|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 12:17:00   
salmy
Misljenja sam da je sve do roditelja! u sustini sva djeca se radjaju ista ,samo je fol kako ih vaspitati!
Takodje sam prisustvovala kad djete kaze ocu:ne seri sta ti znas! a malom12god
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 12:19:00   
sporty mamaa
Ja mislim da dijete treba učiti od malih nogu šta smije, a šta ne... I treba biti dosljedan!! A znam jako puno mama koje djeci sve živo popustaju, kao neka ih, neka istražuju... Pa bacaju šminku, prosipaju vodu itd... Kupi im se sve na sta prstom pokazu, neki roditelji misle ako im sve kupe, da ce im time olaksati, a mislim da dijecu treba nauciti da na neki nacin "zarade" to što će im se kupiti... Recimo "Ako pokupiš igračke dobit ćeš jedan novčić itd", kad skupi dovoljno novčića dobit će nagradu... Tako se dijete uči radnim navikama, a usput i lijepom ponašanju... To što su djeca bezobrazna, po meni je zato što su u startu razmažena i sto im se sve zivo popusta!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 12:21:06   
salmy

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ja mislim da dijete treba učiti od malih nogu šta smije, a šta ne... I treba biti dosljedan!! A znam jako puno mama koje djeci sve živo popustaju, kao neka ih, neka istražuju... Pa bacaju šminku, prosipaju vodu itd... Kupi im se sve na sta prstom pokazu, neki roditelji misle ako im sve kupe, da ce im time olaksati, a mislim da dijecu treba nauciti da na neki nacin "zarade" to što će im se kupiti... Recimo "Ako pokupiš igračke dobit ćeš jedan novčić itd", kad skupi dovoljno novčića dobit će nagradu... Tako se dijete uči radnim navikama, a usput i lijepom ponašanju... To što su djeca bezobrazna, po meni je zato što su u startu razmažena i sto im se sve zivo popusta!

Svka ti para vrijediuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image u pravu si 100%user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 12:22:45   
sporty mamaa
hvalauser posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 12:27:09   
teacher75
IZVORNA PORUKA: salmy

Misljenja sam da je sve do roditelja! u sustini sva djeca se radjaju ista ,samo je fol kako ih vaspitati!
Takodje sam prisustvovala kad djete kaze ocu:ne seri sta ti znas! a malom12god
user posted image user posted image user posted image user posted image

slazem se al ima tu i genetike. evo npr. ta moja prijetljica je razvedena i sama odgaja dijete, dok je bila jos puno manja, zivjeli su sa njenim roditeljima i ona krivi svoje roditelje da su malu puno razmazili jer su rusili njen autoritet. kad bi ona nesto zabranila kako bi kaznila malu, roditelji se nisu na to obazirali. tako da je mala vremenom postajala sve gore. druga stvar je sto je otac te male ters a boga mi nije ni toj mojoj drugarici mane, nema bas strpljenja...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 12:32:13   
snijeg
Pa super, to nisu djeca kriva i ne zaslužuju ta djeca batine, nego ti roditelji koji su tako naučili svoju djecu......Vokabular, poštovanje roditelja, kultura komunikacije ili nedostatak iste su "detalji" koje dijete svjesno i nesvjesno poprimi od okoline u kojoj živi i kreće se...dakle sigurno mu tata govori mami "ne seri, šta ti znaš o fudbalu" user posted image
Možda griješim, ali mene moji nisu nikad tukli, pa nikad mi nije ni na um palo da takvo što izgovorim njima, niti bilo kome...ni dan danas...to se jednostavno znalo kao "ružne riječi" koje ne izgovara jedna fina djevojčica... vjerojatno je to moja mama ponavljala milion puta, kao i ostale bitne odgojne mjere, ali nije nikad posegnula za batinom kao rješenjem problema. Koliko se sjećam pucnula me par puta, meni je to više ličilo na šalu, nego na udarac, ali zato se sjećam famozne rečenice "Hajd dođi da maloooo porazgovaramo" - pa ga otegne sahat vremena, a meni crvi rade, samo da mi je pobjeć da više ne slušam....nadam se da ću imati njenu snagu i sabur, jer sad znam koliko su ti "mali" razgovori bili važni i za nju, a pogotovo za mene i moju budućnost user posted image  

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 81
   [Obrisana poruka]
6.5.2010 12:36:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 12:38:52   
teacher75
ja sam bila primjer poslusnog djeteta a sipkica je uvijek stajala na ormaru za opomenu mada nikad nije upotrebljenauser posted image sjecam se da sam mozda 2 puta u zivotu dobila samar od mame, nekad u pubertetu kad sam joj odgovorila i bila drska. vjerovatno sam zasluzila...al ima djece koaj su jednostavno vise jogunasta i tvrdoglava od druge. moja kolegica psiholog ima dva sina. mladji je miran i poslusan a stariji pravi mali rauber. jednom je bas bio bezobrazan i ona ga je pocela tuci, a on je bio toliko tvrdoglav da je sve kroz suze vikao: "joc, joc " (nije ni znao izgovoriti "još"!). znaci nije uvijek ni stvar u odgoju, jer su roditleji isti i isto se od starta ponasaju prema svojoj djeci i iste obrazce odgoja primjenjuju, al eto-djeca totalno drugacija. svako dijete je prica za sebe i zahtijeva drugaciji pristup. neka su toliko fina i poslusna da je dosta da im roditelj malo podvikne pa da poslusaju a nekima ni sipka ne pomaze. molim boga da lana bude u ovoj 1. kategoriji...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 12:56:46   
Tidzi
Ja ne mislim da se dijece sva ista radjaju i da je stvar u odgoju. Evo, kon nas npr. jedan bezvezni promjer. Kada je nase prvo dijete, pocelo da puze, da pomalo hoda...htio je dirati sve na sto je naisao, a cvijece je obozavao. Jednom dok sam otisla u wc-e ga je totalno ocerupao i tada sam ga bas naruzila iako je imao samo 9 mjeseci. On je tako tuzno plakao, da sam htjela crci, ali nisam ga htjela uzeti. Po mom je najgore, ako za nesto naruzimo i kritikujemo dijete, a nakon 15 minuta ga grlimo i ljubimo. Bolje da ga tako kaznim, nego da ga udaram. I od tada smo stalno govorili za nesto sto se ne smije da dira, cim bi on posao "NE; NE!" Ne samo zbog toga sto ja npr. nedam da dira cvijece. ja bi njega pustila da on cupa koliko hoce, ali ako ga pustim kod svoje kuce, on ce to isto raditi i kod tudje. I on je od tada naucio da "NE" ne smije nista dirati i produzi dalje. Nije bilo tesko, samo malo dosadno ponavljati 100 puta na dan "NE".
Dok, sa kcerkom je druga prica. Ona se uopce ne obazire ni nasto. Govorio ti "NE" ili "DA" njoj je to isto. Ona radi sta ona hoce. Jednostavno takvo je dijete da hoce sto ona hoce i snjom ta metoda kao sa starijim dijetom nije upalila. Nju smo morali par puta po rukica udariti da ona shvati da to ne moze i ne smije. Razlika izmedju njih je 20 mjeseci i isto ih odgajamo, ali i dan danas ona je sva svoja. Koliko to dijete zna da se nervira, ljuti...pa to je nenormalno. Al ipak ne uzim da ih tucem. Kaznjavamo ih sto ih razdvojimo u njihove sobe i nedamo da dugo izadju. Ili neke druge metode, a nikako tuca. Slazem se da nekada kada neide lijep razgovor dobro dodje i malo puc, puc. Ali jako malo, tek toliko da dijete shvati da ne moze kako ono hoce, a ne sad da izlupetamo dijecu da ubijemo Boga u njima ili da ih lemamo za sve i svasta. Protiv toga sam.
I tacno je da dijete sve sebi memorise. Ako se roditelji psuju, vulgarno izrazavaju da ce i dijete. Ako toga nema u njihovom domu, nece to ni oni govoriti. Mislim da taj odgoj dolazi iz kuce i od roditelja. Ako si u kuci naucio lose stvari, na ulici ces ih samo potvrditi i uvelicati.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:00:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Tidzi

Ja ne mislim da se dijece sva ista radjaju i da je stvar u odgoju. Evo, kon nas npr. jedan bezvezni promjer. Kada je nase prvo dijete, pocelo da puze, da pomalo hoda...htio je dirati sve na sto je naisao, a cvijece je obozavao. Jednom dok sam otisla u wc-e ga je totalno ocerupao i tada sam ga bas naruzila iako je imao samo 9 mjeseci. On je tako tuzno plakao, da sam htjela crci, ali nisam ga htjela uzeti. Po mom je najgore, ako za nesto naruzimo i kritikujemo dijete, a nakon 15 minuta ga grlimo i ljubimo. Bolje da ga tako kaznim, nego da ga udaram. I od tada smo stalno govorili za nesto sto se ne smije da dira, cim bi on posao "NE; NE!" Ne samo zbog toga sto ja npr. nedam da dira cvijece. ja bi njega pustila da on cupa koliko hoce, ali ako ga pustim kod svoje kuce, on ce to isto raditi i kod tudje. I on je od tada naucio da "NE" ne smije nista dirati i produzi dalje. Nije bilo tesko, samo malo dosadno ponavljati 100 puta na dan "NE".
Dok, sa kcerkom je druga prica. Ona se uopce ne obazire ni nasto. Govorio ti "NE" ili "DA" njoj je to isto. Ona radi sta ona hoce. Jednostavno takvo je dijete da hoce sto ona hoce i snjom ta metoda kao sa starijim dijetom nije upalila. Nju smo morali par puta po rukica udariti da ona shvati da to ne moze i ne smije. Razlika izmedju njih je 20 mjeseci i isto ih odgajamo, ali i dan danas ona je sva svoja. Koliko to dijete zna da se nervira, ljuti...pa to je nenormalno. Al ipak ne uzim da ih tucem. Kaznjavamo ih sto ih razdvojimo u njihove sobe i nedamo da dugo izadju. Ili neke druge metode, a nikako tuca. Slazem se da nekada kada neide lijep razgovor dobro dodje i malo puc, puc. Ali jako malo, tek toliko da dijete shvati da ne moze kako ono hoce, a ne sad da izlupetamo dijecu da ubijemo Boga u njima ili da ih lemamo za sve i svasta. Protiv toga sam.
I tacno je da dijete sve sebi memorise. Ako se roditelji psuju, vulgarno izrazavaju da ce i dijete. Ako toga nema u njihovom domu, nece to ni oni govoriti. Mislim da taj odgoj dolazi iz kuce i od roditelja. Ako si u kuci naucio lose stvari, na ulici ces ih samo potvrditi i uvelicati.


slazem se s tobom, evo i ja sam gore navela primjer dvojice djecaka koja su potpuno drugacija a od istih roditelja


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:17:55   
Tidzi
Da, definitivno mislim da je tako. Moji su u braku 37 godina. Nas je bilo 4. Nikada niko od nas nikada nije cuo da se oni svadjaju, deru jedno na drugo, ne pricaju. Bas nikada. Sada kada mi svi zivimo svoje zivote, imamo svoje porodice, okupimo se kod roditelja i oni tako pocnu da pricaju kako su imali problema, kako su se svadjali, kako su znali da duge ne razgovaraju...Mi svi user posted image user posted image ??? Jednostavno ne mozes da vjerujes u to, jer mi to dijeca nikada niso osjetili, niti na njima primijetili da nesto nije u redu. Pred nama je uvijek sve bilo savrseno. kada sam pocela da se igram na ulici, jer tada nije bilo igralista i parkova kao sada, nego na ulici nasih kuca nam je bilo okupljanje, igranje..i dok su se poneka dijeca psovala uzasno, to je moje usi paralo, jer jednostavno nisi na to navikao. I kada kazemo da se ti nasi drugari ne psuju, glavna im je bila "Pa sta? I moj otac se psuje!".

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:22:37   
hanabanana
Ja imam dvoje djece.
Kao da se u putu nisu srele, a ne da ih je ista majka rodila.

Sa starijom je sve prolazilo lakše. Sa mlađom teže.
Nisam tukla niti jednu, ali sam uvijek bila dosljedna.
Meni nije mrsko istim tonom deset_ puta reći: Dodji ovamo!
I ona će doći, hana nakon prvog ili drugog zvanja, mladja obično nakon devetog.
Ali će doći.

Mislim da je udarac uvijek loš primjer.

I ne zaboravite još jednu jako bitnu činjenicu, ako nekada i udarite svoje dijete:
Bernard Shaw
"Kad udarite dijete, nastojte da to bude u bijesu, čak i po cijenu da ga osakatite. Hladnokrvni udarac niti se može, niti bi se smio oprostiti."

< Poruku je uredio hanabanana -- 6.5.2010 13:24:48 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:27:21   
ajnur
Zgrozim se svaki put kad vidim da neko tuce dijecuuser posted image Da dragi Bog sacuva i sakloni.Jadna djecauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:30:21   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja imam dvoje djece.
Kao da se u putu nisu srele, a ne da ih je ista majka rodila.

Sa starijom je sve prolazilo lakše. Sa mlađom teže.
Nisam tukla niti jednu, ali sam uvijek bila dosljedna.
Meni nije mrsko istim tonom deset_ puta reći: Dodji ovamo!
I ona će doći, hana nakon prvog ili drugog zvanja, mladja obično nakon devetog.
Ali će doći.

Mislim da je udarac uvijek loš primjer.

I ne zaboravite još jednu jako bitnu činjenicu, ako nekada i udarite svoje dijete:
Bernard Shaw
"Kad udarite dijete, nastojte da to bude u bijesu, čak i po cijenu da ga osakatite. Hladnokrvni udarac niti se može, niti bi se smio oprostiti."



Kao kod nas! Moras biti dosljedan i dosadan sam sebi ponavljajuci isto 100 puta.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:37:39   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: salmy

Misljenja sam da je sve do roditelja! u sustini sva djeca se radjaju ista ,samo je fol kako ih vaspitati!
Takodje sam prisustvovala kad djete kaze ocu:ne seri sta ti znas! a malom12god
user posted image user posted image user posted image user posted image


ma ni blizu ovoga, naravno da ima uticaja odgoja ali je vise do toga kakvo je koje dijete
evo jedan primjer: sestre blizanke, isto odgajane ma sve isto, jedna je sad predivna osoba, prepostena, predobra, druga je narkomanka koja ne preza ni od cega. E obzirom da ih znam citav zivot uvijek je bila razlika medju njima, naravno kako su odrastale tako su izlazile najgore, tj. najbolje osobine

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:39:53   
hanabanana
Ja bih ipak rekla da su ovdje roditelji zakazali. ( droga je nešto što ne bi smjelo proći neprimjetno kod djece kojoj je posvećena pažnja )

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:45:46   
maja78 RR
pa nije proslo neprimjetno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:47:27   
Tidzi
Ma ne znam zene sta vi mislite, ali ja mislim da je od malih nogu jako bitno ostvarivati blizak odnos sa dijetom. Sto vise otvorenijih razgovora to bolje. Ulijevati u dijecu povjerenje i kada su nesto dobro uradili i kada su zgrijesili. Treba im biti iskren prijatelj, koji je uvijek spreman da ih saslusa ma koliko god njihove price bile bezvezne, ne vazne, djetinjaste, jer u tom momentu su nama takve, a njima jako bitne. Ne treba podjenjivati njihove zelje. Mislim i vjerujem da se kroz sve to zadovija njihovo povjerenje i da oni s vremenom imaju respekt prema tebi kao prema roditelju, ali isto tako u tebi imaju najiskrenijeg prijatelja koji ih je spreman uvijek saslusat, bez kritike ili sa i da dijeca tako kako rastu to sve bolje shvataju i razumiju, jer niko im ne moze biti bolji prijatelj i zeljeti im toliko dobro kao mi.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 13:49:46   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Tidzi

Ma ne znam zene sta vi mislite, ali ja mislim da je od malih nogu jako bitno ostvarivati blizak odnos sa dijetom. Sto vise otvorenijih razgovora to bolje. Ulijevati u dijecu povjerenje i kada su nesto dobro uradili i kada su zgrijesili. Treba im biti iskren prijatelj, koji je uvijek spreman da ih saslusa ma koliko god njihove price bile bezvezne, ne vazne, djetinjaste, jer u tom momentu su nama takve, a njima jako bitne. Ne treba podjenjivati njihove zelje. Mislim i vjerujem da se kroz sve to zadovija njihovo povjerenje i da oni s vremenom imaju respekt prema tebi kao prema roditelju, ali isto tako u tebi imaju najiskrenijeg prijatelja koji ih je spreman uvijek saslusat, bez kritike ili sa i da dijeca tako kako rastu to sve bolje shvataju i razumiju, jer niko im ne moze biti bolji prijatelj i zeljeti im toliko dobro kao mi.


predivno receno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 14:12:46   
SailorMoon
Nas mama nikad nije tukla. I opet smo slusale. Sve zene iz komsiluka su se cudile mojoj mami kako ona i dalje kad sam ja propuzala drzi svu dekoraciju po kuci, vrste heklanja, vazni itd. Nisu mogle da vjeruju da ja to nediram ili bolje receno da znam da nesmijem.
Isto tako moj babo je lovac. On kad dodje s lova kuci uvjek puske ostavi na podu, dok ih neocisti. Isto tako nikad to nisam dirala. Zasto? Pa zato sto mi nije bilo zabranjeno. Babo je meni pokazao sta je to, pokazo mrtvog zeca kojeg je puska ubila i ojasnio da tako i moze covjeka ubiti ako mala djeca diraju. I to je ok, tako da me to i nije interesovalo.
Znaci vecina slucajeva je do roditelja.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Šta kada tuku djecu na javnom mjestu?
6.5.2010 14:22:57   
hanabanana
Slaže se za Većinu slučajeva.

Ja nikada ništa nisam morala sklanjati sa starijom kćerkom. Takvo dijete bila.
" Hana to se ne dira, ne ne ne .... " i to je bilo to.

Mladju sam do sada dva puta vadila iz wc solje, skidala sa kuhinjske ploče, i dva puta vodila na ortopediju da joj namještaju ruku.

Šta da radim?! Ništa osim shvatiti da je svako dijete priča za sebe.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 6.5.2010 14:24:46 >

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Šta kada tuku djecu na javnom mjestu?
6.5.2010 21:34:56   
Husic10
Ehh vala ovo sto je frenkoza napisala da bi tom staropanu samarcino odvezala koji tako svojoj majci vice " Suti ti...sta ti znas" je 1000% upravu i slazem se sa njom i veeselom.

Staropan da ovako kazem od 14-15 godina vec je zreo i treba da zna kako se postupa sa roditeljom, ali samo ako su ga naucili o dmalena sigurno da je bio deriste i kad je bio mali....da je on dobivao puc puc kad je trebalo ne bi takav bio sad prema njoj...a sad nek suti i nek ceka kad ce on njoj samar spucati....

Ma vala ne bi je bilo kad bi mi tako govorila a ja citav zivot svoj se zrtvujem za nju... alergican sam na takva derista...ima sve , sve mu se pruzi od ljubavi do materijale i ono meni da vice suti sta ti znas user posted image user posted image ni na ovom ni na onom svjetu, nema toga !!!



_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Šta kada tuku djecu na javnom mjestu?
6.5.2010 21:35:45   
Husic10
alergicna**** user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Šta kada tuku djecu na javnom mjestu?
6.5.2010 21:49:43   
marny
jučer sam vidjela ženu kako je dijete lupila onako svojski po guzi, sam njezin postupak djelovao je primitivno, a s tim i sama ona.
Inače, ne volim nikakav tip agresije gledati, kada su filmovi na tu tematiku ja okrenem program, a ja moram gledati tu ludu kako udara dijete, nema ko se nije okrenuo i pomislio šta i ja, ona je tada vjerovatno pomislila koja je ona facauser posted image  
Ako već misliš lupiti, lupi u kući.

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Što kada tuku djecu???
6.5.2010 22:00:47   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: frenkoza

evo jedna situacija....
jedna majka meni jako bliska, zagovornik je apsolutno metode razgovora u odgoju djeteta.... mali je imao otprilike 17-18 mjeseci.... i ona je pokusavala stalno da mu objasni, da mu razjasni, da razgovara, pa i zaruzi da ne ulazi u kuhinju.... i jedne prilike on je bacio casu sa stola i razbio je... i dok je ona to pokupila on je otrcao u kuhinju i povukao fritezu za kabal i srusio je, prosulo se 2 l ulja po podu sreca bila je hladna, iskljucena.... inace samo Bog zna sta se sve moglo dogoditi da je to silno ulje bilo vrelo.... i ona je otrcala u kuhinju i i dalje objasnjavala djetetu od 18 mjeseci da se moglo povrijediti, da to nije u redu... da je mama ljuta itd itd.... djete se samo okrenulo i otrcalo po sljedeci zijan....

sad vise nije u pitanju samo ponasanje djeteta, nego i djetetova sigurnost.... pa samo kad pomislim sta se sve moglo dogoditi....

jel iskreno mislite da je ispravno postupila ili je ipak tu trebala sipka da mu stavi do znanja da se to NE SMIJE raditi... za njegovo dobro i njegovu sigurnost



a sta u ovakvoj situaciji - dijete je premlado da shvati kakve sve opasnosti vrebaju u kuhinji, koju metodu odgojnu primjeniti da se dijete nauci da se nesto NE SMIJE


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *