|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SREBRENICA
10.7.2012 16:15:07   
draguljče
Nije tema, ali to nisu neki Petrovdanski dani. Oduvijek su se obilježavali, e sad je samo "tuga" što je skoro na isti datum. Petrovdan je 12. jula.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: SREBRENICA
10.7.2012 16:19:53   
R&T@
Nemoj, draguljce...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: SREBRENICA
10.7.2012 16:40:47   
draguljče
Ma tajra dušo ništa nisam loše rekla, a ni mislila. Velika je tuga, ne može i ne smije se zaboraviti, ali život se nastavlja.
Jednom sam gledala majku koja je izgubila muža i tri sina, srce mi se cijepalo. Nikada joj ni jedna predstavnica majki Srebrenice nije došla, a ne da joj se nešto da. Odvratni su mi oni koji su smrt svojih najmilijih debelo unovčili, a ima ih.
A da je žalosno, žalosno je da žalosnije ne može biti, nije uopšte bitno čiji su životi u pitanju, to su ljudska bića na prvom mjestu.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: SREBRENICA
10.7.2012 18:03:42   
merima_s

Priča majke koja je šestoricu sinova izgubila od četničke ruke....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151946821590287&set=a.10150124469590287.398938.10150115398520287&type=1

"...OMERA si mi iz ruku oteo, šestu ranu djetinju moju. Tek mu bila trinesta nastala godina. Čupo me za skute, pomoć čeko, vuko me za bluzu, za prsi moje pet put ranjene. Prokapa i proplaka mi mlijeko od bola, basmu okvasiše čemerne suze. Pucanj mi srce otkinu najljućom sabljom, mozak mi okameni. Pao mi je pred noge mrtav, ka kad se jednom spotako na kamen, pa koljeno razbio. Puhala mu majka, ljuljala ga, duhan na ranu privijala. Liječila ga zagrljajem, mlijekom, ruke mu u njedra skrivala..."

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: SREBRENICA
10.7.2012 18:43:35   
Mirkica
ne bih da kvarim ovu temu ali sprem toliko zrtava nemilosrdno ubijenih , jesu NEKI petrovdanski dani , i pored tolike tuge kometar nije na mjestu .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:00:15   
veeseelaa
Srce se kida, razum se gubi.....

I pružam ruku
Za milost molim
Da dijete spasim
Od zle ruke
Oči su moje ponor ka dnu
Moje je srce pregršt muke 


I promijeniti ništa ne mogu
Ni zaustaviti ovaj tren
Ni patnju, suze, niti krik, muku
Samo te mogu držati za ruku  

Beživotno tijelo, krvave ruke
Majčine suze, te strašne muke
I nikada tu bol oprostiti ne mogu
Da pravda zločince stigne, molim se Bogu   

Majka je sina u mezar spustila
Krik je iz grudi izustila
Miluje zemlju, tlo pod nogama gubi
tabut majka ljubi    


Bol, tuga, drhtaj duše
Majka bez sina, snovi se ruše
Zar ovo nije sve san, zar je svanuo ovakav dan?  


Majka tiho kraj tabuta plače,
maramu stiska rukom i jeca
prizor je mučan, srce se kida, sve su to bila samo djeca.....      

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.7.2012 9:01:43 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:04:22   
shpagica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 182
   [Obrisana poruka]
11.7.2012 9:06:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu shpagica)
  Neposredna veza do poruke: 183
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:16:33   
shpagica
IZVORNA PORUKA: draguljče

Nije tema, ali to nisu neki Petrovdanski dani. Oduvijek su se obilježavali, e sad je samo "tuga" što je skoro na isti datum. Petrovdan je 12. jula.


A povodom TIH NEKIH DANA ratko mladic je nakon pokolja rekao

"Evo nas 11. jula 1995. godine u srpskoj Srebrenici. Uoči još jednog velikoga praznika srpskoga, poklanjamo srpskome narodu ovaj grad. I napokon došao je trenutak da se, posle bune protiv dahija, Turcima osvetimo na ovom prostoru."

[Ratko Mladić - komandant VRS - optuženi ratni zločinac, haški optuzenik] [8]


I zato, draguljce - lagano prosetaj sa ove teme...

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:17:28   
babina beba
prokleti bili i oni i njihovi horovi i dani i vlast koja je dozvolila da se ti horovi odrze i to bas danas, ali ta ista vlast je kriva za danasnji dan za Srebrenicu..ti bezdusnici, krvnici, govna, ma nemam rijeci samo nek ih stigne svaka danasnja suza srebrenicka...morala sam ovo izbaciti iz sebe jer danas sve boli

< Poruku je uredio babina beba -- 11.7.2012 9:22:06 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:26:42   
Skvo RR
Tesko je...user posted image
Molim Boga da danas porodicama olaksa....ipak je od svih tuznih dana tokom godine, ovaj dan danas najteziuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:27:05   
veeseelaa
Jel me to pitaš za oprost?
Il sam usnila čudan san?
jel to majku Srebreničku moliš
da halali onaj julski dan?  


Jel to ne možeš da spavaš katile
Jel te to vapaji iz gore zovu?
Jutrom ustaješ i misliš da proći će
Da imao si samo još jednu moru 

Iznova svaku noć te snovi muče
Budiš se u znoju sa krikom
Možeš li katile da osjetiš bol
Koji si nanio svojim nedjelom i likom?  

Znaš li da majka Fatma ne spava?
Da kod prozora svako jutro stoji
Čini se majki da ide Omer
A da joj kći Asima cvijeće nosi  

Omera nema, nema ni Asime
Sve je priviđenje u magli tuge....
Sve si ti katile pobio tada
A nisi im ni znao ime.....  


Jel me to pitaš za oprost?
Il sam usnila čudan san?
jel to majku Srebreničku moliš
da halali onaj julski dan?  

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.7.2012 9:28:23 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:32:45   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: babina beba

prokleti bili i oni i njihovi horovi i dani i vlast koja je dozvolila da se ti horovi odrze i to bas danas, ali ta ista vlast je kriva za danasnji dan za Srebrenicu..ti bezdusnici, krvnici, govna, ma nemam rijeci samo nek ih stigne svaka danasnja suza srebrenicka...morala sam ovo izbaciti iz sebe jer danas sve boli


neka ih bona ma pusti ih i njih i njihove horove, to samo pokazuje koliki su ljudi ili neljudi STA SU ONI , neka ih neka se vidi NEKA SE NA ZABORAVI da oni nikada ne mogu biti bolji i nece biti bolji , neka neka se dokazu da bi opet da mogu nama Bosnjacima to i treba da iznova i iznova osvjezimo pamcenje s kim zivimo KATILIMA .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:34:50   
Pingvina
Da srce pukne...
Neka im je vjecni rahmet lijepim dusama..a njihovim porodicama sav sabur ovog svijeta!!!user posted image user posted image user posted image
Za majke utjehe nema i nece biti na ovom svijetu..Neka ih Milostivi spoji s njihovim sehidima.Ozdravice majcino srce kad sa sinom Dzennetskim bascama proseta.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:39:55   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Pingvina

Da srce pukne...
Neka im je vjecni rahmet lijepim dusama..a njihovim porodicama sav sabur ovog svijeta!!!user posted image user posted image user posted image
Za majke utjehe nema i nece biti na ovom svijetu..Neka ih Milostivi spoji s njihovim sehidima.Ozdravice majcino srce kad sa sinom Dzennetskim bascama proseta.user posted image user posted image user posted image


Amin user posted image user posted image

Ja sam imala silnu zelju odgovoriti na post od draguljce user posted image ali nisam htjela dizati tenzije, jer smo itekako tuzni pa mi ne pada napamet spominjate te NEKE njihove dane. Vec cemo lijepe nase sehide molitvama i suzama ispratiti user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 9:42:43   
selma2008
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Danas sam provela dan sa komsinicom iz Bratunca,muza su joj ubili, gledala sam joj cerku dok se igrala sa mojim sinom, srce mi se steglo, jer svog oca nikad nije upoznala...Mnogo ih je takvih...I nisam imala rijeci utjehe svaki put kad bih pomislila da bi je poneka utjesila ostala je  nerecena...Ne znam da li postoji utjeha za tako ogromnu bol i tugu...Zar smo mi zaista civilizovana planeta ako jesmo kako se ovo smjelo desiti....Sramota za balkan, evropu, cijeli svijet....Gledam slike starih nena, majki, sestara placu za svojim najmilijim, dusa me zabolila,niko ne moze ostati ravnodusan na suzu majke.......

Da vam Allah podari vjecni rahmet, majkama i porodicama ubijenih sabur i utjehu, pravdu za svaku vasu suzu prolivenu,svaku noc ne prespavanu , svaku boru brigom istkanu, za svu ljubav  koju su vam zlocinci oteli...Nije zaboravljena ni jedna nevina dusa njih 8372 zive  i dalje u nama....
Da se nikad vise ne ponovi 11 juli 95...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 10:08:07   
leona81
po meni je najveca tuga kad pricam sa strancima i shvatim da oni ne osudjuju medjunarodnu zajednicu niti holandske vojnike...nekako po njihovom mi smo krivi za to sto se desilo? nikako ne mogu da shvatim kako ljudski mozak moze tako da razmislja...ne bi se Srebrenica nikad dogodila da oni nisu dopustili i po meni su jednako krivi kao i agresor...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu selma2008)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 10:09:50   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Srce se kida, razum se gubi.....

I pružam ruku
Za milost molim
Da dijete spasim
Od zle ruke
Oči su moje ponor ka dnu
Moje je srce pregršt muke 


I promijeniti ništa ne mogu
Ni zaustaviti ovaj tren
Ni patnju, suze, niti krik, muku
Samo te mogu držati za ruku  

Beživotno tijelo, krvave ruke
Majčine suze, te strašne muke
I nikada tu bol oprostiti ne mogu
Da pravda zločince stigne, molim se Bogu   

Majka je sina u mezar spustila
Krik je iz grudi izustila
Miluje zemlju, tlo pod nogama gubi
tabut majka ljubi    


Bol, tuga, drhtaj duše
Majka bez sina, snovi se ruše
Zar ovo nije sve san, zar je svanuo ovakav dan?  


Majka tiho kraj tabuta plače,
maramu stiska rukom i jeca
prizor je mučan, srce se kida, sve su to bila samo djeca.....      

user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 10:34:43   
Pingvina
IZVORNA PORUKA: leona81

po meni je najveca tuga kad pricam sa strancima i shvatim da oni ne osudjuju medjunarodnu zajednicu niti holandske vojnike...nekako po njihovom mi smo krivi za to sto se desilo? nikako ne mogu da shvatim kako ljudski mozak moze tako da razmislja...ne bi se Srebrenica nikad dogodila da oni nisu dopustili i po meni su jednako krivi kao i agresor...

Potpisujem!!I iako znam da takvi ljudi nemaju duse-i danas se pitam mogu li nocu zaspati???

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 10:45:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pingvina

IZVORNA PORUKA: leona81

po meni je najveca tuga kad pricam sa strancima i shvatim da oni ne osudjuju medjunarodnu zajednicu niti holandske vojnike...nekako po njihovom mi smo krivi za to sto se desilo? nikako ne mogu da shvatim kako ljudski mozak moze tako da razmislja...ne bi se Srebrenica nikad dogodila da oni nisu dopustili i po meni su jednako krivi kao i agresor...

Potpisujem!!I iako znam da takvi ljudi nemaju duse-i danas se pitam mogu li nocu zaspati???


ja bih opet rekla ''u svakom žitu ima kukolja''
pa i u holndskom...
naša je kuma udata za holanđanina koji doživljava priču o srebrenici ( pored vega ostaloga) vrlo emorivno s astalnim osjećajem krivlje d aon kao građanin holandije možda je moao ili trebao nešto uraditi...
borba sa vjetrenjačama u svakoj zemlji je ista...kako ko dnas tako i u holandiji...
stranac je, holonđanin ali je vrlo vrlo emotivamn prema komletnoj priči koje nije bio učesnik niti sekunde osim por odnom listuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 10:51:23   
shpagica
IZVORNA PORUKA: leona81

po meni je najveca tuga kad pricam sa strancima i shvatim da oni ne osudjuju medjunarodnu zajednicu niti holandske vojnike...nekako po njihovom mi smo krivi za to sto se desilo? nikako ne mogu da shvatim kako ljudski mozak moze tako da razmislja...ne bi se Srebrenica nikad dogodila da oni nisu dopustili i po meni su jednako krivi kao i agresor...



Ma ne znaju ljudi...ne opravdavam ih ali eto, ni ja ne znam puno o Siriji a trebala bih jer se ista stvar trenutno tamo desava i svaki dan ubijaju djecu izmedju ostalih...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 10:52:26   
leona81

IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: leona81

po meni je najveca tuga kad pricam sa strancima i shvatim da oni ne osudjuju medjunarodnu zajednicu niti holandske vojnike...nekako po njihovom mi smo krivi za to sto se desilo? nikako ne mogu da shvatim kako ljudski mozak moze tako da razmislja...ne bi se Srebrenica nikad dogodila da oni nisu dopustili i po meni su jednako krivi kao i agresor...



Ma ne znaju ljudi...ne opravdavam ih ali eto, ni ja ne znam puno o Siriji a trebala bih jer se ista stvar trenutno tamo desava i svaki dan ubijaju djecu izmedju ostalih...


kako ne znaju kad rade i zive ovdje a vecina ih je bila u ratu ovdje u misiji...?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 11:13:58   
Medi_87
http://www.sutra.ba/novost/65907/pismo-adele-omerovic-ocu-zrtvi-genocida
tuga neopisiva, suze nikada presati nece,
nit halalilm nit zaboravljam,
još jedna moja dusa danas pronalazi svoj smiraj moj tetakuser posted image
neka im dragi Alah podari Dzennet i njegove ljepoteuser posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 11:25:06   
Anoniman
drage zene , nisam dijete rata , ne mogu da kazem da shvatam bilo koju majku ali suosecam duboko iz dna srca sa majkama srebrenice , sa majkama , narodom sirije ma svugde dge je nasilje nad neduznom stanovnictvom, ne mogu da verujem da ima takvog naroda i nikad necu moci da shvatim zasto??????? kakvi su to ljudi samo zasto ????


jedan vojnik , dobrovoljac holandski , dok sam jos boravila u holandiji mi je rekao , da su oni bili tu da su svi imali metak u cijev ali nisu smeli da pucaju , da su trazili naredjenje i d su bili spremni ali da im je ( ne znam ko ) samo govorio da cekajui da ne smeju da opale
svaki metak je bio izbrojan i za jedan pogresno ispaljen , bi letela glava tako da niko nije smeo da mrdne

on nakon toga vise nikad nije bio dobrovoljac, covek nakon toga vozio autobus ( iako je/bio bi , dobro placen za to )

tako su rekli ne znam sta je bilo , ja sam o ratu u BiH sve samo cula

vecni rahmet zrtvama a , majke da mi vas je zagrliti i sa vama se gorko isplakati

ma posetit cu i ja jednog dana srebrenicu hocu a.B.d

(odgovor članu Medi_87)
  Neposredna veza do poruke: 199
   RE: SREBRENICA
11.7.2012 11:26:41   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Srce se kida, razum se gubi.....

I pružam ruku
Za milost molim
Da dijete spasim
Od zle ruke
Oči su moje ponor ka dnu
Moje je srce pregršt muke 


I promijeniti ništa ne mogu
Ni zaustaviti ovaj tren
Ni patnju, suze, niti krik, muku
Samo te mogu držati za ruku  

Beživotno tijelo, krvave ruke
Majčine suze, te strašne muke
I nikada tu bol oprostiti ne mogu
Da pravda zločince stigne, molim se Bogu   

Majka je sina u mezar spustila
Krik je iz grudi izustila
Miluje zemlju, tlo pod nogama gubi
tabut majka ljubi    


Bol, tuga, drhtaj duše
Majka bez sina, snovi se ruše
Zar ovo nije sve san, zar je svanuo ovakav dan?  


Majka tiho kraj tabuta plače,
maramu stiska rukom i jeca
prizor je mučan, srce se kida, sve su to bila samo djeca.....      

o Boze smiluj se user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *