|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
26.3.2009 10:31:38   
Hannah
Namkic,

Poslala sam ti na pp linkove koje imam :) Sretno :)

(odgovor članu aldinbeban)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
26.3.2009 15:49:28   
taze_mlada
ako bog da pocetkom maja dobijamo prinovu..i naravno pocela sam vec razmisljati u cemu bebu nekad pronosati a da nisu kolica... doduse dok prvi out izadjemo bice ako bog da juni...elem imam krivu kicmu i inace problema sa tezinom na ramenima i tako...i sve kontam da mi nista ni marame ni kengurka nece biti bas zgodni za nosenje bebe.... ima li koja iskustva sa tim? preporuke? tnx!

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
26.3.2009 16:02:03   
mamine oci
 ja sam mrsavica i imam problema sa kicmom ali ipak sam ga nosila  u kengura nekako mi je bilo najlakse a u sanu zivim pa nemamo lift na svakom spratu tako da mi je kengur puno pomogao  muz miizmasira kicmu ponekad sad je beba napunila godinu sve to brzo prodje snacices se samo da je beba zdravo i da fino prodjes na porodu sto ti od srca zelim

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
26.3.2009 17:45:04   
mamina cura
I meni su kriva ledja i mrsavica sam a nanosala sam se pravo i jos uvijek se nosimouser posted image Od kengura su me bolila ledja a koristila sam ga sa Timurom i to jako kratko. Inace se kengur ne nosi prije 6mj a beba od 6mj je prilicno mashalla.user posted image
Najprirodnije nosenje je u marami i slingu za jako male bebe a tek kasnije MT nosiljka ako ima potrebe. Ledja ne bole ni od jedne nosiljke osim ako se nepravilno nosi sto je jako vazno. Imas citav niz tema oko nosiljki tipa marame i slinga i poucha na netu, na nasem i stranim jezicima pa se slobodno informisi.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
26.3.2009 22:51:39   
namkic
hvala super su ti mai tai a sin ti je šećeruser posted image

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
26.3.2009 22:56:16   
namkic
hvala mamina cura pokusat cu se snaci i hannah mi je poslala neke linkove,javit cu vam seuser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
9.4.2009 15:05:26   
ziki
Istraživanja koje je nedavno sprovedeno u Velikoj Britaniji pokazalo je da bebe koje nose u "kengur" nosiljkama ili sling maramama, kao i one koje majke redovno masiraju, oboljevaju ređe od prehlada i infekcija gornjih disajnih organa. Ovo se dovodi u vezu  sa lučenjem hormona sreće u organizmu djeteta, a pojačava se fizičkim dodirom.  Osim toga, primjećeno je da fizički dodir pozitivno utiče i na razvoj bebinog mozga.
Ovo sam juce procitala i morala da podijelim sa vama

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.4.2009 21:24:13   
namkic
sašila sam mei tai i za sada se nosimo po kući,ništa strašno ,niti teško samo treba imati motiv i želju,sve skupa me je koštalo 21 KM.
Pelene su ti super !

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
11.4.2009 12:15:48   
Sonja
drage moje moze li mi neko reci od koliko mjeseci se beba smije nositi u "kenguru"

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
15.4.2009 16:15:53   
mamina cura
Ja ti ne bih nikada preporucila da koristis kengur bilo koje vrste. Poznati su vec razlozi za to.
Upravo sam dobila slikice jednom MT u akciji, jako sam sretna da se moj trud cijeni i da se nosiljke koristeuser posted image

http://picasaweb.google.com/konjickiklub/LUKAMT#


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
23.4.2009 12:36:09   
merima_s
IZVORNA PORUKA: taze_mlada

ako bog da pocetkom maja dobijamo prinovu..i naravno pocela sam vec razmisljati u cemu bebu nekad pronosati a da nisu kolica... doduse dok prvi out izadjemo bice ako bog da juni...elem imam krivu kicmu i inace problema sa tezinom na ramenima i tako...i sve kontam da mi nista ni marame ni kengurka nece biti bas zgodni za nosenje bebe.... ima li koja iskustva sa tim? preporuke? tnx!

Ja sam svoj sling narucila iz Austrije. Rodica mi je kupila i poslala. Sjecam se da su joj  prilikom kupovine davali instrukcije i naglasili da se sling treba nositi na ravnu obucu upravo zbog kicme. Mislim da je to slucaj sa bilo kojom nosiljkom, ne samo sa slingom.Ja ga naravno nekad nosim i na stikle ali osjetim da je puno vece opterecenje. U uputstvu koje sam dobila pise i da je veoma bitno da halke dodju ispod kljucne kosti i da sling ide preko ramena a ne na rame.




_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
24.4.2009 14:12:11   
NANICA
moze li mi neko dati uputu kako se siju pls, pls, pls
ali na nasem ili engleskom
thx

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
24.4.2009 15:43:46   
Hannah
http://thosemartins.com/bmt/
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/asian.html
http://picasaweb.google.com/pino111/MeiTai#

Izvoli :)

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
24.4.2009 16:44:50   
NANICA
puno hvala. hranili smo se pa sad vidjeh user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
25.4.2009 10:16:16   
lavica2008
Mamina cura,

Ja imam bebu od 9 mjeseci ( ma kakva beba, to je već djevojčicauser posted image ), i jako sam zainteresovana za tvoje sling marame, a isto tako fascinirana tvojom kreativnošću.

Kako mogu doći do tvoje marame, ako to nije problem.... Ne znam gdje to mogu i da li mogu to kupiti?

Unaprijed hvala....... Pozdrav svim mamama koje to jesu i onima koje će to postati.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

lutkica 29.07.2008.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
25.4.2009 13:01:08   
ziki
MC slikala sam muza sa slingom i Tarikom ali ne dozvoljava da objavim slikuuser posted image  a on mene nikako da slika jer uglavnom sling koristim kad sam sama. Naredne nedelje dolazi mi mama da cuva Tarika, ja se vracam na posao i bice obuka za koristenje slinga jer ga u tome najlakse moze izvest napolje, 5. sprat u zgradi bez lifta.
user posted image user posted image user posted image  za sling, zao mi je sto u ZF nije pomenut jer malo mama zna sta je i kako je praktican

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lavica2008)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
26.4.2009 20:29:04   
mamina cura
Evo me konacno kuci. Malo smo se odmarali od snimanja tako da smo svi pobjegli na selo, cak i cukouser posted image

draga moja lavica2008 za bebu od 9mj je malo kasno za sling, pogotovo ako je teska jer je on ipak idealniji za tek rodjene bebe pa do nekih 10-15kg zavisno od tvoje fizicke kondicijeuser posted image   Moja vec mene odvali ako sam vec umorna. Ali zato postoji MT nosiljka koja je idealna za vece bebe. Saljem ti svakako pp user posted image Hvala ti na pohvali za moj raduser posted image

 ziki bas mi je zao za slikicu. Moj mm pravo voli da nosi Henu ali cim ga hocu slikati  bjeziuser posted image Nije to stid vec kao da ce se blamirati ili tako nestouser posted image A ja licno mislim da oni bolje nose bebice od nas jer su bolje gradjeni i super im stoji.
A sling bi bio malo bolje snimljen i prikazan da je moja spica htjela sjediti vec se digla da hoda. Bila sam je namjestila u sling ali kako sam morala sjediti njoj je postalo dosadno i morala sam je izvuciuser posted image Da sam mogla setkati po studiju bilo bi bolje.





_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
30.4.2009 13:01:06   
mišur
Evo mog momka sa tatom zimus u šetnji...

user posted image



Mm je oduševljen sa MT i uopšte ovim načinom nosanja djeteta...
Pošto mu je tu blizu, pri ruciuser posted image , samo ga ljubi...


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
30.4.2009 14:12:48   
mamina cura
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Bravo za tatu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Pravi cooleri user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
30.4.2009 17:48:50   
zeni
hocemo i mi ovaj MT,nista ljepse nisam vidjela za nosati dijete,mamina cura ti si tako vrijedna kad stignes sve to,sve ti je super,posalji nam koliko kosta i valjda nam nije rano imamo 4,5 mjeseca

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
30.4.2009 20:19:24   
mamina cura
Ja ne preporucujem nosenje prije 5,5mj za MT a prije toga samo sling ili maramu. A kako stignem... ne znam vise ni samauser posted image toliko mi je drago da se bebe nosaju i ja jos uzivam u tome. Valjda previse volim bebeuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
30.4.2009 20:34:01   
zeni
ma ti si super mama,ja ti se divim,sta mislis da ti to nama sijes jer dok sasijes nama ce taman proci mjesec a bicemo glavni u zenici,ti meni samo reci koliko to kosta i kojim putem ti placaju,mozda da ti uplatimo na racun.

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
30.4.2009 21:13:19   
mamina cura
Imas ppuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
8.5.2009 1:24:24   
mynxlee
Ivana u zadnje vrijeme nosim u chicco ''kengur'' nosiljci. iako ju imamo od prije njegovog rodjenja, eto nismo ju koristili do maloprije, jer je vrijeme bilo lose i tako.
inace, moze se koristiti od 0+. s tim da se do 3 mjeseca nosi s licem prema majci, a poslije ledja okrenuta majci. moze se koristiti do 9kg.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
21.5.2009 15:49:18   
mamina cura
Kako se vrijeme mjenja tako i moje nosiljke. MT je puno tanji a i slingovi. Nosate li svoje bebare po ovim vrucinama? Mi se jos uvijek nosamo, malo rijedje nego prije, sad su joj kolica postala zanimljiva a ja volim da mi je blizu srcauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *