|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 13:52:24   
suncokret81
Djevojke, potrebna mi je pomoć. Naime, spremam se za drugu VTO pa sam radila neke nalaze, između ostalih i inzulin na tašte i dva sata nakon jela...(ref vr su od 3-24 nečega) Na tašte je 5 a dva sata nakon jela 8...Je li to ok, ili se MORA vratiti na tu početnu vrijednost? Ranije sam bila kod endokrinologa...bolje da nisam...nakon 10 min razgovora dala mi siofor da pijem! Na moje pitanje zašto, ako je nalaz ok, (i ranije je su bile slične vrijednosti) kaže mnoge su ostale tako trudne!!!Inače rekla sam joj prije toga da je razlog odlaska na VTO muški faktor! I još kaže sačekajte malo s VTO pa ko zna. Žali Bože novca koji sam dala za takozvani pregled. A ne bih da pijem nešto tek tako, eto zato što mnogi piju...Pa do odlaska drugom endokrinologu, zna li neko jesu li ove vrijednosti ok? Šećer mi je inače uvijek ok. Test opterećenja glukozom nisam radila, kažu nema potrebe.

(odgovor članu tiruriru)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:09:53   
Leptiri
Kom endokrinologu si islauser posted image
Ja sam pod terapijom jer imam insulinsulinemiju i nakon 3godine uzaludnog pokusavanja, te uz terapiju od 4,5mj ostala sam trudna na prirodan nacin. Ne znam koji ti je ti tacno ljekar i kako se tacno naziva ta tvoja naliza, ali ja sam radila ogtt i ogtt sa IRI i pokazalo se da imam visoke vrijednosti insulina. Objasnjeno mi je da visok insulin utice na kvalitet jajne celije i da je potrebno bar tri mjeseca terapije i potpuno iskljucenje sintetickih secera iz ishrane da bi se organizam ocisti i kvalitet jajne celije popravio.

_____________________________

"Na uho ću ti šaptati tajne, a kada ih prepoznaš,
ti samo glavom kimni i ostani u tišini. " Rumi

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:10:20   
mama3333
jel ti secer poslije dva sata 8 ili inzulin

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:13:46   
mama3333
ako je inzulin 8 mislim da je to sasvim ok, jer je meni na kraju bio preko 120 tako da mislim da je tvoj od 8 dobar

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:17:33   
suncokret81
Išla sam kod poznate doktorice Bojić (BL) Nikad više. Naime, otišla sam jer mi je tsh oko 2.5-3...pa sam mislila da ga malo snizimo...i usput da mi pogleda ostale hormone...kao sve ok, ali evo tebi siofor, možda pomogne (a još na to naš problem je spermiogram). Izašla sam šokirana iz ordinacije. Hormon inzulin mi je 8 dva sata nakon jela, a šećer oko 5. Mislim da je to ok, ali eto da pitam vas koji imate iskustva u tome.

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:18:11   
anandi
suncokret cudi me da si radila samo dva mjerenja. Moj dr kaze da treba 5x vaditi krv. tj svakih pola sata, odnosno izvaditi nataste i popit glukozu i svaki narednih pola sata vadit...Kao sto ti je Leptiri napisala taj nalaz se radi uporedo sa ogtt i tek tada je validno i moze se uspostaviti dijagnoza
Ja sam prije par mjeseci ovo odradila i ustanovila da mi to sprecava trudnocu, sad sam u postupku pa vidjet cemo hocel uspjet a terapija mi je siofor 2x500

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:20:51   
mama3333
po mom misljenju to je dobar nalaz ,ja sam radila sa opterecenjem i secer i inzulin,vade krv pet puta,nataste pa tri puta po pola sata,i na kraju nakon sat,i ni u jednom momentu mi nije bio ni blizu normalnih vrijednosti i zato sam dobila siofor tri puta dnevno,to je moj slucaj i zaista mislim da je tvoj ok
i moje je terapija bila ujutro i navece pola tablete uz rucak cijela

< Poruku je uredio mama3333 -- 23.12.2015 14:22:03 >

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:23:15   
suncokret81
Hmm ovdje moraš sam sebi biti doktor i sve tražiti...Tražiću i taj nalaz iduće sedmice. Svi su tako škrti na tim uputnicama, ali insistiraću. To mi je jedino i ostalo od nalaza. Hvala na odgovorima. :-)

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:26:18   
anandi
mama333 kako je meni objasnio dr da ono trece vadenje treba da se vrati na pocetnu vrijednost. I kod mene je na zadnjem spustilo se, ali kao sto kazes na srednjem vadenju nije bilo blizu normalnih vrijednosti pa smo dobile terapiju..
Ja bih joj savjetovala da odradi opet. Ja ne bih usla ponovo u postupak bez dobro odradenog nalaza

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:28:07   
anandi
suncokret jesil odradila trombofiliju? Napominjem kad budes trazila uputnicu reci da radis uporedo i ogtt i iri na 0; 30;60;90;12min

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:28:28   
mama3333
anandi kod mene je najlosija vrijednost bila na trecem mjerenju preko 300,a na kraju nije islo ispod 120
suncokret81 vjeruj mi da sam zahvaljujuci ovim zenama ovdje i njihovim misljenjima sama otkrila mnogo vise nego ljekari kojima sam isla,a bas sam se nahodala od privatnika do privatnika i sve dok nisam dobila prave upute koji redoslijedom sve ganjati nista nisam postigla,zato sam neizmjerno zahvalna svim zenicama sa rr i zelim svima sve naj bolje u zivotu sto se moze pozeljeti..

< Poruku je uredio mama3333 -- 23.12.2015 14:30:09 >

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:32:27   
anandi
mama333 auuuu bas ti je visoko...i kolika ti je bila terapija sioforom? Kod mene je bilo cini mi se 128

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:34:37   
suncokret81
Tražiću da to odradim tako. Insistiraću. Jer prošli put sam imala 11 jć...svi embrioni fragmentisani...mora biti do nečega. Ili je do nekog nalaza ili loše stimulacije. (inače svi hormoni vrlo dobri). Ako ništa odoh socijalnom ginekologu da mi napiše, jer moja porodična doktorica kaže da ja stalno nešto izmišljam. Mada osim ovoga izvukla sam joj hrpu uputnica. :-)

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:36:57   
mama3333
uz rigoroznu dijetu dala mi siofor dnevno 1000,

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:40:21   
suncokret81
Radila sam test na trombofilije i imunološke analize. Jedino je hematolog bila široke ruke pa nema šta mi nije dala da povadim. Sve je ok, osim MTHFR heterozigot i PAI 4g/5g heterozigot. Pijem aspirin 100 i fragmin 1x dnevno dan nakon aspiracije. Ja sam takođe, zahvaljujući forumima saznala sve. Istina je da doktori pojma nemaju, a nisu ni zainteresovani. Za neke analize su me samo blijedo gledali, a bilo je i pitanja šta je to!

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:42:02   
anandi
suncokret evo ti link koje sam ja sve odradila nalaze, dr kaze da tu ima nalazi i koji se rade poslije neuspjelog pokusala
http://www.drbalic.ba/b-ispitivanje-neplodnosti.html
mama ista nam je doza, samo sto sam ja ionako mrsava pa se toliko nepridrzavam dijete...Cinjenica da sam smanjila slatko max, sokove ne pijem a slabo i tjesteninu jedem..

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:46:09   
mama3333
pa ni ja nisam bas nesto ni punija,a nisam ni mrsavica sredina,moja je sreca sto inace ne volim nista sto je slatko,cak ni secer ne koristim pa mi to ide u prilog

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:52:30   
suncokret81
Hvala za link! Sve sam ja to odradila, i više od toga...nema koje hormone nisam radila i imunološke pretrage. Eto jedino nisam odradila nikad test na inzulinsku rezistenciju, a to mi stalno kucka u glavi...valjda zato što imam česte napade gladi. Uradiću i to, sad ću da zovem doktoricu da se naručim za uputnicu. :-)

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 14:58:34   
anandi
suncokret i kod mene su mutirani ti geni mthfr i pai. bas kao i kod tebe pa mi je dr i ja pijem aspirin ali aBd poslije transfera treba da se bockam u stomak Clenex, navodno ti mutirani geni mogu kociti da se zakaci

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
23.12.2015 15:05:24   
suncokret81
ja inače pijem aspirin, pogotovo tokom stimulacije, jedino mi je rečeno na dan aspiracije ništa, pa dan nakon aspiracioje bockam se sa fragminom...ja ne mogu u stomak, bodem se u noge (butine)...rečeno mi je da može i tako...jedino ostavlja ružne modrice, ali šta bi sad. Koliki ti je tsh? MOj je cijelo vrijeme bio oko 1,5...sad nakon prvog postupka oko 2,5 do 3.2...nikako da se spusti, a prošlo je već skoro 4 mjeseca...

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
13.3.2016 20:21:51   
sretna_mikica
Pozdrav za forumasice user posted image Zanima me da li je nekoj od vas ukljucen siofor bez uradjenog OGTT testa? Ja imam hipotireozu,samo povisen tsh(na th letrox),svi ostali parametri stitne su ok kao i UZ.Posto planiram trudnocu i radimo na bebi,dr endokrinolog preporucilada izvadim spolne hormone 5.dan ciklusa,uglavom u ref.vrijednoatimas tim da je Fsh 6,6 a Lh 8,6 i zbog tog disbalnsa koji moze ukazivati na PCOS ukljucuje mi th Sifor 3x pola tablete od 500 mg i bromergon 1xpola tablete od 2.5mg.Citajuci vase postove vidim da su mnoge radile OGTT,meni dr.nije preporucila taj test,kontrola mi je za 2-3 mjeseca,s tim da mi je rekla ukoliko dodje do trudnoce da odmah prestanem piti siofor i bromergon.Medjuti .i tu sam zbunjena,vidim da su mnoge natavile piti siofor i u trudnoci.Bilo bi lijepo cuti vasa iskustvauser posted image

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
14.3.2016 8:24:52   
anandi
sretna dobro nam dosla i jos brze otisla na trudnicke teme user posted image De mi reci koliko si dugo na letroxu, jesil ponovo kontrolisala tsh, nakon koliko vremena djeluje terapija? Ja sam evo sedmicu na letroxu, tsh mi 3,66 pijem po pola tbl dnevno.
Pa cuj, meni je siofor ukljucen kad sam radila iri i ogtt (od istog uzorka krvi), takoder sam imala blagu inverziju kao i ti sa fsh i lh i bas kad sam nakon nekoliko mjeseci kontrolisala hormone izbalansirali su se fsh i lh. Moja dr koja se bavi MPO kaze da se obavezno nastavlja siofor u trudnoci. Moj ti je savjet mozda da promjenis dr i da cujes drugo misljenje. Nema mi smisla da ti daje siofor na osnovu fsh,lh i tsh....Doza siofora se odreduje nakon treceg vadenja krvi (vadi se 5x, prvi put nataste, pa se popije glukoza pa svaki pola sata vade krv) ako tad inzulin skoci a ne vrati se u prvobitno stanje tada se prepisuje siofor i odredena doza.
Pozivam te u cekaonicu pa nam se pridruzi
http://www.ringeraja.ba/forum/m_2749035/mpage_8/key_/tm.htm#2751073

(odgovor članu sretna_mikica)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
14.3.2016 14:41:59   
sretna_mikica
Anandi hvala na dobrodoslici i lijepim zeljama,iskreno se nadam i da cemo obje a i sve forumasice koje to zeljno ocekuju sto prije ostvaritiuser posted image Ovako pocinje moja prica sa hipo:posto sam zdr.radnik,radim u bolnici slucajnim vadjenjem krvi otkrila sam hipo,to je bio 11.mjesec 2015, tsh 6,6,ft4,ft3 i Anti TPO uredni i dobivam dg.subklinicki oblik hipotireoze,bez th jer vel mi puno je bitniji ft4 i ft3,i da je mozda tsh povecan trenutno od stresa jer sam bila u periodu pred udajuuser posted image .Uradim kontrolu u januaru i tad je tsh 8,2 i napokon dobivam th letrox 1x 25 svako jutro.To je bio nalaz dr.nukelrne medicine.Po preporuci odem i kod dr.endokrinologa da cujem misljenje,ostavlja me i ona na toj istoj terapiji i posto sam rekla da sam u braku i da planiramo bebu ,tad mi predlaze da uradim spolne hormone 5.dan ciklusa i ponovim hormone stitne.Te vrijednosti sam ti napisala u prvom postu s tim da sam zaboravila reci da je bromergon ukljucen jer dr.kaze da je ipak bolje kad su nize vrijednosti prolaktina ,moj je tad bio 405.Tsh pao na 6,0 i malo mi je povecala terapijiu,I dan 25,II dan 50 i tako naizmjenicno.Za siofor mi je rekla da je on terapija kod PCOS i da blagi disbalans izmedju fsh i lh upucuje na to,i da se u svijetu koristi kao th za PCOS bez obzira na insulin i glukozu.Citajuci monoge portale vezano za to,vidim da sve vise ljekara pcos lijeci upravo sioforom.Krajem marta imam kontolu tsh pa vidjet cemo kako ide sa novom dozom letroxa,ja se dobro osjecam,iskreno tek sad vidim da su neki simptomi bili prije prisutni al sve sam prepisivala stresu na poslu i prepremama za brak.U braku sam 3 mjeseca,radimo na bebi i nadamo se dobrom ishodu,sto se tice ciklusa,redovni su na 30dana,zadnja kontrola kod ginekologa bila ok,papa nalaz uredan,cak se potrefio period ovulacije i doktor jasno vidio primarni folikul.Sorry ako sam oduzila,krace nije moglouser posted image Kako ide tvoja borba,jel uzimas jos nesto osim letroxa i siofora ? Lijep pozdravuser posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
16.3.2016 8:20:57   
anandi
sretna ma nisi oduzila, volim kad se sve fino napise jasno. A da u pravu si i ja sad kako sam na terapiji vidim da sam i prije imala tih nekih simptoma ali prepisivala sam nacinu zivota, stresu. Takoder prije mi je bila blaga inverzija LH i FSH a otkako sam na sioforu regulisalo se.
Sto se tice moje borbe vidis u potpisu kako ide, borba traje nepunih 7 godina. U decembru sam isla na ivf a u januaru imala spontani. Krajem iduceg mjeseca idem po svoje zamrznute blastociste i naravno nadam se da ce uspjeti ovaj put izgurat do kraja. Pored siofora i letroxa pijem i folnu i aspirin a poslije transfera umjesto aspirina cu nastaviti clexan (zbog trombofilije)
Neka je sa srecom i da sto prije zatrudnis user posted image

(odgovor članu sretna_mikica)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
16.3.2016 11:29:11   
sretna_mikica
Prije svega anandi od srca ti zelim da ova sedma godina borbe bude najuspjesnija user posted image drzim ti fige da sljedeci put sve prodje onako zelis i da nas obradujes lijepim vijestima.Ja vjerujem u sve nas ovdje i vjerujem da cemo sve postati majke jer to zasluzujemo user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *