|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 14:25:30   
Rabi
eh, ko sto napisah....radila sam kolor dopler vratnih krvnih sudova, i ustanovljeno je da mi je slab protok krviuser posted image  Nije nesto strasno, ali opet user posted image  Pita me dr. pusim li, imam li masnocu...a jauser posted image  nista od toga!!!! Pa sam jaaaako zabrinuta i nekako sam bas uplasenauser posted image   Imam neko brujanje u usima i blage vrtoglavice, koje sam pripisivala umoru.
Ima li neka od vas iskustva sa ovim, kako ste se lijecile, sta ste radile..Od cega to najcesce dolazi?
Kolor dop. sam radila kod privatnika, pa sad nije mi rekla da li da idem na fizikalne ili neke vjezbeuser posted image sta vi mislite? A lijekove mogu poceti piti, tek kad prestanem Adnana dojitiuser posted image  A tako mi se ne odbija od dojenja, ne znam ni sama sta cu i kako cu!!!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 14:29:40   
tea lana
ja ti to imam evo vec 4 godine samo se to kod mene zove mijalgija,upala vratnih i mozdanih zivaca i kod mene je to postalo hronicno.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 14:38:35   
Rabi
Pa kakve imas tegobe....cujes li kakvo brujenjeuser posted image  kakva je to upala? Jbg, vala...samo da covjek nije miran!!
Ja se nesto pravo prepalauser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 14:49:56   
tea lana
Kod mene imam svakakvih simptoma od zujanja do nesnosljivih glavobolja i oscilacija u pritisku.Ja kad sam njima otisla na pregled pametnjakovici u hitnoj su me poslali u bolnicu sa dijagnozom meningitis.Sva sreca pa nije to bilo u pitanju.Tri mjeseca sam bila na tako jakim tabletama koje dok sam uzimala nisam smijela voziti niti obavljati radnje u kojima mogu ugroziti i zivot sebe i drugih.Toliko su jake tablete+apaurini koji su obavezni za opustanje mislica vrata.Par puta sam isla na masaze koje iskreno mi i nisu nesto pomogle.Meni su najbolje pomogle tablete od Ginko Forte za mozdanu cirkulaciju .
Sory sto je post malo duzi.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 15:25:50   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: tea lana

Kod mene imam svakakvih simptoma od zujanja do nesnosljivih glavobolja i oscilacija u pritisku.Ja kad sam njima otisla na pregled pametnjakovici u hitnoj su me poslali u bolnicu sa dijagnozom meningitis.Sva sreca pa nije to bilo u pitanju.Tri mjeseca sam bila na tako jakim tabletama koje dok sam uzimala nisam smijela voziti niti obavljati radnje u kojima mogu ugroziti i zivot sebe i drugih.Toliko su jake tablete+apaurini koji su obavezni za opustanje mislica vrata.Par puta sam isla na masaze koje iskreno mi i nisu nesto pomogle.Meni su najbolje pomogle tablete od Ginko Forte za mozdanu cirkulaciju .
Sory sto je post malo duzi.



Sve ovo isto je kod mog muza, evo upravo pricamo o tome. Obisao je sve moguce specijaliste za ovo i ono, 2 godine doktora, dok nisu
ustanovili ovu dijagnozu. I opet mu nisu konkretno rekoli sta je. Isto sve ko kod tebe Tea Lana. Jake tablete, dva mj. pio, ali su mu
najbolje pomogle tablete od jabukovog sirceta, a do tad nije mogao ni voziti ni raditi...

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 15:57:40   
*Seve*
Ja isto imam tu blagu vrtoglavicu sa vremena na vrijeme...Pisala sam vec na temi Anksioznost jer prepisujem sama sebi da je od napetosti ili sta ja znam vise....Obisla sam doktore i doktore....Radila skanet(RMR)glave,ali ja sam za dr.zdrava....Eh jos nisam slikala vr.kraljeznicu i to se pripremam uskoro...Ali ja osijecam napetost bas u vratu ramenima i onda mi tako neka tezina na glavi i osamucenost neka.....Neznam vise sta bi...user posted image

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 16:07:55   
Tity
Rabi:

Ja sam imala slične probleme do nesnosnih glavobolja, mada kada sam ja uradila intrakranijalni dopler sve je bilo OK, nakon čega sam radila i MRI, međutim uspostavilo se (što ne znači da je kod tebe) da ja imam spondilozu i protruziju vratnog dijela kičme, idealne su masaže i fizikalna terapija... user posted image
Ne znam koje lijekove su ti preporučili, ali definitivno, obzirom da dojiš fiz terapija je za tebe. Sve što treba jeste da ti se poboljša protok krvi, a to ćeš skoro pa jedino dobiti masažom i vježbama vratnog dijela kičme....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 16:08:44   
D_K
Moja mama ima dijagnozu Vertigo i upravo se radi o zakrcenju krvnih sudova - joj ona ima takve napade - to je katastrofa - povracanje, vrtoglavica.. A ove 'male' vrtoglavice ona vise ni ne broji.. Ona je pila i GinkoForte ali nije joj nista posebno pomogao.. Pije sad neki propisani lijek - joj ne znam tacan naziv - to ce ti doktor prepisati i objasniti..
Ali gadna stvar.. Nikad ne znas kad ce te uhvatiti...Nedaj se i ako mozes u ranoj fazi to srediti - to bi bilo najbolje..

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 16:29:39   
Rabi
Dr. se pita, odakle to meni jer sam mladauser posted image  Meni je bas slaba cirkulacija u vratnom dijelu kicme :( Radila mi je ''UZ'' na vratu(s lijeve i desne strane vrata, to je odmah na prelazu sa vrata na lobanju) i pored slijepocnica.... Uglavnom nije spondiloza! Dobila sam lijekove koje tek kad prestanem dojiti bebicu, mogu poceti pitiuser posted image  A tako mi je zao prestati dojiti!!! user posted image user posted image user posted image
Ja se samo pitam odakle mi sad i taj k.... i onako sam sva skrhana

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 16:42:53   
D_K
ako ti imas zakrcenje krvnih sudova to onda nije 'od juce'.. pretpostavljam da se to kod tebe sad samo manifestovalo a sigurno je problem poceo davno prije.. ovo pisem jer pretpostavljam da mjesec-dva odgadjanja pijenja lijekova nece dovesti do pogorsanja stanja - pretpostavljam da je to proces koji nije brz.. eh jedino ako ti je doktor naglasio da moras odmah poceti piti lijekove - onda ti nema druge.. ako bude tako nemoj da tugujes - ipak su dojila malog 9 mjeseci - i to je odlicno.. ja sam svoje dojila oko 40 dana i evo ih masallah - ko bombonice.. u svakom slucaju ti vidi sa doktorom - ako ti kaze da mozes odgoditi pijenje lijekova onda super a ako ne - najvaznije je tvoje zdravlje.. mozda da pokusas i sa ovim alternativnim lijekovima - jabukovo sirce ili tako nesto?

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 16:45:21   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Rabi

Dr. se pita, odakle to meni jer sam mladauser posted image  Meni je bas slaba cirkulacija u vratnom dijelu kicme :( Radila mi je ''UZ'' na vratu(s lijeve i desne strane vrata, to je odmah na prelazu sa vrata na lobanju) i pored slijepocnica.... Uglavnom nije spondiloza! Dobila sam lijekove koje tek kad prestanem dojiti bebicu, mogu poceti pitiuser posted image  A tako mi je zao prestati dojiti!!! user posted image user posted image user posted image
Ja se samo pitam odakle mi sad i taj k.... i onako sam sva skrhana


Ma ta bolest ne pita ja sam je dobila sa 21 godinom.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 20:23:29   
Lulu_
nemam iskustva sa tim
ali mozda da probas sa plivanjem 3 puta sedmicno i sa masazama(one 100%ubrzavaju cirkulaciju)...
jutarnje vjezbe vrata???

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 22:22:58   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Rabi

Imam neko brujanje u usima i blage vrtoglavice, koje sam pripisivala umoru.

Ja sam se sad malo zbunila i prepala user posted image , jer meni se ovo cini mi se bas u zadnje vrijeme desava user posted image  ili sam vise pocela umisljati stvari user posted image
Da li krvna slika ukazuje na ovo user posted image  Mozda je pitanje glupo ali mislim ko uputi da se radi taj kolor dopler vratnih krvnih sudova user posted image

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 22:28:10   
veeseelaa
obično slab protok krvi u vratnim sudovima rezultira glavoboljom i popraćen je visokim tlakom, kad sve to kažem dr on ti savjetuje između ostalog navedeni pregled a ako ne, sama mu predložiš da ti za navedeno da uputnicu.
Mada mislim da se za dopler čeka i po par mjeseci, stoga je privatni dr zakon. Mislim da taj pregled možeš obaviti kod dr Mačkića na Grbavici i da isti košta nekih 50-60 KM

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 22:30:14   
ena0002
Ma imam ja i glavobolje i to kakve glavobolje user posted image . Ali mi je pritisak ako nije normalan onda je nizak. Nista moracu ja to provjeriti, sad mi se suhva svezala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 22:34:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ena0002

Ma imam ja i glavobolje i to kakve glavobolje user posted image . Ali mi je pritisak ako nije normalan onda je nizak. Nista moracu ja to provjeriti, sad mi se suhva svezala user posted image user posted image user posted image


nije obavezno da je pritisak visok al dr obično na visok pritisak šalju na sve moguće pretrage pa I dopler
Ti moraš naći uzrok glavobolja, uzrok uvijek postoji i onda se uzrok i liječi

< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.7.2009 22:36:30 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 22:36:07   
ena0002
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

[Ti moraš naći uzrok glavobolja, uzrok uvijek postoji i onda se uzrok i liječi


Ja sam ih do sada povezivala sa PMS-om

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
1.7.2009 22:39:52   
veeseelaa
Ja se strašno bojim glavobolja, kad neko kaže da ga boli glava ja pretrnim.
Ne bi ja ni sa čim povezivala, neko obaviš preglede pa znaš uzrok
Čini mi se sve kad boli i nekako čovjek devera al glava raspameti te, prosto nemaš pojma šta se oko tebe dešava......
što bi rekli nosaju me vile

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
2.7.2009 13:55:08   
teta berta
Slono mislim da ti je to sve većinom od napetosti jer govorim ti iz iskustva. Prije par dana sam imala vrtoglavice i osjećala se tako loše i onda je prestalo, ali primjetila sam čim se nasekiram odmah mi se sve vrati i glavobolja i sve ostalo. I ja bi na masažu ali...user posted image  Nema se love...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
2.7.2009 13:55:38   
teta berta
Sorry RABI

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
2.7.2009 14:10:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rabi

eh, ko sto napisah....radila sam kolor dopler vratnih krvnih sudova, i ustanovljeno je da mi je slab protok krviuser posted image  Nije nesto strasno, ali opet user posted image  Pita me dr. pusim li, imam li masnocu...a jauser posted image  nista od toga!!!! Pa sam jaaaako zabrinuta i nekako sam bas uplasenauser posted image   Imam neko brujanje u usima i blage vrtoglavice, koje sam pripisivala umoru.
Ima li neka od vas iskustva sa ovim, kako ste se lijecile, sta ste radile..Od cega to najcesce dolazi?
Kolor dop. sam radila kod privatnika, pa sad nije mi rekla da li da idem na fizikalne ili neke vjezbeuser posted image sta vi mislite? A lijekove mogu poceti piti, tek kad prestanem Adnana dojitiuser posted image  A tako mi se ne odbija od dojenja, ne znam ni sama sta cu i kako cu!!!


Stvarno mi nije cilj da ikoga plašim.  Meni su sužene vratne žile, tj. slab protok krvi kod istih, bile uzrok moždanom udaru.  Sužene vratne žile su obično odlika starijih osoba, pušaća i pretilih... a ja tada nisam bila ništa od navedenog (imala 23, nikad ni cigaru ni piće, a bila sam i Tvigi).
Moj savjet je da obavezno piješ Andol 100 ili Bospirin 100.  Oni ti pomažu da krv lakše cirkuliše, tj. razrjeđuju gustu krv.  Oni se smiju piti i u trudnoći (do 36. sedmice) i tokom dojenja... i sama sam ih pila.  Kad god zaboravim uzeti Bospirin 100 (naročito nakon dužeg vremena) i mene uhvate vrtoglavice i čudan osjećaj u zadnjem dijelu vrata.
Andol 100 i Bospirin 100 nisu štetni i trebali bi ih uzimati svi... naravno ako nemaju neku drugu bolest vezanu za krv i cirkulaciju.
Isto tako su dobre Ginkocel tablete, jer su na biljnoj bazi.  I njih sam pila neko vrijeme ali Andol 100 / Bospirin 100 moram piti dok sam živa!

Sretno... i uvijek traži drugo mišljenje.............pa, i treće, četvrto, peto itd.

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
2.7.2009 14:17:07   
Anoniman
Kod mene se vjerovatno radi o genetici... jer i brat mi također ima sužene vratne žile (kod njega su uzrokovale spondilozu i on je išao na vježbe).
U mom slučaju nisu bile potrebne vježbe već tablete koje sam navela.

< Poruku je uredio pingpong -- 2.7.2009 14:22:19 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
3.7.2009 12:06:27   
Rabi
pingpong, koliko je bilo zakrcenje...nesto vise ili malo? Malo sam se sad prepalauser posted image   meni je kao manje zakrcenje i kao navodno nije nista opasnouser posted image  Kako si ti otkrila da imas suzene krvne sudove u vratu?
u zadnje vrijeme osjecam kao da mi nesto bridi po usnama, ali to je samo po malo i to samo ne nekim mjestima...cas mi je na donjoj usni, a cas na gornjoj, pa s druge strane....a nekad mi se desava i da po jeziku osjetim kao da ce mi jastarica izaci....ili mi vrh jezika kao bocka....evo sad mi je to pocelo jer sam se malo prepala, a primjetila sam da sto vise obracam paznju na to, to je i prisutno...mozda je na nervnoj baziuser posted image
Eh jos da te pitam, smijem li taj bospirin piti dok dojim?

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
3.7.2009 12:23:02   
Anoniman
Meni je suženje vratnih žila otkriveno tek poslije moždanog udara.  A udar sam i imala zbog slabog dotoka krvi u mozak.
Bospirin 100 ili Andol 100 možeš piti i dok dojiš (i ja sam ga pila, po savjetu ljekara - ja ga nikako i ne smijem prestajati piti).
Trnci u pojedinim dijelovima glave ili tijela mogu baš i biti znak slabog protoka krvi.  Meni se i danas javljaju trnci ako se previše prepadnem ili umorim.
Molim te, nemoj da te prepadam... svakako moraš tražiti još jedno ljekarsko mišljenje... a u međuvremenu pij bilo koje Ginko tablete i Bospirin 100 ili Andol 100 (u apoteci naglasi broj 100, jer obični Andol sadrži 300 mg i nije ti potreban u ovom slučaju - mislim da je Andol 300 protiv jakih bolova)

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Slab protok krvi u vratnim krvnim sudovima:(
3.7.2009 12:30:01   
Anoniman
Rabi, imaš pp

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *