|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 22:49:18   
teta berta
Drage moje... Zna li itko ikakav preparat( molim vas samo da nisu tablete jer ih užasno teško gutam, otkako sam se davila s kafetinom imam fobiju) koji mi može brzo vratiti željezu u normalu. Izludiše me ove vrtoglavice, posebno za vrijeme mjesečnice kada se stalno jave... Željezo mi je palo ispod 5, a dr kaže da to nadoknadim hranom jer izdajam mlijeko... Ali ja vidim da to ne ide, ni cvekla nije pomogla... Odlučila sam i prestati izdajati mlijeko a ionako otkako slabo jedem se skroz smanjilo, maloj je skoro godina a dobro sam i izdržala. Neki dan sam se uhvatila kako zubima doslovno grizem onu njenu gumu za zubiće, imam osjećaj da bi mogla sve izgristiuser posted image  Ali ozbiljno postoje li neke kapi, šumeće ili neke što se otoapaju u ustima ali stvarno da djeluju. tnx

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 22:51:15   
Hanady RR
draga moja ja sam baš sinoć na forumu guber voda iz srebrenice napisala kako mi je ista pomogla, da se neponavljam molim te pronađi temu guber voda i pročitaj u dva navrata sam napisla i istina je ... sretno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 22:56:32   
nella
ja sam cula za sirup revita da je jako dobar, pa pokusaj sa njim!
mislim da ga ima kupit u biljnim apotekama

_____________________________

sve ce se ovo jednom zvati juce

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 22:58:53   
teta berta
ali kako doći do te vodeuser posted image  a taj sirup je li stvarno djeluje, sutra cu otic u dezurnu apot.nešto kupiti ali još se nisam odlučila štauser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu nella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 23:04:10   
Hanady RR
pa to kako do nje doći neznam u tvom slučaju stvarno...žao mije, a onda ti preporučujem toteme, naime imaš u apoteci ampule 1 košta 11 Km 5 je idealno da se popije svaki dan po jedna pa onda pauza najmanje 7 dana. te ampule se razbijaju kao inekcije o odmah se na ex piju da nebi unutrašnjost odnosno lijek oksidiralo. Eto to je zaista učinkovito, ja u sirupe baš i nevjerujem bolje sama sebi napravi prirodno od žare...neznam bar ja tako mislim. I imaš divne sokove za željezo u apoteci, imaš i sirup ferum al eto sve sam ja to pila toteme malo pomogle a guber voda baš me spasila. nego vodi računa da sve te sirupe koje uzmeš piješ ili na slamku ili uzmi plastičnu pipeti, plastični dio od inekcije navuci na to pa direktno u grlo radi zuma. Moja seka je sad u 22 god sa pacijalom radi ferum sirupa.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 23:07:07   
teta berta
hvala na savjetu ma meni železo bilo u trudnoći 25! a pila samo hipp natal a otkako izdajam mlijeko i nejedem užas. koji su kod tebe bili simptomi hvala na od

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 23:42:15   
Visnja RR
Jedi :

Zivotnjski izvor zeljeza: pilecu jetricu... svo crveno meso... tunjevina, List, skampi,  sardine... jaje...

Biljni izvor zeljeza: kakao prah, cvekla, grasak i leca, suhe sljive ili svjeze, pistaci, orasi, cornflakes, musli, crni hljeb...

I naravno slobodno pij i dalje Hipp natal... pa da postanes "zeljezna ledy"

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 23:45:26   
noaa
teta berta imaju u mostaru neki ljudi koji prave pripravke od maticne mlijeci,ako hoces nabavit cu ti broj pa da nazoves i posavjetujes se sa njima,a nije ni skupo.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 23:51:41   
Mik Mik
Ja imam isti problem kojeg rješavam evo već mjesecima. Meni nisu pomogle ni Tothema ampule, ni ishrana (cvekla, meso, jetrice itd.). Ja sam osjetila da slabim i stalno imam vrtoglavice, umaram se brzo, noge bole prilikom jutarnjeg ustajanja i sl. Ni sama ne znam kako da popravim krvnu sliku. Barem jednom sedmično jedem koprivu/žaru al krvna slika se ne poboljšava. Dok sam pila Tothema ampule malo se željezo poboljšalo ali već nakon 15 dana ista priča. 

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 23:52:14   
slono
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Jedi :

Zivotnjski izvor zeljeza: pilecu jetricu... svo crveno meso... tunjevina, List, skampi,  sardine... jaje...

Biljni izvor zeljeza: kakao prah, cvekla, grasak i leca, suhe sljive ili svjeze, pistaci, orasi, cornflakes, musli, crni hljeb...

I naravno slobodno pij i dalje Hipp natal... pa da postanes "zeljezna ledy"


Potpisujem!!!!

Pobornik sam dojenja, ali nemoj da te to dodje glave, nije novorodjence u pitanju, moras biti TI dobro i za sebe i za svoje dijete!!!

Pokusaj ishranom, pij i B vitamin za apetit, odlican ti je sok dr Brojsa, imas ga kupiti u DM-u ili apotekama, ali mislim da je u DM-u najjeftiniji! Toliko je dobar da mozes prezivjeti da samo njega pijes 40 dana, kod ljudi koji boluju od karcinoma to koriste kao terapiju.
Taj je od cvekle i krompira, cini mi se!

Feroglobin sirup nije tezak, a meni su cak i njihove tablete bile skroz podnjosljive, a imam osjetljiv zeludac, posebno tada...........

Sretno i kad si ti dobro, dobro je i dijete i svi ostali, zato moras popraviti krvnu sliku, OBAVEZNO!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
11.7.2009 23:55:30   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Mik Mik

Ja imam isti problem kojeg rješavam evo već mjesecima. Meni nisu pomogle ni Tothema ampule, ni ishrana (cvekla, meso, jetrice itd.). Ja sam osjetila da slabim i stalno imam vrtoglavice, umaram se brzo, noge bole prilikom jutarnjeg ustajanja i sl. Ni sama ne znam kako da popravim krvnu sliku. Barem jednom sedmično jedem koprivu/žaru al krvna slika se ne poboljšava. Dok sam pila Tothema ampule malo se željezo poboljšalo ali već nakon 15 dana ista priča. 

Jesi li tražila uzrok tome?


(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
12.7.2009 13:57:10   
teta berta
evo meni danas ponovo vrtoglavicedok ovo pisem imam osjecaj da cu se srusiti. a ona u apoteci neda nista kao ni moja doktorica, kao samo ti jedi, a meni apetit nikakav... ma ja cu danas kupit nesto na svoju ruku cim se beba probudi idem u mrcator ili negdje kupit hipp natal ili tako nesto i popit odma pola paketauser posted image  

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
12.7.2009 14:16:13   
dana3
IZVORNA PORUKA: teta berta

evo meni danas ponovo vrtoglavicedok ovo pisem imam osjecaj da cu se srusiti. a ona u apoteci neda nista kao ni moja doktorica, kao samo ti jedi, a meni apetit nikakav... ma ja cu danas kupit nesto na svoju ruku cim se beba probudi idem u mrcator ili negdje kupit hipp natal ili tako nesto i popit odma pola paketauser posted image  













iste muke mucim.uz to secer  je poludio,ledja mi ustekla.bila u hitnoj i kazu dojis pa nista ti ne mozemo dati.doslo mi da ludim od bolova ,mucnina i vrtoglavice.imam manje zeljeza sad nego u trudnoci i stvarno s lose osjecam.
pila sma sok.mrkva,cikla,jabuka ali trebalo je mijesati i med a ja ga ne smijem jesti.
sirupi mi izazivaju kiselinu tako da sam pomislila da sam opet trudna pa radila test a i radila u laboratoriji.i negativan je.
savjetuju da prestanem da dojim i eto do oktobra dok navrsi godinu da ga oducim pa da mi ukljuce terapiju.

eto teta berta samelji kilo cikle,jabuke i mrkve ,pomijesaj sa kilo meda i jedi po kasiku svako jutro.to pomaze ali sa medom kojeg ja ne smijem


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
12.7.2009 14:22:16   
Anoniman
cudi me da ti ne daju nista ako ti je zeljezo tako nisko...
ne znam jel' pijes alkohol...ali casa crnog vina dnevno ti i te kako moze pomoci
ako ipak ne pijes cak ni kao lijek imas za kupiti u apotekama "vino" za malokrvnost (nije pravo vino)

a recept onaj klasicni i meni bas"napuca" zeljezo je :
izrendas
- 1 jabuku
- 1 cveklu
- 1 mrkvu
to procijedis kroz gazu i dodas malo limuna...vazno je da je svaki dan frisko(znaci ne praviti unaprjed)...malo jeste tegobno praviti al' fakat pomaze

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
12.7.2009 14:23:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada
@teta B

cudi me da ti ne daju nista ako ti je zeljezo tako nisko...
ne znam jel' pijes alkohol...ali casa crnog vina dnevno ti i te kako moze pomoci
ako ipak ne pijes cak ni kao lijek imas za kupiti u apotekama "vino" za malokrvnost (nije pravo vino)

a recept onaj klasicni i meni bas"napuca" zeljezo je :
izrendas
- 1 jabuku
- 1 cveklu
- 1 mrkvu
to procijedis kroz gazu i dodas malo limuna...vazno je da je svaki dan frisko(znaci ne praviti unaprjed)...malo jeste tegobno praviti al' fakat pomaze


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
12.7.2009 14:34:44   
Hanady RR
Kod mene je željezo bilo 2,1 u trudnoći kad mi ke dr. mašić vidio nalaz odmah me u bolnicu strpao. Pila sam svašta al je bilo katstrofa, vrtoglavica, pa one bileje tačkice i fleke pred očima kad se ustaneš, pa nemoć, nemam apetita, a slatko mi se jelo toliko da sam mislila da sam šećer dobila kad jok kaže mi doktorica da je to normalno u nedostatku željeza ali da moram prestati jesti čokoladu jer ona odnosno kako jedu crvena krvana zrnca i to dovodi do anemije.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
12.7.2009 18:07:32   
mama mami
Ja imam nedostatak željeza od kad znam za sebe. Meni je željezo bilo 2. Prvo sam uzimala tablete ferum lek, užasne su, od njih samo odu zubi a ništa ne pomognu. Pa sam primala inekcije, i dan danas me bole ti ubodi, ali nisam mogla dugo izdržati. Onda sam uzimala sirup Feroglobin, on je jako ukusan ima okus naranče, sadrži željezo i vitamine ali ne može baš povećati željezo. Poslije toga mi je apotekarka rekla za francuske ampule tothema, one su dobre ali su jako teške za želudac i izazivaju smetnje sa stolicom. Posljednji preparat željeza preporučila mi je moja doktorica, to je sirup Legofer. Uz sve druge preparate mora se uzimat vitamin c, kako bi se željezo resorbovalo, a u Legoferu ima vitamin c. Pila sam ga dok sam bila trudna i pijem ga i sada dok dojim bebu. Lahko se podnosi i ne izaziva smetnje, što je najbitnije. Pijući Legofer željezo mi je 20user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
12.7.2009 22:26:02   
NANICA
Moja svekrva, koja ima rak limfnog sistema, je "popravila" zeljezo cijedeci cveklu, jabuku i mrkvu. Pila je to svaki dan da joj je doktorica u neka doba rekla da mora prestati jer ga je imala previse.
Dakle, prirodno, cvekla, mrkva i jabuka pa svaki dan user posted image user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 11:45:00   
mama mami
U cveklu, mrkvu i jabuku treba iscijediti jedan limun da bi se željezo resorbovalo u organizmu

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 11:49:29   
teta berta
IZVORNA PORUKA: mama mami

U cveklu, mrkvu i jabuku treba iscijediti jedan limun da bi se željezo resorbovalo u organizmu
 

da radi c vitamina... kupila ja neki čisti sok od cvekle, u to iscjedim malo limuna i pila jučer cijeli dan... i hipp natal sam pila pa ćemo vidjeti. da se pohvalim da sam sinoć čak i čašu crnog vina "drmnula"...user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 11:55:18   
D_K
IZVORNA PORUKA: mama mami

Ja imam nedostatak željeza od kad znam za sebe. Meni je željezo bilo 2. Prvo sam uzimala tablete ferum lek, užasne su, od njih samo odu zubi a ništa ne pomognu. Pa sam primala inekcije, i dan danas me bole ti ubodi, ali nisam mogla dugo izdržati. Onda sam uzimala sirup Feroglobin, on je jako ukusan ima okus naranče, sadrži željezo i vitamine ali ne može baš povećati željezo. Poslije toga mi je apotekarka rekla za francuske ampule tothema, one su dobre ali su jako teške za želudac i izazivaju smetnje sa stolicom. Posljednji preparat željeza preporučila mi je moja doktorica, to je sirup Legofer. Uz sve druge preparate mora se uzimat vitamin c, kako bi se željezo resorbovalo, a u Legoferu ima vitamin c. Pila sam ga dok sam bila trudna i pijem ga i sada dok dojim bebu. Lahko se podnosi i ne izaziva smetnje, što je najbitnije. Pijući Legofer željezo mi je 20user posted image


Svaka cast - tvoja lista se zamalo slaze sa mojom :)
Jedino sto nisam pila sa ove liste je Legofer - a Ferum mi je standardno prije dorucka - samo ga ja odmah progutam - mrsko mi ono nesto 'cuclati' :(
Eh jos se sjecam nekih crvenih bobica - one su mi bile bljak - isto kao da zeljezo jedem.. I Totema - ufff kad se sjetim ukusa - sva se stresem..
Ja sam uspjela popraviti zeljezo onda kada sam se pomirila sa cinjenicom da moram piti Ferum maltene 10 mjeseci u godini i od tada sam bolje - donja granica (znate sta mislim :))


(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 11:57:27   
D_K
a inekcije sam primala u vise navrata po 10 komada - to je ono kad mi padne zeljezo pa nemam snage ni da hodam - ufff - jos uvijek me zna zaboliti taj dio kad je promjena vremena - teske do bolaaa..

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 11:59:38   
D_K
IZVORNA PORUKA: Hanady

draga moja ja sam baš sinoć na forumu guber voda iz srebrenice napisala kako mi je ista pomogla, da se neponavljam molim te pronađi temu guber voda i pročitaj u dva navrata sam napisla i istina je ... sretno


i ja sam ovo cula od raje koja iz tog kraja.. jedino sto ima razlicitih vrsta vode pa se mora dobiti preporuka od doktora i to da ti kaze tacno koja vrsta da se pije.. eto toliko - kako cula tako i prenijela..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:03:59   
mama mami
Možeš probati Legofer jer on zasigurno povećava željezo više nego Ferum lek. A tako je lagan i odmah se resorbuje, dok je tabletama potrebno duže vremena, a i potrebno je uzimati vitamin c

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
13.7.2009 12:07:30   
Nann
Ja sam prije 2 godine imlaa problema sa zeljezom,bio prenisko. Dosla je moja pametna komsinica i kaze mi "Uzmi jabuku,zabodi u nju 3 eksera,sacekaj 2 dana da pusti hrdju i pojedi jabuku,meni je pomoglo!!!!!!!!"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ona bas kontala ja luda da jedem to... Bolje mi je onda lizati ekseruser posted image

Cvekla mrkva i limun su zakon,meni je to pomoglo.user posted image


_____________________________

.:Najljepše stvari Bog daje onima koji strpljivo čekaju ღ:.

(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *