|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
21.9.2010 16:15:37   
maja78 RR
Ova tema je otisla OT zato vas molim da nastavite na temi za to predvidjenoj:

http://www.ringeraja.ba/forum/Pozitivne%2Fnegativne_strane_jaslica%2Fteta/m_605452/tm.htm


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 701
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
23.9.2010 21:08:15   
Anoniman
Joooj, ja ću fakat pući... pored svih obaveza oko posla treba još da brinem o tetinim postupcima!  Stvarno više ne mogu.  Pokušavam da neke stvari ignorišem ali mi ne ide!
Evo već dva dana ja pripremim šta se Esmi treba skuhati za doručak, a teta joj uvali ono što je ona donijela, prije nego ja i vidim.  Kad ja reagujem, teta kaže: "Pa može i ovo jesti i ovo joj je dobro".  A dijete već zagrizlo... gdje ću joj vaditi zalogaj iz usta!  I još mi teta kaže: "Ti meni samo reci šta si planirala".  Pa kako da joj išta kažem kad ona već donese i uvali Esmi hranu dok se ja spremam u drugoj sobi...
Danas je opet pojela 2 kifle u parku, a već je pojela kukuruzu za doručak!  Kad sam konstatovala da je to previše, teta kaže: "Pa šta ću kad voli".  I to ih je jela u parku, pa kad su došle Esma nije mogla ručati.  Pojela je kifle oko 2:30 i do 20h nije ništa htjela/mogla jesti!  Da mi je samo predeverati do zime, pa ću Esmu u vrtić u januaru, dok budem na raspustu!
Pokušala sam zaista da ignorišem sve to, al' ne ide... i MM se sekira, ne sviđa mu se sve to!  I on je neko jutro rekao teti za te kifle i grickalice, al' teta po starom!
Neki dan joj je davala i keks koji je ona kupila.  KAd sam joj rekla da u frižideru ima keks koji Esma jede (a već sam joj ga 2 puta pokazala) rekla je kako je taj keks skup i da ga ne može nositi u park jer tamo daje keks i drugoj djeci i zato je uzela ovaj jeftiniji!  Ma, daj... otkad je park mjesto za hranjenje?! Ja ne dozvoljavam da Esma uzme išta što joj neko nepoznat da, osim članova porodice ili veoma bliskih prijatelja, pa tako mislim da nije lijepo ni da ja dajem drugoj nepoznatoj djeci išta od tih kerefeka! 

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 702
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
23.9.2010 21:41:47   
kovrdjava
Fino napravi kafu ujutro kad dođe i reci joj kratko i jasno.
Gospođo ja vas plaćm,ako ne želite raditi ono za što ste plaćeni to jest da sluša vaše upute,onda zamisli te da ja ne slušam onog tko mi daje platu doila bih otkaz puno ne tražite osim da prilagodi jelovnik djetetu koji vi mislite da je najbolji.Ništa nećeš dobiti ako okolišaš,reci joj direktno..Sretno

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 703
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
23.9.2010 21:49:59   
teacher75
IZVORNA PORUKA: pingpong

Joooj, ja ću fakat pući... pored svih obaveza oko posla treba još da brinem o tetinim postupcima!  Stvarno više ne mogu.  Pokušavam da neke stvari ignorišem ali mi ne ide!
Evo već dva dana ja pripremim šta se Esmi treba skuhati za doručak, a teta joj uvali ono što je ona donijela, prije nego ja i vidim.  Kad ja reagujem, teta kaže: "Pa može i ovo jesti i ovo joj je dobro".  A dijete već zagrizlo... gdje ću joj vaditi zalogaj iz usta!  I još mi teta kaže: "Ti meni samo reci šta si planirala".  Pa kako da joj išta kažem kad ona već donese i uvali Esmi hranu dok se ja spremam u drugoj sobi...
Danas je opet pojela 2 kifle u parku, a već je pojela kukuruzu za doručak!  Kad sam konstatovala da je to previše, teta kaže: "Pa šta ću kad voli".  I to ih je jela u parku, pa kad su došle Esma nije mogla ručati.  Pojela je kifle oko 2:30 i do 20h nije ništa htjela/mogla jesti!  Da mi je samo predeverati do zime, pa ću Esmu u vrtić u januaru, dok budem na raspustu!
Pokušala sam zaista da ignorišem sve to, al' ne ide... i MM se sekira, ne sviđa mu se sve to!  I on je neko jutro rekao teti za te kifle i grickalice, al' teta po starom!
Neki dan joj je davala i keks koji je ona kupila.  KAd sam joj rekla da u frižideru ima keks koji Esma jede (a već sam joj ga 2 puta pokazala) rekla je kako je taj keks skup i da ga ne može nositi u park jer tamo daje keks i drugoj djeci i zato je uzela ovaj jeftiniji!  Ma, daj... otkad je park mjesto za hranjenje?! Ja ne dozvoljavam da Esma uzme išta što joj neko nepoznat da, osim članova porodice ili veoma bliskih prijatelja, pa tako mislim da nije lijepo ni da ja dajem drugoj nepoznatoj djeci išta od tih kerefeka! 

uh, i ja bih user posted image user posted image user posted image stvarno ne znam sta da radis, ne mogu da vjerujem da je tako tvrdoglava i da i dalje sve po svom gura nakon tolike price user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 704
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
23.9.2010 21:53:54   
M kao Mama
Čitajući ove postove danima, samo jedno je moguće, odnosno postoje dvije opcije ili da poravniš ili da nađeš novu tetu . Draga ti u ploću, ona u klin, ti ovako, ona onako, ona mora da je neki opasan kontraš, a ti opet mama koja drži do nekih principa, ali đaba izgleda ne može se sa rogatim bosti.

Sretno,

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 705
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
23.9.2010 21:55:23   
Hanady RR
pingpong žao mi je.
nisma siguran da ćeš vrtićem rješiti sve porbleme...
tamo jedu tek dobro znaš i sama....
teti moraš reći da se tvoj način odgoja razlikuje od njenog...
ja djeci kiflu ne djame da jedu u parku i tačka.
park i hranjenje ne ide.
nemojte joj kvarioti obroke koje ja spremim.
Moraš joj uz kafu pokušati obajsniti da nije samo porblem što se mješa u hranu 8 a eminent problem je) ona se mješa i u tvoj odgoj,a to nikako nije dobro.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 706
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
23.9.2010 21:55:59   
Trnoruzica
IZVORNA PORUKA: pingpong

  Kad ja reagujem, teta kaže: "Pa može i ovo jesti i ovo joj je dobro".  A dijete već zagrizlo... gdje ću joj vaditi zalogaj iz usta! 


Ja bih joj vala izvadila, i rekla da ce jesti ono sto sam ja spremila. Onako kategoricno nastupis, ljutito, pa neka vidi. Ili to, ili mijenjaj tetu user posted image

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 23.9.2010 21:56:37 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 707
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
24.9.2010 21:24:16   
aya
Pingpong, sve mi se cini da si i ti vise za vrtica nego za tete. MM i ja smo se trudili danima da objasnimo teti da se ne pali klima kad je user posted image  u dnevnom boravku, dok nije doslo 150KM struje i dok beba nije dobila acutni bronhitis, nas dvoje smo sve na ljubazan nacin, a u stvari s tetom moras malo strogo i bez emocija, jer se u protivnom stvori "previse rijateljska" atmosfera i (iz mog iskustva) strasni problemi. MM i ja skontali da ne znamo tako i odveli user posted image  u jaslice. Nisam bas pretjerano odusevljena, ali bar jede sto jedu druga djeca, isto joj je kao i 10 drugih beba, pa sta Bog dragi da.

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 708
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
24.9.2010 23:06:37   
Anoniman
Pripremite se za još jedan poduži post : ))
Jutros sam hranila Esmu kad je ona došla i prvo što je sa vrata rekla: Je l'''''''' to mama pohitala da nahrani dijete prije nego ja dođem?  Odgovorila sam joj da je dijete bilo gladno i da nisam htjela čekati nju da joj da doručak.  Kad me upitala za jučerašnji ručak, fino sam joj rekla da dijete nije htjelo ručati jer je jelo kifle.  Tada je počela žustra rasprava.  Ne sjećam se kako je sve po redu bilo, al'''''''' najžešće su izjave bile: da je dijete bilo iscrpljeno kad je ona počela ponovo češće dolaziti (kako je meni počela nova školska godina) - htjela je reći da sam ja Esmu izgladnjivala dok sam bila sa njom tokom raspusta i kako se dijete popravilo u ove dvije hefte; zatim da Esma ne voli moju hranu - na što sam je ja upitala a kako to da Esma sve jede kad je ja hranim?!; kako ona vidi i drugu djecu u parku i ništa im ne fali od malo kifle - na što sam ja rekla da me boli briga za drugu djecu (nemojte me pogrešno shvatiti) i da se ovdje ne radi o malo kifle već o 2-3 u međuobroku; kako je ona odgojila sina i ništa mu ne fali - na što sam ja rekla to je njen sin, a Esma je moje dijete i ja zajedno sa MM donosim odluke o svemu što se Esme tiče; kako ona sad može otići u park i naći dijete da ga čuva - a to mi je već nekoliko puta dosad naglašavala, kao da sebi diže cijenu.  Na kraju je izjavila da mi možemo slobodno tražiti drugu ženu, jer ona ne želi da joj neko drži predavanja.  Nisam je mislila spriječiti u tome, ako je tako odlučila - ok.
Po povratku sa posla, pitala sam je hoće li dolaziti i slijedeću sedmicu ili ću je isplatiti sada... ona je rekla da sama odlučim.  Dala sam joj pare na vratima... i u to je došao moj muž sa posla.  On je (sreća moja lijepa) zaboravio svoj mobitel kući pa mu ja nisam ni mogla javiti šta se jutros desilo.  Pokušao je smiriti situaciju, iako sam mu ja išaretila da to ne čini... Zatim je teta izjavila da će slušati i poštovati moje želje, ali da Esmi ne bi falilo ništa da dobije još pola kile.  Vratila je pare i rekla kako ćemo se vidjeti slijedeće sedmice.  Iako je MM smirio situaciju, ja sam i dalje bila ljuta i kad je vratila pare iskreno joj rekla kako mislim da će se sve ovo ponoviti i kako neće funkcionisati.  Kad je ona otišla, objasnila sam mužu šta se sve jutros desilo.  On je bio u čudu i baš mu je bilo krivo što nije skontao zašto mu ja išaretim. 
Helem, slijedeće hefte ću odvesti Esmu doktoru da izvadimo te nalaze za vrtić, onda ću gledati da je barem u četvrtak i petak odvedem tamo na par sati da se navikava, pa da od 4.10. krene zvanično u vrtić... ako se sve to bude moglo uklopiti.
Teti ću objasniti da je ipak tako bolje... možda joj čak dopustiti da ta dva dana ona ode po Esmu u vrtić. 
Nisam nikad željela da do ovoga dođe, ali je zaista bilo neizbježno.  Ove jutrošnje izjave su prelile čašu.  Niko me neće vrijeđati ni kao majku ni kao domaćicu... taman da sam najgora, a mislim da to nisam.

SAd se sjetih, prije nego sam joj dala pare i prije nego ce MM doci, rekla mi je kako ona zeli ostati zbog Esme, ali da ne zeli da joj se mijesamo u posao!!!  (Halo, ba!!!)

< Poruku je uredio pingpong -- 24.9.2010 23:11:09 >

(odgovor članu aya)
  Neposredna veza do poruke: 709
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
24.9.2010 23:16:10   
acudesa
Uhhh..zestoko...
pingpong, polako, nemoj se sekirati...
a, sto se tice vrtica, ja sam prazadovoljna, sve po ps-kako treba..bar do sada..mislim da ce i tebi biti lakse sa Esmom u vrticu, jer znam o čemu pricas, tamo te bar saslusaju kad ne sto govoris, a ne ignorisu...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 710
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
25.9.2010 11:46:19   
Anoniman
Jučer sam bila žestoko nasekirana... danas sam već bolje. 
Esmi je baš danas morao da procuri nosić... (duša maminauser posted image ), nadam se da će do sutra proći pa da u ponedjeljak idemo vaditi ljekarsko.
Znam da i u vrtićima ima svega, ali... barem će se znati  red... kad jede, kad spava, kad se igra... Uostalom, toliko je drugih majki koje su prezadovoljne vrticima, pa se nadam da nece biti problema.  Moja kolegica dvoje djece daje u ovaj vrtic i prezadovoljna je odnosom i privrenoscu teta koje rade.

< Poruku je uredio pingpong -- 25.9.2010 11:48:34 >

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 711
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
25.9.2010 12:28:37   
Anoniman
pingpong, sretno s vrticem i ucinices pravu stvar, mislim ili to ili nova teta, cuj molim te za tvoje pare da ti neko odredjuje pravila u odgoju tvog djeteta, mislim dobro si ti uopce i taktizirala, ja nisam babaroga ali rodjena majka mi se ne mijesa kamoli neki stranci, jesam uvijek za dijalog ali ne znaci da je i druga strana vrijedna trudauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 712
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
25.9.2010 12:44:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pingpong

Pripremite se za još jedan poduži post : ))
Jutros sam hranila Esmu kad je ona došla i prvo što je sa vrata rekla: Je l'''''''' to mama pohitala da nahrani dijete prije nego ja dođem?  Odgovorila sam joj da je dijete bilo gladno i da nisam htjela čekati nju da joj da doručak.  Kad me upitala za jučerašnji ručak, fino sam joj rekla da dijete nije htjelo ručati jer je jelo kifle.  Tada je počela žustra rasprava.  Ne sjećam se kako je sve po redu bilo, al'''''''' najžešće su izjave bile: da je dijete bilo iscrpljeno kad je ona počela ponovo češće dolaziti (kako je meni počela nova školska godina) - htjela je reći da sam ja Esmu izgladnjivala dok sam bila sa njom tokom raspusta i kako se dijete popravilo u ove dvije hefte; zatim da Esma ne voli moju hranu - na što sam je ja upitala a kako to da Esma sve jede kad je ja hranim?!; kako ona vidi i drugu djecu u parku i ništa im ne fali od malo kifle - na što sam ja rekla da me boli briga za drugu djecu (nemojte me pogrešno shvatiti) i da se ovdje ne radi o malo kifle već o 2-3 u međuobroku; kako je ona odgojila sina i ništa mu ne fali - na što sam ja rekla to je njen sin, a Esma je moje dijete i ja zajedno sa MM donosim odluke o svemu što se Esme tiče; kako ona sad može otići u park i naći dijete da ga čuva - a to mi je već nekoliko puta dosad naglašavala, kao da sebi diže cijenu.  Na kraju je izjavila da mi možemo slobodno tražiti drugu ženu, jer ona ne želi da joj neko drži predavanja.  Nisam je mislila spriječiti u tome, ako je tako odlučila - ok.
Po povratku sa posla, pitala sam je hoće li dolaziti i slijedeću sedmicu ili ću je isplatiti sada... ona je rekla da sama odlučim.  Dala sam joj pare na vratima... i u to je došao moj muž sa posla.  On je (sreća moja lijepa) zaboravio svoj mobitel kući pa mu ja nisam ni mogla javiti šta se jutros desilo.  Pokušao je smiriti situaciju, iako sam mu ja išaretila da to ne čini... Zatim je teta izjavila da će slušati i poštovati moje želje, ali da Esmi ne bi falilo ništa da dobije još pola kile.  Vratila je pare i rekla kako ćemo se vidjeti slijedeće sedmice.  Iako je MM smirio situaciju, ja sam i dalje bila ljuta i kad je vratila pare iskreno joj rekla kako mislim da će se sve ovo ponoviti i kako neće funkcionisati.  Kad je ona otišla, objasnila sam mužu šta se sve jutros desilo.  On je bio u čudu i baš mu je bilo krivo što nije skontao zašto mu ja išaretim. 
Helem, slijedeće hefte ću odvesti Esmu doktoru da izvadimo te nalaze za vrtić, onda ću gledati da je barem u četvrtak i petak odvedem tamo na par sati da se navikava, pa da od 4.10. krene zvanično u vrtić... ako se sve to bude moglo uklopiti.
Teti ću objasniti da je ipak tako bolje... možda joj čak dopustiti da ta dva dana ona ode po Esmu u vrtić. 
Nisam nikad željela da do ovoga dođe, ali je zaista bilo neizbježno.  Ove jutrošnje izjave su prelile čašu.  Niko me neće vrijeđati ni kao majku ni kao domaćicu... taman da sam najgora, a mislim da to nisam.

SAd se sjetih, prije nego sam joj dala pare i prije nego ce MM doci, rekla mi je kako ona zeli ostati zbog Esme, ali da ne zeli da joj se mijesamo u posao!!!  (Halo, ba!!!)

Uredno pratim sta se desava na ovoj temi, al' mi se bas i ne da uvijek javljati.
Uglavnom, Pingpong, nisi pogrijesila.
I ja bih isto tako reagovala.
Ti si majka tom djetetu, a ona je teta koja je pazi za pare.
I to je cinjenica.
Drugo je sto ona u svojoj glavi umislja da ona najbolje zna sta je najbolje za tvoje dijete.
I cuj kifla joj eto nesto dobro...pa bolje je da je dijete malo i mrsavije, nego da ga kifle udebljaju!!!
Pusti ti nju.
Eto zaganjaj sad taj vrtic, a s njom na lijep nacin ADIO kad za to dodje vrijeme.
Jubimo Esmu i zelimo vam sve najbolje.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 713
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
25.9.2010 13:39:19   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image
Draga pingpong iskerno se nadam da će solucija sa vrtićem biti ona koja te bar neće toliko sikirati...ako ništa ženo neće ti reći niko da svome djetetu nedaš jesti (user posted image )
Ja sam zaista svjesna činjenice da neke od starijih žena imaju fobiju da je debljina kod djeteta zdravlje...i sad doživljama poređenja tipa vidi nje pola godine starija od hanadi a ima 3 kg više itd....
Moja farah (mlađa) imala je sa godinu dana 13 kg....sada ima 14, ali smo te kifle u sred ničega izbacili totalno i sve neke stvari koje joj samo buhtlasti izgled daju. sa godinom svi us joj govorili mašallah mapalllah...aman eto perfektna a ona jedva pustila se da hoda bolilo je kad na debelu guzu padne....
i da temperaturu kad dobije nemožeš je skinut od debljine...
sad je sasvim ok , srazmjerna djevojčica....
Ja debljinu ne smatram zadrvljem, naprotiv ona daje predispozicije da kada dijete krene u školu sa sistematskog te pošalju specijalisti da se boriš sa pretilošću. I znam da ima onih koje smatarju da nisma normalna, da sam otkačena, da ''pametujem'', al to je moje dijete i biće kako ja kažem. do sada sam dokazala da ne griješim, zdrave su i prave...nalazi uvijek OK...nisu nervozne od gladi...i nisu sit site smokija i grisinija. tako radim ja a to poštuje i moja mama koja ih čuva...da to nije tako...nebi me niti jedna njena suza ( kada kažem da ću ih u vrtić a njoj žao) pokolebala da ih u vrtić dam gdje će poštovati moja pravila.

sad ja ljuta ko ris ( a nije samo tvoja teta razloguser posted image user posted image user posted image ) kažem ti da si najapametnije postupila ovakvom odlukom. nadam se esma će biti zadovoljna vrtićem i sve će ovo biti iza vas.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 714
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
25.9.2010 23:51:56   
aya
Pingpong, ti si super prosla, meni i MM je odrzala lekciju kcerka nase tete cuvalice, koja je igrom slucaja od mene mladja 10 godina, a pocelo je sve kad je njena mama shvatila da to sto suprug i ja imamo 15 dana godisnjeg, da ce i ona imati isto toliko, (a mi se s mora vratili ranije jer smo zakazali brdo sastanaka koje ne mozemo obaviti u toku radnih dana, a user posted image  ne mozemo voditi na takva mjesta) pa se jednostavno nije pojavila na posao i kad smo je nas dvoje pitali u cemu je problem, meni je rekla: "haj cujemo se alajhimanet", a kad je MM nazvao i bio malo zustriji rekla mu da ona nije znala da mi imamo obaveza i da je znala za "te nase obavze" da bi ona dosla. I posto joj je MM rekao da i ne treba da zna nego da dodje na posao kad joj je receno (osim u slucaju bolset_i, bla bla...) ona nas je ponovo premuntala za jos 2 dana odmora, a onda nas je njena kcerka nazvala da nam objasni koliko smo mi bezobrazni, pri tome je njena mama imala 13 dana placenog godisnjeg i u februaru bi isto tako imala 10 dana, ali srecom lijepe jaslice, tacno na spavanje, tacno na rucak, ustajanje ........ja je nikad nisam uspjela nauciti da je stavim u kreveti u 11  i da ona zaspi, sad to subotom i nedjeljom vec ide s pjesmom. istina male prehladice, curenje nosa su popratna pojava prvih pola godine dok djete ne navikne na novu sredinu. Ali to nije iskljuceno i da dobije u gostima kod tetke, u trznom centru........

< Poruku je uredio aya -- 25.9.2010 23:56:27 >


_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 715
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 0:08:27   
veeseelaa
nemojte misliti da će vam djeca u vrtiću jesti šta vi želite ili ono što piše u meniju vrtića, budite sigurne da se oni istog ne drže a i ako vam djece ne žele jesti uopće, neće se tete oko toga brinuti
mislim da ovakvoj teti treba progledati kroz prste
Valjda moja malena često odbija hrana pa sam ja sretna da bilo šta pojede user posted image
osim toga bilo koja vrsta promjene može uticati na apetit, možda sa drugom tetom ne bi ništa ni jelauser posted image
pingpong budi oprezna pri donošenju odluke
lako je teti dati otkaz al druga može biti totalna fula, pa da ti ova bude prva šećer šerbe


< Poruku je uredio veeseelaa -- 26.9.2010 0:10:17 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 716
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 0:16:09   
veeseelaa
moja malena prvih 10 dana u vrtiću nije htjela ništa jesti, da je Bog do i pojela pola kifle ja bi bila sretna
More suza sam isplakala tih dana
Kad bi je presvlačila samo bi plakala, stomak joj se zalijepio za ledja a tek podočnjaci... strašno
Teško ju je ponovo vratiti na ono staro, počela je jesti al to nije to
Stoga pazite, svaka promjena je opasna
Kad me teta nazove i kaže da čak i smoki odbija koji inače voli ja sam šizilauser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja joj poredam sve na sto, od kifli, supe, piletine, smokija, grisinija, monte al ona nećeuser posted image
Srce me boljelo, oni koji imaju slična iskustva sigurno bi ovakvoj teti progledali kroz prste
Lako je reći ma otjeraj je, budalaština totalna


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 717
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 0:41:24   
malena_t
Nakon pola godine licnog iskustva s tetom cuvalicom i iskustava drugih mama mogu reci da bih ODMAH SVIM TETAMA KOJE TO SADA RADE ZABRANILA DA CUVAJU DJECU. Realno kome mi to ostavljamo djecu?

Kad sam ja trebala na posao dali smo dijete na cuvanje zeni koju smo vidjeli jednom, koja nije imala nikakvog iskustva s cuvanjem djece, koja ima 57 godina, i brat bratu osnovnu skolu, zato sto je fina i pedantna, zato sto nas je teta s kojom smo pola godine ranije dogovorili cuvanje ispalila u zadnji cas i zato sto je djetetu do tri  godine navodno bolje da ne ide u vrtic zbog razno raznih bolestina.

Nakon mjesec dana s tetom zaglavili smo u bolnici zbog opstruktivnog bronhitisa i bili bolesni bar jos tri puta, moj sin je za tri dana s mojom mamom naucio vise nego s njom za tri mjeseca, sve novo sto nauci nauci s nama, ona mu non stop visi za vratom, jer zaboga tudje je dijete povrijedice se, mislim da nema igracke u kuci za koju ne smatra da je opasna i sklanja je od njega, cak su i serpe, dok su mu bile zanimljive bile opasneuser posted image , nakon jedne iznenadne provjere skontali smo da nas laze, kaze da vodi dijete vani, a odvede ga kod sebe u kucu, on kod nje svaki dan i dobro jede i dobro spava....
Kap koja je prelila casu desila se dok smo bili na godisnjem odmoru. S obzirom na to da je navikla da platu dobija 26. u mjesecu, jer tad je meni plata, a u to vrijeme bili smo van Sarajeva, otisla je kod muzevih roditelja i trazila novac....

Sin ce za mjesec dana u vrtic, a teta adio zauvijek.....




< Poruku je uredio malena_t -- 26.9.2010 0:43:01 >


_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 718
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 0:49:42   
veeseelaa
e pa uporedi ovu svoju tetu i tetu od pingpong? koja razlika, derastična
Ta tvoja teta je bezobrazna do daske, čuj otišla da traži platu kod vaših roditelja, mada o tome treba voditi računa, sve svoje obaveze regulirati prije odlaska na put jer nekom je i stoja puno
Al eto, šega da je 26 se bacila u potragu za platom user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 719
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 0:52:24   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e pa uporedi ovu svoju tetu i tetu od pingpong? koja razlika, derastična
Ta tvoja teta je bezobrazna do daske, čuj otišla da traži platu kod vaših roditelja, mada o tome treba voditi računa, sve svoje obaveze regulirati prije odlaska na put jer nekom je i stoja puno
Al eto, šega da je 26 se bacila u potragu za platom user posted image


ma bezobrazna je i od pingpong. zamisli da svaki dan napravis zdrav obrok djetetu, a ona joj daje kifle i dijete poslije to ne moze da jede. pa joj jos kazes nekoliko puta da ti to smeta i ona i dalje po svom i na kraju jos pametuje da joj se ne mijesa u posao. hellooooooouser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 720
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 0:59:26   
veeseelaa
ma ne kažem da nije, ja mislim da je od pingpong ograničena il da dobro ne konta al ova druga laže, petlja i sl
Ova bar kaže šta je malena jela, ova druga bi garant lagala
Tako mi se doima


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 721
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 1:00:23   
malena_t

Da smo joj dali platu kad smo krenuli na put bilo bi to 20. u mjesecu za taj mjesec, a to moras priznati nema nigdje. Novac bi ionako dobila na vrijeme jer smo dogovorili s muzevom mamom da joj plati, no gospodja se 26. ujutro nacrtala pred njihovim vratima, a da nas nije ni nazvala. No sve to vise nije vazno. Jos mjesec i u vrtic. Ja sam s tetama zavrsila za cijeli zivot.



_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 722
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 1:02:14   
veeseelaa
ma ne kažem ništa al ja kad imam neku obavezu a nisam u gradu kažem odredjenoj osobi gdje će novac pokupiti da se ne sekira user posted image user posted image user posted image user posted image takvi su ljudi, mada neki nemaju pa im je novac zaista potreban pa zato tako reagiraju... ja lično ne bi al drugačija je situacija kod mene



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 723
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 14:17:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ne kažem da nije, ja mislim da je od pingpong ograničena il da dobro ne konta al ova druga laže, petlja i sl
Ova bar kaže šta je malena jela, ova druga bi garant lagala
Tako mi se doima


Konta ova itekako i uvjerena je da je njen način ishrane i odgoja djeteta najbolji... i to je ok ako se radi o njenom djetetu, ali ipak ovdje govorimo o mom djetetu!  A, BTW, krila je i ona meni dosta toga, iako je rekla da neće.  Hranila je ona Esmu svakih sat vremena iako sam rekla da za tim nema potrebe.  Moja malena ima dobar apetit i može jesti svaka 3-4 sata i nema potrebe da joj se non-stop nešto trpa u usta!
U ovoj raspravi od petka sam saznala sve to.  Ja sam joj napisala kad i šta Esma treba jesti, ali je njoj bilo "van pameti da čeka 3 sata do slijedećeg obroka i da gleda gladno dijete".
Kad ne idem rano na posao, ja dam Esmi doručak oko 8h, a ona čim dođe, pa makar to bilo i u 8:30 ili 9h, odmah sjedne da Esmu hrani.  Ja joj kažem, pa sad je doručkovala, previše je to... a ona mi govori: Neka, neka... da vidimo hoće l' htjeti!  A moj se mali gladež, naravno, obraduje i opet sve pojede! 
I još je dijete naučila da traži: Hjeba, hjeba... i gdje god vidi hranu Esma viče... prosto me sramota kad naiđem pored pekare sa njom... user posted image  maca moja mala.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 724
   RE: Mali problemčić sa tetom čuvalicom!
26.9.2010 16:11:12   
škorpija

sve novo sto nauci nauci s nama, ona mu non stop visi za vratom, jer zaboga tudje je dijete povrijedice se, mislim da nema igracke u kuci za koju ne smatra da je opasna i sklanja je od njega, cak su i serpe, dok su mu bile zanimljive bile opasneuser posted image


e ovo je od riječi do riječi moj problem sa tetom čuvalicom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Težina bebe
milkicc

Sa koliko kg je rođena vaša beba?ja sam u 37 nedelji trudnoće i dr.mi je rekla da je beba teška oko 2400kg tj.kako je mala.

2500kg (29%)

3kg (15%)

navedi koliko (56%)


Broj svih glasova: 87

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *