseca i on otklanja hlor i teske metale

Izbjegavajte djetetu davati flasiranu vodu, jer cesto nije cistija od vode iz cesme, zagadjujete okolis bacanjem stotina plasticnih flasa koje se ne mogu raspasti stotinama godina, a osim toga, moze sadrzati ftalate, hormonalne disruptore koji imitiraju dejstvo estrogena, a kako djeluju na djecake mozete ovdje vidjeti 

< Poruku je uredio mama alma RR -- 10.8.2010 12:36:37 >

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
10.8.2010 11:29:34   
Visnja RR
SARA molim te bez postavjanja linkova...jer ni jedan ti nije kako treba...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sara1000)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
10.8.2010 13:46:16   
leona81
IZVORNA PORUKA: sara1000

Najbolja je filtrirana voda iz česme! Filter mijenjate otprilike svaka tri mjeseca i on otklanja hlor i teske metale

Izbjegavajte djetetu davati flasiranu vodu, jer cesto nije cistija od vode iz cesme, zagadjujete okolis bacanjem stotina plasticnih flasa koje se ne mogu raspasti stotinama godina, a osim toga, moze sadrzati ftalate, hormonalne disruptore koji imitiraju dejstvo estrogena, a kako djeluju na djecake mozete ovdje vidjeti 


filter mi mijenjamo svaki mjesec dana...brita

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sara1000)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
10.8.2010 13:47:16   
leona81
IZVORNA PORUKA: aazra

Neovisno o tome koju vodu kupujete,
ipak mislim da je BRITA veoma korisna i nije skupa imajuci u vidu zdravlje vase i vase djece,
kao i to koliko para ode na te flasirane vode.

Kad vidim koliko se kamenca natalozi na serpama i loncima,
zgrozim se, ni ja ne pijem vodu s cesme, niti je dajem bebi.




isto:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
10.8.2010 13:50:22   
leona81
IZVORNA PORUKA: Amrino

Ja Hamzi od samog pocetka dajem vodu iz cesme (znaci od nekog 7. mjeseca- kada smo poceli sa nadohranom). Nikada je nisam prokuhavala niti je drzala na sobnoj temperaturi. Istina je da u vodi ima kamenca ali taj kamenac nije uopste stetan. Stetan je za one ljude kojima bubrezi ne funkcionisu pravilno. Nama svima u porodici hvala Bogu funkcionisu.
Takodje mislim da se djeca od pocetka trebaju navikavati na vodu jer je najvaznije da to piju. I takodje se trebaju navikavati na cesmulju jer nju ce kad tad piti.
Prokuhana voda- nije voda jer tako gubi elektrolite a 100 % sam ubijedjena da je mnogo zdravija tekuca voda iz cesme nego ona koja se pakuje ko zna kako i po ko zna koliko stoji u plasticnim flasama po rafama i skladistima.
Citali smo o tome da su plasticne flasice "otrovne".
Ja sam tog misljenja i fakat mislim da je kupovna voda obicni marketinski trik.



nasa voda je super ali cijevi nisu...kamenac je stetan jer nakon izvjesnog vremena stvara problem s bubrezima, pijesak ili jos vece komplikacije...mi vec duze vrijeme filtriramo vodu i od tada ja nikad nisam isla doktoru a prije toga sam non stop bila bolesna...od problema sa probavom do imuniteta i sl...sto se tice flasirane vode i ja sam istog misljenja i ne kupujem je...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *