|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: DIABETES(secerna bolest)
3.8.2009 19:03:44   
aazra

Draga Dana,

Tema ti je super nadam se da ce mnogima pomoci tvoje iskustvo.
Bilo mi je zao kada si odlucila prestati dojiti, ali ti se istovremeno i divim i tvoja prica je dokaz da svaka zena kojoj je stalo, ali stvarno stalo do toga da doji, da to i mozeuser posted image

Inace ne znam ni jednu mladju osobu koja boluje od dijabetesa, sto ne znaci da ih i nema i sigurno su mnoge od njih u dilemi hoce li moci zatrudniti i hoce li sve biti u redu.
drago mi je da na RR postoji jedna ovakva tema i iskreno se nadam da ce mnogima biti od koristiuser posted image

_____________________________








(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: DIABETES(secerna bolest)
3.8.2009 23:51:11   
dana3
Aazra iskreno se nadam da ce nekom pomoci.Mozda ima clanica koje boluju od secerne bolesti ali ne zele da to otkriju i o tome pricaju i ja ih potpuno razumijem.Ovim putem zelim bar malo da pojasnim kakva je to bolest jer sam se u svom zivotu naslusala svasta i danas kad sam rodila sina mnogi ne vjeruju te pitaju za slike da vide moju bebu!Svasta!Ako smo dijabeticari,nismo cudovista!!Znam djevojku koja se preselila u drugi grad jer nije mogla da se nosi sa pricama iz komsiluka!
Ja sam borac!Uvijek bila i ostala!Zato zelim ovom temom da ohrabrim sve dijabeticarke kao i one koje u trudnoci dobiju secer pa se susrecu sa dijelom nase svakodnevice!
Mi smo zdrave-samo sladje od ostalih zenauser posted image user posted image user posted image !
Hvala na podrsci!!!

< Poruku je uredio dana3 -- 3.8.2009 23:52:10 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: DIABETES(secerna bolest)
4.8.2009 18:27:27   
dana3
Citala sma temu o carskim rezovima pa evo da je i ovde malo osvjezim:rodila sam na carski rez i vec jako lijepo zarastao jer poznato je da secerasima rane tesko zarastaju.
Sto se tice rana na covjekovom organizmu,kao i problema sa zarastanjem i cestim upalama i infekcijama,dobro je porovjeriti nivo secera u krvi.On moze biti uzrok tome ako je povisen.
Trudnoca dijabeticarki obicno zavrsava carskim rezom ,sto ne mora biti tacno.Imajuci u vidu popratne komplikacje koje se javljaju u dugogodisnjoj borbi sa secernom bolesti,najcesce se porod ubrza da se bebi a i majki zdravlje ne ugrozava.
Dijabetes je podmukla bolest jer razara organizam a simptoma skoro i da nema.
Mjerenje secera u krvi uzme svega 5 sek vremena i mislim da privatne apoteke to rade besplatno.Provjerite koliko ste slatki-ako se na vrijeme otkrije bolest,spasicete vid i bubrege...

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.8.2009 12:57:34   
dana3
Ne mogu da vjerujem da nema niti jedne dijabeticarek koja bi pripomogla razvoju ove teme,ali kako god eto ja cu da pisem i dalje.
Prije svega imamo dosta tema koje postavljaju i nikovi pod anoniman ako je nekom tako lakse.

Nekako mi ispada da pisem bloguser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.8.2009 16:38:39   
jasmin
Ma samo ti pisi,drago mi je procitati,sta znam sta me sutra u zivotu ceka,zelim
da znam.Samo nastavi user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: DIABETES(secerna bolest)
9.8.2009 22:02:57   
dana3
Evo da se nastavim na blog iliti elektronski dnevnikuser posted image user posted image user posted image .Dijabeticarke koje se boje da bi mogle da rode bebu sa secerom ,neka to odmah izbace iz glave jer moja babica koja radi vec 30 godina sa dijabeticarkama kaze da nije cula niti vidjela ikad da se to desilo.Veca je vjerovatnoca djeteta ,bebe rodjene sa dijabetesom ,ako je tata dijabeticar.
da uporedim:zena bi trebala da rodi nekih 40-ero djece da bi to zadnje se rodilo sa dijebatesom a od oca cak  prva beba moza da ima dijabetes.Zasto je to tako-pojma nemam.

Svi rizici sa kojima se bori dijabeticarka u trudnoci,bore se i zdrave trudnice,samo sto je kod nas rizik visi.nema puno razlike.
Desava se da i zdrava trudnica rodi prije vremena a tako i mi.RAzliciti sindromi(Downs syndrom)je u istoj rizicnoj grupi kod dijabeticarki,zdravih trudnica kao i starijih trudnica (preko40:god).

Opet malo informacijauser posted image user posted image user posted image




_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: DIABETES(secerna bolest)
16.8.2009 13:28:23   
dana3
Zasto se javlja secer kod djece je velika nepoznanica.Sumnja se na gojaznost ali i na to da oboljenja kao npr.zausnjaci,mogu kasnije prouzrokovati pojavu secerne bolesti.
Takodje se sumnja da prevelike kolicine kravljeg mlijeka preopterecuju beta-celije na gusteraci(zlijezdi koja proizvodi insulin),koje prestaju sa radom.
Pravi uzrok se ne zna.Jedini nacin lijecenja ili tacnije odrzavanja bolesti pod kontrolom je balansirana ishrana i dodatak vjestackog insulina.
Napominjem da sve ovo sto pisem,pisem iz sopstvenog iskustva,znaci izvori nisu sa neta niti kopiram neke druge stranice i iscitavam linkove.


Pisemo se opet...

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: DIABETES(secerna bolest)
16.8.2009 15:37:40   
mila81
Draga Dana svaka cast na temi i na tvom optimizmu koji je svaka od nas primjetila na ovom forumu. Imam jetrvu 12. god dijabeticar, i do skoro nisam o ovoj "podmukloj" bilesti nista znala, a koja je sve vise tu oko nas.Nadam se da ces nas svojim iskustvom, nazalost, prosvjetliti i otvoriti nam vidike. Molim Dragog Boga da ti da snage za dalji zivot i da uzivas u svom djetetu koliko god mozes, jer ti si dokaz da ne treba nikad posustati, jer cuda su ipak mogucauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: DIABETES(secerna bolest)
16.8.2009 15:49:01   
ANNIAN
Draga Dana 3,

od mene veliki pozdrav i samo tako nastavi.




(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: DIABETES(secerna bolest)
16.8.2009 17:50:01   
mama_debeljuca
Dana 3, svaka čast na temi i puno sreće ubuduće! Moj tata je dijabetičar već više od 10 god.,nije na insulinu. Ishrana i fizička aktivnost ga održavaju.

_____________________________

:-)

(odgovor članu ANNIAN)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: DIABETES(secerna bolest)
16.8.2009 20:28:12   
dana3
Hvala zenice na podrsci jer puno znaci ! mila81 tvojoj jetrvi zelim sve najbolje a tebi eto savjet da ako je nekad neraspolozena imas strpljenja jer nasi su zivci malo tanji od vasihuser posted image user posted image user posted image .
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: DIABETES(secerna bolest)
28.8.2009 15:21:50   
dana3
Citam malo razlicite pdf o teudnoci i zatrudnjivanju pa razmisljam o tome kako s eosjecaju zene koje tek tad dobiju secer:u trudnoci ili prije.mogu reci da dijabetes kao bolest ne utjece na plodnost.moze otezati zatrudnjivanje zbog nekontrolisanog secera ali kakav je moj bio ,nije imao nikakvog utjecaja na zacece.Pisem ovo da se ne bi neka trudilica dodatno opterecavala i sa time.
Dijabetes kao bolest  kompleksn ajer nosi puno posljedica na organe a najvise stradaju bubrezi i oci,kapilari i krvne zile tako da moze biti osljabljena cirkulacija u organizmu pa na to treba obratiti paznju,ako je to isto vazno za zatrudnjivanje.
Najvaznije je drzati secer pod kontrolom i znati da 80% regulacije secera lezi u nacinu ishrane a ostalo je terapija
U toku trudnoce regulacija secera je bila suuuper jer sm se pazila zbog bebe a sad divlja jer i ja divljam sa hranom-user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: DIABETES(secerna bolest)
26.9.2009 11:31:49   
dana3
Nisam odavno " updatirala "user posted image user posted image user posted image stranicu pa evo da malo pisem o seceru.
Sinoc gledam jednu emisiju o djeci i dijabetesu i iako se radi o Svedskoj , zemlji koja puno daje novca na ispitivanje i lijecenje secera,roditelji su ipak bez informacija o toj opakoj,podmukloj bolesti.

simptomi  bolesti koji su najcitiji su zedj ,mokrenje,nemoc,pospanost i mrsavljenje.Tako je pocelo kod mene ali davne 1984 god ljekari nisu radili nalaze na secer u krvi.
Kod djece a i starijih,oboljeli su u stalnom porastu i to zabrinjava zdravstvo ali ne znam se zasto dolazi do oboljenja pa sve prepisuju losoj prehrani-mada ni tu  nema puno veze ali eto.

Nema odredjene starosti djeteta koje je u tzv kriticnoj zoni pa ipak ako sumnjate da vase dijete ima ove simptome,mozete traziti nalaz secera koji je gotov za par sekundi.

Napominjem da se ovi simtopmi  odnose na krajnje ekstremne pojave,znaci ako je vruce vani pa dijete puno pije vode onda je to uzrok ali ne i secer  ,a ako pije naravno da ce i da mokri.
Zato ne mora se sve odmah sumnjati na pojavu bolesti.
Pazljivo s kravljim mlijekom-koliko je vazno u razvoju i rastu djeteta ,isto tako moze da optereti gusteracu(beta celije)koje prave insulin.



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: DIABETES(secerna bolest)
5.11.2009 16:26:38   
mamaajna
imam li razloga za brigu.imam 31g rodila prije mjesec i pol,dojim.non stop sam gladna,zedna i da mi je samo slatko,kazu da sam fino dosla u liniju,a ja jedem za 5-ro,jel to normalno zato sto dojim ili....

PS:otac i njegova majka su na inzulinu,znaci nasljedni faktor,trebam li brinuti

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: DIABETES(secerna bolest)
5.11.2009 21:29:41   
dana3
IZVORNA PORUKA: mamaajna

imam li razloga za brigu.imam 31g rodila prije mjesec i pol,dojim.non stop sam gladna,zedna i da mi je samo slatko,kazu da sam fino dosla u liniju,a ja jedem za 5-ro,jel to normalno zato sto dojim ili....

PS:otac i njegova majka su na inzulinu,znaci nasljedni faktor,trebam li brinuti








mamaajna:cestitam na dobitku i zelim ti uspjesno dojenje!
Ne terba da se brines da je u pitanju secer jer dojenje iscrpljuje nase rezerve glukoze u organizmu i zato jedemo slatko.dojila sam i ja a teglu nutele uvijek pored mene drzala.
ne sjecam se na kojoj smo temi bas pisale o tome da je normalno da osjecamo drhtavost tijela,malaksalost i potrebu za slatkim i tecnoscu kad dojimo.pila sam i po 4 liter vode dnevno u tom periodu.
nemas razloga da se brines.
izvini zbog gresaka ,sin mi ne da pisati

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: DIABETES(secerna bolest)
6.11.2009 9:36:10   
Gigana
Evo da se i ja javim na ovom temi.  Prije svega želim da pohvalim članicu koja je temu otvorila, svaka čast na tome!user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja sam prošle sedmice saznala da mi mama ima povišen šećer i sad smo se o jadu zabavili tražeći i prikupljajući informacije na internetu i od ljudi o tome šta smije jesti, šta snižava šećer, koji su narodni lijekovi dobri za regulaciju itd.
Stoga bih molila "iskusne" da napišu nešto više o tome.
Evo, recimo, oduševilo me ovo sa jabukama i cimetom.
Ja sam pročitala juče da pistacije snižavaju šećer, itd...
Svaka preporuka je dobrodošla!


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: DIABETES(secerna bolest)
6.11.2009 23:11:50   
dana3
Kod dijabetesa tipa II ili starackog,lakse s eregulise secer ako se pazi na manje unosenje ugljikohidrata a sto se tice narodnih lijekova pomaze dosta toga samo ni sa njima ne treba pretjerivati jer moze da naparvi i gore.


Tip II se odrzava tabletama a u tezim slucajevima mora se preci na insulin.
Odrzavanje jetre cistom ,regulise se i secer pa moze da uzima articoka kapi,narodne lijekove koji jacaju imonoloski sisitem,grejp je dobar isto.Prije u posotvima sa m napisala da i nije vazvo previse STA se jede vec KOLIKO-kolicina je puno vazna.treba jesti cesce i manje nego npr tri oborka dnevno kolicinski puno

< Poruku je uredio dana3 -- 6.11.2009 23:12:28 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: DIABETES(secerna bolest)
6.11.2009 23:12:54   
dana3
Izvinite na greskama imam jos jednog pisaca sa mnom user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: DIABETES(secerna bolest)
10.11.2009 10:01:08   
Gigana
nisam stigla da se javim, pa zelim samo da ti se zahvalim na ovom postu.  Danas cu odmah u potragu za tim kapima od articoke (mislim da sam ih vidjela u DM-u). 

Hvala ti još jednom!


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: DIABETES(secerna bolest)
10.11.2009 13:02:47   
dana3
Vidim da si iz Sarajeva a tu se nalazi najveci procizvodjac i uzgajivac heljdene bih da brisu post jer ne reklamiram nikog).ta biljka je jako ,jako dobra za dijabeticare jer sprecava zadebljanja i pucanja krvnih zilica u ocima i na bubrezima sto se cesto javlja kod dijabeticara.
Imaju tinkture od heljde,caj,brasno,pa neka uzme ono sto joj najbolje odgovara.

Ne zahvaljuj tu smo da se pomazemo;Zelim tvojoj mami sv enajbolje i nemoj daje sikiras.Vise steti sikiracija nego pola tepsije baklaveuser posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: DIABETES(secerna bolest)
15.12.2009 12:11:21   
dana3
najnovija istrazivankja o dijabetesu su pokazala da je veliki uzrocnik oboljenja nepravilna ishrana , masna i pecena hrana a na to sve treba dodati sikiraciju.
medjutim,pojava dijabetesa kod djece je  u velikom porastu cak i kod one koja  imaju balansiranu ishranu.Razlog tome je voce i povrce ciji rast se stimulise raznim hormonima.
Takodje djeca brze sazrijevaju tako da nije cudno vidjeti djevojcicu od 5 godina koja je dobila svoj prvi mens(ovo sma skoro gledala na tv-strasno).
Dijabetes je uzrocnik mnogim drugim popratnim bolestima i kod neregulisanog secera dolazi do mnogih komlpikacija
staracki secer ili tip II koji se kontrolise tabletama-takodje ej doakazano da je bolje poceti sa malim dozama insulina nego tabletam ajer insulin cuva krvne sudove i lakse je regulisati dozu lijek anego sa tabletama a drugi vazan faktor je ishrana i kretanje koje isto treba staviti u balans.
Najgori dio kod lijecenja dijabetesa je racunanje kalorija, jedinica insulina kao i vremena pootrosenog na aktivnosti .ceka god da je previs enije dobro.
Svaki dijabeticar bi uvijek ama bas uvijek uza se trebao da ima neto slatko,sto brzo podize secer ako misli da ide van kuce u setnju, kupovinu ili posjetu nekom .nizak secer jakjo brzo moze dovesti do kome i besvjesnog stanja.U tom momentu iz usta se moze osjetiti misir koji podsjeca na alkohol pa s eoze pogresno protumaciti i dati pogresna pomoc pacijentu.
Svaki dijabeticar bi trebao imati karticu ili drugi identifikacijski papir koji dokazuje da je dijabeticar.
Ja sma je napravila sama:ime i prezime, adresa,maticni broj i to uvijek imam u novcaniku.
Nisma dugo pisala na temu ali ovo je malo o svakodnevnom zivotu nas slatkisauser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: DIABETES(secerna bolest)
15.12.2009 12:57:18   
maja78 RR
dana3 svaka cast! iako ti se cini da pises blog, mislim da dobro cinis i samo tako nastavi.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: DIABETES(secerna bolest)
15.12.2009 12:59:30   
dana3
Hvala maja78 pisem u nadi da ce nekom nesto od svega ovog pomoci.ima zena koje dobiju secer u trudnoci i porodom ga nestane ali enkoima i ostane,ima onih koje vec boluju ali ih sram i strah da pitaju. znam kakva je situacija u bosni oko informacija pa najvise zato i pisem!
Hvala na citanju!!!user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: DIABETES(secerna bolest)
30.12.2009 10:41:24   
dana3
HHmmmmmm,
zivjeti kao dijabeticar, nekad stvarno nije lako.Ima dana kad zaboravim da uzmem insulin i onda narednih nekoliko ne mogu da ustabilim vrijednosti secera.
Eto ,zaboravljanje nekih sitnih detalja je za nas normala, iako nas pamcenje dobro sluzi, desi se da nekad , kad smo pod uticajem niskog secera na duze vrijeme(nekoliko sati), da nam se misli malo  poremete ali dodje to na svoje.
Slabije spavam ,kasno ustajem , insulin ne dajem na vrijeme i vec osjecam promjene na sebi:slabija cirkulacija, visok secer, pijenje tecnosti, nekad hladno znojenje ali ne mora da ovako bude kod svakog secerasa.
U hladnom periodu, jako je vazno voditi racuna o stopalima da se ne bi otvarale neke rane i sl.tijesne cizme ili cipele ne dolaze u obzir za to je dobro da se zimi nose cipele i cizme za broj vece a prazninu popuniti sa jos jednim carapama koje ce odrzavati toplotu nogu i suhocu.
Dobro voditi racuna o zuljevima jer na hladnoci se stanje moze jos vise iskomplikovati.
Znaci:naci obucu koja ne steze stopalo, koja se ne klize(gumeni djon),u kojoj se noga ne znoji a topla.


< Poruku je uredio dana3 -- 30.12.2009 10:42:43 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: DIABETES(secerna bolest)
4.2.2010 9:35:31   
dana3
Ponukana jednom drugom temom-osjetila sam se eto ko duznom da napisem par rijeci o intimnoj higijeni jednog dijabeticara, u ovom slucaju vise zenskih jer iako i muskarci treba da na takve pojave reaguju, ostavljam njih za neki drugi put.

Higijena intimnih dijelova kod zene dijabeticara je jako, jako, jako vazna!
Odredjene kiseline koje se stvaraju u organizmu secerasa se izlucuju kroz urin koji zna da uzrokuje velike probleme i upalne procese koji se teze zalijece.
Jedan od takvih problema je ACETON-(mirise tako pa otud i naziv), moze da uzrokuje suhocu, crvenilo, svrbez i osip.
Takodje je poznato da kod dijabeticara suhoca prilikom odnosa moze biti uzrokovana bolescu , ne reglacijom secernih vrijednosti.

Osnovni nacin lijecenja ovakvih problema je ACidi Borici kiselina(apotekarke upomocuser posted image user posted image ), s kojom se ispire obuhvaceno podrucje i ceka da se sama posusi a onda se namaze canesten mascu.

Svakodnevno pranje se NE PREPORUCUJE sa obicnim sapunom nego za onim za tu namjenu ili djecijim nutralnim, bez dodatka misirisa i konzervansa.


Da napomenem da ovakve probleme nemaju samo dijabeticarke nego se mogu javiti kod bilo koje zene pa ovaj savjet moze pomic svakom.
Do skorog pisanja!user posted image

< Poruku je uredio dana3 -- 4.2.2010 9:37:09 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *